Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość magdalena341
No chyba masz racje, że nikt nie dotrwa. Prawda jest zbyt bolesna a ja musialabym wiele miesięcy spedzić tutaj żeby obnazyc wszystkie sprzeczności. Np wyliczony rok 1914 mający podstawy na kłamliwej i nieopartej na historii dacie 607pne hmm.Przecież to kłamstwo burzy sam filar i podstawy ich wiary. Jak się do tego ustosunkować? Swiadczy też o tym jak naiwni są wyznawcy tej religii. Gdyby dzis niewolnik powiedział, że II wojna światowa wybuchła w 1941 to wielu świadków bez szemrania przyjełoby ten "fakt" bez oporów i szemrania. Przeciez, niewolnik odkrył jakies zrodła historyczne, nam nieznane do tej pory oczywiście pod kierownictwem Ducha Bożego. A prawda? Rzeczywistość? Fakty? Izolacja od wiedzy innej niż niewolnika spowoduję, że nie mają one już znaczenia. Jakie to wszystko smutne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmkl
ulka kłocisz sie , krzyczysz .... potem kiedy jestes spokojniejsza wytykasz komus : po owocach ich poznacie ... i znów pełna jadu .. moja propozycja do ulik : poczytaj twoje wpisy i zastanów sie nad sobą , zaprzeczasz kobieto sama sobie moje zdanie jest takie ( istnieje jako katolik ale nie uczeszczam do koscioła ) : zdziwimy sie wkrótce wszyscy , że to własnie świadkowie Jehowy mieli i mają racje , pomimo swoich błedów ( np przepowiadanie armagedonu ) wtedy przyznamy im racje wtedy bedziemy chcieli należec do tej organiozacji ale bedzie już za póżno !!! a wy teraz kócicie sie tutaj - i po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autor \"Kryzysu sumienia\", ktory należał do namaszczonego ostatka, otrzymal zadanie aby za wszelka ceną znaleźć jakieś dowody na to, ze Świątynia Jerozolimska została zburzona w 607 r.p.n.e. I, jak sam oświadczył, choc przeszukał wszystkie mozliwe archiwa i bibilioteki Stanow Zjednoczonych, ktore moglyby miec takie dowody to ich nie zanlazł. Wszystkie źródła, z ktorymi sie spotkał to zburzenie datowały na rok 587 r. p.n.e. Jak widac nic to nie pomogło, bo oni dalej uparcie trzymaja się daty 607 r.p.n.e.a to z bardzo prostej przyczyny: gdyby uznali prawidlową datę runęłaby podstawa ich religii, a po niej runęłoaby reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmkl
magdaleno jesli cjcesz dokładnie wiedziec to historycy mają problem która data jest prawidłowa czy rok 607 czy 5.. ( nie pamietam ) wg zródeł pasuje jedna i druga data , to ze w encyklopedii istnieje ta druga nie oznacza ze jest prawidłowa czy słyszałas ostatnio nowosc iż pojawił sie papież czyli kolejne lata nam przybywają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmkl
ulka słaba jest twoja wiedza a autor " kryzysu sumienia " odszedł z jakiegos powodu , tylko nie znasz pewnie tego prawdziwego napisał ksiażke zbił kasę i o to chodziło a ty w to wierzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S Te penelope?weż no sie wyczyść bo ci coś z buzi leci,umyj się.bo siedzisz non stop przed tym kompem i śmierdzisz. Ulka to samo umyjta się dziewuchy bo smród niesamowity od was normalnie bije.... Jesteś kris lepszy od psa. Pies czuje cieczkę suki na odleglośc 7 km, ty czujesz moj smrod aż z Anglii. :D A swoj smrod czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena341
hmmmTo straszne co piszesz, jak na jedno wydarzenie moze pasować komukolwiek różna data? Albo bitwa pod Grunwaldem była w 1410 albo w 1415. Historykom pasuje każda data? Bez wzgledu na fakty czy Swiadkom 607pne bo inaczej wali się wszystko co w ich religii ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena341
