Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość myslaca

becikowe- totalna kleska

Polecane posty

Gość jak to jest
namnazajac dzieci musimy zastanowic sie nad ich przyszłoscia, by potem nie rozkładac rok i wołac o pomoc, bo to nie jest tak,ze sie nalezy. Trzeba miec tyle dzieci, by stac nas było na ich wychowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O I nareszcie
pierwsze poprawne sformuowanie: "wychować", a nie wykształcić (na siłę)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak oddam dziecko
Za friko szmal. Urodzić i oddać. Ludzie chcą mieć dzieci. Ja dostanę dodatkowy tysiak. Bomba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigamania
Wychować, jak najbardziej, ale i wykształcić, dlaczego uważasz, że na "siłę", i jak wyobrażasz sobie funkcjonowanie we współczesnym społeczeństwie bez wykształcenia. Dodam, że W Polsce do 18 roku życia, nauka jest obowiązkowa, nie mylić z bezpłatną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryśka33
Troche egoizmu w życiu jak najbardziej sie przydaje. No i ci zamożni łykneli już troche tego lepszego życia i chca takiego dla dziecka. Miałam w klasie dziewczynę wychowana w rodzinie wielodzietnej, i po latach jak się spotkałyśmy, to pochwaliła sie swoja córeczką, i powiedziała, że wiecej dzieci mieć nie chce by nie skazywać je na takie dzieciństwo i młodość jaka ona miała. Wieczny brak pieniędzy, i odmawiamie dzieciom praktycznie wszystkiego, to nie sa dobre wspomienia, pewnie dla was ta dziewczyna też jest egoistką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madleinne
mam bliznięta...szkoda że urodział je kilka lat wcześniej za Friko...:( teraz dostałabym 2 tys :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość genowewcia
Tez myśle, że nie po to dziewczyny przez tyle lat ciężko zdobywaja wykształcenie, aby osiąść w domu przy gromadce dzieci, i jescze maja czuć sie szczęśliwe. Wariant realizacji zawodowej, ładnego mieszkania, domu, egzotycznych wycieczek, gosposi w domu, jest dużo przyjemniejszy od gotowania zupek, zmiany pieluszek , i co z tego ,ze egoizm, ale o ileż przyjemniejszy i rozsądniejszy od egoizmu matki kilkorga dzieci mieszkającej na dziko w piwnicy w bloku, która posiada tyle dzieci, bo je bardzo kocha i nie wyobraża sobie życia bez dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yska
Nie mam zdania na ten temat....mam 4 dzieci i naprawde nie wiem co jest lepsze czasem... miec jedno, nie miec wcale? Ja moge pisać z punktu kobiety majacej 4 Nie jest żle,stać nas na wiele bo pracuje i mąz też , ale i luksusów tez nie mamy. Czasem chciałabym czegos więcej...ale gdybym jeszcze raz w dzisiejszych czasach zakładała rodzine chyba nie zdecydowałbym sie wcale na dziecko. Ciezko jest , owszem to mój wybór, ale 20 lat temu majac lat 20 zakładajac rodzine nie byłam w stanie przewidzieć tego co jest dziś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koparasiaraniw
Jeżeli ktoś nie ma aspiracji w stosunku do własnej osoby, jeżeli marniutkie wykształcenie i pensyjka mu wystarczają, jeżeli na innych tych z pieniędzmi i na stanowiskach patrzy z nienawiścią, bo to te głupie ludzie, którym kupiono wykształcenie i pracę maja załatwioną po protekcji, tacy ludzie posiadaja dzieci dla samego instynktu, dla samego rozmnażania swoich genów dla egoistycznej przyjemności posiadania dziecka, poza piwem i oglądaniem telewizji nie maja innych rozrywek.Jak tacy ludzie wychowaja dziecko, skoro nie dociera do nich powiązanie tego z kosztami, skoro nie wiedza o kosztach wykształcenia i sa zdziwieni takowymi, bo przecież szkolnictwo w Polsce jest bezpłatne.W miare bezbolesnego obudzenia w realnym świecie, tego w Nowym Roku życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość genowefcia
Ale oboje pracujecie i kiedyś też uważam, wbrew pozorom było łatwiej. Teraz pomału dacie sobie radę, ale Ty na pewno zdajesz sobie sprawę, że bezpłatne szkolnictwo i śłużba zdrowia to mit. Zdajesz sobie sprawę, że nie każde dziecko to geniusz, ale nawet temu mniej zdolnemu można pomóc, ale niestety z reguły pociąga to koszty. A wszystkim dzieciom chciałabyś zapewnic wakacje, a od czasu do czasu i sobie również.No niestety taka jest prawda, sama miłością dziecka nie wykarmisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Yska
w jakim wieku masz dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesniara w walonkach
A czy posiadanie kilkoro dzieci to cos złego? Czy każdy musi być super wykształcony? Bogaty? Spójzcie na to z innej strony. Nie mam tu na mysli biedy, ubóstwa tylko własnie takie kobiety które pracuja sobie na etacie , moze to jest dla nich cel w zyciu miec dużą rodzine.Nie zawsze ważne i dobre jest to co uważaja inni. One spełniaja sie w tym. Rodzina powinna być podstawą. Tak było zawsze.I w bogatych i biednych domach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yska
