Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miśka_24

koszty wesela

Polecane posty

ja tez chcialam male wesele a jak podliczyllismy z narzeczonym sama najblizsza rodzine z obu stron to wyszlo bagatela ... 100 osob; skad tyle nabralismy? dziadkowie - sztuk 4 chrzestni z obu stron 3 - kazdy z mzem lub zona - razem 6 rodzenstwo rodzicow - z mojej strony 3 x 2 (osoby towarzyszace) - we strony mojego faceta 6 x 2 nasze rodznstwo - 1 x 2 z mojej strony i 2 x 2 z drugiej to daje 34 osoby juz kuzyni czyli dzieci wujkw i cioc to w sumie 16 osob, zakladamy ze 10 przyjdzie z osobami towarzyszacymi. i lekka reka mamy 60 osob z najblizszej rodziny. dodajmy jeszcze dzieci do lat 15 - sporawo bo az 12. 72 osoby i w tym zamyka sie najblizsza rodzina z obu stron. pomijamy dalekich wyjkow, ktorych widzielismy raz w zyciu 20 lat temu. i ciocie z niewiadomokad. kilka bliskich osob. kazde z nas ma kilkokoro bliskich przyjaciol, nie wiecej niz ale jesli kazdy przyjdzie z osoba towarzyszaca to wyjdzie 20 osob. mniej wiecej zychodwi, ze minimalne wesele to 100 osob przy wcale nie tak wielkiej rodzinie i nie zaproszajac wszytkich znajomych. co do ubrania to uwazam, ze garnitur dla mlodego posluzy jeszcz na wiele innych okazji wiec warto wydac wiecej na dobry jakosciowo. sukienke kupie w kolorze ecru i buty tez, wiec powinny posluzyc jeszcze troche po slubie. sukienke szyje na wymiar ale w salonie zaproponowano mi odkupienie jej za 30-50% wartosci, w zaleznosci od jej stanu. place za nia 1200 zl, calkiem prosta bez specjalnych dodatkow. za osobe placimy 90 zlotych, co jest suma niewielka. bylam juz na takim weselu i bylo super; djem jest znajomy, fotki tez robi znajomy, ktory jest niezly w te klocki. dodatkowo postanowlismy sie szarpnac na sesje zdjeciowa nad morzem. finalne koszty wesela to i tak niestety ok. 17 tysiecy, optymistycznie. i juz sama nie wiem na czym moglabym zaoszczedzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika 26 Słupsk
Koszty wesela jak wiadomo moga byc różne i zależa od wielu kwestii, przede wszystkim od tego czy organizujecie wesele w restauracji placac od osoby czy np. wynajmujecie sale i sami organizujecie wesele. Ja wybralam ta druga opcje!! Wesele bedzie na ok 130 osób Koszty: - opłaty w kosciele: ok. 300 zł - suknia i dodatki 1.100 zł (wypozyczenie sukni, zakup butów, bielizna biżuteria..) - strój pana młodego ok. 800zł - obrączki 650zł (z dodatkiem bialego złota, ale nie grube, takie delikatne) - oplacenie sali 1.100zł - oplacenie kucharzy i kelenerek 2.000zł -zakup produktów spożywczych ok. 4.500zł -alkohol 3.200 - orkiestra ok. 1.200 (mamy rabacik u nich:-) - dojazd dla gosci 450 zł (wynajmujemy autobus) - dekoracje ok. 550 zł - zaproszenia 100zł -fryzjer i ksemtyczka 120 zł fotograf i kamerzysta 1600zł ok. 18 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bibetka
Niektóre osoby piszą ze za fotografa dały po kilkase złotych.Ciekawa jestem jak wyglądaja ich zdjęcia, profesjonalny fotograf, który zna się na robocie bierze ponad 1000 zł.Jak ma mi fuszerę odstawić to juz lepiej zaoszczędzić te kilka stów i liczyc na foty znajomych.Mój bierze 1300 zł(reportaz = plerer) i wg mnie jest tani.Kamerzysta 1100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi nwyszlo 80 tys
bez sukienki i ubrania p mlodego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jateżna 2009
ja wolę o tym narazie nie myśleć. wesele na 200 osób kamerzysta + fotograf 2000 sala 3000 orkiestra 2800 kucharz 3000 wódka 5000 tort + ciasto 3000 suknia itp 4000 pan młody 2000 wystrój sali i kościół 1000 samochód 500 ksiądz 600 jedzenie ???? masakra!!!! nie wiem czy damy radę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leilaaaa
A teraz moze ja... sala 70os*150zl= 10500 zespół 4 osobowy 2400 kamera 900 fotograf 700 obraczki 700 alkohol 2500 wiejski stół i barek 500 (stół robimy sami samochod 300 kościół 700 ciasta i tost 700 zaproszenia 150 kosze dla rodziców 150 mój bukiet 100 ubranie młodego 800 i moje +fryzjer i makijaz 2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Etienne
