Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

A czemu nie uzywaja imienia? Sa obawy, że gdyby teraz nagle księża zaczali uzywać znienawidzinego imienia "Jehowa" to ludzie poczuliby sie oszukani. Obecnie mowi się, ze Jezus i Jahwe to jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Artur Schwacher żaden papież nie pobłogosławił Hitlera??? Niesamowite :P A słyszałeś aby Pius go potępił??????????????????? :P :P :P Za to więżniowie Oświęcimia byli raczeni bożonarodzeniowym orędziem wygłszanym przez papieża w języku niemieckim. Pogadaj sobie z nimi, to ci opowiedzą jak to smakowało. Jak chcesz bronić chrześcijaństwa, to nie takim przykładem. Bo akurat to skaza na honorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie tak Iftar. Pius XI ostro potepial komunizm, ale nie nazizm. Nazistowskie Niemcy były przez niego upominane tylko wtedy kiedy byly lamane warunki kokordatu, a więc interesu KK. Nazizm nawet był w niektorych wypadkach chwalony przez papieża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieeee
ulka_ A czemu nie uzywaja imienia? Sa obawy, że gdyby teraz nagle księża zaczali uzywać znienawidzinego imienia "Jehowa" to ludzie poczuliby sie oszukani. Obecnie mowi się, ze Jezus i Jahwe to jedno.to straszne co piszesz znienawidzone imie Boze to jakby nienawidziec Boga,a czy nie sa oszukiwani jesli kosciół -księża zatajaja prawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanieee Zapytaj księży dlaczego tak jest. Oni wiedzą lepiej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do _ulka_: Cytat pochodzi z IV wydania Biblii Tysiąclecia... czy mam rozumieć, że w takim razie w późniejszym wydaniu zostało ono przywrócone? Czy ktoś wie dlaczego tak uczyniono? W pytaniu czemu kościół i księża nie używają imienia Bożego, chodziło mi bardziej czy istnieje jakieś wytłumaczenie tego stanu rzeczy na podstawie Biblii, nauk Jezusa, na czym księża opierają się postępując w ten sposób. Czy mają jakieś uzasadnienie tego, czy właśnie jest tak jak mówisz, robią to bo tak jest wygodnie, według własnego widzimisie. i pytania dodatkowe, proszę o wypowiedż wszystkich zainteresowanych :) : Jak może zmienić się sens wersetu jeśli użyjemy imienia Bożego? Po co pisać Pan jeśli Bóg ma imię? Najbardziej mną wstrząsneło znienawidzone imie... jeśli imię jest znienawidzone to jednocześnie znienawidzona jest osoba i w końcu dlaczego imię Boże jest znienawidzone???!! Po co Bóg ukazał nam swoje imię? Myślę, że po to żeby go używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieeee
Amber99 (imivy@o2.pl) są niewiarygodni :P i nie chcą udzielić mi tej odpowiedzi bo już pytałem na moje pytanie odpowiadali " po co ci to "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.to straszne co piszesz znienawidzone imie Boze to jakby nienawidziec Boga,a Widać, ze nie znasz Biblii. Przecież Jezus przewidział to bo powiedział - bedziecie znienawidzeni dla imienia mego. Wprawdzie chodzi tu o imię Jezusa, ale sJ twierdzą, ze chodzi o imie Jehowa. Nie ma się zatem co przerażac. Gdyby nie bylo tej nienawiści to wtedy można byloby powiedziec, że Biblia klamie, a jeśli klamie to nie mam Boga. Tak ze spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieeee
Dociekliwy 84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
a ja czekam na wyjasnienie wersetów i nic, czyżby Ulka zapomniała o mnie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieeee
_ulka_ no właśnie to ŚJ sa znienawidzenie nie kościół ...myślę że jesteś krotkowzroczna,ale masz racje spoko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dociekliwy Mysle, że zamieszanie z imionami powstalo w momencie wprowadzenia pojecia Bóg w Trójcy. Bo jeśli jeden Bóg w trzech osobach sobie równych to ktore imie wybrać? Jezus czy Jahwe? Słyszałam też opinię, że imienia przestano uzywać ze wzgledu na jego świętość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
znienawidzone imię Boże? przykre , bardzo przykre ........... no właśnie a skąd wzięła sie msza św ? dlaczego tylko SJ używają imienia Boga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
