Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Gość NowaMa
Znajoma księgowa poleciła mi KPiR -Wynajmuje lokal (spory koszt) i zatrudnie pracownika -podobno mogę wrzucić to w koszta. Przy KPiR kasa jest wymagana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy KPiR też musisz wybrac formę opodatkowania:) do prowadzenia księgi zobowiązane są osoby rozliczające się z podatku na zasadach ogólnych według skali lub liniowo. Zaletą prowadzenia księgi podatkowej jest możliwość odliczenia, faktycznie poniesionych kosztów. Ponadto, przy wysokich kosztach, pozwala na możliwość uzyskania w porównaniu z formami ryczałtowymi - korzyści fiskalnych Tak czy siak obowiązek kasy fiskalnej masz dopiero po osiągnięciu w pierwszym roku 20tys obrotu:) oczywiśćie możesz sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie pewnie przed przekroczeniem mozesz przejsc na kase, ale zalecam poczekac, akurat przez ten pierwszy miesiac zarobisz na nia, poniewaz sa to troszke spore koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do blueber Zgadzam się z lagriffeoutlet, masz małe szanse z nimi konkurować, tym bardziej, jeśli mają 10 sklepów, bo wtedy oprócz szerszego asortymentu mogą pozwolić sobie również na niższe ceny. Możesz postawić w swoim sklepie nacisk na obsługę i indywidualne podejście do klienta i tu jako właściciel masz większe pole do popisu niż oni, bo wiadomo, że z pracownikami różnie bywa. Ale oprócz tego, podobnie jak lagri, radziłabym Ci zmianę asortymentu. I to najlepiej na asortyment dopełniający to, co ma Twoja konkurencja. Jeśli nie mają biżuterii, dodatków, rajstop, torebek, portfeli (lub mają w ograniczonym zakresie), to byłby to dobry temat, oczywiście jeśli nie ma tego w Twojej galerii. Możesz też postawić na bieliznę w szerokim wyborze, rajstopy, kostiumy kąpielowe w sezonie itp. Musisz przeanalizować, może podpytać swoje dotychczasowe klientki, czego brakuje im w tym centrum? A może odzież męska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem w trakcie zakładanie swojej działalności a konkretnie sklepiku z odzieżą damska i obuwiem. I stad moje pytanie, gdzie Wy zaopatrujecie się w towar? Czy możecie podzielić się namiarami na jakieś hurtownie? I co sadzicie o hurtowniach AWANTI, TANDEM, SIGMATOMCZAK. Pozdrawiam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam w sprzedazy stock odziezy damskiej i meskiej firm:Moschino,Gaultier,Navarra,En Avance,Amo's K.-odziez meska i Moschino,Emma White,Giorgio kauten,Esologue,C.Carini,Rimmel di C.Carini,teatro dei Sogni,M.G.Severi,Gattinoni,itp-odziez damska. Odziez z boutique we Wloszech- Jesli kogos z was moga interesowac prosze o kontakt na mail- lagriffeoutlet@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecie plecie na swiecie
Czesc :) Posłuchajcie jaką wczoraj mialam „klientke. Dla mnie to już jest szczyt bezczelności i delikatnie jej o tym powiedziałam, ale do rzeczy. Otóż..jakis czas temu przyszla do mnie do sklepu mloda mama i kupila czapeczke dla synka po dwoch dniach przychodzi z prosbą, żeby jej tą czapeczke wymienic, bo cos tam cos tam. Ok., nie ma problemu, zwłaszcza ze ogladała garniturki do chrztu, to mysle sobie, ze przyjdzie i kupi. Mowie, ze garniturki po 115 zl 6 elementow. Ona na to, że taniej niż na allegro, bo tam kosztuja 138 zl plus wysylka a tu ma na miejscu i ble ble ble. Po kliku dniach przychodzi z kolezanka i jej pokazuje te garniturki. No jak nic, przyjdzie i kupi. No i teraz jest fajnie, otóż wczoraj do mnie przyszla z komplecikiem w reklamowce i chce przymierzyc do tego r.62, bo kupila r,68 na allegro i jest za duzy. Pozwolilam, bo nie chce tracic( może) w przyszłości klientki. Przymierzyla i oczywiście ten 62 bybly idelany a ten 68 o 3 cm za duzy będzie wymieniac na mniejszy. Pozbierala swoje pakunki i poszla ale nie zobaczyla, ze zostawila u mnie swój paragon gdzie była kwota która zapłaciła za garniturek 157 zl (taki sam jak u mnie za 115 zl tylko inna firma). I teraz czekam az przyjdzie po ten kwitek, bo bez tego przeciez nie przyjmą jej zwrotu, ale z drugiej strony mam ochote powiedziec jej, ze tego papierku u mnie nie zgubila:/ No ludzie ja nie prowadze przymierzalni!!! Tylko sklep gdzie się kupuje. Notabene ceny mam takie same jak na allegro bez wysylki albo i tansze. !!!. No, to tylko tak, bo chciałam się wyzalic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWA w tym temacie
