Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość N.O.D.I. 19

czy henna jest trwalsza od farby?

Polecane posty

Gość blonnd
Mam blond włosy, jednak u dołu lekko brązowe. Niegdyś rozjaśniałam je TROCHĘ( tylko raz). CHciałabym wiedzieć czy jest chna blond i z jakiej firmy najlepiej kupić. Czy isteniej jakieś ryzyko że wyjdzie inny kolorek niż blond? Z góry dzięki za odp;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawka2008
Uuuuuup uuuuuup uuuuuuuuuuuuuuuup uuuuuuuup!!!!!!!! :) odnówmy ten temat! Mam kilka pytan co do henny... od tego wszystkiego miesza mi sie w głowie :O ;/ ;/ każdy mówi co innego, ma inne doświadczenia z henną... więc nie wiem w co wierzyć... mam ciemno kasztanowe włosy a chciałabym je zafarbowac na czarno. Używałam kilka razy szamponetek, zmywały sie po paru myciach. ;( Chciałabym miec kolor na dluzej, ale zauwazylam, ze szampony koloryzujace np. do 24 myć mają juz wode utlenioną, a ja nie chce aby moje wlosy mialy z nią styczność, ani tymbardziej z amoniakiem który chyba jest, oprócz wody utlenionej, w trwalych farbach! I robie szamponetkami... (marion jest dla mnie najlepszy, palette wcale nie chwyciła, miałam tylko ładnie błyszczące włosy, o chłodniejszym odcieniu) A więc henna bylaby najlepszym rozwiązaniem... Chciałabym sie o niej wiecej dowiedziec, np. jak dlugo sie trzyma, jakiej firmy jest dobra i czy wyjdzie na pewno pożądany kolor... czytalam ten wątek i dowiedziałam sie, ze juz po hennie nie mozna uzywac farb i szamponetek, dlatego przed uzyciem henny trzeba sie mocno zastanowic. Ale cóż... ;) wtedy nie będą już nas kusić niszczące włosy farby... Moja babcia farbowala wlosy na czarno, pozniej dowiedziałam sie ze robila to niejaką chną... a więc jaka jest różnica...? :O gubie sie juz w tym... ;/ gdzies ktos pisal, moze tu, jaka jest róznica... ale zapomnialam... ;d rozwinmy ten temat, bo warto pogadac o hennie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MKNJP
doświadczenia z czarną henna akurat nie miałam... ale mogę opisac jak wyglądała moja 'historia' z henną ;) ok. 2 lata temu zaczęłam farbowac włosy na czekoladowy brąz (palette szampon do 24 myc, więc kolor i tak nie zszedł nigdy), kiedy zaczęły pojawiac się odrosty znów użyłam palette, ale tym bardziej mahonie... i tak w kółko do maja b. roku. poczytałam o hennie i stwierdziłam, że to cudo, więc od razu kupiłam (najgorsza decyzja związana z włosami w moim życiu ;( ) najpierw zaczęłam od czarnej wiśni, później wiśnia, burgund (nie jestem pewna czy dobrze piszę nazwę) farbowałam co 2 tyg., a ostatnim kolorem był brąz, który i tak zmył się do ciemnego rudego myślałam, że henna nie niszczy włosów.. a co się okazało? henna oblepia włos, co oznacza, że włosy nie mogą oddychac, tak więc jak dla mnie henna jest gorsza od farby. ok. 15stego lipca wybrałam się do fryzjera, bo już miałam dosc ciepłych kolorów (jestem naturalną blondynką) więc zaczęłam od rozjaśniacza na co niektóre pasma (nie chciałam ryzykowac z całością) teraz, po raz drugi dałam rozjaśniacz, na więcej pasm, jednak wyszedł żółty kolor. i dziś mam nadzieję kupię farbę średni, może ciemny blond i zafarbuję ten żółty kolor, oczywiście poza pasmami na których wciąż jest henna... Ogólnie nie polecam... a tak się tym zachwycałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo jestes glupia to nie byla
henna:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MKNJP
Od razu głupia ;] a powiedz... czy w Polsce jeszcze jest prawdziwa henna?:/ najgorsze jest to, że tego dziadostwa nie da się zmyc. i nie oceniaj ludzi po jednej wypowiedzi... to raczej o tobie źle świadczy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo jestes glupia to nie byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amazatiaka
Witam. Mam prośbę. Otóż od pewnego czasu stosuję henne Atza poleconą przez panie. Koloru Tycjan. Ostatnio postanowiłam zmienic kolor i zamówiłam owoc granatu tej samej firmy. Trzymałam wedle instrukcji i nie dośc ze nie pokryl tycjanowych włosów to nawet nie pokrył blond odrostów. Prosze o pomoc, czy to kwestia przypadku, uszkodzenia henny , czy cuś jeszcze. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość May_ak
