Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Gość bobesh moze i to wiesz
ale napisales zupelnie co innego chlopie :> "1. Od nievatowca mogę dostać powiedzmy bluzkę za 50 PLN (to jest dla mnie cena netto, bo nie ma na nią VAT - nievatowiec). Dla uproszczenia narzucam 100% (marża 50%) - więc cena zbycia powinna wynosić 122PLN. 50PLN narzutu i do tego dołożyć muszę podatek VAT (22PLN). Mój zysk - 50PLN, bo VAT w całości idzie do skarbowego - nic nie odliczam." Podkreslam napisales - mój zysk 50 zł, więc chyba jednak nie 50 zł skoro vatu nie mam 22 zł tylko 26,84 zł. Twoj zysk to 45,16 zł ehhh Przeanalizuj co napisales a potem mnie do gimnazjum wysylaj, zreszta ja do gimnazjum nie chodzilam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka99
Dziewczyny, a Wy macie juz moze jakies wyprzedaze u siebie? Z tego co pamietam to standardowo zaczynaja sie po swietach ale widze,ze czesc sklepow w mojej oklicy juz zrobila przeceny,zeby wogole cokolwiek sprzedac. Nie wiecie jak jest w galeriach? Sa przeceny czy jeszcze nie? A moze myslicie ,ze lepiej sie jednak wstrzymac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jebioda
no dobra moi drodzy a teraz spowiadac się gdzie kto ma ubezpieczenie sklepu? Planuję pzu lub warta macie jakieś doswiadczenie w tej kwestii? z gory dziekuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do butik1 W jakim sensie dać sobie spokój? Odpuścić, poddać się, zrezygnować i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jedna dobra wiadomosc
dostawa dojedzie za pół godziny teraz idę żebrać u kuriera czy poczeka do 21 jak to spakuje :O chyba to będzie cud jak przyjedzie o 21 ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta a ty sobie wlasnie
powiekszyles o 22% i tyle co powiekszyles chcesz oddac us, a masz oddac 22% z tego co sprzedales, czyli 22% z 122 daje 26,84 i koniec kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyprzedaże? Też widziałam kilka sklepów -40% ale raczej na kurtki, płaszcze zimowe. Ja uważam, że to za wcześnie. Zresztą mnie wydaje się, że to nie działa. Sprzedaję tyle samo tylko mniej zarabiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobesh
Czyście ocipiały dziewuchy czy to tylko dzisiejsze chwiejne ciśnienie wam umysły przyćmiło?? VAT - value added tax (chyba) - w naszym narzeczu "podatek od wartości dodanej" Znaczy ni mniej ni więcej że to jest podatek naliczany od wartości netto i do niej dodawany. 100 PLN (netto) + 22% od 100 (22PLN) = 122PLN brutto. Licząc VAT od ceny brutto należy od ceny brutto w przybliżeniu obliczyć 18,03% - to jest kwota VAT zawarta w cenie brutto - nie 22%. I tego uczą w drugiej klasie gimnazjum. A teraz sobie policzcie 18,03% od kwoty 122 PLN. I do gimnazjum a nie do biznesu :}}}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka99
Osobiscie tez uwazam ,ze to nie dziala. Tym bardziej,ze jestem tyle co po dostawie i nie mam zamiaru towaru sie pozbyc tylko go sprzedac. Poczekam - niech sie dzieje co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sobie wez czlowieku
pierwsza lepsza fakture jaka masz i sprawdz, ze jesli cene brutto pomnozyc przez twoje o zgrozo 18,03 to za zadne skarby na swiecie nie dostaniesz w ten sposob vatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobesh zlituj się
bobesh zlituj się i nie wypisuj herezji :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha i zeby to przypadkiem nie
byla ta faktura ktora ty wystwiales ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak na powaznie
to niezle sie bobesh usmialam :) ale to ciekawe ze mozna jeszcze kogos oswiecic w tym wieku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobesh ma 100% racji
bobesh ma 100% racji i nie kłoćcie sie z nim. Do ceny netto się dolicza 22% vat, zresztą robi to sama kasa fiskalna czy program do wystawiana faktur. Wy to liczycie że od brutto odejmujecie 22% , a ma być że do ceny netto czyli 100 zł doliczamy 22%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobesh
