Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Gość początkująca też
do in style fashion de Witam , czy mogłabym równiez prosić o podanie adresów hurtowni, od pół roku prowadzę sklep stacjonarny i outlet jednak się nie sprawdził u mnie, poszukuje czegoś nowego innego , z góry dziękuje za pomoc :) mój adres privat00@interia.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy aby dostać NIP Europejski wystarczy tylko iść do urzędu skarbowego i złożyć wniosek, jaka jest opłata? I chciałabym zapytać o tą hurtownię niemiecką goc.de czy strasznie drogie są te ubrania i czy można kupić np jedną sztukę z danego rozmiaru np. spodni czy trzeba kupić więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa364
WITAM PROSZE O PODANIE MI DOKŁADNIE GDZIE NA PTAKACH MOŻNA KUPIĆ CIUCHY Waggon Sogo I INNE TEGO TYPU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa364
prosze o kontakt jaa364@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za nip europejski nci sie nie
za nip europejski nic sie nie płaci, składasz wniosek i dostajesz kartkę taki jak na zwykły NIP tylko z dopiskiem PL przed , i to wszystko , za granicą kupuje się róznie albo pakiety pełnymi rozmiarówkami albo na sztuki zależy , najczęściej pełnymi rozmiarówkami, i trzeba brać więcej bo wysyłki z Niemiec są rzedu 15-30 euro za paczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indygo1111
NIP Europejski - nic się nie płaci ALE musisz być na VAT-cie :) a to juz inna mańka jak przyjdzie dodawać 23% do ceny zakupu...... no a poźniej oczywiście odejmować ten VAT od ceny sprzedaży i bulić różnice do US... to nie jest takie piękne niestety. Jak ktoś płaci TYLKO 3% ryczałtu (a mniewam, że większośc z was jest na tej formmie opodatkowania) od obrotu to przejście na VAt będzie bolesne... Nawet jak kupicie w tedy ciuchy w polsce np. w Ptaku to będziecie musieli od sprzedaży zapłacić VAT... taki life. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobesh
Daniel - kombinujesz dobrze, mi w ciężkich czasach moda męska ratowała tyłek, więc dobrym pomysłem jest multibrand męsko-damski. Tyle, że: markowe męskie rzeczy są drogie, więc zastanów się czy masz taką klientelę, coby Ci bez wybrzydzania za T-shirt płaciła od 50PLN w górę., za bluzę ok.150 PLN i za kurtk powyżej 300 PLN, bo jak chcesz mieć solidną markową odzież to taka będzie cena na sklepie. No i w mieście 40 tys albo już są albo lada moment pojawią się sieci, więc takie ryzyko też oszacuj. Radziłbym się dogadać z dwiema - maksymalnie trzema firmami mającymi szeroką kolekcję. Jeśli będziesz robił obroty to pomogą w wyprzedaży, dostaniesz rabaty, materiały marketingowe itp. Problemem jest faktycznie niewielka ilość keszu jaką dyponujesz - w branży szacuje się że optymalne zatowarowanie sklepu to 1000PLN/m.kw. - zatem na sam towar żeby się kręciło możesz wydać do 70 tys., a gdzie reszta? Tym bardziej że jak będziesz chciał dobre warunki od firm to niewykluczone że na początek Ci narzucą np. kupno mebli do kornera czy ich kasetonów, standerów itp. bo to różnie jest. Ale generalnie taki partnerski model biznesowy polecam - choć zdaje sobie sprawę że nie każdemu on odpowiada - kontraktowanie towaru na sezon za 50 tys netto z prawie rocznym wyprzedzeniem potrafi odstraszyć wielu, a taki często jest wymóg, żeby wogóle chcieli gadać o jakiejś sensownej współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za nip europejski nci sie nie
przecież VAT jest tylko i tak do 10 tysięcy EURO rocznie przychodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indygo1111
co ma piernik do wiatraka? Jeszcze raz piszę - ludzie czytać ze zrozumieniem Chcesz NIP Europejski - musisz być na VACIE lub wejść na VAT. VAT wg ciebie do 10tys Euro przychodów a potem już nie? to jakaś nowość podatkowa... chyba nie myślisz,że powyżej tek kwoty nie płacisz już VATu? bo tak zrozumiałam tą odpowiedz....... Uogólniając i reasumując: NIP EU = Vatowiec - należy się dobrze nad tym zastanowić i przedyskutować to ze swoją księgową albo zrobić sobie symulację sprzedaży. Czasem lepiej jest odpuścić zakupy za granicą i nie być na Vacie a z przychodem ze klepu kombinować w taki sposób żeby nie przekroczyć granic na kasę fiskalną co TAKŻE = Vatowiec. Więc jak już ktoś jest na kasie (swoją drogą niezła wtopa) to nie ma różnicy. Pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj skrót myślowy
i tak do 10 tys euro wchodzi sie w VAT wiec to praktycznie od ręki jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież każdy sklep ma kasę fiskalną więc jest Vatowcem i dają Ci paragon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież każdy sklep odzieżowy ma kasę fiskalną, a więc jest vatowcem, w każdym dają paragon. Zresztą nie musisz wbijać wszystkiego na kasę każdy jakoś kombinuje. A jak nie bedziesz mieć innych ciuchów niż wszyscy to po biznesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucja co ty gadasz? każdy sklep jest na kasie? skąd masz takie wiadomości? ja nie jestem i kombinuję,żeby tylko nie wejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic już z tego nie rozumiem, wychodzi na to że nie ma żadnej możliwości zakupu odzieży z niemieckich hurtowni o których mowa nie mając europejskiego NIPU ? nie można tam jechać samemu? albo kupić jako osoba prywatna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nei można
