Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Założycielem państwa nowobabilońskiego jak wskazuje historia jest Nabopolassar a więc jego lata panowania należy łączyć z biblijnymi wydarzeniami dotyczącymi spustoszenia Jerozolimy. Ponadto rok 607 p.n.e jak wskazuje Biblia był 19 rokiem panowania króla babilońskiego Nabopolassara ( biblijnego Nabuchodonozora). W 607 p.n.e jak podaje historiia Nabopolassar nie przekazał jeszcze władzy nad armią swojemu synowi Nabuchodonozorowi II Pełną władzę Nabuchodonozor II otrzymał dopiero 605 p.n.e. Tak więc utożsamianie biblijnego Nabuchodonozora z synem założyciela państwa nowobabilońskiego jest bezprecedensowym fałszowaniem historii !!!. Jaki jest cel tej mistyfikacji ?– odpowiedź znajdziemy w Psalmie 2:1-12 Bronisz roku 607p.n.e., ktory niczym w historii sie nie wyróżnił. Jeśli Nabopolassar to Nabuchodonozor, ktory zburzył wg Świadkow Jehowy Świątynię Jerozolimską to wychodzi na to, ze bylo dwóch Nabopolassarów. \"W roku 625 p.n.e. egipski faraon Necho podjął rozpaczliwą próbę powstrzymania babilońskiej ekspansji na poludnie.. Poprowadził swą armię w kierunku Karkemisz.......Wojska babilońskie pod dowództwem Nabukadneccara (Nabuchodonozora), będącego wówczas następca tronu, zadały siłom faraona Necho straszliwa klęską. Korzystając ze wstrząsu, jaki wywolało to zwycięstwo, Nabukadneccar wtargnął do Syrii i Palestyny i w zasadzie połozył kres egipskiej dominacji w tym regionie. DOPIERO ŚMIERĆ JEGO OJCA NABOPOLASSARA na krótko przerwała tę kampanię. W rok później Nabukadneccar będący juz królem Babilonu, ponownie zwrócil uwage na Syrie i Palestynę\" Wychodzi na to, że Nabopolassar zmarł w w roku 625/4 p.n.e Jeśli, jak piszesz, Nabopolassar maczał palce w zburzeniu Świątyni Jerozolimskiej w 607 r.p.n.e no to nie mogl byc to ten Nabopolassar, za ktorego panowania miała miejsce bitwa pod Karkemisz bo on juz dawno nie zył. A jesli nie zył, a jakis Nabopolassar zrujnował Jerozolimę to byl to inny Nabopolassar. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu74 anglia
Noi widzisz Ulo jak można urazic czyjąś ambicje?a co Ty możesz wiedzieć o ludziach którzy pracuja za granicą?a może mają problemy i chca je naprawic w uczciwy sposób aby dać przykład innym i uporzadkować swoje prywatne sprawy i życ godnie by móc reprezentować zbór?filozofujesz troszkę,znowu Ci się wydaje że jesteś kimś mądrzejszym,nie żle:)muszę przyznać,nadal podtrzymuje to co napisałem,bowiem uważam skoro jestes świadkiem powinnaś poswiecać wiecej czasu na badanie pism a nie udzielania rad na portalach internetowych jaki kto ma mieć charakter i jak sie wypowiada,wydaje mi sie ze to z czasem samo przyjdzie razem z Błogosławieństwami,Ja nie jestem świadkiem ale wiem na tyle dużo że mógłbym sobie z Tobą po pisać na forum koleżeńskim troszkę bliższym niż tu oficjalnie na tej stronie...może udzielisz mi jeszcze jakiś ciekawych rad:)które będą miały w pływ na moje życie...przypitalasz się do błędów których sama używasz,poczytaj najpierw siebie.wyciągnij bele ze swojego oka a dopiero słomkę z innego człowieka...więc ucz sie pilnie przez całe ranki.....ciekaw jestem czy wiesz kto to był Nahum?skoro uważasz że masz wiedzę którą możesz mnie oświecić,wypływa z ciebie bardzo obfita mądrość....wiem że sie unosisz i latasz po necie szukając odpowiedzi na moje pytanie...jestem pewien...ale oczywiście Ty zaprzeczysz że wiesz kto to był......:)pozdrowionka dla Pani psycholog...a jeszcze jedno,nie zaprzeczyłaś że jesteś świadkiem więc mam rozumieć że nim jestes tak?jeśli tak to powinnaś pracować nad pokorą.