Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość N.O.D.I. 19

czy henna jest trwalsza od farby?

Polecane posty

Gość p.i.n.d.
ysti-> też początkowo miałam taki problem. z brązu (miałam 2-3 cm odrostu ciemny blond) przeszłam na czarną wiśnię venity. Kiepsko pokryła odrost, natomiast z brązu powstał pożądany kolor. za drugim razem (tydzień po) wszystko, łącznie z odrostem było ładnie pokryte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaaaaaa
ja sie chcialam tylko zapytac czy po farbowaniu tym kremem koloryzujązym co pisalyscie wyzej mozna rozjasniac włosy? robilam kolor czrna czekolada i wyszedl jakis taki fioletowy;/ moj naturalny kolor to sredni braz. jak poczekam az to sie wyplucze moge zrobic sobie blond pasemka czy mi wyjda zolte? bo boje sie eksperymentowac z włosami;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ysti
Hej:) wiecie co, ja skopałam sobie strasznie włosy henną z venity:( Jestem bardzo niezadowolona. Może dlatego, że zastosowałam ją na farbowanych włosach i nie pokryła mi odrostów, a kolor, który się pojawił to jakiś sraczkowaty i przez miesiąc musiałam nosić hustkę na włosach, bo nie mogłam patrzeć na moje włosy, a farba nie chciała mi pokryć henny. Ścierałam ją z włosów sokiem z cytryny:( Koszmar! Nie polecam do włosów ciemnych, farbowanych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppi
Henny nie wolno stosować bezpośrednio na farbę ani farby chemicznej na hennę :O Nic dziwnego, ze wyszło ci na głowe niewiadomo co. Trzeba było trochę poczytać przed farbowaniem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciemny blond
Witajcie Ja mam włosy ciemny blond i trochę siwych. Ze względu na te siwe chcę ufarbować. Chodzi mi przede wszystkim o ukrycie siwych i kolor taki, żeby jakoś drastycznie nie różnił się od obecnego. Czy da się to osiągnąć stosując hennę, indygo, amlę lub basmę? Proszę o przepisy z dokładnymi ilościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojojka
ktoś tu pisał, że po czarnej czekoladzie miał fioleowe....no to ja miałam to samo..na poczatku troche sie przestraszyłam, ale potem stwierdziłam i wszysycy mi mówili, że fajnie to wygląda...a i myślałam, że henna trzyma dłużej, bo jak narzie 3 mycia, a koloru już praktycznie nie ma...wiec chce zrobić znowu i mam pytanie, od tamtego farbowania minął niecały tydzień i czy ja moge znowu zafarbować, czy może poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zależy
czy używałaś prawdziwej henny czy też Vanity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojojka
Henny w kremie firmy 'Venita"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość więc to nie
prawdziwa henna. Venita to balsam koloryzujący na bazie henny. prawdziwa henna bardzo trudno schodzi z włosów i jest produktem roślinnym. Stosując Venite równie dobrze możesz stosowac szampon koloryzujący - efekt będzie ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p.i.n.d
nie powiedziałabym... szampon bardziej niszczy włosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojojka
no to ja już naprawde nie wiem o co chodzi...pytałam kobiete w sklepie przy kupnie tej henny, czy ona rozni się czymś od tej w proszku, na co ona odpowiedziała, że niczym, po prostu jest tylko łatwiejsza w użyciu, bo nie trzeba jej rozrabiać, tylko jest już gotowa....no wiec o co tu chodzi??!!niszczy wreszcie, czy nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szampon
koloryzujący i balsam koloryzujący jesli chodzi o zawartośc środków chemicznych mają bardzo podobny sklad i jednakowo niszczą włosy, to czy doda się do niego wyciąg z aloesu czy tez z henny niczego nie zmieni. Venita nie ma nic wspólnego z prawdziwą henną. Prawdziwa henna to np. ta firmy ANZA, trzeba się troche pobawić żeby ją nałożyć ale efekt wart jest zachodu. Tylko trzeba się powaznie zastanowić nad kolorem bo na henne nie należy kłaść farby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do N.O.D.I. 19