zadna zagraniczna hurtownia nie sprzeda nikomu ani prywatnie ani bez nip EU, zanim sie zarejestrujesz i poznasz ceny w hurtowni zagranicznych musisz imw yslac dokumenty rejestracyjne firmy, w tym właśnie NIP EU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nei można
jak możesz nie mieć kasy w sklepie to co dajesz jak klient kupuje? nie dajesz paragonu? co wystawiasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mile panie
z krajów unii może legalnie sprowadzić towar tylko firma posiadająca nip unijny dodatkowo jest obowiązek prowadzenia dokumentacji importu ,czyli tworzenia faktur wewnętrznych,na ich podstawie sporządza się dodatkowe deklaracje zakupów z unii i do 15 kazdego mca nalezy złożyć w us. import jest pod scisła kontrola us bo kupuje sie bez vatu a sprzedajac ten towar w polsce nalicza sie vat i obecnie 23% wartosci sprzedazy nalezy oddac do us.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nei można
przecież kasę trzeba mieć od 20 tysięcy rocznie sprzedaży, to jest 1,5 miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka też bez kasy
w drugim roku jest 40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nei można
no to nawet jak można mieć sprzedaż 3200 miesiecznie mniejszą :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o limityy
Tez mam pytanie dotyczace kasy. Dzialalnosc mam od 06.2010 i w 2010 nie przekroczylam 20tys, to teraz od nowego roku obowiazuje mnie limit 40tys ? Tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pineskaaaa25
do in styl fashion de Jesli mozna to ja też prosiłabym o namiar do hurtowni. Z góry dziekuje zefirek.m@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nievatowiec tez moze
robic zakupy za granica - obowiazuje jakis roczny limit bodajze 60tys zl ktorego nie mozna przekroczyc. Tylko jak sklep wymaga NIP UE to wiadomo ze trzeba byc na vacie. Mozna znalezc jednak takie hurtownie ktore NIP UE nie wymagaja, a wystawiaja normalne dowody zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel26
Witam ponownie, Na początku dziękuję wszystkim za odpowiedź. Do pfff Ja nie chciałem od Ciebie żadnych kontaktów do hurtowników bo wiem, że i tak byś ich nie podała. Prosiłem o opinie osób prowadzących biznes odzieżowy a o kontakty hurtowników. Czytaj ze zrozumieniem dziewczyno!!! Jeszcze raz dziękuję innym dziewczynom za cenne wskazówki i podpowiedzi. Może źle się wyraziłem, ale chodzi mi o otwarcie sklepu z odzieżą elegancka, wizytową, do pracy, na imprezy. Jak wszyscy wiemy nie musi to być wcale aż taka droga odzież, ale z pewnością jest droższa o codziennych ubrań. To miałem na myśli pisząc pierwszy post. Ja sporo siedzę w internecie, szukam i mam już upatrzonych kilka dostawców o których tu też była mowa. Problem jest z hurtownikami odzieży męskiej bo wiadomo, że ich jest dużo mniej. Chodziłem po swoim mieście i tak jak pisałem wczoraj; owszem są sklepy z odzieżą męską, ale takie bardziej na targu i typu textil market. Nie wiem, czy tam są w ogole jakieś rzeczy dla mężczyzn i jaki oferują asortyment. Jest jeszcze jeden w miarę dobry sklep z garniturami i inny sklep Reporter, ale to chyba bardziej dla młodzieży. Na tym koniec jeśli chodzi o sklepy męskie w moim mieście. Sklep otworzyć chcę dla swojej dziewczyny. Ona nie pracuje a bardzo by chciała. Ja sam od 7 lat prowadzę własny biznes, zupełnie inna branża, związana z moim hobby i bywa różnie. Są okresy, kiedy mam naprawdę dużo pracy i są też takie, kiedy jest jej nieco mniej. Generalnie źle nie zarabiam przeliczając zarobek na wszystkie miesiące, ale tak jak pisałem, chcę zrobić to dla swojej dziewczyny bo bardzo ją kocham. Mam nadzieję, że ona tak samo i nie puści mnie z torbami bo firma będzie na nią. Co do kwoty 35 tys. zl to zdaję sobie sprawę, że nie jest ona powalająca, ale myślę, że też nie najniższa. To moje pieniądze, które mogę zainwestować w tym momencie, poza tym cały czas pracuję i myślę, że gdyby była taka możliwość to miałbym od kogo pożyczyć dodatkowy cash. Dodam, że jestem urodzonym handlowcem. Nie chce się chwalić, ale skończyłem szkołę średnią handlową. Studnia to już inny kierunek, bardziej ekonomiczny. Wiem, że do handlu trzeba mieć predyspozycje, to się ma albo się tego nie ma. Chciałbym jeszcze zapytać co myślicie o zatrudnieniu krawcowej? Pisałem o tym, ale nikt nic o tym nie napisał. Czy macie z tym jakieś doświadczenia? Pozdrawiam i życzę udanych pomysłów na biznes, Daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka też bez kasy
w drugim roku obowiązuje 40tyś na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZONO CWANIAKA PROSZE O WYSŁANIE OFERTY NA lucja7@poczta.onet.eu j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja już nie wiem lepiej być vatowcem i sciągać ubrania z hurtowni niemieckiej i mieć takie ubrania w sklepia jakich nie ma nikt czy nie być vatowcem i mieć takie ubrania jak wszyscy czyli z ptaka i innych hal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×