hmm jak mozesz podaj mi gdzie znalazłeś informację o wątpliwościach dotyczących tej daty. Jakis link albo podaj zrodło prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu74
czuje czuje Ula i dlatego sie wyprowadziłem bym czegos od ciebie nie załapał,dobre porównanie z tą cieczką,pytam?kiedy sie ciekasz to moze mój pies by cię pokrył....a jak cie juz pokryje bede go musiał uśpić by nie roznosił zarazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisu to obraz swiadka Jehowy. Tacy oni sa w rzeczywistości. Brakuje słownictwa aby ogreślic takie cos jak to, co podpisuje sie kris. Trudno cos takiego nazwac czlowiekiem. Takie pustki w glowie czynia nauki Strażnicy. Widać jak ta sekta odczlowiecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopa C
Ula,przeciez on w miare nabywania tej zyciodajnej widzy bedzie jeszcze wulgarniejszy ,tylko uparcie bedzie nam tu sciemnial,ze on nie jest swiadkiem jehowy.Tymczasem Krisu juz jest swiadkiem Jehowy ,gdyz staje w obronie swojej religii,swoich przekonan.ladne wydaje swiadectwo!Malo kto z innych religii poszczyscil by sie takim slownictwem. Obrzdliwy typ i prymitywny do cna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa Myslałam, że ta religia tylko ogłupia, ale ona równiez upadla. To cos przeroslo wszystko. Nie przypuszczałam, ze od swiadka Jehowy dowiem się jak plugawe mozna mieć serce i myśli. Ale nie zajmujmy sie tym czymś. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu74
hahahahahaha no tak! Gadaj z dupą to Cie osra,,,,tyle razy wam powtarzam ze nie jestem żadnym świadkiem, Wy to chyba blondynki jesteście,heheheheh ale już nie chę z wami gadać,sama walczysz bronią której nie znasz i giniesz od niej. Boli????hahaha Ty nawet nie wiesz co piszesz.Kto mieczem wojuje od miecza ginie,zabijam cie własna bronią .... P.S Jak z tą cieczka?, bo mój pies jest napalony na Ciebie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopa.pl
krisu74 anglia Ula?po pierwsze nie jestem świadkiem po drugie w piśmie jest napisane że bedzie głoszone Jego wyniosłe Imię po całej zamieszkanej ziemi,bo czym jest królestwo Boże?A może inaczej co oznacza imie Boże Jehowa czy wiesz?na pewno wiesz więc nie podważaj mojego autorytetu...skoro wiesz co to jest królestwo Boże to odpowiedz mi co to jest?czym sie wyróżnia?co oznacza kto stoi na czele itd?chcesz być mądrzejsza proszę nic nie mam do twoich poglądów,poczytaj Biblie będziesz dokładnie wiedzieć że Jehowa to wszystko,psalm 83 werset 18,i o tu masz jeszcze troszkę: Ojcze, który jesteś prawy, świat wcale cię nie poznał, ale ja cię poznałem, a oni poznali, żeś ty mnie posłał. 26 I dałem im poznać twoje imię, i dam je poznać, żeby miłość, którą mnie umiłowałeś, była w nich, a ja w jedności z nimi”.pozdrawiam Ulo.... Jednymi ustami wychwalasz Boga,a z drugiej strony wychodza z Twoich ust takie obrzydliwosci!To sie nazywa chwalca Boga Jehowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu74
dziewczyny chcialem was pzeprosic,ze bylem taki ostry.Zrozumialem swuj blond,dalyscie mi do myslenia.Ula pzyjmij moje wyrazy wspolcócia,ale ja jestem tylko zwyklym facetem z zewsi,w pzeszlosci tródnilem sie bronowaniem ziemi óprawnej,mam tylko 7 klas szkoly potstawowej i 13 swiadectw,wiec chyba to zrozumiale ,rzem taka dórna pala.Jednak macie racje z tymi swiatkami jechowy,oni klamia i sa falszywymi prorokami,a ja bylem na 100% pewny,ze to prawdwiwy lód borzy. A wogule jestem w trakcie terapi odnosnie moich dewiacji seksóalnych. Psy to i wilki to moja specjalnośc a kórami terz niegardze. Teraz mam spwawe w sadzie o gwałt na suce sąsiada zatem z stat ta moja agresja i bezradnosc. Jeszcze raz prosze o wybaczenie. Jak tylko zehcecie mnie marnotrawnego syna przyjmijcie do swojego grona. mudlcie