Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miśka_24

koszty wesela

Polecane posty

Suknia- 900 zł Garnitur- 700 zł Kwiaty -300 zł obrączki 1200 zł Sala- 1200 plus to co zużyjemy prądu zespół - 3000 tys Fotograf i filmowanie - 2000 zł Buty- 60 zł Strojenie 2 sal i kościoła- 800 zł Księdzu i siostrze za granie- 500zł ( jej 100) Na zapowiedzi - 100 zł Kelnerzy i kucharze- 3000 zł Pożyczenie naczyń- 800 zł Sukienka na 2 dzień- 235 zł Fryzjer ok 100 zł Zaproszenia- 120 zł Ciasta- 1600 Wódka- 3800 zł- 200 butelek 3 beczki piwa i pipa- 700 zł Nauki- ok 70 zł ,nie licząc dojazdu Autobus - jakieś 300 zł Auto będzie nasze i obieranie go mamy od koleżanki za free Paznokcie i makijaż pewnie sama zorbie A gdzie reszta?Jedzenie na całe 2 dni?? Załamka,ja takiego wesela nie chciałam,ale jak cha robić rodzice to niech robią. Wesele na 2 dni ,160 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caca
A nam średnio wychodzi: lokal 150zł/os x 100 os = 15 000 zł alkohol 4000zł zaproszenia i inne materiały drukowane 1500zł oprawy mszy 2200zł ( kwartet smyczkowy, spiewaczka, saksofon przy życzeniach ) zespół 3500zł DJ z karaoke 1600zł samochód dla nas 1000zł limuzyny dla gości 5000zł suknia, dodatki 5000zł tort 1200zl florystka, dekoracje wszelkie 7800zł atrakcja: 3 barmanów 1500zł wódki w lodzie 800 zł na razie to tyle... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caca
Średnio przyjęcie weselne, ślub, z atrakcjami i na poziomie to koszt 50 000zł :) liczę na 100 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasikonik-ag
Moje wesele jest 13 wrzesnia wiec troche zostało narazie to co obliczylismy to: suknia2480 auto 700 orkiestra lacznie z kamerzysta 3500 (razem) kosciół jakieś 700 łącznie z organista 130zł/os na 100 daje nam 13000(zadnych ciast, napoji nie musimy dodatkowo liczyc wszystko jest w kosztach) alkochol 2000(wodka, wino) strojenie samochodu 80 obrączki jakies 400 robione z naszego materiału zaproszenia 300 nie licze rzeczy których jeszcze nie mamy ale do jakichś 30 000 dojdziemy osobiscie gdybyśmy mieli wypawiac wesele sami to chyba skończyłoby sie na skromnym obiadku dla najbliższych no ale możemy sobie na to pozwolić dzięki rodzicom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uk girl
jesli chodzi o moj slub ktory odbedzie sie w czerwcu 2009 mamy zamiar przeznaczyc kolo 35,40 tys zlotych.Wesele bedzie na 80 osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryształowa kuleczka
Ja wlasnie nie wiem jak to zrobic zeby bylo fajnie bo na slub wychodzi nam okolo 20 osob i nie wiem jak bedzie z muzyką moze magnetofon? Mieszkamy na wsi u nad od osoby najtaniej to jest 140 zł bez alkoholu i ciast i bez napoji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryształowa kuleczka
no ma byc jedno dniowe wesele. ja nie mam rodziny duzej a narzeczony tez weznie najblizszą bo tez kasy nie mamy. Tez mi sie wydaje ze tak malo ludzi i moze byc jakos dennie ale na sile nie bede wyprawiac duzego wesela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasikonik-ag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka z lasu
Robi ktos jeszcze wesele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka5885
ja sie dopiero rozglagam ale moja przyszła tesciowa chce sie bawic w kucharke kelnerow,straznice i przystrajanie sali :/ znalazłam swietna restauracje 130-150 zl os w zaleznosci od menu i nie trzeba nic robic/tylko alkohol i ciasto/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka5885