A ja wlasnie jestem w trakcie 'stawiania sie' rodzicom. Moim, bo rodzice przyszlego meza sie nie wtracaja. Na oficjalnych zareczynach moj tato mial juz gotowa liste kosztow, ile osob, gdzie beda spac, wizje hodowania prosiaka i ile wodki trzeba... A my chcemy male przyjecie, bez prosiaka i bez wodki. Jak ktos juz wczesniej napisal - okaze sie kto przyjedzie, zeby sie najesc i napic, a kto zeby spedzic z nami ten wyjatkowy dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to tera ja
:) przyjecie 120 zł *120 osób=14400 obraczki - 300 zł orkiestra- 1200 suknia, buty, welon, ozdoby - 600 zł fotograf - 850 alkohol- 2400 bez piwa, wina, soków (jakies 500 zł) kwiaty 500 zł placki 1000 fryzjer 200 garnitur 1000 usc 85 kosciól 500 zł dekaoracje, samochów, 500 zł jakies 25000 na oko, ale probuje zrobic jak najmniejszym kosztem, bo nie wszystko co drogie znaczy ładne :) zaproszenia 200 pudełka na ciasta, naklejki 100 podróz poslubna - 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunflowerka
jak wy malusio placicie, ale tak wlasnie wychodzi jak sie ma wesele w remizie i gotują wynajęte kucharki u mnie będzie 30 tys. za 75 osób (nie wierzę ze tyle wyszło, mieliśmy sie zamknąć w 20 tys. i ta suma trochę mnie przeraza) SUKNIA ŚLUBNA nowa 2000 zł welon i rękawiczki pożyczone 0 zł GARNITUR nowy 800 zł DODATKI ok. 500 zł (buty, biżuteria, bielizna) USŁUGI KOSMETYCZNE fryzjer 160 zł makijaż 0 zł manicure 0 zł WIĄZANKA ŚLUBNA 100 zł OBRĄCZKI 1000 zł KOSZTY FORMALNOŚCI opłata skarbowa w USC 100 zł kościół 200 zł zapowiedzi i organista 150 zł KOSZTY PRZYJĘCIA restauracja 17250 zł na 75 osob ( w tym alkohole, napoje, ciasta, owoce, stół wiejski) tort 200 zł oprawa muzyczna 3700 zł (jest to bardzo drogo, ale zespól świetny) fotograf - przygotowania, kościół, wesele, plener (podobna sytuacja jak z zespołem) 2400 zł dekoracje kościoła 200 samochód 0 zł ustrojenie samochodu 100 zł zaproszenia 40 zł (robię sama) no i Meksyk poszedl sie kochac, hahahahahaha to narazie planowane wydatki, slub jest dopiero w 2009 roku więc może rozmyślimy się jeszcze z tak drogiego zespolu muzycznego i tak drogiego fotografa (ostatecznie bedziemy podpisywac umowy w lutym tego roku). Być moze wybierzemy tez tańsza opcje menu w restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja siostra
kurcze ile Wy zarabiacie ze stac was na wesele za 20 000zl? ja zarabiam 2000zl i w zyciu bym nie mial 20 000 na wesele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przeciez Ty nie płacisz sama tej kasy!! nasi rodzice płaca za przyjecie weselne czyli po jakies 7 tysiecy a my reszte jzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja siostra
ale chyba lepiej samemu za siebie zaplacic biora slub ludzie dorosli wiec sami musza placic za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunflowerka
zeby nie bylo, sami placimy za swoje wesele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakby nie patrzeć koszty są przerażające - przynajmniej dla mnie, bo ja nie mogę liczyć na pomoc rodziców. Ale moje pytanie odnosi się do czegoś innego. Tak czytam niektóre wypowiedzi i zainteresowało mnie jedno: prezenty - podziękowania dla gości. Przychylnie patrze na tak miły gest. Powiedzcie mi, co może być takim drobnym upominkiem dla gościa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodzi
Witam...strasznie kosmiczne koszty macie... u nas w Krakowie na 120 osób koszty rozkładają się następująco; sala - 1880 kucharka i kelnerzy - 1500 suknia z welonem - 800 dodatki - 250 garnitur - 800 - 1000 dj - 1300 kościół - 500 jedzenie - 3000-4000 alkohol - 1500 fotograf - 0 kamerzysta - 500 prezenty dla rodziców - 500 podziękowania dla gości - 50 zaproszenia - 150 plener - 600 co nam daje 14 530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich! My mieliśmy mieć wesele na 100 osób, ale teraz musimy z tego zrezygnować, odwołać salę itp. Będziemy robić małe przyjęcia na max 35 osób. Zastanawiam się czy mimo wszystko robić to jako wesele, czy może po prostu obiad w restauracji, bo chyba obiad by taniej wyszedł... Może będziecie mi w stanie pomóc, gdzie znaleźć restauracje fajną i miłą na obiad na 35 osób, mamy jedną osobę na wózku invalidzkim, więc musi być przystosowana dla invalidów, a przynajmniej nie być na \"3 piętrze bez windy, toaleta w piwnicy\" ;) Dzięki z wielkiej góry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 czy 25 tys to duzo? ja boje sie liczyc ile wydam na swoje. Mam"maly" problem okolo 50 osob bedzie przyjezdnych ponad 500km!!!