u mnie po 3 myciach to już prawie nic nie było z henny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojojka
niszczy włosy?????????a tyle sie naczytałam na różnego typu forach, że niby henna z firmy Venita jest najlepsza i nie niszczy włosów, a co lepsze jeszcze dodatkowo je pogrubia i nabłyszcza....no to super:(chciałam pofarbować włosy "farbą naturalna", a wyszło na to, że pofarbowałam niczym innym jak tylko zwyklym szamponem , który nieszczy jak każdy inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henna rzeczywiście
pogrubia włosy, ale jest to związane z tym że w przeciwieństwie do farb nie wnika w strukturę włosa tylko go oblepia. Ja kilka lat temu przeszłam z farb na hennę firmy ANZA i jestem bardzo zadowolona, włosy sa grubsze, mocniejsze i mają ładny kolor. Używałam też henny firmy ELD ale w niektórych odcieniech są domieszki jakiś środków chemicznych więc zrezygnowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ta anza ma też hennę (brąz/kasztan)...bo na tej stronce niestety nie znalazłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojojka
a ta henne firmy ANZA można tylko w sklepie internetowym nabyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MKNJP
Doradźcie mi co mam zrobic... od 3 miesięcy farbuję włosy henną, jednak doskonale wiem, ze ciemny kolor mi nie pasuje. (farbowałam z konieczności). teraz mam czarną wiśnię i chcę wrócic do naturalnego koloru włosów (ciemny blond)... tylko jak osiągnąc ten kolor?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caate
Wiele razy pomoglo mi to forum, mam nadzieje, ze i teraz pomozecie mi ;) Farbowalam wlosy Palette na czekoladowy braz, ciemny braz, aksamitny braz, dokladnie w tej kolejnosci. Wlosy na ogol wygladaja na czarne, tylko w sloncu widac ta poswiate brazu. mam odrosty 1,5cm. Nauralny kolor to taki sredni, chlodny braz-mysi. Chcialam przejsc wlasnie na henne, ostatnie farbowanie robilam 6tygodni temu. Czy moge spokojnie kupic henne i nalozyc na wlosy? Obecnie sa troche podniczszone tymi chemicznymi farbami, chce je rozjasnic, zejsc z tego prawie czarnego koloru, na ladny, zywy braz. Wlosy mam kawalek za ramiona, grube, krecone. I teraz zaczynaja sie moje pytania: 1) czy henna pokryje mi te odrosty, i to farbowanie da mi w ogole jakies efekty, czy kolor bedzie widac po ktoryms uzyciu? jak to sie stosunkowo do chemicznych farb, zawsze henna zlapie nam kolor, czy tez najpierw mam nakladac na odrosty pozniej na calosc? (podobno jest trudna w nalozeniu dlatego prosze o rady) 2) ciemne kolory henny tez przygotowuje sie z cytryna, 12h w cieplym pomieszeniu, tak? 3) jak czesto moge farbowac wlosy henna? 4) uzywam szamponu Subrina Recept preciwlupiezowy do wlosow suchych, czy bede musiala z niego zrezygnowac? Czy sa jakies ograniczenia co do stosowania szamponow, odzywek? Kochane, czego Wy uzywacie do pielegancji wlosow po hennie? Doradzcie mi czy moge zafarbowac sie na braz (jak brzmi nazwa, nr o tym kolorze, jezeli znacie bardzo prosze, ulatwi mi to zakup ;)) , i czy henna pomoze powoli mi dojsc z tych ciemnych wlosow do ladnego brazu. Czekam na jakies rady, pozdawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yetta
Jeśli ma się odrosty, nalezy henne najpierw położyć na odrosty a dopiero potem na całość włosów. Nigdy nie przygotowywałam henny z cytryną, kwas przesusza włosy i stają się sianowate. Rozdrabniam henne w ciepłej wodzie nakładam na włosy, nakładam czepek, owijam ręcznikiem i czekam około 2 godz., dla lepszego efektu można też podgrzać włosy suszarką, następnie trzeba dokładnie umyś włosy. Nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o stosowane szampony i odżywki. Jesli farbowałaś włosy 6 tyg temu myśle że spokojnie możesz położyć henne, jednak jesli kupisz henne dużo jaśniejszą niż twój farbowany kolor włosów musisz się liczyć z tym, że odrosty mogą miec inny odcień brązu niż reszta włosów. Kupując henne zwróć uwagę na skład, do niektórych dodawane są środki chemiczne. Jesli nie będziesz mogła znaleźć ładnego jasnego brązu kup ciemny i zmieszaj go z henną w kolorze blond, możesz też jasne brązy przyciemniać basmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MKNJP
