Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Gość czarodziejka_mała
Gdyby mi ktoś powiedział ze znajmomych czy rodziny, że otwiera sklep odzieżowy to bym powiedziała od razu: nie ryzykuj, nie pakuj się w to, to nie znaczy, że komuś źle życzę tylko po prostu sama przez to przeszłam. Nawet jak na koniec miałam kontrolę z US to jeden z kontrolujących mi powiedział, że i tak długo wytrzymałam, że najwięcej likwidacji jest właśnie sklepów odzieżowych. Powiedział również, że wie przez co przeszłam i pójdą mi na rękę i tego samego dnia otrzymałam od nich pieniądze, nadpłacony VAT. To samo mówi za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frogs wife
Siamese - dzięki za podpowiedź... Nika0606 - a czy przypadkiem przy sprzedaży biżuterii srebrnej i posrebrzanej "z urzędu" nie jesteś skazana na VAT i kasę fiskalną? Dowiedz się szczegółów, bo po sklepach chodzą tajniacy-kontrolerzy skarbowi i można miec przekichane za parę świecidełek... Sama miałam taki nalot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika0606
Ouu to nie wiedziałam-muszę doczytać-dzięki za info:) Widzicie-ja wiem, że taki sklep to ryzyko ale najbardziej mnie denerwuje jak mówi mi takie rzeczy ktoś kto stęka i kwęka od kilku lat ale wciąż się ze sklepu utrzymuje, kupuje drugie mieszkanie itp. No paranoja jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''Chciałam przed świętami wprowadzić srebro-tak troszkę, żeby na prezenty ludzie kupowali ale poza hurtowniami w necie nie znam miejsc gdzie można było by to dostać. '' Uważaj, przy sprzedaży srebra od razu wchodzisz na kasę fiskalną i VAT! Na 100%. Nie wiem, może od razu będziesz więc spoko :) Ale jak ktoś nie jest to nie może mieć srebra. Esthere- trzeba zacząć od tego, że zależy ile chcesz sprzedawać na Allegro. Jeśli tylko swoje prywatne rzeczy, kilka w miesiącu, to rób to na konto męża. Jeśli chcesz mieć stricte sklep to lepiej załóż swoje konto firmowe. Aby je założyć musisz mieć konto bankowe biznes, nie otworzysz go na konto w banku osobiste. Jeśli chcesz sprzedawać więcej rzeczy to lepiej rozszerzyć działalność i spać spokojnie. Co do sklepu- moim zdaniem startuj na swoim, mniejsze ryzyko, większa swoboda i panujesz nad wszystkim. Jak się będzie dobrze kręcić to po prostu otworzysz drugi sklep :))) ''A jeszcze mam takie pytanko- jak z grupą docelową, tzw. targetem Waszych sklepów? Jest tak,że uderzacie z asortymentem w konkretny target, np. tylko młodzież, tylko kobiety 30 +, ...itd ? Czy lepiej jak będzie w jednym miejscu i to, i to? '' Ja generalnie uderzam w grupę Kobiet, ale wiek to raczej 15-25, choć zdarzają się u mnie rzeczy (z ubrań) dla pań 30+ albo i wyżej. A do tego mam kosmetyki i biżuterię, a to dla kobiet w każdym wieku :) Dobrze mieć trochę tego, trochę tamtego... Czarodziejka- dziękuję Ci za te odpowiedzi! Wow, 6 rano to dla mnie noc, najgorzej że muszę narzeczonego ciągnąć ze sobą bo jeszcze prawka nie mam, a niedziela to jego jedyny wolny dzień :// Ale jak mus to mus. Zobaczę, jak się utarg opłaci to zostanę tam. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana ;) Pojadę na 7 rano, jak będzie coś wolnego w hali to tam stanę, a jak nie to na dworze. Jak coś to wezmę ze sobą gaz gdyby komuś coś się ubzdurało :/ Tak myślę co brać ze sobą... Stolik, krzesełko i kilka wieszaków na rurce? Czy coś poza tym tam mi się przyda? Jak myślisz? Co do tego że ludzie gadają i wypytują... Oj zawsze... Ja odkąd zajmuję się biznesem to straciłam prawie wszystkich przyjaciół i znajomych, pomimo tego że nie zmieniłam się dla nich :( Została mi garstka bliskich osób. Znajomi wypytywali moich rodziców, plotkowali, że mi się nie uda, że ryzykuję... Ale szczerze mówiąc nie odebrałam tego jako 'martwią się' tylko że plotą tak z zawiści :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika0606