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..przypitalasz się do błędów których sama używasz,poczytaj najpierw siebie.wyciągnij bele ze swojego oka a dopiero słomkę z innego człowieka...więc ucz sie pilnie przez całe ranki.....ciekaw jestem czy wiesz kto to był Nahum?skoro uważasz że masz wiedzę którą możesz mnie oświecić,wypływa z ciebie bardzo obfita mądrość....wiem że sie unosisz i latasz po necie szukając odpowiedzi na moje pytanie...jestem pewien...ale oczywiście Ty zaprzeczysz że wiesz kto to był...... pozdrowionka dla Pani p :)))) Rozbawileś mnie krisu dlatego Ci odpowiadam. Napisalam Ci, ze Cię lubię. Czyż nie? Żeby bylo jasne - nie jestem świadkiem Jehowy. Szukam. U świadkow Jehowy nie znalazlam prawdy. Pokory od całej masy kopniaków od zycia mam duzo. Ale jesli cos wiem to tej mojej wiedzy bronię i jest mi obojetne co sobie ktos mysli. To nie moj problem. Nahum to jeden z małych prorokow. Nie latam po niecie. Ja w necie gram. W karty, ikariam i rózne inne durne czasowory. Czasami wchodzę na forum chocby takie jak to i szybko wracam do tych durnych gier. Czy bylbys uszczęśliwiony gdybym napisałam ze nie wiem kim byl Nahum? No to zadaj mi kolejne pytanie i odpowiem Ci ze nie wiem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu74 anglia
mam małe pytanie (a): Czy wierzysz w trójce?I czy poddała byś transfuzji?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu74 anglia
nie wklepało mi się ( się),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hungarrka
A co to za pytanie krisu?Zycie jest najcennijeszym darem jaki w ogole czlowiek ma i dlatego dla ratowania zycia kazdy powinien zrobic wszytko by je przedluzyc , w tym wypadku zgodzic sie na transfzje.Tylko samobojcy odmawiaja ratowania.Cos mi sie wydaje,ze swiadkowie do tych samobojcow naleza ,powiem wiecej ,ze nawet zabijaja swoje dzieci niezgadzajac sie na przyjecie krwi! To juz chyba duza przesada,bo jak chca sie zabijac sami to ich sprawa,ale co maja do tego ich dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu74
Węgiereczko?najpierw trzeba zadać sobie pytanie czego wymaga od nas Bóg,tak jak wymaga tego rodzic od własnego dziecka by było mu podporządkowane tak tez Bóg dał nam jako Ojciec wszystkiego zakazy i nakazy: Jakie praktyki świadczą o braku poszanowania dla życia? Co prawo Boże mówi o krwi? Czy to prawo dotyczy również przetaczania krwi? odp: Chrześcijanom nie wolno palić, żuć betelu ani zażywać narkotyków dla przyjemności. Trzeba wystrzegać się tych praktyk, ponieważ 1) czynią nas niewolnikami, 2) szkodzą naszemu organizmowi i 3) są nieczyste (Rzymian 6:19; 12:1; 2 Koryntian 7:1). Czasami bardzo trudno z nimi zerwać, ale jeśli chcemy podobać się Jehowie, musimy się na to zdobyć. K rew jest święta w oczach Boga. Oznajmia On, że mieści się w niej dusza, czyli życie. Toteż krwi nie wolno jeść. Nie wolno też spożywać mięsa nie wykrwawionego ani mięsa zwierzęcia, które zostało uduszone lub padło w sidłach. Zwierzę przebite lub zastrzelone trzeba szybko wykrwawić, jeśli ma się nadawać do zjedzenia (1 Mojżeszowa 9:3, 4; 3 Mojżeszowa 17:13, 14; Dzieje 15:28, 29). . Czy wolno przyjąć transfuzję krwi? Pamiętaj, że Jehowa nakazuje nam powstrzymywać się od krwi. Oznacza to, iż w żadnym wypadku nie wolno wprowadzać do organizmu krwi innych ludzi czy nawet własnej krwi, którą gdzieś przechowano (Dzieje 21:25). Prawdziwi chrześcijanie nie godzą się więc na transfuzję. Nie mają nic przeciw innym metodom