ecie plecie, bywają i tacy klienci :) U mnie jakiś czas temu klientka zapytała się, czy może wziąć sukienkę do domu i ja w domu przymierzyć, bo nie chce jej się tutaj rozbierać:/ Ah Ci klienci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blueberrya
No własnie już nie wiem w cos wejsc ,wczesniej prowadziłam outlet ale to nie wypalilo ,przeszłam na odziez elegancka tuz przed sylwestrem i widzialam ze to sie sprzedaje bo takich rzeczy nie bylo teraz przed weselami komuniami chrzcnami i swietami chcialam zatakowac z towarem i miec juz wszystko a tu taki klops ,a w centrum jest duzy sklep z bielizna triumf i inne tansze firmy pelno mlodziezowki i ptaka kwiatow jeansow i takich tam na dole tanie chinskie sklepy z butami za 39 albo snc z majtakami za 2,9 buty skorzane i portfele torebki sa naprzeciwko i to od 15 lat wiec sportowych adidasow i innych sa 3 sklepy ,hmmm mysle i mysle ale cos wymysle :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blueberrya
och z allegro to nagmine i wcale tego klientki nie kryja przymierzaja i mowia ze kupia na allergo bo 10 zl tansza a ja mowie plus przesylka a babka dalej uparta nie sukienka jest za 89 ( u mnie 99 ) ja jej plus okolo 12/15 za przesylke wiec pania to wychodzi drozej ,hmmm nie i tak kupie na allegro bo jest tansza :p inna znowu kupila balerinki w sierpniu przyszla pod koniec pazdziernika w uzywanych balerinkach jak pogoda sie zmienila i do mnie ze ona je przyszla zwrocic bo sa nie wygodne ,na co ja tez po chamsku a w sierpniu miala pani je wygodne ,powiedzialam jej ze wymiana owszem ale do maxs tygodnia a nie po prawie 4 mc ,to sie obrazila ,inna znowu przyniosla mi przetarte rajstopy na pietach ze jej oczko poszlo a ona w nich nie chodzila a na pietach do bialosci wytarte :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecie plecie na swiecie
no ale u mnie 115 zl a na allegro 139 zl! tego nie moge zrozumiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OutletArena
Blueberrya, a może przyjedź na nowy magazyn z odzieżą greckich marek jak: YZATIS , w ofercie ok. 6000 szt odzieży, w większości modelów pełna rozmiarówka, z tego co wiem to jesteś niedaleko, zapraszam chociażby obejrzeć :) Katowice, ul. Kłodnicka 46, po wcześniejszym telefonie w celu umówienia się na spotkanie tel. 501-746-558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czrao_mała
A ja bym Ci poleciła jakąś polską firmę np: DE FACTO, fajna odzież dla kobiet w rozsądnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czrao_mała
Allegro jest o tyle dobre, że można kupować 24 godziny na dobę i jest ogromny wybór. Co do cen to jest z tym różnie. My mamy taniej na allegro niż w zwykłych sklepach, ale są to rzeczy, których się nie kupuje na co dzień. Oglądałam rzeczy dla dzieci w stacjonarnych sklepach i na allegro, i nie ma dużej różnicy cenowej, a wręcz po doliczeniu kosztów przesyłki wychodzi na allegro drożej. Chyba, że ktoś kupuje kilka/kilkanaście rzeczy wtedy to jest opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta ciekawe gdzie
ta ciekawe gdzie jest taniej na alegro , w życiu takich sklepów nie widziałam, i nigdy bym nie poszła do stacjonarnego ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blueberrya
Powiem wam jeszcze ze dzisiaj widzialam te chinskie podrobki melisek o fujjjjjjjj za darmo bym tego nie kupila a byly po 19 zl w hurcie a wykonczenie i wyglad dawaly duzo do zyczenia fuj fuj fuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez i tak wsyztskie sa z
przeciez i tak wsyztskie sa z chin tylko zalezy jaka jakosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co się sprzedaje...