Albo ostatnio miałam taką akcje z kobietą, która jakiś miesiąc temu z innej branży przeniosła się na ciuchy-a już wcześniej j e miała, potem wprowadziła coś innego i jednak do ciuchów wróciła-więc chyba jednak jej się opłacało. Nie wiem-zobaczymy jak to będzie. Wydaje mi się, że u mnie w mieście jest za dużo chińszczyzny. Niektórzy jak ze mną rozmawiają o sklepie to mówią właśnie, żebym maiła coś innego bo mają tandety dość, że waśnie np. bielizna tak co się nie rozpadnie po 3 praniach. No ale się okaże czy faktycznie później przyjdą na zakupy. Z mężem wymyśliliśmy, żeby sklep podzielić na rzeczy tureckie takie tańsze ale inne, i już z nieco wyższej półki-ale tych droższych na początek mniej,żeby zobaczyć czy będzie zainteresowanie. Chcę tez kupić kilka sukienek sylwestrowo-studniówkowych , jakieś dodatki-i te z sprawdzić czy będą chętni na taki towar. Ale na początek kilka sztuk bo nie chcę się wpakować w coś co później sprzedam po cenie niższej niż kupiłam byleby tylko się tego pozbyć;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, czy jeśli mam DG założoną jako 'handel detaliczny w internecie' to czy muszę ją rozszerzyć chcąc handlować na giełdzie??? Czy potem będę musiała zmieniać dane w ZUS i w US ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam już stojaki na wieszaki u mnie w mieście, 25zł za sztukę, taniocha... Pojadę je kupić, trochę stojaków, kupię też rozkładany stół i krzesełka... Może nawet uda mi się do niedzieli wszystko załatwić (napiszcie mi czy muszę działalność rozszerzyć?) bo mam teraz w szkole 20 dni wolnego i mogłabym w niedzielę już pohandlować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika0606
Sama jestem ciekawa jak to będzie...A z tym srebrem to pewnie macie racje więc się muszę wstrzymać:)Dzięki za info bo wpakowałabym się na niezłą mine:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika0606
Siamese-chyba trzeba rozszerzyć ale jak to dokładnie jest to nie mam pojęcia. Ja edg-1 wpiszę chyba wszystko co jest możliwe tzn. handel det. w sklepach, internecie i na straganach, żeby potem nie musieć dopisywać bo to kosztuje-chyba 50zł za dopisanie-ale nie wiem czy jednego czy kilku rzeczy. Trzymam kciuki, żebyś do niedzieli zdążyła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika0606
HEJ DZIEWCZYNY WŁAŚNIE SPRAWDZAŁAM KONTO I PRZED CHWILĄ MI PRZELALI DOTACJĘ!!! CZYLI JUTRO UDERZAM DO URZĘDU!!!!!ALE SIĘ CIESZĘ!!!!! O mamo-to się teraz zacznie!!!! Wreszcie będę mieć swój interesik!!!Oh yeah!!!! Sorki za ten entuzjazm-może przedwczesny-ale jakoś tak fajnie się poczułam, że to już:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''Sama jestem ciekawa jak to będzie...A z tym srebrem to pewnie macie racje więc się muszę wstrzymać Dzięki za info bo wpakowałabym się na niezłą mine:/'' Na 100%, pytałam księgową. ''Siamese-chyba trzeba rozszerzyć ale jak to dokładnie jest to nie mam pojęcia. Ja edg-1 wpiszę chyba wszystko co jest możliwe tzn. handel det. w sklepach, internecie i na straganach, żeby potem nie musieć dopisywać bo to kosztuje-chyba 50zł za dopisanie-ale nie wiem czy jednego czy kilku rzeczy. Trzymam kciuki, żebyś do niedzieli zdążyła'' Dziękuję Ci :* Jutro rano idę do UM, rozszerzę działalność. U nas to jest za darmo, dzwoniłam zapytać :) :) :) Od