i jak tu ja prekonac zeby nie zostac zakałą rodziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka, my robimy w osp, nie znaleźliśmy u nas żadnego lokalu żeby pomieścił te nasze 120 osób i miał noclegi na ok 40 osób... zostało osp, robimy wesele 2-dniowe, za kucharke płacimy 2000zł.. dekoracja sali 1500 kamerzysta+foto 2500 orkiestra 3500 sukienka ok 3500 garniak 1000 makijaż itp 500 bukiet, dekoracja auta 500 jedzenie ok 10000 myślę ze zmieścimy się w 35-40 tys:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech, jak widze te kwoty 30-50k to az sie za glowe lapie. Nasz slub (tyle ze prawie 2 lata temu, male miasto) kosztowal jakies 10-11k - wesele na 70 osob. Wesele w restauracji - placilismy za posilki, sala gratis, + 400 pln dla obslugi dodatkowo - lacznie wyszlo 5500 (do tego sami alkohol,ciasta i owoce - za to wyszlo jakies 1200 ). Samochod - znajomy zawiozl nas za free (tzn pozniej byl gosciem) - sam to zaproponowal. Suknia - wyszlo cos kolo 1000 - i byla super - plus buty 150, kosmetyczka+fryzjerka - lacznie za 3 osoby - 250. Garnitur+buty pana mlodego - 500. Kwiaty - 100. Obraczki - tutaj prawie 1000 - ale bylo warto. Ksiac, papierki - ok 1000. Orkiestra 1100. Foto - chyba 400 (lacznie z kamera, a fotograf super - troche taniej bo po znajomosci) + kolega tez troche zdjec robil i zrobil album jako prezent. Jak patrze na ceny 3500 za suknie czy tyle samo za zespol - sorki , ale chyba nie macie co z kasa robic. Dekoracja sali za ponad tysiac? a samemu nie mozna? Nas dekoracja kosztowala ok 50pln - sami robilismy - i bylo przy tym duzo zabawy - a wygladala cudnie. tylko to trzeba chciec. PS. Teraz zarabiamy wiecej i stan by nas bylo zrobic wesele i za 50 k - tylko po co? Obecnie zrobilibysmy takie samo wesele jakie mielismy. Rodzice finansowali wesele+orkiestra - reszte sami placilismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, jak robi się wesele w remizie to jest tyle załatwiania ze nie będzie czasu na robienie dekoracji, do tego chcemy by to było z żywych kwiatólw, temu to tyle kosztuje.. a sukienke kupie za 3500 (to już liczę z butami, bielizną, biżuterią)ale po ślubie moge ją odsprzedac salonowi za 1500, więc jestem stratna ok 2000, ale niestety nie zleciłabym szycia sukieki krawcowej...a te co widziałam w salonach za 1000 to też niestety były tragiczne... wydamy te 35tys ale robimy 2dniowe na 120 osób, a niektórzy wydają tyle i wiecej na 1dniowe na ok 60 osób, to chyba nie jest tak źle, poza tym 2 lata temu wszystko było tańsze, czyli Wasze wesele też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogóle widzę że dostaliście dużo gratisów, lub po znajomości...więc gdyby nie to to wesele też by Was więcej kosztowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu ja, ale tak doczytuje Twoją odp...za alkohol, ciasta 1200? to za samą wódkę się płaci ok 1500-2000 na wesele 1dniowe, nas wyniesie 4000, bo liczymy 200butelek po 20zł..a gdzie wino, piwo, a ciasto+ciasteczka(po znajomości) zapłacimy 1000, to już by się nazbierało z 600ozł a nie 1200... więc widzisz różnicę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do orkiestry, to teraz nie znajdziesz chyba tańszej niz 2000 za 1 dzień.. i to pewnie 2osoby...ceny bardzo poszły w górę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my wstępnie licząc na 100 osób mamy nadzieję zamknąć się w 40 tyś ze wszystkim - ale od razu zaznaczam że 100% gości jest z noclegiem w hotelu - inaczej byłoby jakieś 8 tyś mniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caca
