Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Z motyką na słońce

Jeśli ktoś budował dom, proszę o radę

Polecane posty

Gość glusiowa
Moj mąż własnie z kolegą zaczął sprowadzanie domow z bala z syberii...polecamy ..pierwsze domy przyjada jesienia......Jesli jest ktos zainteresowany ..napiszcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glusiowa
dodam jeszcze ,ze na tyle co ja sie znam jako baba..to z bala jest o wiele taniej..zdrowiej ..a powyzej 20 cm do ogrzewania przy małym domu wystarcza kominek.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glusiowa napisz coś więcej o domach z bali albo prześlij na maila :) PROSZĘ :) Chodzi mi głównie o koszty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glusiowa
kamilka... wysłałam ci maila..pytaj o wszystko...pomogę jestem czasami wieczorami na gg11516851 to swietne zdrowe i tanie domy ..jesli ktos lubi dzrzewo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glusiowa, ja też bym prosiła o informacje na temat tych domów. Bardzo proszę na maila! fubu@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giowa
ellebud..zachwile wysyłam maila..pozdrawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monapiza
skałka// sama bym sobie nie wybrała takiego projektu orzeszek zmusza nas poprostu sytuacja mamy plan narzucony na działkę i jest poprostu mały wybór projektów z kątem nachylenia dachu z 30 stopni i z poddaszem użytkowym no wiec myślałam o tym projekcie orzeszek chyba że macie inne projekty które by pasowały na moją działkę podaje szczegóły kalenica max do 7m kalenicą prosopadle do drodi kąt dachu od 20 do 30 stopni szukam już prawie dwa lata projektu na moją działkę i nie mogę nic znalezc pomóżcie mi !a na projekt indywidualny poprostu nas niestac. to ma byc mały domek .rodzina liczy u nas cztery osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glusiowa
http://z500.pl/projekt/z15d.html ...zobacz ten lub przejrzyj ta strone moze cos wynajdziesz..pamietaj,ze te biura projektowe moge ci troche zmienic projekt po twoje wymagania......pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glusiowa
http://z500.pl/projekt/z32.html ijeszcze taki zauważyłam..nie wiem co z tym u was nachyleniem dachu ..widze po projektach ze maja czesto40 stopni...ten akurat tak ma no bo podobno chcesz poddasze i tu chyba jest problem.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monapiza//:) przejrzyj ten topik od początku, bo były podawane llinki do katalogów, może trafisz coś, co jeszcze nie przeglądałaś :) pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monapiza
zapomiałam dodac że dach na mojej działce musi byc dwuspadowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monapiza
poóżcie mi cos znalezc prosze.Wwas jeszcze jest nadzieja.w internecie mam juz chyba wszystko przeszukane niewiem gdzie szukac dalej .może ktos ze znajomych ma akurat taki domek o takim planie przestrzennym?czekam piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monapiza//:) Współczuję tych poszukiwań. Tak mi przyszło do głowy, że internetowe katalogi mają taką opcję, że w kontakcie, podajesz te wszystkie dane + przybliżoną wielkość domu i oni Ci z tego co mają proponują domek, wtedy masz uproszczoną sprawę, bo tylko na gotowo oglądasz. Spóbuj tak w różnych firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glusiowa
Emmi..masz racje ..tylko tak..inaczej szkoda czasu...to bedzie szybciej i najtaniej....jak ma sie projekt to w koncu mozna myslec o reszcie...drzwiach,oknach..kolorze elewcji,dachu..itp. to bardzo wazne szczegoły i szczególnie kiedy budzet jest ograniczony..masz projekt wczesniej..masz wiecej czasu na zaplanowanie detali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skałka
🖐️ monapiza, masz bardzo restrykcyjne warunki zabudowy ("kalenica prostopadle do drogi"?!). szok. kat nachylenia mojego dachu to 25st i powiem Ci, że poddasze użytkowe przy 30st. to ... pomyłka i zbędny wydatek. lepiej 1 pokój więcej ale w parterze, oczywiście jeżeli jest miejsce na działce. musisz dobrze przekopać internet, projektów są tysiące i na pewno znajdziesz odpowiedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głusiowa//:) Albo ja jeszcze śpię, albo ... w każdym razie nie wiem, do czego nawiązałaś, pisząc do mnie ostatni post :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glusiowa