leczenia, takim jak przetaczanie środków niekrwiopochodnych. Chcą żyć, ale nie starają się ratować życia przez łamanie praw Bożych (Mateusza 16:25). Wystarczy poczytać.Mały przykład jeśli chodzi o dzieci,a czy rodzice posyłając syna do wojska i wybucha wojna nie jest to zabijanie świadome własnego dziecka?posyłają go świadomie Ojczyzna go wzywa ale nikt sie nie zastanowi co na ten temat mówi Biblia słowo Boże,a czy w okopie jeśli bedzie siedziało 2 młodych żołnierzy wrogów naprzeciw siebie np.polak i niemiec i Ci wierzą w jednego i tego samego Boga i siedząc w okopie mądlą się obydwaj o to by nie zginąć jaki jeden tak i drugi aby przeżyć co w tym momencie ma zrobić Bóg?no oni prosza Boga by nie zginąć ale walczą między sobą co ma zrobić Bóg?zaznaczam że rodzice zgadzaja sie na to by ich dziecko poszło na wojnę do wojska a dzieci świadków nie chodzą do wojska i skoro Bóg powiedział że wszystkie dusze żyjące należą do niego i nakazuje aby nie spożywać krwi i jeśli głeboko wierzysz w Boga to nic nie stoi na przeszkodzie aby sie do tych mierników dostosować proste jak drut...pozdrawiam...a coś Uli nie widać mojej przyjaciółki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu74
hungarrka to węgiereczko to do ciebie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trójca to dla mnie zagadnienie, z ktorym nie umiem sobie poradzić. Odrzucam stanowisko SJ, ze Duch Św. jest tylko moca Bożą. Jesli Jezus powiedział, że jeśli kto·s zgrzeszy przeciwko Synowi Bożemu to bedzie mu odpuszczone, ale jeśli ktoś zgrzeszy przeciwko Duchowi Świetemu temu odpuszczone nie bedzie, to znaczy, że Duch Świety jest czyms więcej niz tylko czynną Moca Bożą. \"A gdy oni odprawiali służbę Pańską i pościli, rzekl Duch Świety: Odłączcie mi Barnabe i Saula do tego dzieła, do ktorego ich powolałem.\". Ten werset zaprzecza stanowisku SJ, ze Duch Święty to tylko czynna Moc Boża. Inne przyklady na to, ze Duch Świety to osoba: \"A nie zasmucajcie mi Ducha Świetego, ktorym jesteście zapieczetowani...\"(Dz.13:2) \"Łaska Pana Jezusa Chrystusa i miłość Boga, i społecznośc Ducha Świetego niech będzie z wami wszystkimi\". (2Kor.13:13) Jesli chodzi o transfuzje to zgodzilabym sie na nia bez wahania gdyby chodzilo o życia moich bliskich i moje. Transfuzja to nie spozywanie kaszanki do pół litra czystej. Trzeba odróżnic te dwie sytuacje. Bóg nie wymaga od nas takich ofiar. bo jest mu to niepotrzebne. Tyle jest krzyku o transfuzje i niespozywanie krwi, a pokaż mi swiadka Jehowy, ktory nie je mięsa czy wędliny. Nie ma takiej mozliwości aby w tych produktach nie bylo choc sladu krwi. A więc SJ spozywaja ją czy tego chcą czy nie chcą. Druga sprawa to do kogo i o kim mówil apostol Paweł, wspominajac o krwi. Mowil o nawroconych poganach, ktorzy praktykowali skladanie ofiar bozkom i spozywali te ofiary.Od tego mieli sie powstrzymac czyli zaniechac tych pogańskich praktyk. Apostol Pawel przestrzegał aby nie nakladano na nich zbyt wielu ciężarów. Prawo Mojżeszowe bylo bardzo rygorystyczne i trudne do zniesienia. Ofiarna smierć Jezusa zniosla to prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdziwi chrześcijanie nie godzą się więc na transfuzję. Nie mają nic przeciw innym metodom leczenia, takim jak przetaczanie środków niekrwiopochodnych. Chcą żyć, ale nie starają się ratować życia przez łamanie praw Bożych Takie rygorystyczne podejscie SJ bylo praktykowane do niedawna. Teraz ŚJ moga juz przyjmowac "pewne frakcje krwi". I to jest ciekawe bo przecież Biblia nie mowi nic o tym, ze pewne