Broneczka... tyle wlasnie srednio kosztuje wszytsko :) 40 tys zł, czasem 50 tys zł i więcej. Dlatego polecam nas bo przynajmniej wiadomo, że nikt nikogo nie oszuka a zaoszczędzicie na telefonach i dojazdach podczas przygotowań, w trakcie slubu i wesela tez niczym nie musi się Para Młoda martwić! :) biuro@perfectmoments.pl gg 5067826

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evelinnn
Dobra,nie interesuje mnie czy ktoś wyda na swoje wesele 70 tyś. czy 10 tyś.Nie o to się rozchodzi.Mój ślub za niecałe 1,5 roku.Wiem,że mam czas,ale prawda jest taka,że ten czas niestety szybko leci. ;/ Zamiast się głupkowato kłócić na forum to piszcie nadal o kosztach.Ludzie czytają to,co piszecie i to bardzo pomaga tym, przed którymi ten dzień dopiero nastąpi- czyli takimi osobami jak ja. Czy prócz takich rzeczy,jak: zaproszenia, nalepki na alkohol fotograf,kamerzysta wynajęcie sali,orkiestry kupno sukni+ dodatki strój dla młodego +dodatki fryzjer alkohole (wódka,wino,piwo) noclegi dla gości kwiaty, obrączki,przyozdobienie samochodu, wynajęcie kierowcy tort zapowiedzi w kościele,nauki przedmałżeńskie, podziękowania dla rodziców (kwiaty+ prezenty) organista,ksiądz ciasta,napoje słodkie ,szampany wystrój kościoła usc,bus dla gości czy jeszcze o czymś zapomniałam? Proszę,napiszcie,co jeszcze jest niezbędne, a co ja pominełam.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem was
od siebie chce dodac tylko ze roznie sie w zyciu toczy, sa ludzie ktorzy zostaja prezydentami i sa tacy ktorzy zamiataja ulice albo sa bezrobotni itd... to tak jakbyscie atakowali biznesmena ze kupil sobie audi a nie poloneza. i tu nikt sie nie wywrzeszcza. ale jak taki czlowiek wydaje corke za maz to juz podnosicie wielkie halo. po to sie pracuje dzien i noc, ryzykuje caly majatek itd zeby po tem moc korzystac z profitow. wyobrazacie sobie ze powazny biznesmen zaprasza znajomych na slub corki do jakiegos baraku i mowi ze to ze wzgledu na koszty wesela a zarabia miesiecznie kilkadziesiat tysiecy zlotych? moi rodzice rowniez dobrze zarabiaja i ja sama od najmlodszych lat inwestuje w nauke i nie po to jestem prawnikiem zeby oszczedzac na tym jednym dniu. rozumiem was, ktorzy oszczedzacie latami na wesele lub bierzecie pozyczki i zycze wam zeby te dni byly najpiekniejszymi ale zrozumcie tez tych ktorzy np robia wesela na 200 osob w zamku. ktos wczesniej wysmiewal wesele na 120 osob i sugerowal zapraszanie nieznajomych. otoz chce powiedziec ze sa liczne rodziny bo wystarczy ze rodzice czy dziadkowie maja kilkoro rodzenstwa i kazdy ma zone/meza i dzieci male/duze itd i juz sie robi 50 osob, nie liczac samyc mlodych, rodzicow itd... a przeciez na weselu jest i rodzina mlodej i mlodego. zapewniam ze 120 to wcale nie duzo. ja sama musialam kombinowac i myslec zeby ograniczyc sie do takiej liczby i zeby ktos nie poczul sie urazony... co do propozycji wyjazdu na wycieczke zamiast wesela to tez uwazam za nietrafiony pomysl - na wycieczke ma sie cale zycie, a slub z zalozenia ma byc jedyny i niepowtarzalny... wszystko czego sie w ten dzien nie dokona potem juz nigdy nie wroci. pozdrawiam i zycze szczescia na nowych drogach zycia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dejzi69