19 córka- 18 Chłopaki_blizniaki 15 córka/:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo to
Ależ już kilkakrotnie było tu napisane, niech każdy posiada tyle dzieci na ile ma ochotę i ile zdoła wychować wykarmić i wykształcić, bo kształcenie w Polsce dla dzieci do 18 roku życia jest obowiązkowe. Dla jednych będzie to jedno dziecko dla innych dziesiecioro, co poniektórzy nie zdecydują się wcale, i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yska
no tak , ale na szczęście dzieciaki są uzdolnione i same dają sobie rade. Nie mogę im narzucic swojej wizji bo to ich życie i jeśli postanowiły zyć tak jak same chcą ja nie będę tego zmieniać.Owszem pomożemy na ile nas stać .Ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Yska
Oj, to już z górki, i w tym roku matura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Yska
Tak popatrzyłam na różnicę pomiędzy pierwszym dzieckiem , a blizniakami, rok różnicy, trójka ciężko musiało być. Kuzynka miała tak po roku, ale pojedyncze i też jej było ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yska
Matura..Przeraza mnie to ..ale to ich życie .Stoje z boku, obserwuje, będzie co bedzie, życze im jak najlepiej ale życia za nich nie przezyje. Same muszą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak oddam dziecko
to ide zarobić sobie tysiaka :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhhhhhhhhh
"myśląca " założycielko topiku....ależ Ty jesteś głupia....W cywilizowanych krajach, takich jak Belgia czy Szwecja kobiety po urodzeniu dziecka dostają jednorazowo( w przeliczeniu na nasze pieniądze) 16.000 zł. No i co ? Tam też jest chory kraj i chory rząd? Nie wspomnę o innych świadczeniach socjalnych dla matek i ich dzieci. Co w tym złego że chociaz próbujemy gonić europejskie standardy? Myślisz że tam nie ma alkoholiczek czy narkomanek? Żenada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co z tego że dadzą becikowe
jak tyle młodych małżeństw nie ma pracy albo sie boi,ze ją straci a o własnym kącie ( i nawet kredycie na niego) moga tylko sobie pomarzyć? :o gnieżdżą się gdzieś z rodzicami i ledwo wiążą koniec z końcem! rząd da becikowe a dalej ma w dupie za co rodzice wyżywią, ubiorą i wyksztalcą swoje dziecko/dzieci i to ma być polityka prorodzinna? :p -płodźcie się jak króliki, my wam damy becikowe a dalej róbta co chceta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Yska
ale troche zamieszania z ta matura jest, moja córka ma w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yska
Ciężko jest juz same bliźniaki wychować;) chociaz teraz moze jest łatwiej....kiedyś nie było takich udogodnien jak są teraz:) Ja na szczescie mogłam liczyc na pomoc męza. Bo nikogo bliskiego nie miałam...Ale jakoś dalismy rade..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ehhhhhhhhhhhhh
Wiesz , tylko w tych cywilizowanych krajach ta opieka jest i póżniej, a tu rzucony jest ochłap dla "ubogich", nie moje określenie, a póżniej martwcie się sami, tak jak z ustawa aborcyjną , aby dziecko się urodziło, póżniej wszyscy maja go w dupie, bardzo przepraszam, ale to brutalna prawda. A problem tkwi gdzie indziej, będzie praca, godziwe zarobki, dobra opieka medyczna to bez tego dodatku rodziny będa decydowały się na dzieci. Ten dodatek normalnym ludziom może jedynie odrobinę pomóc, na pweno nie wpłynie na decyzję o urodzeniu dziecka, taka decyzja może być podjęta tylko w rodzinach patologicznych, bo dla nich 1000zł do przepicia to konkretne pieniądze, a dzieciaka, i tak opieka zabierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Yska
Z jednym jest łatwiej, z innym trudniej. Wtedy ogólnie wszyscy żyli skromniej, teraz jest większy rozrzut, a dziecku trudno odmówić. Wolałam jednak tamte czasy, no i na te tańsze szkolnictwo za pare lat będzie kosztowniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Święta racjaaa
100zł dla meneli to duzo ..dla kogoś kto zdaje sobie sprawe z kosztów utrzymania dziecka to kropla w morzu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhhhhhhhhh
zzuzza a dla mnie TY właśnie masz klasę na tym chorym topiku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yska
do Yska-Ja tez chyba wolałam tamte czasy...Nawet zarobki miałam na poziomie.Dużo powyżej sredniej.Ale co z tego jak niewiele za to kupić ? bo nic nie było..opieka medyczna darmowa , szkolnictwo darmowe, ..no zyło się ...powiem- INACZEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do do echhhhhhhhhhhhhh
mądre słowa!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nic dodać, nic ująć!!!!!!!popieram Twoje zdanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ufologiaaaa
Tak wyobrażasz sobie kobiety z klasą, kwoki myślące tylko o rozmnażaniu?, to ciekawe spojrzenie, ale nie najlepiej wróżące naszemu społeczeństwuj eżeli takich jak ty jest więcej, byle jak byle dużo , powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×