skladniki krwi nie są święte. Znów Swiadkowie Jehowy poprawiaja Biblię. :D Kiedy Bułgarscy Świadkowie Jehowy wystapili o rejestracje swojego związku wyznaniowego, rzad Bulgarii postawił warunek: albo zrezygnuja z zakazu przyjmowania krwi albo nie zostana zarejestrowani. Tamtejsze biuro SJ zgodzilo sie na rezygnacje z tego zakazu i podpisalo stosowne oświadczenie. Po zarejestrowaniu bulgarscy świadkowie wypieli sie na umowe i oświadczyli swoim współwyznawcom, ze zakaz przyjmowania krwi nadal wszystkich obowiązuje. A my, durni, nie wiemy jak latwo mozna oszwabić. :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkkkkkkkklll
dlaczego nie mogą miec dziewczyny ? mogą mieć !!! kto ci takich głupot naopowiadał ? nie ma seksu poza ślubnego i przedslubnego z wiadomych powodów takich jak grzech !!!!! tylko katolicy tłumaczą sobie ze taki seks nie jest grzechem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu74
Ula?duch świety to czynna siła Boża.Bóg jest wszystki _ulka_ Trójca to dla mnie zagadnienie, z ktorym nie umiem sobie poradzić. Odrzucam stanowisko SJ, ze Duch Św. jest tylko moca Bożą. Jesli Jezus powiedział, że jeśli kto·s zgrzeszy przeciwko Synowi Bożemu to bedzie mu odpuszczone, ale jeśli ktoś zgrzeszy przeciwko Duchowi Świetemu temu odpuszczone nie bedzie, to znaczy, że Duch Świety jest czyms więcej niz tylko czynną Moca Bożą..... hmmmm..... a masz pojecie co to jest moc Boża?Powtarzam że Bóg jest wszystkim alfą i omegą,początkiem i końcem to jak możesz miec wątpliwości,a przecież Jezus bedąc na ziemi tez korzystał z mocy Bożej tak?uzdrawiając chorych wskrzeszać umarłych,np.łazarza.itd.Ula tryskasz intelektem,masz troche pojęcie ale nie chcesz w to wierzyć,bo Wiara jest martwa bez uczynków...trudniej jest uwierzyć w cos czego nie widzimy,ale gdy już to sie zobaczy,szybko człowiek zapomina i szuka czegos nowego,ciebie jest ciezko przekonac ze Bog JEHOWA JEST JEDYNYM Bogiem,przyjzyjmy sie Biblii czyz uczniowie i ludzie którzy przebywali blisko Chrystusa nie widzieli cudow?i po mimo ze widzieli mieli namacalne tego dowody i tak nie uwierzyli, czemu?poniewasz nie było w nich prawdziwej wiary i nie ufali,judasz sprzedał,piotr sie wyparł tomasz nie uwierzył,ile trzeba byś uwierzyła czego trzeba by było dokonac aby cie przekonac co?śmieszne sa Twoje i innych wątpliwości...i przeczenia.Bóg jest jeden i po owocach bedzie rozpoznawane która wiara jest prawdziwa....Ula?jesteś mądrą osobą,ale czy nie gubisz sie czasem w tym co piszesz?pałasz wiedzą chcesz błyskać ale widze i obserwując masz czasem wątpliwosci,masz wiedzę której nigdy nie wprowadzisz w swoje życie,także nie męcz się...MAM MAłE PYTANIE,W CO tY WIERZYSZ?jeśli w Boga to jak Brzmi Jego Imie? pozdrawiam zmów pacierz,,,, Ojcze nasz którys jest w niebie,,,święce Imie Twoje...... pytam o Jakie imie chodzi?KOGO JEZUS W TEJ WZORCOWEJ MODLITWIE MIAł NA MYSLI?ODPOWIEDZ MI słonko P.S.jestes wielka nie ma co.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie krisu
i wcale daleko nie trzeba było szukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jehowi_są_chorzy
Ja tam wiem swoje - za każdym razem jak spotykam ŚJ, podobnie jak Krisznowców, fanatycznych Katoli. wyznawców Ojca Rydzyka itp widze w ich oczach FANATYZM i WYPRANIE MÓZGU! Dlatego jestem ateistą. Swoją drogą - znam wielu niby 100% Jehowców, Katoli itp, którzy nie palą, nie piją, nie seksują się, nie kradną, nie oszukują itp. - żyją w 100% wg zasad swojego kościoła a mimo to mają np. nielegalne oprogramowanie (co jak wiadomo jest kradzieżą, ale taką hmmm... troszkę inną) albo ściagają na sprawdzianach. Takie drobne "grzeszki" ale jednak... Podobnie jak inna kwestia - seks. Większość religii zabrania seksu przed ślubem i masturbacji, a jednak nie zabrania się całować z partnerem. A jednak każdy całując się przeżywa w jakiś sposób podniecenie - czyli jest to forma masturbacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie krisu