( goscie pana mlodego) I teraz trzeba bedzie zorganizowac dla nich transport i o zgrozo noclegi....w Poznaniu, ktory do tanich nie nalezy. wydamy pewnie z 50tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My podobnie. Około 50 osób przyjezdnych. Nie wiem co z transportem. My jak jechaliśmy gdzies dalej to nikt nas nie pytał czy mamy czym dojechać. A jak załatwiacie transport? Kurcze :( cięzki orzech do zgryzienia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meloniasta
ja to nie rozumiem tego, żeby transport gościom załatwiać. Owszem noclego to tak, bo po przyjęciu trzeba o nich zadbać, ale transport?? no chyba, że sie jest bogolem i kogoś stać na taki gest, ale jak nie, to bez przesady. chyba raczej wszystcy mają auta, wiec dadza se rade. a jak nie, to no coż widocznie slabo im zalzało zeby być. Przecież goście też troche od siebie mogą dać, a niech nie myślą że się bedzie ich na rekach nosic bo laskwie zgodzili się nas zaszczycic!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 120 osób
około 40 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeni
ślub mamy za dwa tygodnie na 100os za os 140zl z poprawinami 93 spia w hotelu - 40zl za osobe to ja mam szczescie bo tak sie sklada ze mamy takich przyjaciol i rodzine ze duzo oszczedzamy a wiec: organista za darmo bo to moj tata ksiadz za darmo bo przyjaciel rodziny kwiaty w kosciele i wiazanka za darmo praktycznie bo znajoma ma hurtownie kwiatow kamerzysta za darmo bo przyjaciel rodziny fotograt nasz znajomy wiec tez za darmo fryzjerka moja przyjaciolka wiec tez za darmo kosmetyczko to samo co wyzej panna mloda-suknia place 1600zl za same materialy bo projektantka jest moja przyjaciolka-swiadkowa wiec mi szyje suknie sama buty 180 robione na zamowienie tez po znajomosci w sklepie tanecznym pan mlody1000zl samochod pozyczamy od kolegi audi a8 tez free zaproszenia,przystrojenie auta jakies 400zl obraczki 1000zl alkohol ok2000 napoje jeszcze nie wiem ciasta robia cioteczki:) transport gosci ok 600zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeni
aha i orkiestra 1700zl spocili 500zl bo tez znajomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeni
wesele wyprawiaja rodzice tzn mamusia mlodego alkohol bo wiecej nie ma a reszte moi rodzice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok 120 os./45 000 zł Opłaty w USC około 80 zł Opłaty w kościele: ślub - standardowo \"co łaska\" 400 zł muzyka w kościele 400 zł Suknia ślubna: 3500 Welon 150 zł Rękawiczki 100 zł Buty 300 zł Strój dla Pana Młodego: garnitur 1500 zł Koszula 200 zł Krawat 200 zł Buty męskie 300 zł Wynajęcie samochodu: 1000 zł Dekoracje: 1500 zł Obrączki 4000 zł Wiązanka około 200 zł Stroik około 50 zł Fryzura i makijaż 350 zł Fotograf 3000 DJ: 1500 Reportaż wideo ze ślubu i wesela 1000 zł Tort weselny 600 zł Zaproszenia 250 zł Przyjęcie weselne (cena bez alkoholu) 19200 zł Alkohol (wódka) 3000 zł Alkohol (wino) 600 zł Fajerwerki: 1200 zł Pamiątkowe monety dla gości: 875 zł Mamy nadzieję, że na niektóre wydatki założyliśmy za dużą kwotę, ale woleliśmy przeszacować nasze wydatki niż niedoszacować i potem mocno się zdziwić, że tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nauki przedmałżeńskie, kasa za wydanie zaświadczenia o chrzcie, próbna fryzura i makijaż, jakieś zabiegi u kosmetyczki, solarium... Coraz bardziej siwieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tych kosztów w miarę czasu rośnie. ja tez najpierw miałam taka mała listę a tu widzę ze o wielu rzeczach zapomniałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachulka
Ja nawet nie sądziłam ze nas tyle wyjdzie,no ale trzeba dodac ze krakow jest drogi. wesele na 120os x 160zl/os = 19200 orkiestra 2900 fotograf 1500 suknia 3700, garnitur 1300 obraczki 1380 zaproszenia 70 ( własnej roboty) samochod 400 bus 600 kosciol 500 ciasto 600 tort 350 nauki 140 reszty jeszcze nie mam a juz mnie suma przeraza !:) suma: okolo 30000...a gdzie reszta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×