Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaniepokojona mama

zaparcia u niemowląt

Polecane posty

Gość zaniepokojona mama

MOja 6 tygodniowa córka ma problem z wypróznieniem, co skutkuje brakiem snu, ciągłym płaczem i ogólnym niepokojem. Nie wiem jak jej pomóc? W ogóle dziecko jest strasznie płaczliwe. Nawet najedzone z sucha pieluszką ma probelmy z zaśnięciem, steka, marudzi i popłakuje. Co Jej może dolegać? Czy to normalne u takiego niemowlęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuj podać jej rumianek,ale żeby był bardzo słaby, lekko zabarwiony. powinno pomóc. możesz także pomasować dziecku brzuszek. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi na zaparcia pomogła herbatka taka dla niemowląt z koperku włoskiego która pobudza do pracy jelita.Zawsze mojemu synkowi podaje i pomaga. Natomiast jeśłi to jest kolka to próbowałam espumisan,wody koperkowej,incacol,plantex,środek troisty-nic mi nie pomogło z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiko1
Jesli karmisz piersia to zaparcie jest mniej prawdopodobne. Nawet jezeli dlugo nie bylo kupki a te problemy z brzuszkiem moga byc spowodowane czyms innym. Najlepiej idz do lekarza - zbada maluszka i zaleci co robic dalej. A poplakiwanie, stekanie, marudzenie jest najzupelniej normalne u takiego maluszka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes79
U mnie działąy czopki glicerynowe dla niemowat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy masz pewność, że to zaparcia? U mnie było podobnie, a okazało się, że dzidzia płakała (i nie wypróżniała się), bo była głodna. W czasie wizyty u pediatry wyszła niedowaga u dziecka i to, że miałam za mało pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie tak jak piszą wyżej doświadczone mamy to może być po prostu kolka. A co do kupek, to wyczytałam kiedyś, że dziecko karmione piersią może się wyprózniać nawet raz na kilka dni i to jest normalne. Po prostu przyswajalność pokarmu jest tak duża. Pogadaj z pediatrą, jaki jest np. przyrost wagi dziecka? I nie martw się, na pewno wszystko jest OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agajacek
Witam, mam córeczkę która 10 grudnia skończy 4 miesiące od ok. 2 tygodni mam także problem z jej wypróżnianiem. przestała robić kupki. Jedyna rada to pomoc termometrem ale przecież tak nie można długo. Próbowałam herbatki ziołowej i soczku z jabłkowego i nic. Masowałam jej brzuszek i bawiłam się w rowerek i nic. Przeczytałam, że może jej pomóc herbatka koperkowa, a co gdyby to nie pomogło? Dzidzia jest wesoła i uśmiechnięta nie mam z nią kłopotów tylko te kupki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama a
nie można dziecku wkładać do pupy termometru w celu przyspieszenia kupki! każdy lekarz ci to powie! przez takie gmeranie możesz dziecku zaszkodzić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia866
Witam!Mam tez taki problem moj 3 miesieczny synek tez potrafi nie robic kopy nawet 3 doby.Probowalam juz domowych metod takich jak masowanie brzuszka ciepla kapiel rowerek i nic.Herbatke tze podawalam ale najgorsze jest to ze on nie umie ssac z butelki to lyzeczka ale tez wypluwa.Sposob na nie plakanie nocne i marudzenie to proszek troisty ale tez nic tylko tyle ze sie uspokaja i popiarduje:)A czy te czopki sa dobre dla takiego dziecka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skad wiesz ze to zaparcie? Robi kupki w postaci twardych bobkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na forum eksperckim gazety.pl odpowiada lekarz M. Danko. Oto jego wypowiedzi na temat oddawania stolca co kilka dni przez dzieci na piersi.: 1. Jeżeli mała, karmiona głównie piersią oddaje stolec 1x w tygodniu, nie bardzo obfity, bez wysiłku, przez te dni pomiędzy stolcami nie jest niespokojna, brzuszek ma miękki, to nie martwiłbym się zbytnio. W momencie wprowadzenia posiłków uzupełniających, stolce powinny być częściej. 2. Odnosnie stolca co 14 dni: Jeżeli w okresie między stolcami dziecko nie ma wzdętego twardego brzuszka, nie jest niespokojne, marudne, to może to tak wyglądać. Probiotyk możesz dziecku podawać. 