Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Gość eleonore
moja mama nauralne metody stosuje przez 25 lat malzenstwa ( kalendarzyk) i ma tylko mnie tak jak chciala a do tego nwet temteratury nie mierzyla tylko liczy dni i sluz obserwuje.a wiec chyba ta metoda jest 100% :)a co do wypowiedzi hej dziewczyny to nie masz chyba sie co obawiac,to nie byly na pewo dni plodne, nie bylo wytrysku, wiec nie ma mozliwości zebys byla w ciazy:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej dziewczyny
eleonore-dziękuję ci za odpowiedź, uspokoiła mnie, w sumie jakby brał to na logikę to rzeczywiście nie ma mowy o ciąży:O ale stres mimo wszsytko pozostaje - a fajnie przeciez by było w dni niepłodne się tak pobawić z facetem, nawet bez tego wytrysku, tylko później są skutki uboczne w postaci stresu:P pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mam pytanie. Otóż staram się o dziecko. Ostatni okres miałam 19 lutego. Od tego czasu współżyjemy z mężem regularnie co 2-3 dni. Ja zaczęłam od około 10d.c. mierzyć temperaturę. Dziś jest 19d.c. a ja mam cały czas 36,7\'C i nic się nie zmienia. Dodam że średnia długość cyklu u mnie to jakieś 35 dni. Czy ktoś mi może powiedzieć czy jeszcze jestem przed owulacją, czy już przegapiłam tą krótką chwilę wzrostu tempki, czy może już jestem w ciąży i mi się udało. Nic z tego nie kapuję, nigdy wcześniej nie mierzyłam temperatury i po prostu się nie znam, a śluz mam przejrzysty, rozciągliwy. Błagam, niech mi ktoś odpowie. pozdrawiam. może lek.med. zastanowi się nad moim przypadkiem. Plis....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Duża Polka
z opisu wynika, że jesteś najpawdopodobniej jeszcze przed owulacją. Podwyższona temp. spowodowana owulacją powinna utrzymać się aż do @. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123abc
a ja metodę naturalną zaczynam stosować celem zajścia w ciążę, nigdy bym jej nie wykorzystała jako środek antykoncepcyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
123abc-a ja bym stosowała ;-)))) Polka-wygląda na to ze owulacje masz przed sobą miewasz ja zapewne okolo 21 dnia cyklu-wzrostu nie mozna przegapić on jest do miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za odpowiedź, w takim razie w ten weeken prawdopodobnie należy się spodziewać owulacji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
owulacji i akcji ;-))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niewątpliwie, ale o to się nie martwię, bo współżyję raczej regularnie. Jakby coś dam znać, czy się udało ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
POlka!nie za późno zmierzyłaś????Odbytą owulacje potwierdź trzema wyższymi temperaturami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
chociaz w sumie-poczekaj niekoniecznie mierz bo przecież Tobie nie zalezy na uniknięciu ciąży-więc mierz sobie jak Ci pasuje-ale bierz poprawkę na to ze to niekoniecznie pewna owulacja(jakby cos Cinie pasowało) POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
ona nie ma by c ona jest .Po owulacji rośnie o conajmniej dwie kreski w porównaniu z ta przed owulacją-i trzyma się na tym wyższym pozioie do miesiączki.W tym tkwi sedno sprawy :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chcę...
stosować metodę naturalną... Niech mi tylko ktoś powie, dlaczego powszechnie uchodzi ona za nieskuteczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uchodzi za nieskuteczną
bo indeks pearla nie jest zachwycający tj. 3-36. A ewentualna ciąża jest wynikiem złej interpretacji, a o taką nie trudno ze statystycznego punktu widzenia.Ale mimo wszystko życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chce...
Dlaczego piszesz ze ZE STATYSTYCZNEGO PUNKTU WIDZENIA latwo o ciaze, o zla interpretacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chce......