sie za mnie dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie może iśc w parze taki plugawy język i wychwalanie jedynego prawdziwego Boga. Jest to kolejny dowód na to co z ludzi robi ta iście szatańska religia. Jesli jeszcze ktos miał watpliwości to teraz widzi do czego oni są zdolni. Oni są skalani przez buźnierstwa bo \" to kala człowieka co z ust wychodzi\". Ile trzeba mieć w sobie nienawiści i złości, jakim trzeba byc dnem moralnym zeby pisać takie teksty. Ale sami o sobie mowia i piszą, ze podnoszą poziom moralny społeczeństwa. Boże broń nas przed takim poziomem bo juz niżej upaśc nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ula czy ja snie?Czy widzisz to samo co my?Krisu prosi nas o wybaczenie! No chyba damy mu szanse.Jesli jest w trakcie terapii co dotyczacej jego zoofilii wiec jest na dobrej drodze do resocjalizacji.Po za tym chce do nas dolaczyc ,a to juz dobry objaw.Jeszcze tylko po tej terapii niech przejdzie kurs ortografii i moze czuc sie pelnowartosciowym odstepca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ula czy ja snie?Czy widzisz to samo co my?Krisu prosi nas o wybaczenie! No chyba damy mu szanse.Jesli jest w trakcie terapii co dotyczacej jego zoofilii wiec jest na dobrej drodze do resocjalizacji.Po za tym chce do nas dolaczyc ,a to juz dobry objaw.Jeszcze tylko po tej terapii niech przejdzie kurs ortografii i moze czuc sie pelnowartosciowym odstepca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu74
Penelopo w kturymsi momencie rzycia tzeba pzyjsci po rozóm do glowy. Na mnie pzyszlo to teraz,Blagam was ula i penelopa i magdaleno wybaczcie mi nieszczesnemu skrószonemu dewiantowi!A jednak prawda zwycierzyla!Hfala Panu hossana na wysokosci,aleleuja a pokuj lódzią dobrej woli,i dzieki Matce pzenajswietszej Maryj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahahahaha. Penelopa z zoolfilii trudno sie wyleczyć. Może z tym wybaczeniwem poczekajmy. Mam suczkę hodowlaną, śliczną goldenkę i nie byłaby ona bezpieczna. :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz na razie o swoje zwierzaki możemy czuc się spokojni bo terapia krisu74 jestem pewna, że się przedłuży. A pózniej kurs ortografii a potem nie wiadomo co jeszcze. A tak w ogóle jest niestabilny emocjonalnie wiec pewnie za chwilę będzie się zapierał, tego co pisał, swojej prawdy o sobie i swojej skruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu74
krisu74 dobre to jest:) heheh nie ma co,uśmiałem ssię do łez,dawaj jeszcze bo normalnie boki zrywam,dawja krisu 74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopo czy możesz napisac jak u Ciebie rozpoczał sie rozbrat ze świadkami Jehowy? Co zapoczątkowało Twoje późniejsze odejście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nternecie i paradoks polegał na tym , ze udzielałam sie w tym topiku jako Swiadek Jehowy broniacy swoich przekonan. Moje wpisy mozesz odszukac na poczatkowych stronach tego topiku. Jednak pokora i obiektywizm nie pozwolił mi pozostac gluchym na wypowiedzi innych szczerych ludzi np Agi a potem zainteresowana, kora tez intesywnie wypowiadala sie na tym topiku podrzucila mi link o przekazie podprogowym i od tego czasu własciwie sie zaczeło. Zaraz potem przeczytałam Kryzys Sumienia i uznałam, ze musze wszystko zbadac. Odszukałam wszystkie strony, ktorych kiedys nie mogłam przeczytac do konca bo byly one redagowane przez tak zwanych odstepców, potwierdził sie najgorszy stenariusz, że nic nie mialam na swoja obrone i obrone swojej religii, że w to co wierzyłam okazałos ię najgorszym kłamstwem. Czułam pustke i żal, ból jaki może zrozumiec tylko ktoś kto przezył coś podobnego. Tyle zmarnowanych