3. Dziecko karmione piersią może oddawać stolec raz na 3-7 dni (wg niektórych nawet rzadziej), jeżeli jednak dziewczynka będzie miała wzdęty brzuszek, nie będzie oddawała gazów, będzie wyraźnie niespokojna, warto pokazać ją lekarzowi. Doraźnie możesz jej podać 1/2 czopka glicerynowego. W podobnym tonie sa wypowiedzi doradny laktacyjnego z sasiedniego forum. No i tylko pozostaje problem jak odroznic kolke od placzu z powodu nierobienia kupy :) No i jezeli stolce nie sa twarde to nie mozna ich nazywac zaparciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maly tez ma zaparcia, nic nie pomaga, herbatki ziolowe wymiotuje, czopka nie da sobie wlozyc, espumisan itp mnic nie dzialaja, kupke robi co 7 dni z wielkimi bolesciami :/ maczy sie przy oddaniu gazow i lekarz kazal mi przeczekac 3ci mc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia866
Juz zrobil przyszlo samo:)Chyba pomylilam sie z diagnoza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamus
mam synka ma dopiero 8 dzien ?a juz od paru dni wypruznia sie bardzo zadko leje sie z niego prawie woda ? podawalam mu ziolka koperek ale jakos nic nie dalo ? co mam robic dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaus moze do lakarza bo to moze byc biegunka, grozna dla takiego maluszka ze wzgeldu na ryzyko odwodnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fefwfef
mamus,włanie po pieri kupki są bardzo rzadkiei moga byc czeste... biegunka u dziecka..to prawie woda... a kupy po pokarmie z piersi są rzadkie..jak nasza sraczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia _20
zaniepokojona mama - ja mam tak samo z moją dzidzią :( ma dopiero tydzień,wczoraj dała mi tak popalić że po całym dniu byłam ledwo żywa.Ciągle płakała,miała chyba kolke,albo brzuch ją bolał .Nie wiem co robić,najgorzej w nocy jest jak nie chce spać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj 2,5miesieczny synek ma problem z zrobieniem kupki.wczesniej robil co 2 dni,pozniej kupke zrobil po 5 dniach,a ostatnio po 10 dniach.brzuszek wydaje mi sie ze ma miekki,bolesci tez nie ma.tylko bardzo czesto pruka popuszczajac,a przez to czesto ma dupcie czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka_1
Droga Ewciu, mój mały ma teraz 3m-ce, najpierw kupę robił cały czas (ale u malutkich to normalne, że praktycznie każda pielucha jest zabrudzona) potem tak jak piszesz prykał i popuszczał (wtedy mieliśmy problemy z odparzeniami - miał też pleśniawki, jak się pozbyliśmy preparatem ogólnoustrojowym - odparzenia znikły, no i dużo smarowałam tłusta mascią Linomag i robioną na zamówienie - na bazie wazeliny z lanoliną, pastą cynkową, kw. born. i czymś tam - świetna) teraz przestał popuszczać a ma problemy ze zrobieniem kupki, ja czekam cierpliwie, jesli zauważe, że stęka i nic, a masaż nie pomaga ani Gripe water (woda koprowa) aplikuje mały czopek glicerynowy i przytrzymuje pośladki - po chwili sprawa z głowy... a raczej innej części ciała... muszę dodać, że cąły czas od 3-4tyg życia dostaje Debridat 3x2,5ml... no miał do tej pory kolki, a teraz sporadycznie w związku z nowowprowadzanymi produktami (jest alergikiem) - jeśli ktoś potrzebuje porady w tej sprawie służe :) GG - 6542623 Pozdrawiam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elfik24
moj synek ma skończone 3 miesiace i od jakiegos czasu ma problemy ze zrobieniem kupki.strasznie sie przy tym meczy ,steka i wygina czasem nawet przerazliwie płacze.jednak robi je luzne ale nameczy sie jakby przy najwiekszym zatwardzeniu!!!a oprocz tego na koncu zawsze juz wypływa sam sluz troszke zabarwiony krwia.zglaszałam to lekarzowi to przepisał mi lacido baby.jednak dalej ma takie problemy i troche mnie to juz niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaparcia u niemowlęcia należny skonsultować z pediatrą. Dla dzieci po wyżej 6 mies można podawać herbatkę z rumianku i jabłuszko. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli karmione sztucznie to może być kwestia mleka, Nan choc tak zachwalane może powodowac zaparcie bo ma dużo żelaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elfik24
Synek jest karmiony piersią.A zaparcia konsultowałam z pediatra to powiedział ze to normalne u takich małych dzieci i ze mam mu tylko podawac lacido baby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka_1