A ja jeszcze powtórzę pytanie... Wiecie może jak rozjaśnic włosy farbowane henną na kolor czarnej wiśni? w efekcie chcę uzyskac okolice blondu... a rozjaśniaczem chyba nie wyjdzie. Albo co najmniej jakiś sposób na to, żeby henna zeszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caate
yetta- dziekuje🌻 boje sie jezeli henna zacznie mi splywac, naloze na odrosty, nakladam czepek, recznik to pozniej to sciagam i pokrywam henna reszte wlosow i znowu nakladam czepek,recznik i czekam 2h? zastanawiam sie czy jakbym dala najpierw na odrosty i trzymala tak z 1godz, pozniej na cale i kolejna 1godz, to growa powinna zlapac na ciemniejszy skoro lacznie henna na wlosach bylaby 2godz, a na reszcie tylko 1godz. to niepowinnam miecduzej roznicy, szczegolnie, ze chce tylko rozjasnic o 1-2tony. Jaka firme henny polecasz? Basma, to kolor czarny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yetta
Bardzo ciemnych włosów henną nie rozjaśnisz, musisz odczekać pewnien czas od nałożenia henny i rozjaśniać chemicznie, potem możesz stosować henne blond. Najlepiej na rozjaśnienie udać się do fryzjera, bo samemu można popalić włosy. Powinny wystarczyć dwa farbowania. Caate henna nie powinna spływać bo gdy się ją rozpuszcza w wodzie nalezy uzyć takiej ilości wody by henna miała konsystencje bardzo gęstej śmietany. Ja polecam henne firmy ANZA, w którymś poscie podawałam adres do strony z której ją kupuje, niestety nieraz brakuje tam kolorów. Henna firmy ELD tez jest niezła ale nalezy czytac sklad bo do niektórych dodawane sa środki chemiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caate
Tak sie zastanawiam dlaczego proponujesz mi pozniej henne blond. Jakbym teraz zastosowala na obecny kolor henne blond, co by sie moglo stac? przepraszam, ze takie glupie pytania zadaje ale jestem laikiem w koloryzacji henna. Nie chce rezygnowac z brazowych wlosow. Z tego co czytam to po prostu bede farbowac henna na braz, odrosty beda nabierac tego brazowego odcienia, a z reszta zobacze, moze bede podcinac i pozbywac sie tych ciemniejszych partii wlosow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yetta
o blondzie to akurat było a propo pytania od MKNJP. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caate
okk ;d , dziekuje za pomoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MKNJP
Dzięki, już się bałam, że muszę czekac, aż włosy odrosną, a resztę, na której jest henna ścinac. Ale jednak jest możliwosc rozjaśniania po jakimś tam czasie... Co do henny blond podejrzewam, że wyszedłby rudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caate
niestety nie moglam dostac henny brazowej w proszku, byla tylko kasztanowa blond i basma, zastanawialam sie dlugo co zrobic, w koncu kupilam w tubce braz ELD. klasc ta na glowe, czy jednak leciec po ta w proszku, i mieszac kolory? Wyjezdzam za 3dni na wakacje, i nie moge czekac na dostawe, ktora jest w przyszlym tygodniu. Bylam w wielu drogeriach i wszedzie jest venita, ale tez nie ma brazu w proszku, doradzcie prosze, co robic. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blonnd
Mam blond włosy, jednak u dołu lekko brązowe. Niegdyś rozjaśniałam je TROCHĘ( tylko raz). CHciałabym wiedzieć czy jest chna blond i z jakiej firmy najlepiej kupić. Czy isteniej jakieś ryzyko że wyjdzie inny kolorek niż blond? Z góry dzięki za odp;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×