heh ty wyżej , fajne uzasadnienie na poziomie przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jehowi_są_chorzy
Jehowi to taka sama sekta jak KK, buddyści, islamy itp. W każdej chodzi o 100% kontrolę nad szeregowmi członkami, którzy robią "zrzutę" (głównie materialną ale też w formie pracy i wypełniania zobowiązań wobec sekty np pozyskiwania nowych członków) na nieliczną grupę "oświeconych". Oświeceni wywierają wpływ na szeregowców min. wprowadzając rytuały, twarde zasady moralno-etyczne - zero seksu bez "zgody" oświeconych (czyli małżeństwa z ich błogosławieństwem), przetaczanie krwi itp. Ja akurat mieszkam w "zagłębiu" jehowców (wielu ich mieszka w mojej okolicy) i widziałem już wszystko - zdrady, rozwody, kradzieże itp. Kilku jechowców pilnie spełniało swoje zobowiązania wobec sekty, ale zachorowali, była potrzebna transfuzja krwi no i tak jakoś wyszło, że zycie pare lat dłużej na tym świecie było ważniejsze niż niepewne życie wieczne na tamtym :-) i dali sobie spokój z sektą. Jeden jehowiec był oskarżony o pedofilie, zaklinał się że jest niewinny, że to spisek gości w czarnych sukienkach którzy chcą go zniszczyć, cała "rodzina" okolicznych SJ była za nim, pisali w Strażnicy obronne teksty i jednym głosem wołali: "niewinny!"... do czasu! Okazało się, że amator małych dziewczynek był również rezyserem-amatorem i wszystkie swoje ekscesy z córka nagrywał na dvd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisu74 Ula?duch świety to czynna siła Boża. Nie wystarczy to napisać. Trzeba to potwierdzic cytatami z Biblii. Krisu, praktycznie cała Twoja wypowiedź to opowiadanie o mnie. Zająłeś się ocenianiem mojej osoby, a nie mojej wypowiedzi. A numer butów, ktore nosze znasz może? :)) Nie czytasz moich słów. Jesteś jak każdy świadek Jehowy głuchy na argumenty innych. Nie lubisz słuchać, lubisz pouczać i krytykowac. Jeśli ktos ma odmienne zdanie od Twojego (Waszego) automatycznie jest zaliczany do ludzi, ktorzy nie wierzą w Boga. Bo wychodzicie z założenie że jedynie Wy macie rację, nikt inny. A racji macie bardzo niewiele. Mogę z Tobą dyskutować, ale jesli zechcesz dyskutować o religii, a nie o mnie. I Twoje wypowiedzi muszą byc poparte cytatami z Biblii. Inne sobie daruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i w czym problem
ulka ty wszystkie rozumy pozjadałas ? przestan sie wykłucac ze wszystkimi bo niby cos wiesz ale niestety niezgodne z prawdą . krisu napisał słusznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jechowi są chorzy
a mnie było żal że mnie nie uwiecznił na tych filmikach toż to pech cała nasza wspólpraca sąsiedzka poszła na marne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i w czym problem