I dlaczego wspołczynnik jest taki niski - przepraszam jesli pytam o podstawy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UWAGA UWAGA
pragne ostrzec Was przed termometrami owulasyjnymi firmy AS Polonia ,taki jek na tej stronie: http://mediweb.pl/sklep/product_reviews.php/products_id/1137 Kupiłam taki,okazalo sie ze miał przerwany slupek rteci tuz przy zbiorniczku rteci,ogladalam w aptece inny taki termometr i mila te sama wade! Wiem ze kazdy termometr ma swoj staly blad pomiaru i wszystko jest ok jesli jest to STALY,POWTARZALNY BLAD.Tylko ze mysle ze ta przerwa moze zmnijeszac lub zwiakszac sie np gdy wstrzasa sie termometrem,gdy rtec bardzo sie rozrzerzy i wypelni przewerzenie--ale znaczy to ze wyniki pomiarow moga roznic sie do siebie!Czy ktos moze rozwiac moje watpliwosci lub je potwierdzic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
ja chce!-nie jest niski tylko wysoki i w tym problem ale nie jest tak wysoki jak tu piszą-ten współczynnik to ilość ciąż na 100 par stosujących metodę na rok-taki jak tu podany dotyczy metod NATURALNYCH-w tym "kalendarzyka " metody bliczeniowej metody objawowej.W metodzie termiczno-objawowej wsp wynosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UWAGA UWAGA
Lek med-- mozesz napisac cos o termometrach?? Mysle o kupieniu termometru elektronicznego ktorego blad pomiaru wynosi nie 0,1 a 0,01 .Chyba to jest bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
nie kupuj-kup najzwyklejszy rtęciowy (póki jeszcze są haha) kup najlepiej dwa (i je "wykalibruj" ) te 5 minut mierzenia to absolutnie cos do czego mozna sie przyzwyczaić -jeżeli jesteś absolutnie pewna ze nie- to kup jakikolwiek i mierz -pewnie tez będzie ok ale specjalisci polecaja ten w/w.cos w tym jest-uznane aparaty do mierzenia cisnienia to też"tradycyjne rtęciowe lekarskie)te nowoczesne cuda aczkolwiek często przydatne-czasami "wymiękają "w konfrontacji z klasyką ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
zjadło miczęsć postu- w met objawowo termicznej wynosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
do trzech razy sztuka: w "naszej metodzie "wynosi od 0,1 w drugiej fazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
w drugiej od 0,9 do 9 ----uffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
sabotaż?????;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UWAGA UWAGA
lek med--mam jeszcze jedno pytanie,chodzi o moi post z tego dnia,godzina 23:05.czy to normalne ze termometry maja jakies luki w wypelnieniu slupka rtecia??Bardzo mnie to niepokoi..Moze tam jest pecherzyk powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UWAGA UWAGA
Moze akurat termometry firmy AS Polonia sa wadliwe?Moze mialam pecha(2 razy?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UWAGA UWAGA
przejzalam wlasnie internet....i nie widzialam innej firmy ktora produkowalaby rteciowe termometry owoualyjne---widzialam tylko AS Polonie... Nie pisalam tego wszystkiego by kogos zniechacic do urzywania rteciowego termometru.Zalezy mi na tym aby pomiar robiony byl sprawnym urzadzeniam chociaz zabieraloby to dluzszy czas. Tylko czy mam nie widziec tego przerwanego,dokaca nie wypelnionego miejsca w slupku? Moze lepiej kupic zwykly rteciowy lekarski termometr,moze gorszy do odczytu ale dobrze wyprodukowany? Prosze o odpowiedz.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UWAGA UWAGA
a moze przed zakupem termometru AS Poloni sprawdzic jak on wyglada i wybrac model ktory nie ma wady? Przydalby sie chyba jakis chemik lub fizyk,do wyjasnienia tej sprawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No teraz na stówę miałam rację z tą Owu, temperatura 37,1 i bez zmian, tylko teraz pytanie, czy udało się zajść w ciążę, czy nie..... Czekam, trochę za krótko żeby stwierdzić za pomocą testu Lek med a jak temperatura i śluz zachowują się jeśli doszło do zapłodnienia? Czy tempka i śluz są takie jak przed miesiączką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×