Mam pytanie: bardzo chcę użyć henny żeby odżywić włosy bo zimą są okropnie matowe i suche, ale moja mama nie chce się na to zgodzić, bo boi się, że włosy zrobią się o wiele ciemniejsze niż mój naturalny kolor (na razie zabrania mi farbowania :/). Mój naturalny kolor to taki jasny brąz, czy po użyciu orzecha laskowego od Venity byłaby duża różnica w kolorze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timilonek
WITAJCIE!!! Mam nadzieję że znajdą się chętne i doświadczone, by rozwiać moje wątpliwości, i pomogą mi powiększyć moją wiedzę na temat farbowania chną.( A przyznaję, że wiedza jest znikoma.) Bardzo intensywnie od jakiś 2 tyg rozważam zmienienie pierwszy raz koloru moich włosów... jednak bardzo się obawiam schodzenia koloru oraz odrostów. Sama jeszcze nie wiem czy ta zmiana będzie długotrwała, czy jednorazowa... Chciałabym mieć kolor włosów kruczo-czarny, jak bollywoodzkie aktorki. Oto moje pytania: 1) Jak stosować chnę. 2) Czy czarny odcień będzie mieć również czerwoną lub inną poświatę( w słońcu czy innym świetle) 3) Jak chna schodzi z włosów (równomiernie?, "ładnie"- jeżeli tak można określić schodzenie koloru z włosów ;)) 4) Jak długo może się utrzymać? 5) Czy schodzi całkowicie po jakimś czasie??? ( nie więcej niż 3 miesiące)? 6) Która z firm jest najlepsza? Z góry dziękuję dziewczyny za chwilkę poświęconej mi uwagi :) a tutaj zdjęcie mojego naturalnego kolorku :) http://www.speedyshare.com/943877856.html A tutaj efekt jaki chciałabym osiągnąć: http://www.speedyshare.com/376585239.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timilonek
7) Czy rzeczywiście farbowanie chną to same plusy??? Czy jednak niszczy włosy??? :/ Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MKNJP
jak już ktoś kiedyś tutaj pisał chna obkleja włos, co z czasem już nie jest takie dobre. Na początku owszem, włosy będą ładnie błyszczec i będą wydawac się grubsze, jednak pod chną włosy nie oddychają, co sprawia, że od wewnątrz nie są odżywione. Jak już chna będzie sie zmywac będzie widac poświate rudego. Bardziej polecałabym ci kupic droższą farbę do włosów (loreal itp), niż się później męczyc z chną. a jaki jest twój obecny kolor włosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gauri
Trafiłam na to forum przypadkiem i bardzo mnie zainteresował temat henny,a dokładnie rozbierzności co do "stosować czy nie" Na początku może i nie powiem czegoś co poniektóre osoby by nie wiedziały,ale henna (obojętnie czy powie się chna, henna znaczy dokładnie to samo-to nie podlega dyskusji),istnieja jeszcze rubina,basma.Tutaj zaczyna się galimatias. Henna barwnik produkowany z liści i pędów rośliny (Lawsonia inermis,Lawsonia alba,Lawsonia spinosa). Intensywność zależy od dojrzałości rosliny,jeżeli nie całkiem nie dojrzeje efekt końcowy tz.henna zielona-kolor po farbowaniu czerwony z lekko żółtawym odcieniem,dojrzała-mocno czerwony kolor. Żeby uzyskać kolory od brązu do czerni zależy co dodamy do henny. Henna perska-tz,henna+indygo=czarnogranatowy odcień (często nazywa się basmą) Indygo to barwnik otrzymywany z pędów (Idigofera Tinctoria) Receptura -1 część henny ,i 2 części indygo aby otzrymać odcień jasnobrązowy trzymać 1 godzinę ,im dłużej trzymamy na włosach tym ciemniejszy kolor się otrzyma nawet 7-8 godzin. Ogólnie kolor po hennie blaknie po 6-8 tygodniach. Sama henna aplikowana nawłosy: brązowe lub czarne=ciepły poblask czerwieni jasne=czerwonawo-żółtawa siwe=intesywnie pomarańczowy Wszystkie orginalne kolory henny to nic innego jak mieszanie samej henny z solami metali. Ten typ henny nie może być łączony z wodą utlenioną ani po uprzednim użyciu produktów które ją zawierają czyli po poprzednich farbowaniach chemicznymi farbami lub trwałej. Wywołuje to chemiczne uszkodzenie włosa. Dlatego też niektóre z was mają niezbyt dobre wspomnienia z zastosowania henny. Rozjaśnianie to utlenianie molekuł naturalnych pigmentów