bez sensu,przeraza was koszt,a robicie wesela na ponad sto osob,to sie nie dziwcie.mi by bylo szkoda kasy zeby tyle osob spraszac.okroilabym liste ile sie da.i taks ie wam nie zwroci,chociaz napewno nie kazdy z was na to liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dejzi69
ja wole furke lepsza kupic niz karmic czyjs zoladek.narzecz.tez ma takie samo zdanie na szczescie i rodzice nasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem was
a co jak ktos juz ma lepsza furke? ma swoje wlasne mieszkanie/dom? to dalej ma okrajac liste i ciac koszty? bez wzgledu na to ze go stac? nie rozumiem takiego podejscia. tak samo mozna byloby powiedziec ze dlaczego lepsza furke? a ta ktora masz nie jest dobra? przeciez jezdzi! moze lepiej wlozyc w skarpete i oszczedzac? przeciez lepszy samochod to tez luksus w porownaniu do stanu poprzedniego... mysle ze na problem trzeba patrzec proporcjonalnie: jesli koszt wesela wynosilby (ze wszystkim!!!) 4 tysiace zlotych a ty zarabialabys miesiacznie np 1600 to pewnie tez bys sie nie zastanawiala i miala takie samo podejscie jak my. i teraz przeloz to na koszty wesela 40 tys (ktore przeciez rozkladaja sie w czasie ok roku) i zarobki 20 tys/ m-c. dlatego wlasnie organizuje sie takze takie kosztowne wesela. tu kosztuje jakosc. mozna miec obraczki z brylantami za 5 tys a mozna ze srebra za 200 zl. mozna organizowac przyjecie weselne w restauracji a mozna w sali balowej w zamku. kwestia upodoban. i niech nie przemawia przez was zazdrosc tylko mysl jak tu wiecej zarobic:) z kolezenskim pozdrowieniem:)) wracajac do glownego tematu ja rowniez wrzuce swoje koszta: wynajecie sali balowej w zamku i nocleg dla 45 gosci: 10 000 nocleg dla pozostalych gosci: ok 4 000 (choc jeszcze szukamy tanszego) bus na noc z kierowca: 300 autokar do kosciola: ok 200 zespol: 5 000 (zespol jest cudowny sprawdzony i wart kazdych pieniedzy) kosciol: 500 florystki: 1500 alkohol: 1500 - 2000 tort: 800 jedzenie i ciasta: ok 120zł x os = ok 11.000 (przy liczbie 90 osob, niewiadomo ile przyjedzie i duzo negocjowalismy cene) napoje: 300-400 kamerzysta, fotograf (2-3 osoby), sesja: 4 000 (widzialam film i byl to jedyny film z wesela ktory mnie wciagnal i rozbawil) zaproszenia: 200 obraczki: 1000 - 1500 same koszta przyjecia chcemy zamknac w 40 000zł. nasz ubior jeszcze nie liczony bo mamy jeszcze 10 miesiecy i dopiero sie rozgladamy. ale najbardziej podoba mi sie suknia z domu mody w USA za 8 tys $ ;) a narzeczony lubi E.Zegna :) jesli ktos widzi jakies braki w liscie to dajcie znac, w koncu pierwszy raz organizujemy wesele i nie do konca wiemy czy wszystko odnotowalismy:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam ogromną prośbę czy ktoś z Państwa urządzał lub urządza obiad weselny nie wesele?Proszę mi napisać jakie są koszty na osobę.Dziękuję bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam ogromną prośbę czy ktoś z Państwa urządzał lub urządza obiad weselny nie wesele?Proszę mi napisać jakie są koszty na osobę.Dziękuję bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcxyz
Obiad w rewelacyjnej restauracji, z alkoholem, we wrześniu tego roku ok. 250zł/os.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×