Artur Schwacher (artur.schwacher@wp.pl) Dopóki prowadzący te dyletancką dysputę, nie zaczną przedstawiać źródeł tych bezsensownych informacji to żadnej sensownej odpowiedzi nie otrzymają. To proste. Bo na razie to słysze krzyki i bezkrytyczną antyhumanitarną pogardę dla ludzi wierzącychco jest dla mnie przejawem postawy antydemokratycznej i antyludzkiej czyli taki przyszły wyznawca faszyzmu lub komunizmu nam się wykluwa. Panie Arturze te sensowne odpowiedzi pochodzą wyłącznie z Biblii !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanieeee _ulka_ no właśnie to ŚJ sa znienawidzenie nie kościół ...myślę że jesteś krotkowzroczna,ale masz racje spoko Mylisz się. Ani kościół ani świadkowie. To imie boże jest znienawidzone. To imie Jehowa budzi niezdrowy odruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zresztą nad mogiłą gen. Franco tez wznosi się ogromny krzyż...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieeee
Dociekliwy 84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
własnie a dlaczego ten niezdrowy odruch ? i nadal czekam na wyjasnienie moich wersetów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do _ulka_: To tak patrząc na to z boku z tym imieniem wygląda dla mnie tak, że raz jest - może być używane a raz nie, zależnie jak wygodnie jest dla kościoła. A przecież w oryginale ono JEST. Czemu kościół zmienia to co zostało napisane przez Boga? Przecież to jest manipulacja... oszustwo... i nadal nie rozumiem, czemu w IV wydaniu imię Boga pojawia się na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
Tylko widzicie gdyście znali Biblie to byscie nie zadawali niektórych pytań. Bo jak ktoś wie co znaczy imię Jezus i co znaczy Allejuja to by wiedział dlaczego nie ma potrzeby używać imienia. Co do mszy św to tekstów jest mało. Natomiast opisy prze3dstawiają zaróno Tertulian jak i św Cyprian z poczatku III wieku. Wygladało to podobnie jak dzisiaj z tym ,że było bardziej zdyscyplinowane i był większy udział wiernych bo było ich mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
Alleluja oznacza chwalcie Jahwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
i znaczenie tego słowa zna niewielu katolików a jesli znają to udają , że nie wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
Nie wiem ilu katolików zna, ja nie prowadze statystyk. Księża znają tłumaczenie tego słowa, uczą ich tego....Więc nie wiem czemu imie mabyć znienawidzone, skoro Jezus go nie wypowiedział ani razu. I bez wciskania bajek bo w najstarszych kopiach nie ma tetragramu i kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieeee
wcale nie uczą ja nie pamietam żeby zapoznawali mnie z imieniem Bozym a Biblia jest dla wszystkich ludzi nie tylko dla wyjatków czemu księża zachowuja to dla siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
to skąd wziął się póżniej tetragram ? a jak z morderstwem i zabójstwem? dozwolone jedno i drugie a może jedno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
jasne , że nie uczą nigdy nie słyszałam by ksiądz używał tego imienia dopiero gdy go spytałam odpowiedział , że tak jest w ogrinale i koniec jego odp bo on nie jest biblistą , więc czego ich uczą przez tyle lat??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieeee
zbierania na tace :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
przecież muszą za coś utrzymywać kochanki , dzieci i kupowac lepsze samochody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
Rozróznienie jaednego i drugiego tez pochodzi z Bibli z prawa mojżeszowego, od tego przeszło na systemy prwne współczesne. W końcy Bóg powiedział nie morduj a cudzołoźników kazał kamieniowac czyli zabijać. Zresztą nie tylko ich. Co za brak elementarnej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
Skąd się wział później? W nT Dopisali go Świadkowie na chybi-trafił tam gdzie im pasowałao i spowodowali ,że pewne wersety- cytaty ze Starego Testamentu odnoszące się do Jezusa zaznaczające jego boskość nagle odnosza się Jahwe, co jest zmianą wymowy tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×