lat.I dalej ? Sumienie nie pozwlala życ w kłamstwie choc takby było najwygodniej . Ale kochaUla pisałam Ci już o tym kiedys. Prawde o Swiadkach poznałam w im Boga i dla niego szukałam prawdy i nie po żeby potem od niej odstąpic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze ,ale namieszalo sie strasznie.Cos poprzestawialam i nie wiem co.Nie jestem pewna czy cos z tego belkotu zrozumiesz,ale tak jak juz pisalalam,kiedys pytalas mnie na meilu jak to sie stalo,ze odeszlam od swiadkow.Odpisalam Ci,pewnie teraz mnie kojarzysz.Ja mieszkam w Niemczech.Najgorsze bylo dla mnie rowniez to,iz wiedzialam,ze teraz moge na zawsze stracic swoja przyjaciolke magdalene,ze jak ona uslyszy ode mnie nowe swiatlo hihi to nie bedzie chciala ze mna kontaktu i prawie juz tak bylo,ale jednak dalo jej cos do myslenia, to co probowalam jej powiedziec i zaczela sama dociekac , szukac w necie i oczywiscie znalazla,czego mamy tutaj tego owoce hihihi.Ula ,a jak Ty doszlas do prawdy? mozesz opisac swoja historie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dochodziłam do celu małymi kroczkami. Nawarstwiały sie w mojej świadomości kolejne grzechy i występki braci, zawsze usprawiedliwiane tym, ze nie jesteśmy doskonali. Z biegiem czasu zaczęłam zauważać podział w zborze na biednych i bogatych, na interesownośc. Kiedy wyjechałam z miasta gdzie zostałam świadkiem Jehowy (z tego samego zboru pochodzi brat Jaśko i jego zona Danusia), moj kontakt ze zborem był rzadki i to pozwolilo mi zacząc samodzielnie mysleć. Duzo mi pomógł moj syn,l. ktory zauważał to czego ja nie widziałam i rzucał czasami celne uwagi. Przez zupełny przypadek trafiłam w internecie na strone artysty fotografika Michała Kurca, ktory studiował Biblie ze świadkami Jehowy, ale nie został świadkiem. Napisałam do niego i zapytałam dlaczego nie przyjął symbolu i wtedy on mi wiele rzeczy napisal i zadał wiele pytań na ktore nie potrafilam znaleźć odpowiedzi. Potem nawiązalam kontakt z braćmi, ktorzy odeszli ze zboru - wszyscy z powodów doktrynalnych. Nikomu z nich nie bylo łatwo, wszyscy dużo mowili o Jezusie i o nadziei. Jak kropla drąży skałę tak ja powoli znajdowałam coraz więcej momentów, ktore nie szły w parze z Biblią. zaczęłam szperać po internecie, no i doszperałam się prawdy=Takim przełomowym momentem było uzmyslowienie sobie, ze Biblia każe wzywac imienia Jezusa, nie Jehowy i wtedy się wystraszyłam, ze byc może wzywam nie to imie ktore powinnam. A potem juz tylko decyzja o wystąpieniu i ostatnia rozmowa ze starszymi, ktorzy próbowali mnie ratować, ale ja byłam już zdecydowana i pewna, ze to nie jest religia prawdziwa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pokazałam przekaz podprogowy dziewczynie, ktora miała zostać świadkiem Jehowy. Była wstrząśnięta. Wiem, ze przerwała studium biblijne. Nie wiem co z nia dalej bo miałam i nadal mam kłopoty z internetem. Nie mam dostępu do mojej poczty i do gg. Wiecie coś może o niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem Ula czy masz na mysli"A ja mysle" ona udzielala sie na tym topiku.W poczatkowej fazie jako jeszcze, myslaca po swiadkowemu,udalo mi sie ja zachecic do studium ze swiadkami,potem wlasnie ona przeslala mi ta stronke o przekazie podprogowym ,wiem ze o tej samej osobie mowimy.Lidka mowila mi ,ze ma z Toba kontakt.My sie do tej pory przyjaznimy,tylko nasze myslenie znacznie sie zmienilo od przelomowego dnia i dzieki Bogu.Ona ma sie dobrze,wierzy nadal w Boga,choc miewala trudne momenty,teraz mowi ,ze czuje sie wyzwolona,jednak nadal szuka swojej drogi,punktu zaczepienia.Znajdzie go na pewno tak jak kazda z nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×