Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 30 tolatka

30paro latki starające się o dzidzie

Polecane posty

hejka, u mnie tez leje smutna genewe i solariska - pocieszam solari- ta sukinka dół to w litere A , aledzis juz bez emnocji, niestety musza gore poprawiac , dol zreszt tez bo miala byc organtyna, ale sobie o niej zapomnieli, chodzilam jescze dzis za wiazanka slubna, kurde ok 150 zł. wszedzie tylko kasa i kasa , strasznie na tym zarabiaja a wqiedza ze ludzie i tak kupia, zresztszta czy to moja wina ze podoba mi sie to co najdrozsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chcę deszczu, koniecznie. Manuel się nie spisał, wcale mnie nie pocieszył. solaris go wyeksploatowała, zupełnie był padnięty. chcąca, jak kiecka? Castopea, a co z Twoim hsg? kikunia, a taki smutek czasem nachodzi człowieka. A Ty jak się czujesz? julk_a, wróciłaś już z tej \"sinej dali\"? Ja tam było, powiedz. Rozwesel moją duszą, bo wciąż w pracy, buuuu. Jodełka, a jak w Kraku, jest troszku deszczyku? atena, jak samopoczucie? Agatje, chyba na wakacjach? A Czarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to, bojkocik jakiś mały robicie, czy co? Nikt nie chce pisać! Klawiaturki w łapki i proszę się tu zaraz pokazać. Ja właśnie ciepię po meczu. Już taka pechowa jestem, komu kibicuję na tych mistrzostwach, to zaraz przegrywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atena, link dla Ciebie: http://www.resmedica.pl/zdart4982.html Laparoskopia ginekologiczna Laparoskopia jest zabiegiem diagnostycznym i operacyjnym wykonywanym na narządach jamy brzusznej przy użyciu specjalnej aparatury optycznej oraz miniaturowych narzędzi chirurgicznych wprowadzonych przez 3 – 4 niewielkie nacięcia w powłokach. Jest jedną z minimalnie inwazyjnych endoskopowych metod operacyjnych, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat zdobyły uznanie chirurgów i ginekologów na całym świecie. Pozwala ona na dokładne obejrzenie narządów jamy brzusznej, postawienie rozpoznania i przeprowadzenie operacji bez konieczności otwierania brzucha sposobem klasycznym. Przebieg operacji obserwuje się na ekranie monitorze za pośrednictwem małej kamery wideo. Wskazania do laparoskopii w ginekologii diagnostyka i leczenie niepłodności guzy i torbiele jajników podejrzenie ciąży ektopowej – pozamacicznej podejrzenie endometriozy nagłe i przewlekłe niewyjaśnione dolegliwości bólowe w podbrzuszu podejrzenie zapalenia przydatków wysiłkowe nietrzymanie moczu Przygotowanie pacjentki do laparoskopii jest podobne jak w innych zabiegach operacyjnych jamy brzusznej. Konieczne jest oznaczenie grupy krwi, morfologii krwi , ew. parametrów krzepnięcia, a także wykonanie badania EKG. Przed zabiegiem pacjentka powinna być na czczo. Na krótko przed rozpoczęciem operacji do pęcherza zakłada się cewnik Foleya. Sposób wykonania laparoskopii. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Przez niewielkie nacięcie na dolnym brzegu pępka do jamy brzusznej wprowadza się specjalną igłę zwaną igłą Veressa, przy pomocy której do wnętrza podaje się dwutlenek węgla. Gaz wypełniając jamę brzuszną unosi powłoki oddzielając je od narządów , stwarzając przestrzeń operacyjną i pozwalając na bezpieczne przeprowadzenie operacji bez obawy o ich uszkodzenie. Następnie w pępku instaluje się trokar – 10mm rurkę , przez którą wprowadza się system optyczny laparoskopu. W podbrzuszu po obu stronach wykonuje się 2 dodatkowe nacięcia dł. 5mm dla narzędzi chirurgicznych. Po zakończeniu zabiegu i usunięciu instrumentów skórę skleja się plastrami lub zakłada się pojedyncze szwy. Korzyści wynikające z laparoskopii to mniejszy uraz operacyjny, a zatem mniejsze dolegliwości bólowe i ryzyko infekcji, szybszy powrót do normalnej aktywności, w porównaniu do operacji metodą tradycyjną. Pacjentka wraca do domu na drugi lub trzeci dzień po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze więcej o laparo zamieściłam na 78 stronie. Nikt nie chce ze mna gadać, to uciekam na następny mecz, teraz