Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość mam pytanieeee
nie ma Trójcy .Jezus kazal modlić sie do Boga " módlcie sie do mojego Ojca który jest w niebie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
a skąd wogóle te wszystkie Marie ? rozumiem Matka Boska ( jako matka Boga uznając Trójce ) a skąd pozostałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
, a wiesz , że w Biblii pisze by nie powtarzac w kólko modlitw bo i tak nie bedą wysłuchane W ktorym miejscu Biblii pisze to co tu stwierdzilaś? Nue pytam o budowle tylko o modlitwy w kółko powtarzane, ktore nie będa wysluchane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
dokładnie pisze modlic sie do Boga za posrednictwem Jezusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze pisze ulko --> jutro poszukam wersety i pisze by nie modlic sie na ulicach przy krzyżach i figurach A to gdzie znalazłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
jutro poszukam odpowiednie wersety dotyczące modlitw i podam tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieeee
Mateusza 6:5-15 a tu dowod ze Jezus i Bóg to dwie różne osoby! Mateusz 7:21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
te wersety które podałam na pewno są w NT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie szukaj, bo nie znajdziesz. To o czym piszesz nie pochodzi z Biblii. Gdzies dzwoniono ale nie wiesz w ktorym kościele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
skoro tak twierdzisz ... ja wiem swoje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
Dz 17 : 24-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieeee
Mojzesz 2 księga 20: 4 3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
2 Kor 4: 5 -6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
modlitwy Mateusza 6 : 5-7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
przesladowania Mt 10: 16-18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
Mt 10: 22-23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
Mt 10 : 34- 36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
proszę ulko to wersety dla Ciebie , dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę ulko to wersety dla Ciebie , dobranoc Ktore? Bo te ktore podajesz pasuja do tego o czym byla mowa jak pięśc do oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieeee
Ulko aczego ty szukasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Dzięki czynimy Bogu, Ojcu Pana naszego Jezusa Chrystusa, zawsze, ilekroć modlimy się za was" Kol 1,3 "Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem" Ga 4,4 "Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie." Mt 18,19 Czy te cytaty nie przeczą stwierdzeniu, że Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty to jedna osoba? Moim zdaniem tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze: "Te zas sa spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Synem Boga, i abyście wierząc mieli zywot w imieniu jego." J,20:31 "...Gdybyscie mnie milowali, tobyście sie radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec wiekszy jest niz ja". J,14:28 "Bo ja nie z siebie samego mowilem, ale Ojciec, ktory mnie poslal, on mi rozkazał co mam powiedzieć i co mam mówic." J,12:49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że powyższe cytaty są dowodem na to, że Trójca jako jedna osoba nie istnieje. Nie wiem jaka korzyść uzyskał Kościół i w jakim celu zmienia sens tych słów, ale myślę, że każdy logicznie myślący człowiek będzie potrafił sam wyciągnąć własne wnioski. Moim zdaniem wyraźnie widać, że Jezus zwraca się do swojego Ojca jako do drugiej osoby. Apostołowie też traktowali Ojca i Syna jako oddzielne osoby, zwracając się bezpośrednio do Ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