melaniny,feomelaniny w celu wytworzenia bezbarwnej oksymelaniny.Farby chemiczne mają na celu wniknięcie do wnętrza łuski włosowej i zmienienia struktury melaniny,dlatego mamy efekty radykalnych zmian kolorów,w przypadku henny jest inaczej ,ona osadza się na łusce nie wnikając w nią dlatego jest wrażenie grubszego włosa i sztywniejszego.Przy odrostach efekt koloryzacji henna będzie inna ,a na farbowanych dalej zupełnie inny. Podam wam jak usunąć nadmiar henny z włosów: wymieszaj alkohol z olejem mineralnym w proporcji 7:3 nałóż na włosy aż po końce na 30 min potem a potem spłucz może zaistniec potrzeba powtórzenia 2 lub 3 razy. Żeby znów powrócić do stosowania farb chemicznych po farbie roślinnej trzeba koniecznie odczekać aż ta ostatnia całkiem zejdzie bo chemia nie wniknie we włosy a tym samym nie zafarbują sie włosy,albo efekt będzie nie równy. Podsumowanie henna jest stanowczo lepsza dla włosów bo nie zawiera szkodliwych substancji które przy dłuższym stosowaniu niszczą strukture włosa,ale nie daje spektakularnych kolorów jak chemia.Wybierzcie same czy szokować kolorem,czy sie nie bać że się straci.Nigdy henna w pastach ,kremach itp.tylko w proszku i wąchać musi mieć intensywny roślinny zapach,i czytac co dodali jeszcze.Długo ale starałam się rozwiać jakieś wątpliwości lub ewentualnie błędne myślenie na temat tego środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweliina
chciałabym się dowiedzieć czy po jednorazowym zastosowaniu henny, zmyje się ona stopniowo do zupełnie naturalnego koloru - bez zadnych odrostów, czy jednak moze byc z tym problem i będę "zmuszona" używać jej dalej w celu zakrycia odrostów? dodam że mam dosyć zniszczone wlosy - efekt prostownicy, a chciałabym je troche przyciemnic - z jasnego brazu na ciemny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1500100900
interesuje mnie czy jest możliwosc zmiany koloru henna z jasnego blondu na zywy braz? moglby mi ktos doradzic? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka12345
hej mam pytanko. Cały czas farbuje włoski szamponem koloryzującym. Chciałam spróbowac henny ale nie wiem ile powinnam poczekac po tym farbowaniu chemicznym zebym mogła spróbować henny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yourownpet
stwierdziłam że napiszę, ponieważ sama od dłuższego czasu byłam zainteresowana chną do włosów. miałam pare wątpliwości ale zdecydowałam się i pofarbowałam włosy na czarny, przyznać muszę że wiele razy farbowałam chemią i postanowiłam wypróbować czegoś nowego. i to naprawdę działa! trzymałam chne godzinę , spłukałam, włosy natychmiast staly sie miekkie, grubsze, łatwe w rozczesaniu- zawsze mialam ogromny problem! po wysuszeniu mam ladny kolor(dzisiaj farbowalam!) wlosy sie ladnie ulozyly i naprawde, osobiscie jestem zachwycona bo kolor wyszedl nie kompletnie czarny ale cieplutki. jestem totalnie zachwycona i zamierzam farbować dalej, tyle ze z przerwami bo słyszałam że jednak taki "oblepiony" włos ma mniejszy dostep do tlenu powodzenia dziewczyny! mnie tylko ciekawi ile potrzyma ten kolor :) pozdrawiam! - farbowalam chną z allegro- delia cosmetics!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrr
dlaczego nie można farbować farba \\\"chemiczną\\\" po użyciu henny? miałam farbę na włosach czarną, na prawdę czarne włosy, ale odrosty postanowiłam zafarbować czarną henną którą położyłam na całe włosy i wyszły mi brązowe. ciemne, ale jednak brązowe. teraz nie wiem co dalej bo nie podoba mi się obecny kolor, ni to czarny, ni brązowe ni to inny kolor. i nie są w takiej super kondycji po tej hennie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Egwen
Czy któraś z was może stosowała kiedyś francuską hennę? Firma się chyba nazywa NJD Cosmetics. Byłabym wdzięczna za opinię o tym środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarnulka5683