dzien dobryy!!! nawiazałam do twojej porady ....ze masz racje..jak ma sie jakies ograniczenia w projekcie to najlepiej zglosic sie do biura projektowego i oni go dostosuja.....tylko tyle pozdrawiam..jak tam poranek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha ! Bo przyznam się, że zgubiłam się, nawet przejrzałam ostatnie posty , że może o czymś konkretnym rozmawiałyśmy, ale nic nie znalazłam. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grudniowa mama 06 //:) wciąż nie mogę uwierzyć, że to Ty :D Z autorskim nickiem ,,z motyką na słońce,, Patrz... udało się. Pamiętam jak wątpiłaś w swoje możliwości, jak uparcie pisałaś, że się nie da... potem to zwątpienie, że dom może psotawić tylko ktoś zamożny, a teraz jesteś sama właścicielką pięknego domku :D 👄 Bardzo się cieszę. :) A domek jest naprawdę śliczny, taki wlasnie miły i przytulny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi - dziękuję 🌻. Do zamieszkania w nim jeszcze daleka droga, ale bliżej niż dalej ;). Sama nie mogę w to uwierzyć, że dałam się przkeonać mężowi i zgodziłam na ten pomysł. W sumie nie żałuję. Pozdrawiam wszystkich budujących!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monapiza
foru zamarło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielka marzycielka
Ojej cieszę się, że wasz znalazłam, jeśli tylko ten topik bedzie dalej istniał :) ja wymyślilam sobie tak : Dostałam kawałek ziemi i chce sobie na niego przenieść już istniejący dom z bali. Nawet sobie już jeden upatrzyłam, ale kasy mi trochę brak. Chciałabym sie dowiedzieć, czy znajdzie się ktoś, kto miał doczynienia z takim przedsięwzięciem i może mi coś podpowiedzieć, np fajną ekipę cieśli i namiar na jakieś koszty. Chętnie na priva ale bedę tu zaglądać :) Z motyką na słońce--> przeczytałam początek i ostatni twój post. W którym banku dostaliście tyle kasy przy takich zarobkach jeśli możesz mi powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kizesowa
Glusiowa,tu kizesowa:) Mogłabyś napisać coś więcej na temat kosztów budowy domu z bali? najlepiej na mój mail kizesowa@wp.pl Bardzo lubię drewno i podobaja mi sie takie domki:) Pozdrawiam i czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielka Marzycielko, kredyt wzięliśmy w Kredyt Banku w momencie zaciągania kredytu mąż zarabiał 4200 zł netto, a ja 1380 zł netto pozdrawiam z motyką na słońce / grudniowa mama 06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skałka
hej dziewczyny budujące! 🖐️ muszę wam donieść, że u mnie robi sie podjazd. bardzo mi sie podoba! dzieki temu podwórko i dom nabrało innego wyglądu i zaczynam wierzyc, że będę już niedługo tam mieszkać. aha, i w zeszłym tygodniu poleciał pierwszy dym z komina i zaczęły działać solary. jakie to ekscytujące! (zrozumie ten, kto buduje/ lub wybudował). pozdrawiam! :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kizesowa
Po przeczytaniu całej Twojej historii pozostaje mi pogratulować odwagi i samozaparcia! Ja póki co mieszkam sobie w M-4 z kochanym mężem i córeczką 1 piętro (bez kredytu) i żeby było piękniej osiedle nazywa się BAJKA (Bydgoszcz) a ulica nazywa się Szczęśliwa! Do centrum mam 15min samochodem,wokół mam las (grzyby) ,500m do marketów,2 szkoły z basenami,grotę solną,świeże powietrze,super sąsiadów i święty spokój! Czy ja powinnam budować dom (licząć oszczędności nawet dałabym rade bez kredytu lub z bardzo małym) Jest nam tu dobrze,czujemy się bezpieczni i szczęśliwi! Budować się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozesowa//:) Nie budować się. Skoro jesteście szczęśliwi i znaleźliscie swoje miejsce, to po co szukać innego? :) Ja przeniosłam się z bloku do domku i wcale nie jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GLUSIOWA
czasami chec zamieszkania w swoim domku przychodzi pózniej,gdy dzieci są większe i juz nie trzeba zwracac uwagi czy szkoła jest daleko od domu czy blisko,gdy nie chece sie na wczasy jechac caly dzien do jakiegos kurortu i tam na miejscu okazuje sie ,ze to nie to co bylo w ofercie...albo poporostu przychodzi upalne lato,nie ma urlopu ale fajnie weekend spedzic w swoim ogrodzie jedzac rano sniadanie na podworku...mi ochota na budowanie przyszła tuż przed 40-dziestka..i jest coraz wieksza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×