razu potem jadę do US zawiadomić ich o rozszerzeniu. Mam nadzieję że zdążę, zdam Wam relację w niedzielę jak mi poszło :) Słuchajcie, jak mam podatek 3% na ryczałcie, na handel w internecie to dalej będę mieć 3% bo zwykły handel straganowy też pod to podchodzi, prawda? ''HEJ DZIEWCZYNY WŁAŚNIE SPRAWDZAŁAM KONTO I PRZED CHWILĄ MI PRZELALI DOTACJĘ!!! CZYLI JUTRO UDERZAM DO URZĘDU!!!!!ALE SIĘ CIESZĘ!!!!! O mamo-to się teraz zacznie!!!! Wreszcie będę mieć swój interesik!!!Oh yeah!!!! Sorki za ten entuzjazm-może przedwczesny-ale jakoś tak fajnie się poczułam, że to już'' WOW, GRATULACJE!!! Domyślam się, że to boskie uczucie :D Jedna rada ode mnie (choć nie lubię dawać rad)- zanim cokolwiek kupisz (towar) przemyśl to MILION razy, nie kupuj nic w entuzjazmie, przejrzyj sto hurtowni zanim się na coś zdecydujesz i kieruj się nie tylko swoim gustem ale także TRENDAMI. Będzie ok, mi też już kryzys mija ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika0606
Dzięki Siamese-mam nadzieję, że będzie ok-no kurcze nie mogę już brać innej opcji pod uwagę. Co do towaru-mam takiego jednego wspieracza-mój mąż jak na faceta ma super gust jeśli chodzi o ciuszki damskie-zawsze jak mi coś wyszperał w jakimś sklepie to później wszyscy pytali skąd to mam:) Więc fajnie, że po towar zawsze będzie jeździł ze mną:) Nakupowałam gazet tych o trendy ciuszkach-śledzę tez allegro, co się najlepiej sprzedaje. Mam nadzieję, że trafię w gusta i zyskam jakieś grono stałych klientek:) Oby...;-) Siamese-no to jutro mamy urzędowy dzień-ja też zaraz z rana pędzę do urzędu zrobić wpis do ewidencji. martwię się tylko kiedy dostanę regon bo to różnie bywa. Ale wiecie co-księgowa mi powiedziała, że po zakupy hurtowe mogę jechać nawet bez regonu, jak nie będą mi chcieli wypisać na fakturę mam brać na rachunki-muszę mieć przy sobie tylko ten wpis do ewidencji.Ciekawe czy tak faktycznie mi si uda. A w urzędzie dostałam prikaz, że wszystko co kupię za dotację mam brać na faktury i rachunki imienne-ale czy jak jadę do hurtowni po HURTOWE zakupy to mogę wołać fa-vat na siebie? Jak to jest-orientujecie się???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga0831
nika napiałam do ciebie na maila. ważne zebyś miala wpis do ewidencji i nip i tyle. numer regon ja np dostalam od ręki a papier z numerem drogą pocztową dostałam po tyg. najwazniejsze to nip i wpis do ewidencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do siamense
czy ty masz e-sklep tylko na allegro czy docieraja do ciebie klienci tylko poprzez allegro czy inaczej a mozna link do twojego sklepu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''do siamense czy ty masz e-sklep tylko na allegro czy docieraja do ciebie klienci tylko poprzez allegro czy inaczej a mozna link do twojego sklepu?'' Mam sklep internetowy na serwerach Allegro, jest z Allegro zintegrowany. Klienci docierają do mnie przez Allegro, przez google (mam stronę www gdzie znajdują się linki do Allegro) i przez moją promocję (rozsyłam reklamy). Teraz zastanawiam się nad założeniem indywidualnego sklepu na jakimś ogólnym serwerze. To jest mój mini sklepik: http://allegro.pl/show_shop.php?shop_id=19548008 A to strona oficjalna sklepu: http://tuttifruttistyle.dbv.pl/news.