elo elo ;] chciała bym się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej henny... Mój naturalny kolor włosów to ciemnyyy brąz, ale często je farbowałam, był już blond baleyage, następnie brąz (by zakryć baleyage) i czerń (i to kilkanaście razy! :) ). Ostatnio włosy farbowałam na początku maja a teraz zastanawiam się nad henna... i nad stałym prostowaniem włosów! więc moje pytanie brzmi tak: czy mogę włosy \'zafarbować\' henną (na jaki kolor?! przez ile trzymać paćkę na włosach by uzyskać najciemniejszy kolor jaki tylko się da?!) a następnie po kilku dniach u fryzjera zrobić zabieg stałego prostowania ?! pomóżcie bo nie wiem co dalej robić a słyszałam że henna bardzo odżywia włosy - co baaaardzooo by mi się przydało.... ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarnulka5683
znaczy kolor chciała bym uzyskać jak najciemniejszy - najlepiej czarny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia4u
Dziś dowiedziałam się o hennie. Jutro chcę iś cdo sklepu wybrac jakiś kolorek. Martwi mnie tylko to czy wróce do swojego koloru? Mam włosy blond taki jasno-średni, marzy mi się taki burgund (odcienie z aukcji z allegro) Czy na jasnych włosach kolor może mocno złapać? Troszkę się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuuuuppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia4u
czyli jak sama nie wypróbuje to sie nie dowiem, bo tutaj są różne opinie, że się zmyje a innym nie ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotka222
burgund na wlosach blond moze wyjsc czerwony, moze orzech laskowy sprobuj??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baniaczek
Proszę pomóżcie!!! Mam ciemny blond włosy i chcę użyć szamponetki koloryzującej JOANNY-Multi Color Effect-kolor burgund. Czy włosy zafarbują mi się??? Jeśli tak to czy na pewno na burgund,czy może na rudy,a może na malinowy???? Proszę Was piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farbowałam
Cześć dziewczyny, dzisiaj chciałam pofarbować włosy kolorem KASZTAN w proszku firmy ELD. Ale mówię ehhh jeszcze poczytam w necie. Już miałam proszek nasypany do miseczki i woda się studziła do 70 stopni. A tu czytam, że której z Wasz po kasztanie wyszedł rudy. Ja się przestraszyłam i pobarwiłam te włosy na próbę przy szyi i wszyły RUDE, a moja mama twierdzi że nawet pojaśniały mi trochę :-( uhhh jak dobrze że nie pokolorowałam całej głowy... zaznaczam że mam dość ciemne brązowe naturalne i chciałam poprostu wzmocnić kolor, ale czymś ziołowym. A jak tu czytam to niezależnie od koloru i tak będą rude?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcekoladka
W życiu nie czytalam takich pierdół jak o tym "oddychaniu". Częśc włosa ponad korzeniem NIE ODDYCHA, to jest martwa tkanka. Owszem mówi sie o tym, że skóa głowy oddycha ale to co innego. Tyczy się to bardziej korzenia a nie tej martwej częsci. Henna oblepia włos i dzięki temu uodparnia go na promieniowanie UV, pyły, kurz, spaliny itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcekoladka
Dodam jeszcze, że używam henny raz na ok. 3 miesiące, wlasnie dzisiaj zrobiłam i jestem niezmiennie zadowolona ;) Używam henny w tubce firmy Venita kolor czarna czekolada. Włosy są pięęękne bardzo polecam ;) A kiedy zmywam zostaje mój naturalny jasny brąz. Być może nie mam przygód z zieleniami i rudościami bo nigdy nie tleniłam włosów. Może to ma jakiś wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcekoladka
Pomyłka: czekoladowy brąz ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SOK
Witam. Marzą mi się włosy w odcieniu pomarańczowym,marchewkowym wręcz. Naturalne mam ciemny blond, ale od ponad roku farbowałam na rudo, zostały właściwie czerwonawe. Przez ostatnie 2 miesiace dałam im spokój z koloryzacją, ale chciałabym zminic kolor henna. Dodam,ze włosy są bardzo długie i geste, zazwyczaj schodzą 3-4 opakowania farby i mama(która już ma wprawę)nakłada 40 min. I pojawiają się pytania, co zrobić, żeby uzyskać tak intensywny kolor? Czy jest to możliwe z balsamem koloryzującym Venity? Czy jednak konieczna byłaby prawdziwa henna? Ile to się trzyma i jak to rozrobić? Pisałyście coś o soku z cytryny, żółtkach, itd. Jak i w której fazie tego używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×