Sam się sobie dziwię, ale niech tam: Faktura dzisiejsza na usługę: kwota netto - 650 PLN VAT (22% od 650) - 143 PLN kwota brutto do zapłaty: 793PLN (jakieś wątpliwości?) i teraz 793PLN (kwota brutto) x 0,1803 (albo 18,03% - jak kto woli) - daje kwotę 142,9779 PLN i to jest kwota VAT zawarta w cenie brutto. Wartości przybliżone bo właściwy współczynnik to 18,0327868852% I wystarczy. HINT dla jeszcze nie kumatych: VAT to podatek NALICZONY od wartości NETTO. Ido gimnazjum :}}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka99
Zgadzam sie z bobesh- wlasnie tak jak napisal liczy sie vat. Ja w skrócie robie to w ten sposob cena brutto np 150 : 1,22 = 122,95 150- 122,95= 27,05 i tyle wlasnie wynosi Vat od kwoty 150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobesh
biedronka - brawo. Ty już możesz prowadzić butik - reszta do gimnazjum. :}}}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobesh ma 100% racji
nie pisz że reszta do gimnazjum, bo ja już wcześniej Ciebie poparłam. Poza tym mam nadzieję że to się z Tobą tylko jedna Pani kłóciła, a reszta wie jak się vat wylicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobesh
A to serdecznie przepraszam. Zatem cała reszta myślących inaczej - do gimnazjum!! :}}} Ja też myślę że potrafią liczyć VAT. Choć z drugiej strony jak patrzę ile sklepików wokół pada to nabieram wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobesh
I jeszcze jedno - ja się wcale nie kłóciłem. :} Nigdy się ni kłócę, bo uważam, że coś jest w starym powiedzeniu: Człowiek smutny to smutas Człowiek kłótliwy to ....... Zatem co najwyżej dyskutuję :}}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bobesh
czyli kłótas ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorki bobesh
masz rację :) nie jestem na vacie i mnie to nie interesuje zawsze myslalam ze tak jest lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech az mi sie glupio
ech az mi sie glupio zrobiło my tu narzekamy że źle a właśnie do drzwi zapukała jakaś babka że nie ma kasy na nic , i zbiera na dziecko , ale nie chciała pieniędzy za nic wziąść mówi że tylko coś do jedzenia dla dziecka, kurde a u mnie jak zwykle lodówka pusta nawte światło uciekło , aż mnie trzepnęło, bo tacy co naciągają na kasę to bym nie dała za nic, ale ona nie chciała nawet kasy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mogę podać namiary na dobrej jakości biżuterie srebrną. Co jakiś czas ktoś pyta o to. Przedstawiciel dojeżdża do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" green-dworcowa Witam. Mogę podać namiary na dobrej jakości biżuterie srebrną. Co jakiś czas ktoś pyta o to. Przedstawiciel dojeżdża do klienta." Jestem zainteresowana biżuterią srebrną. Pisz na maila: magnoliasklep@o2.pl Jakie ma ceny ta hurtownia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez mam sklep z odzieza
i tez jest kiepsko,ludzi malo, dzis to w ogole prawie nikt nawet nie zagladal, sprzedalam golf i bluzke :o . Dramat. A tak czekalam na ten grudzien bo to podobno najlepszy miesiac... otwieralam sklep w czerwcu, wiec wakacje byly cienkie, ruszylo w pazdzierniku, listopad juz byl gorszy, a teraz tez w ogole nie wiem co sie dzieje. A straszycie ze styczen i luty to tez zly czas, ja juz nie wiem po co ja sie na to wszystko porwalam :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja otworzyłam sklep rok temu w listopadzie w moim przypadku grudzień był kiepski. Niestety jest kryzys zły czas na własny interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doniamik
green-dworcowa, a jaki był styczeń i luty, bo ja prowadzę sklep od kwietnia i ciekawa jestem, jak to wyglądało. A listopad tego roku był gorszy od zeszłorocznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×