nikomu nie kibicuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje kochane ,czytam i czytam no ale w końcu napiszę nie moge się coś zebrać.U mnie więc kolejny cykl.Mojego gina spotkałam na myjni samochodowej po urlopie .Chciał od razu na hsg,no ale ja teraz miałam pracowity tydzień i nie mogłam.Więc hsg będę miała w sierpniu.W poniedziałek idę na usg,zobaczyć co się wykluło.Jakos osłabłam w tych staraniach moze nie wyjdzie mi ,nie chce nawet za wiele o tym myśleć.Mam teraz duzo pracy to dobrze ,mniej myśle.Cały tydzień byłam sama bo mój wyjechał,prawie ,że zarosłam bałaganem,wczoraj nawet chleba zapomniałam kupić,nic mi się nie chca.Ja to już napewno jestem zwierzeciem stadnym. Serdecznie Was wszystkie pozdrawiam.PA Genewo cały czs pamietam twoje hsg i na samą myśl o nim zalewa mnie strach,no ale pocieszam się tym ,że to dopiero w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Castopea, buziaki dla Ciebie, trzymaj się. Dziękuję, że się odezwałaś.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genewo mało piszę ale czytam Was na bieżąco i wszystko wiem co się u Was dzieje,przywiązałam się do Was i rano jak odpalam komputer najpierw wchodzę w Wasze progi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym, żebyś częściej pisała, ale skoro jesteś z nami, to muszę się tym zadowlić. Castopea, pamiętaj, nie wolno się poddawać. Trzymaj się mocno❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.resmedica.pl/zdart4982.html wklejam link dla Solaris o laparoskopii Z tym poddawaniem się to dokładnie wiemy jak jest.Ja osłabłam w tych walkach.Patrze na te wszystkie cięzarne ,takie młode,niektóre to jeszcze dzieci.Jedno wiem napewno,że ja w ich wieku na dziecko przygotowana nie byłam,no ale się okazuje ,że w staraniach to jest najmniej ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Castopea, to ten sam link, co ja wyżej wpisałam. Wiesz co, ja też mam czasem bardzo ciężkie chwile. I też myślę, że mając 20, nawet 25 lat, nie byłam jeszcze gotowa na dziecko. Ja czasem jestem bliska obłędu, a czasem wierzę wbrew zdrowemu rozsądkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa ostatnie zdania Genewo to moje,czuję tak samo.Raz jestem pełna nadzieji,zwłaszcza jak zobaczę brzuszko u kobitki w maszym wieku wtedy wydaje mi się ,że kiedyś sie uda,ale potem pojawia się pytanie kiedy bo przeraża mnie to ,że czasu coraz mniej ,on ucieka Genewo w szybkim tempie.Doszukuje sie wtedy u siebie jakiś defektów no i dolina murowana! Do CHCACEJ----nieważ się kobieto uciekać od nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Castopea, ja wiem, że czas ucieka, ale to też jest pułapka dla nas. I właśnie dlatego czasem wierzę wbrew zdrowemu rozsądkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Genewo za miłą rozmowe,lubię z Tobą popisać(mamy cos wspólnego-latka.)odezwę się jutro .Ide do łóżeczka.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
castopea, nie trac wiary, wierze ze i ty bedziesz szczesliwa , i nie odpusczaj , odpocznij i znow do pracy, fajnie ze nas czytasz, ja tez rano pierwsza rzecz jaka robie czytam ten topik duza buziola dla ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jak tu do Was nie wchodzić..... Dzięki za ciepłe słowa,chcąca trzymam kciuki za Twoją Fasolkę,ślij moc fluidków. Wszystkie pozdrawiam i życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
wciąż pomarańczak :-) wita serdecznie 🌻 chcąca a w którym dniu cyklu zrobiłas test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz pomarańczaku, masz jakieś przeczucia??????? Witajcie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
nie nie, tak tylko z ciekawości, pytam :-) dzis mój 23 dc, wiec stanowczo za wcześnie na jakiekolwiek przypuszczenia wczoraj się dowiedziałam, że moja koleżanka bedzie miec bobaska :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodełka, czyżby chodziło Ci o buziaki?;) Jodełka🌼 pafnucy🌼 castopea🌼 Buiaki też ładnie brzmią;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×