Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Gość lek med
temperatura powinna pozostac na wyzszym poziomie i nie spaść -w zasadzie jak będziesz miała 19 dni takiej temp jak teraz to bardzo prawdopodobne ze Ci sie udało.Ze śluzem bywa różnie-moze byc nawet typu"płodnego".Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo za informację, mam nadzieję że się udało, a jak nie no to może następnym razem. Gorąco pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuku na muniu
wiele termometrów rtęciowych ma taką malutką przerwę bez rtęci. w sumie nie wiem czy nie każdy- bo teraz obejrzałam trzy termometry które mam w domu i każdy ma taką przerwę- to nie upośledza działania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuku na muniu
UWAGA UWAGA- stwierdzam ,że taka przerwa to normalka- i każdy termometr ją ma. moje trzy termometry - każdy innej firmy i to samo! także na pewno nie jest twój wadliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UWAGA UWAGA
Znalazlam istrukcje obslugi termometru owolacyjnego firmy AS POLONIA Jest tu opisane "Postepownia z rozerwanym słubkiem rteci" Pisze tutaj: "Podczas nieumiejetnego strzasania,upadku lub przechowywania moze nastapic przerwania słupka rteci.Przerwanie słupka mozemy usunac przez gwaltowne i silne strzasniencie termometru lub mozemy go polaczyc poprzez ostrozne podgrzanie zbiornika w cieplej wodzie do temperatury nie wyzszej niz 39*C,a nastepnie strzasniecie slupka rteci ponizej 35,6*C " czyli wychodzi ze jest to nieumiejetne uzycie a to moze znaczyc ze szkodliwe.W moi przypadku strzasnie nic nie dalo ,podgrzac mi sie nie udalo--przedobrzylam i pekl mi termometr :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
"nikogo nie ma w domu?" topik umarł? Frazyjka! ratuj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lek med, nic na siłę :) Ja póki co nie mam żadnych pytań w temacie, ale muszę się zmobilizować, co czas leci i jeszcze nie zdążę popróbować metody, bo zaraz będę chciała mieć dziecko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wedlug
heheheh...stosowałam te metody i za miesiąc rodzę dziecko.... juz drugi raz taka głupia nie bede

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No według - przyznaj się, co zrobiłaś źle :) Nie żebyśmy chciały się śmiać, tak dla pouczenia nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
"głupia "bo bedziesz miała dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksia
witam, a ja wlaśnie zaczyman tę metode na razie "testować na sucho", bo nigdy tego nie próbowałam. Moim zdaniem najpierw trzeba dobrze poznać siebie, no i oczywiście dobrze poznać metodę. Jestem pełna entuzjazmu. Trzymajcie kciuki. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia....
we wrzesniu wychodze za maz.... i chcielisbysmy stosowac metody naturalne, bo ja nie chce prezerwatyw a przyszly maz nie chce zebym brala tabletki bo to nie zdrowe... ale troszke sie boje tych obserwacji i liczen- mam cykle nieregularne- od 34 do 37 dni... a na dzidziusia szybko nie mozemy sobie pozwolic, bo dopiero studia zaczelam (mam 20latek) i nie chcialbym zebym zaniedbywac szkoly badz dzidzi... czy ktos z was stosowal to medote mierenia temp i obserwacji sluzu prz ytakich dziwnych cyklach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od 3 mcy próbuje stosowac:) brak mi systematyczności no ale sie ucze! uważm, ze to może byc rewelacyjna metoda antykoncepcji, wymaga tylko chęci i pozostaje bez zupelnej szkody dla organizmu:) a jesli ktos juz nie moze wytrzymać, i bardzo mu sie chce pobzykac w dni płodne( a wiadomo, ze wtedy ma sie najwieksza ochote na sex) mozna zawsze z gumką!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
Niunia-Twoje cykle wcale nie są takie dziwne-naprawde!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Niuni
zrób sobie badanie hormonu Prolaktyny - prawdopodobnie przyczyna leży w jej nadmiarze i póki masz czas, możesz ją zbić, ja się obudziłam jak straciłam ciążę właśnie przez ten hormon, trochę późno. Badanie bez skierowania, koszt około 25,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia....
nie sa dziwne? ja sie martwie ze nie bede potrafila dobrze poznac swojego organizmu przez ta nieregularnosc... a te metody obliczania dni plodnych i nie sa zazwyczaj dla cykli 28dniowyh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia....
co to jest za badanie? na czym polega? przestraszylas mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Niuni
Wcale nie straszę, bardzo dużo dziewczyn ma podwyższony ten hormon. Jak chcesz to poczytaj to: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1567694&start=0 To jest link do wątku na kafeterii o tym temacie,tam dowiesz się więcej. Skoro masz nieregularne cykle, to najprawdopodobniej tutaj leży problem. Dlatego nie zwlekaj i zrób badanie. Jeśli będzie powyżej normy udaj się do swojego gina, albo endokrynologa i on Ci zapisze lek na zbicie prolaktyny. To wcale nie straszne, lepiej zbadać i mieć pewność, albo zacząć leczenie wcześniej, niż w trakcie starań o dziecko. To moja rada, zrobisz jak zechcesz, ale daj mi znać na tym forum jak Ci poszło. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość droga niuniu
Mije cykle wahaja sie od 32 do 39 dni i doskonale sobie radze z obserwacjami juz od 1,5 roku. Mam 21 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia....
wieczorkiem przeczytam ten temat o prolaktynie.... jutro ide do gina... zobaczymy co on mi powie,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
zmierz temp czy masz cykle dwufazowe zprolaktyna sie wstrzmaj-(do Niuni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to znaczy czy masz cykle dwufazowe? wydawało mi sie ze zawsze sa dwufazowe??...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
NIE ZAWSZE Wwtym rzecz-dwufazowe są jeżlei wykres temp jest dwyfazowy-po fazie niższej temp wystepowała faza wyższej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Niuni
i jak? Zdecydowałaś się na badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia....
lekarz niby powiedzial ze tak to wszystko dobrze wyglada, ze nie ma powodow do niepokoju, dal mi wylacznie skierowanie na usg dal pewnosci... nie wiem co o tym myslec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
;-))) co masz myslec? wszystk ok teraz pomierz tempke przez jakiś czas i jeszcze dodatkowo sie upewnisz ze jest dobrze-taka "nieregularność " nie ma znaczenia -i nie jest przeszkodą do stosowania metod nawet moze byc tak ze pod wpływem Twojej uważnej obserwacji cykle będą regularniejsz e-pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Niuni
tak jak mówie, zrobisz jak zechcesz, badanie nie jest takie drogie, jakieś 20,- z hakiem. Ja Ci chce pomóc żebyś nie miała problemów później z zaniedbania. Bo ja miałam i teraz jestem mądrzejsza, ale mnie nikt wcześniej nie uświadomił, że coś może być nie tak z hormonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zrobiłam dziś test. Wynik: negatywny. Kolejny miesiąc starań przed nami, a teraz oczekuję na @. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×