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet całkiem ciekawy ten sklep twój - oparty na dobrym pomyśle :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję :D Konkretnie nie wiem jak odczytujesz mój pomysł, ale ważne że Ci się podoba :) Staram się aby wszystko było spójne i w tym samym klimacie. Ok, jadę jutro rano do urzędu i mam nadzieję w niedzielę rozstawię się na giełdzie :) Jeśli w niedzielę nic tu nie napiszę to znaczy że komuś tam zajęłam miejscówkę i mnie... ;) :D Wymyśliłam już sobie ogólny wygląd mojego stoiska no i też nie obejdzie się bez kosztów :/ Wiecie może czy można gdzieś dostać stół handlowy rozkładany mniejszy niż 1,5m??? Wszędzie same wielkie widzę. p.s. Jeśli szukacie fajnych ofert to polecam tu zajrzeć: http://allegro.pl/listing.php/showcat?buy=1&id=16893&order=p&p=1&change_view=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś link nie działa... Wchodzicie na Allegro-> Przemysł-> Oferty hurtowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esthere
Hello! Dostałam dziś kosztorys odnośnie sklepu franczyzowego w galerii. Opiewa on na bagatela...190 tysięcy. ( koszt sklepu wraz zatowarowaniem ) Wynika z tego tak: Jeśli będzie optymistycznie, czyli 100 tysięcy obrotu brutto...to jestem 11 tysiaków miesięcznie do przodu, po odjęciu wszystkich kosztów . Mniej optymistycznie- obrót 70 tysięcy brutto...tylko 2700 na plusie. Inwestycja zwracałaby się ...6 lat!!! ich kalkulacje opierają się na funkcjonowaniu dotychczasowych sklepów w różnych galeriach. Co myślicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę owocków i styl i smak by zachęcić klienta w sklepem ! To właśnie mam na myśli !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę chyba zbyt dużo
zysku naliczyli dla tych 100 tys....skoro dla 70 000 jest na czysto 2 700, to wierzyc sie nie chce ze dla 30 000 wiecej jest az 11 000 na czysto, to oznacza az 8 300 wiecej przy roznicy 30 000...moze sie myle ale moim zdaniem to zbyt wygorowana kwota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esthere
liczyłam i mam dokładne kalkulacje...Naprawdę jest duża różnica w zależności od obrotu. W wariancie drugim są koszty za duże w stosunku do obrotu. A w pierwszym- fakt, różnica 30 tysięcy, ale od tego mam 35 %. A ile to jest? 10500. Stąd te dysproporcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esthere
I całkiem słusznie wychodzi 11 tysięcy. Przy 70 tys jestem 2700 do przodu, po odjęciu kosztów...A jak mam obrót 30 tys większy, to już od tego na czysto mam 35 %. A 35 % z 30 tysięcy, to jest, mili Państwo, ponad 10 tysięcy na czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a chociazby podatek Pani
uwzglednila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo utargi do pewnego poziomu idą najpierw na pokrycie kosztów, powyżej tego poziomu - to już czysty zysk (no prawie - jeszcze podatek trzeba zapłacić). A koszty są w zasadzie takie same dla każdego miesiąca, niezależnie czy utarguje się 50 tys., czy 100 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
Taki biznes plan to jak kosztorys na budowę domu, ma niby wyjść tyle i tyle a w praktyce trzeba ze 100 tyś dołożyć. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interesuje mnie odzież z Francji Włoch i Turcji.Poszukuje takich marek jak kikiriki,miss moi,lady elite,lucy paris,vera lucci, party21, milano itp. Bardzo proszę o pomoc gdzie taką odzież mogę kupic w hurcie. Może ktoś zechce pomóc? Może ktoś ma namiary na takie hurtownie w Polsce i zechce podzielic się nimi. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam wszystkie forumowiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a doliczyles podatek,
a doliczyles podatek, koszty reklamy, koszty franczyzowe, ktore tez pokrywasz na reklame, marketing bo to tez osobno liczą , vat, rozliczenia z US?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×