Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość N.O.D.I. 19

czy henna jest trwalsza od farby?

Polecane posty

Gość N.O.D.I. 19

Prosze napiszcie bo mi kolor b.szybko sie zmywa i postanowiłam przezucić sie na henne zeby tak nie niszczyć włosów. jesli ktoś sie na tym zna i farbuje włosy w ten sposób-niech pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henna też
się zmywa, na trwałe pozastaje tylko leciutki odcień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henna też
chociaż jeśli masz bardzo zniszczone włosy, henna może " chwycić " mocniej i kolor będzie bardziej trwały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N.O.D.I. 19
:/ a czy to prawda ze prawdziwy odcien jest widozny dopiero po 3 myciach? czytałam przedtem,ze dziewczyna po zastosowaniu brązowej henny miała "pomarańczową poświate" która zeszła dopiero potem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henna też
oj tak, jest w tym dużo prawdy, ale to nie tak ;) wszystko zależy od tego jaki planujesz kolor i jaki jest Twój naturalny kolor włosów ? Pomarańczowa poświata i tp. rażące odcienie wychodzą na włosach jasnych blond, albo siwych, wiem, bo tak urządziłam moją mamę - henną blond - wyszedł wściekły żółty kurczaczek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N.O.D.I. 19
oj biedna mama no nie, ja mam ciemne włosy A czy wiesz może czy one po hennie rzeczywiscie stają sie grubsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henna też
jeśli masz ciemne włosy to bardzo polecam farbowanie henną :) a jaki planujesz kolor ? ja mam dosyć cienkie, słabe włosy, po farbowaniu henna rzeczywiście sprawiają wrażenie grubszych i zdrowszych, dodatkowo pięknie się błyszczą :) i ładniej układają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ja dobrze zrozumiałam
- henna naprawdę się spłukuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henna też
czy ja dobrze zrozumiałam --> henna spłukuje się z każdym kolejnym myciem po trochu, to jest tak, że praktycznie po każdym myciu jest trochę inny odcień :) Trwałość henny na włosach zależy od kilku czynników: przede wszystkim od czasu farbowania i temperatury ( im wyższa, tym lepiej barwnik pokryje włosy ) ale też ważna jest kondycja włosów i rodzaj ( już pisałam że zniszczone włosy intensywniej wchłaniają barwnik i trudniej się go pozbywają )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo że zawsze znajdzie sie ktos komu nie pomogło to czy tamto, ale ogólnie henna ma same zalety! U mnie wlosy sa o wiele grubsze i gestsze, takze szybciej rosna! Ja mam brazowe ale trzymam henne ok 50 min i wychodza takie ladnie ciemne, nie czarne tylko ciemne brazowe, no prawie ze czarne. I splukuje sie rownomiernie, ja farbuje raz w miesiacu. Ale nie niszczy wlosow nawet jesli kolor zly wyjdzie to mozesz plukac kilka razy i po klopocie:) Kosztuje tylko 5 zł wiec jak sie martwisz to sprawdź na wybranym pasemku jak dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm ciekawe....
mi tez sie farba splukuje, ta henna mnie coraz bardziej przekonuje, a gdzie ja mozna kupic? i mozna jej uzywac na włosy juz farbowane ale wypłowiałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N.O.D.I. 19
ooo ile gości :) Ja teraz mam na włosach brąz Loreala ale widze,że już sie spłukuje i w ogole mam zamiar zrezygnował z farb chemicznych zupełnie na rzecz henny ale poczekam jeszcze troche żeby włosy po ostatnim farbowaniu odżyły no i słyszałam ze nie za dobrze jest tak zaraz po farbowaniu robic henne Podobno dobra jest henna firmy Venita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiego dlugiego posat napisalam i mi go ucielo:( napisze jeszcze raz w skrocie. Z tego co wiem to henny nie wolno uzywac na wlosy po trwalej, ale dlaczego to nie wiem. Ja uzywam \"balsam ziolowy Venita\" to nie jest pelna nazwa ale poszukajcie w encie a napewno znajdziecie. Mam wloski brązowe ale chce zeby kolor byl ozywiony wiec uzywam henny raz w miesiacu kolor brazowy. Ta henne kupuje sie normalnie w sklepie kosmetycznym, pani powinna pokazac taki katalog z kolorkami i sie wybiera jaki chce. doradzcie prosze====> mam identycznie jak ty, wlosy mialam bardzo zniszczone, matowe a to prostownica zrobila swoje i lato tez. Henna pomogla, odzywila je, sa gładkie i kolor maja ladny. Takie ciemny braz. Kolor zalezy od tego ile trzymasz na wlosach. Zmywa sie po czasie, ja farbuje raz w miesiacu. Wlosy sa gladkie i blyszczace. Dzieczyny nie bojcie sie henna jest naprawde super, i ciesze sie ze ja odkrylam:) 5 zł a wlosy takie cudowne:) Farba jest drozsza i to o wiele, do tego wlosy po farbie sa suche i matowe - przynajmniej u mnie tak bylo ldatego polecam henne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N.O.D.I. 19