jehowi są chorzy --->kazdy pepełnia błędy czy to katolik czy ś jehowy , myslałes ze oni sa świeci ? niestety nie sa zwykłymi ludzmi którzy popełniają błedy , swietych to ma tylko kościól katolicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam bardzo dobrze świadkow Jehowy. Sa wśród nich łapowkarze, cudzołoznicy, równiez pedofile. Nie są lepsi od przedstawicieli kazdej innej religii. Tzw. szeroko rozpowiadana ich wzajemna pomoc to fikcja. Mam znajoma SJ, ktorej dziecko jest ciężko chore. Od swoich braci nie uzyskała żadnej pomocy. Na leczenie dziecka potrzebuje bardzo duzo kasy. Pomagaja jej katolicy, nie SJ. Pomaga jej Fundacja POLSAT i anonimowi ludzie, wplacający na konto jej dziecka. Zapytany przeze mnie SJ dlaczego jej nie pomogą, odpowiedział: "Przeciez nie będziemy dawali jej pieniędzy". A tu własnie chodzi o pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu74
Ula o o czym ty mówisz?nieodpowiadasz mi na pytania?mówimy o sile Bozej a Ty zaczynasz o pomocy?powiedziałas wczesniej znaczy obrazajac mnie ze widzisz u mnie jakas ułomnosc w wypowiadaniu sie a ja widze ze to ty masz dwuznaczną osobowosć dziewczyno,widze ze chcesz cos udowodnic,jednym razem bronisz Swiadków a drugim ich karcisz,jakbys znała dobrze pismo i swiadków wiedziała bys ze jestesmy ludzmi niedoskonałymi i to kto jaki jest i co robi jest tylko jego wola,kazdy ma wolna reke nikt nie jest zaprogramowany zawsze masz wybór do własnego podjecia decyzji..a to ze jakies tam siostrze niepomogli to dla mnie niezrozumiałe sa ludzie byli swiadkowie i wiem ze ktos jak został wykluczony za jakies sosbiste zarazem powazne wykroczenie które grozi organizacji taki człowiek nie jest juz swiadkiem ale ludzie ze swiata zawsze beda go widziec jako Swiadka,wiec nie wiesz pewnie do konca tej historii i opierasz sie na dogmatach kotku bym ci cos powiedział ale moja skromna ułomność mnie powstrzymuje jak to stwierdziłaś czym bardziej cie śledzę tym bardziej twoja inteligencja zanika,nierób tak bym nie musiał stwierdzić ześ brakuj acym ogniwem w teorii Darwina :) zobacz co sie dzieje na świecie podałas przykład jednego dziecka niby ze to w organizacji swiadków a powiedz mi co sie dzieje w keni?mozambiku itd?masz na to wpływ?pomóz tym biednym dzieciom które umieraja z godziny na godzine z głodu ,nie z chorób tylko z głodu a ty zapewne wyrzucasz sterty jedzenia do kosza a tam dzieci głoduja czy to nie jest problem?zrób składke i pomagaj.....zyjemy w czasach okropnych do z niesienia a ty próbujesz obarczyc swiadków ze niepomagaja jej choremu dziecku,pomóz ty jak znasz dlaczego to swiadkowie maja jej pomóz przeciez napewno ta kobieta pacuje,płaci podatki to czemu ranisz organizacje?a jak ci sie urodzi martwe dziecko kogo bedziesz obwiniac co?Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu nic dodac nic ująć
mysle ze ulka cos wie a jej wydaje sie jakby była najmądrezjsza - niestety masz bardzo duże braki dziewczyno i nie znasz świadków Jehowy ulka a co powiesz na imię Boga (o którym wspomniał krisu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisu I na tym skończyłam z toba polemikę. Z koniem sie kopać nie będę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu nic dodac nic ująć
he he cała ulka - brak argumentów to komus kopa w tyłek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnie zdanie, krisu, do ciebie. Przez 10 lat świadkowie mnie przekonywali do swojej religii, następne 10 lat sama bylam świadkiem Jehowy, ale Bóg przywrócił mi rozum i otworzyl oczy. A teraz się do mnie nie odzywaj bo ci nie wolno. Wg ciebie i twoich braci jestem odstępca, ktory opowiedział sie po stronie szatana i z takimi jak ja nie wolno ci rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu nic dodac nic ująć
ulka jestes poprostu głupiutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu nic dodac nic ująć
he he ale argument

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×