Droga Elfok24, napisałaś o obecności śluzu i krwi w stolcu - fakt ten może (choć nie musi) świadczyć o alergii pokarmowej (tak jak u nas). Dzieci z taką alergią (nie zawsze mają krostki) męczą się ze zrobieniem kupki a do tego ma ona zabarwienie zielonkawe, konsystencją przypomina (przepraszam za wyrażenie ;p ) gluta no i domieszka krwi - wszystko ię zgadza (chodz nie jest to regułą). Dla sprawdzenia można przy karmieniu piersią zastosować dietę eliminacyjną a przy karmieniu "sztucznym" zmianę mleka na te dla alergików (Nutramigen, Bebilon Pepti - choć po nich też podobno jest czesto problem z kupkami) - jeśli po 2 tyg jest poprawa to BINGO! A jeśli nie 3ba szukać dalej. Aaa i rumianek i jabłuszko można podawać od 5m-ca, a jeśli karmisz sama pij rumianek i wcinaj jabłka. Uważaj na kolki - może to one są też tu problemem jeśli kupki nie są gęste, no i pomocne jak zawsze są masaże brzuszka. Pozdrawiam i życzę wytrwałości i efektywności w działaniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka_1
...ups Elfik24... zaspana jestem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Popsy
Moja 2,5 miesięczna córeczka od 6 dni nie robi kupy. Zadzwoniłam do lekarza który powiedział miżebym podała jej czopek glicerynowy albo włożyła termometr. Natomiast ja słyszałąm , że nie można podawać czopków za często a już jej podawałam. Martwi mnie to jej nie robienie kupy. Zapomniałam dodać że mam miękki brzuszek, puszcza bąki i je tak jak zwykle. Może znacie jakiś sposób na to żeby moje serduszko zaczęło w końcu robić normalne kupy.?? pls o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka_1
..eh... no sporadycznie nie przesadzajmy jakoś się 3ba ratować - ja jednak jestem bardziej za czopkiem. Mój mały też ostatnio nie robił 6 dni... czekałam był marudny, ale nie prężył się i "popiardywał" (więc nic tam się "nie zatkało") no i zrobił...wtedy kiedy mu się chciało... ja tylko masowałam mu brzuszek sumiennie, żeby mu było lżej...pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzzo prosze o pomoc :( juz nie wiem co mam robic!! Mój 7 tygodniowy synek ma problemy z brzuszkiem zaczelo sie od skazy białkowej podawalam mu sztuczne mleko bebilon dla kolkowcow lekarka przepisala mu Bebilon pepti mialo pomuc ale ciagle placze nie może sam zrobic kupku prezy sie przy pierdnieciach strasznie placze najgorzej jest po kapielach potrafi sie budzic nawet w nocy z twardego snu przy kruknieciu i krzyczec lekarka przepisala mi syropy Normalac i nic nie pomaga dalej jest to samo teraz dostalam Debridat 1 dnia troche go przymulilo i 1 raz spal 3 godziny bez placzu ale na 2 dzien juz bylo tak samo ma twardy brzuszek podawalam mu tez plantex i tez nie pomagalo espunisan rowniez nie herbatki koperkowe tez nic nie daja a on caly czas sie prezy i placze wogule nie spi caly dzien cudem jest jak usnie w dzien na godzinke lekarka do mleka pepti polecila by mu zageszczac mleko Nutriciom 2 posiłki by sobie pojadl i moze wtedy by spal ale.Ale to tez nie pomaga bardzo sie martwie co jest przyczyna tych bolesci i tego ze nie umie sam zrobic kupki prosze o pomoc bo chodze co tydzien do lakarza i nic nie pomaga mu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka_1
Droga Agnieszko, problemów i przyczyn u alergików pod dostatkiem... Jednym co mnie najbardziej dziwi jest to, że piszesz, że po kapieli gorzej... dziwie się bo zwykle ciepłe kąpiele i okłady pomagają na rozluźnienie mięsni gładkich a co za tym idzie łatwiej jest dziecku pryknąć. Myślę jak tu pomóc, może ma uczulenie na coś co dajesz - mój mały wtedy może wogóle się nie załatwiać a uczulały go nawet preparaty na kolki zawierające Simeticon. Nie zapominaj nosić dziecka po karmieniu i sumiennie masuj brzuszek (http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79411,2449645.html) tu jest sposób. Ja w wyjątkowych sytuacjach podaję synkowi Duphalac albo czopek glicerynowy. Przyczyną słabego snu też może być alergia - mój mały cały cza sie budzi a ma juz 7mcy, poza tym kupa u takiego małego dziecka ma lepszą wchłanialność, temu może jej nie być tak często/dużo...może jakiś probiotyk podać typu BioGaja...to tylko gdybanie, ale może coś Ci się nasunie. Weź dwa oddechy, odpocznij, przeanalizuj - Ty będziesz wiedziała najlepiej. Zyczę powodzenia i 3mam kciuki. Pozdrawiam Aśka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×