to ja juz nie mam wątpliwosci-henna to jest to! :D a zawsze wydawało mi sie,że to staroświecka metoda ale teraz widze,że ma wiecej plusów niż normalne farby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N.O.D.I. 19
a czy henną można farbować...rzęsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak można
ale nie tą do włosów !!! w drogeriach sprzedają takie specjalne fiolki do farbowania rzęs, jak dla mnie taki zabieg to masakra, dostałam podrażnienia, nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja kupuje sie specjalna henne do brwi i rzęs. Niecale 2 zł kosztuje. Ale jak dla mnie za duze ryzyko, zbyt wielu dziewczynom rzęsy wypadaly i henna do oka sie dostala a to podraznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość góra.....
mylicie pojęcia: henna - to silny środek barwiący do brwi i rzęs farby ziołowe to chna, basma itp. to to są sproszkowane zioła barwiące włosy, bez zawartości środków chemicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N.O.D.I. 19
aha, juz teraz rozumiem....bo szczerze mówiąc to na początku troche sie zdziwiłam jak czytałam ze od tego mogą wypasc rzesy no bo przeciez na włosy działa tak zbawiennie a teraz rozumiem,ze to są inne środki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henna
a co mi doradzicie kobietki - mam taki mysio-brazowy odcień włosów a chciałabym kasztanowy. Widziałam w Naturze henne ELD ale z tego co obejrzałam te opakowania to na każdym (było tam 6 rodzajów) był kolor rudy. Niby było napisane, że na włosach brazowych wychodzi brązowy, ale zdjecie było rude :-( Juz sie w tym pogubiłam Może wiecie jakiego kolorku i jakiej firmy muszę użyć zeby mi wyszedł kasztanowopodobny :-P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanowopodobny?? http://www.twojecentrum.pl/default.php?manufacturers_id=58&sort=2a&filter_id=196 ja mam wloski brazowe i kupuje brązowy kolor. Wlosy sa zdrowsze, grubsze, ladnie sie ukladaja. Przeczytaj moje wczesniejsze posty. Naprawde polecam!!! wogole nie niszczy wlosow a kolor delikatnie sie zmywa. akurat masz kolor kasztanowy i orzech laskowy tez ladny:) piekny zapach i ozywia wlosy, blyszcza!!! naprawde polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętajcie o jednym dziewczyny jeśli zaczniecie stosować naturalny barwnik na włosy henna basma i tp. to ZAPOMNIJCIE o farbach chemicznych. Nie wolno stosować farby na włosy po hennie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko henna!Farbuję sie lata całe-włosy są super!Na mnie wytrzynuje ok.4-5 tygodni.Cały czas stopniowo się zmywa.Można stosować tak często jak się chce,bez obaw że włosy się zniszczą. Dla ciekawych :fajna stronka:www.hennaforhair.com. Traktuję przepisy z tej strony jako żródło inpiracji. pozdro🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie tak znowu wspaniała
malowałam długo henna włosy i jesli sie nie zamierza juz farbowac wiecej farbami to jest ok.To prawda,ze włosy sa grubsze,ładnie sie błyszcza ,sa zdrowsze itp.....a henna sie wypłukuje z kazdym kolejnym myciem.Ale....musialm je farbowac co dwa tygodnie ,bojak sie "spierały" (mam ciemne włosy) to miały zielonkawy odcień. Po kilku latach chcialam juz umalowac jakims ładnym kolorkiem (fajny brązik) i problem...... malowały sie nierówno i wciąz spłukiwały sie na zilenkawo. Fryzjerka powiedziala,ze dopiero jak mi całkowicie odrosną to bedzie mozna uzyskać jakis "normalny" kolor,bo henny juz nigdy nie da sie do końca wypłukac z włosów.Kilka m-cy sie męczyłam nim w końcu pozbyłam sie tej "zieleni".pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam hennę, od dwóch miesięcy stosuję. Włosy zaczęły mi szybko rosnąć, nie elektryzują się, są grubsze, a kolor piękny (używam rubinu). U mnie kosztuje 3.10 zł w proszku (Venita). Po nałożeniu henny nakłada się na włosy folię, a na to ręcznik i podgrzewa suszarką. Farbuję co dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k.p.
dziewczyny ! ja od lat używałam różnych farb do włosów. uwielbiam zmieniać kolory , od blondu az po ciemne brązowe. przez te zabiegi włosy mi sie bardzo zniszczyły więc postanowiłam użyć henne . jestem bardzo zadowolona ! włosy po hennie sa piekne , nigdy nie widziałam tak pięknego blasku włósw ! nigdy juz nie bede używać zwykłych farb do włósów. dziwie sie że jest tego tak dużo na pólkach w sklepach. paranoja , farby niszczą włosy i szybko matowieją. Henna to nie dość że lekarstwo to jeszcze łatwy i tani przepis na piękno. uzywałam venity w kremie. naprawde rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baszta
czesc mam pytanko jest moze henna ,która tylko nadaje polysk a nie farbuje włosów?? ja mam ładny kolor wlosów i niechce go zmieniac.Ale mam bardzo cienkie i zniszczone włosy:/.A słyszałam że, po hennie staja sie grubsze i ładnie błyszczą?? Czy to prawda? odp z góry dzienkuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×