jesteście niesamowici ludzie...popisujecie się swoją niewiedzą. 1. Pewnie ,że Jezus Chrystus i Bóg oraz Duch św to nie jest ta sama osoba. Chrześciajństwo wyznające Trójce nigdy tak nie twierdziło. Tak więc wysmiewacie coś co nie istnieje. Brawo! 2. Żadne papiez nie pobłogosławił wojska Hitlera. Jest to kłamstwo i pomówienie na które trzeba przedstawić jakiś dowód o ile nie chce się odpoiwadać karnie. Jak dotąd nikt mimo usilnych próśb i gróźb mi go nie pokazał. 3. Zabójstwo a morderstwo - sprawdź sobie w słowniku, a potem w kodeksie karnym. Tam przed każdym przestępstwem maszwnawiasie kwadratowym jak się co nazywa. I nie podważaj obowiązującego prawa w Polsce i na świecie. 4. W XIX wieku powstali. Przetem ich nie było. Nie ma żadnego związku wyznaniowego ani sekty, która by dzieliła choćby 25% ich poglądów.Nikt z tych na któyxch się powołują: Hus, Luter, Wilkif nigdy nie został by SJ. 5. Jakie pozostałe Marie? 6.5 Argumentów: 1.Sposób głoszenie jest niebiblijny (całkowicie sprzeczny z nauczaniem Jezusa Chrystusa w tej kwesti) 2. Zamiast nauczyć o miłości Boga, straszą końcem świata. Do tego doszło, że były członek kolegialnego guru SJ napisał: Czy ci wszyscy Sj któzy oddali życiezrobili to zmiłosci bliźniego czy ze strachu przed końcem świata i odrzuceniem przez Boga. 3. Nie robią nic poza głoszeniem. Żadnej pomocy bliźnim u nich nie ma. pomagają tylko swoim. A jakiś ich jest zasługa? Czy poganie nie czynią tego samego? 4. Nie miłują nieprzyjaciół. Wręcz przeciwnie powinni ich zninawidzieć. Ci któzy odeszli (z własnej woli) nierzadko mają w domach gechennę, bo z odstępcami się nie gada. 5. i ostanie głoszą: inną Ewangelię. Nigdzie w Bibli nie ma bajeczki o roku 1914, rzekomy Raju na Ziemi, podziale ludzi na dwie klasy rządzących i rządzonych, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie dotyczące Mszy: "Mam pewne wątpliwości dotyczące pochodzenia Mszy Św. Chciałbym się dowiedzieć, jakie zmiany wprowadzano w niej, kto był odpowiedzialny za taka interpretacje słów Jezusa? Jak to wyglądało bezpośrednio w jego czasach, czy są jakieś źródła historyczne poza Biblia mówiące o tym?" Nikt nie potrafi odpowiedzieć na nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponadto w wielu miejscach w Biblii mozemy przeczytać, że Bóg poslał swego Syna lub posłał Ducha Sw. Natomiast nigdzie nie spotkamy twierdzenia, że Syn poslał Ojca lub Duch Swiety poslal Syna lub Ojca. Najwyraźniej i Syn i Duch Świety podlegaja Ojcu, a więc nie są jedna osobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Artur Schwacher: "1. Pewnie ,że Jezus Chrystus i Bóg oraz Duch św to nie jest ta sama osoba. Chrześciajństwo wyznające Trójce nigdy tak nie twierdziło. Tak więc wysmiewacie coś co nie istnieje. Brawo!" Monoteizm trynitarny — wiara w istnienie jednego Boga w trzech osobach. Monoteizm trynitarny stanowi pośrednie stadium między monoteizmem uznającym jedną osobę boską oraz politeizmem, gdzie boskość przypisuje się wielu bytom. Monoteizm trynitarny najczęściej występuje w większości odmian chrześcijaństwa. Boskość przypisywana jest trzem osobom tworzącym Trójcę Świętą, czyli Bogu Ojcu, Jezusowi Chrystusowi oraz Duchowi Świętemu, które mają być jednym bóstwem. Tryteizm zakłada, że te osoby są od siebie oddzielone (trzech bogów). Istnieją też odłamy chrześcijaństwa zaprzeczające boskości Jezusa. Mądrzejsi ode mnie też mieli te wątpliwości: "Wierzyłem w Boga i przyrodę, i w zwycięstwo dobra nad złem; ale nabożnym duszyczkom tego było za mało; chciano bym uwierzył, że trzy to jeden a jeden to trzy; takie stwierdzenie przeczyło jednak wszystkiemu, co w głębi mej duszy uważałem za prawdę; ponadto nie sądziłem, iżby miało mi ono w czymkolwiek pomóc" Goethe "4. W XIX wieku powstali. Przetem ich nie było. Nie ma żadnego związku wyznaniowego ani sekty, która by dzieliła choćby 25% ich poglądów.Nikt z tych na któyxch się powołują: Hus, Luter, Wilkif nigdy nie został by SJ." Katolicy zostali zarejestrowani w 4 w.n.e. co z tego wynika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuupppppsssssssssssss
_ulka_ proszę ulko to wersety dla Ciebie , dobranoc Ktore? Bo te ktore podajesz pasuja do tego o czym byla mowa jak pięśc do oka. to ja poprosze o Twoje wytłumaczenie tych wersetów , które podałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×