dziewczyny, czy macie coś z firmy Blue Shadow??, co się od nich teraz dobrze sprzedaje - z góry dziękuję za sugestie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaro_ma
Tak się zastanawiam czy udałoby mi się sprowdzić z Chin bransoletki, które mnie interesują. Znalazłam już fajny wzór u Chińczyka, tylko teraz jak to zamówić i ile. Ciekawe czy mnie nie oszukają. Towar lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
u chinczyka olacisz za kazde pol kilo wagi i plus kolejne dolary za kazdy nastepny kilogram wez to pod uwage nie placisz jak u nas jednej ceny do ilus kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaro_ma czy Ty nie miałas kiedyś ciuchów i nie zrezygnowałaś, czytałam cały ten post, jak tam teraz się powodzi ? otworzyłaś te nieruchomości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyczę wszystkim udanych utargów przedświątecznych :-) . . Zapraszam do obejrzenia naszej oferty; www.vogahurt.pl , , Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do hurtu... jak trzeba to ostro: :Proszę Pani zasady są takie ja ich dla Pani nie zmienię a jeśli nie umie się Pani dostosować proszę znaleźć sobie inna hurtownie". Jeśli to nie pomaga no to ostrzej "wzywam ochronę" a jak takiej nie ma to policje. I wykonać telefon. Nie przejmować się, że są ludzie, nie dyskutować z Panią powtarza do skutku "proszę opuścić lokal". Co do wszystkich oburzonych, że 3 szt to nie hurt. Drogie Panie są takie a nie inne czasy, każdy ustala swoje zasady nie ma znaczenia czy hurt to 3 szt czy 30. Ja się ciesze z tych 3 sztuk bo czasem muszę dokupić rozmiary zwłaszcza jeśli chodzi o sukienki i nie koniecznie chce na sklepie 10 sukienek w tym samym rozmiarze tylko dlatego, że muszę wsiąść cała rozmiarów-kę. Więc ostro z okropnymi klientkami i stanowczo żadnych dyskusji :). Co do konkurencji przez ścianę miałam podobny problem. Nie koniecznie to musi być wróg można porozmawiać z właścicielem i albo się umówić, że zrównacie ceny sobie i postaracie się nie przywozić tego samego albo tak jak większość mówi konieczna zmiana asortymentu na inny niż ma konkurencja. Jakiś czas temu okazało się, że sklep obok mnie ma polówki męskie tej samej firmy co ja z tym ze u mnie jest dużo taniej, zarówno mi jak i konkurencji dobrze schodziły polówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowaMa
Powiedzcie mi czy zakładając pierwszą działalnośc gosp.( przejmuje mały sklep) muszę mieć konto firmowe. Chce miec w sklepie terminał - kasa nie może " iść "na osobiste- jak to jest? i gdzie mogę uzyskać pordy n/t zakładania działalnośći co na faktury i kiedy itp. szukać dobrej księgowej czy moge z tym isc do US -jeśli tak to do jakiego działu. Za każdą podpowiedz będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
nie musisz mieć konta firmowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytająca forum
jak dobrze zrozumiałam jeżeli chcesz mieć w sklepie terminal to musisz mieć konto firmowe, a także wszystkie urzędy wymagają od firm "konta firmowego". Na pierwszy raz radziłabym poradzić się księgowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznes( z) łomem
jeżeli chcesz uzyskać wszelkie porady i dobrze założyć działalność to znajdź sobie najpierw biuro księgowe albo księgową, oni pomoga założyć Ci działalność wybrać odpowiednie PKD, doradzą co do formy opodatkowania. Tak było w moim przypadku, za nim zarejestrowałam działalność udałam się do biura księgowego i tam dowiedziałam się wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznes( z) łomem
a ja nie mam konta firmowego i nikt tego ode mnie nie wymaga, jestem na ryczałcie i prowadzę sklep pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×