Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

przygotowania w toku- bo ślub w tym roku

Polecane posty

dzieńdobry:) przyłaczam sie z kawusią:) nasze nauki były całe zupełnie bezpłatne! było 10 spotkań po 1,5 godziny w porywach do 2 godz i jeszcze wyjazd na Dialogi Nażeczeńskie do takiego fajnego ośrodka rekolekcyjnego na wekkend - było fantastycznie- i tam tylko płacilismy za noclegi i wyżywienie calodzienne w sumie 120 zl za nas dwoje za cały pobyt! jeszcze czeka nas 1 albo 2 wizyty w poradni rodzinnej - to zależy co powiedza na moje wykresy - i dzisiaj chyba pójdziemy wkoncu, bo kurcza na 1 spotkaniu w poradni to bylismy jeszcze w grudniu i teraz taka przerwa bo ja chciałam tych wykresów porobic a tu klops, nie wyszło - to nie dla mnie pod wzgladem systematyczności, ale ogolnie metoda uważam jest okej tylko wymaga systematycznosci no a z tym u mnie kiepsko! a co do opłat za msze slubna to nie mam pojecie, myslałam, że 200 zl wystarczy a tu czytam o takich kwotach!!!! nie wiem teraz, musze jakis wywiad zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiki tak 🖐️ no te kwoty sa porazajace niestety najczesciej jest tak, ze wylicza za kazdego osobno- ksiedza, organiste i koscielnego np slyszalam, ze ktos placil 150-200 zl koscielnemu- za to, ze wystawi krzesla, rozlozy dywan i swiece zapali, no przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja muszę też z księdzem pogadać. wiem tylko o organiście. o kościelnym nic nie wiem i o dekoracjach. zastanawia mnie tylko to, że u nas śluby są o 15, 16 i 17. więc jakby w tym samym dniu był jeszcze jeden ślub, to jakim cudem firma która by mi dekorowała salę zdążyłaby. może w kwocie zaślub też jest jakaś tam dekoracja, tzn. kwiaty itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusia, wiem, ze jak moja kolezanka miala taka sama sytuacje, ze po niej mial ktos slub, to sami dogadywali sie z tamtymi mlodymi i wspolnie zlozyli sie na dekoracje, we wlasnym zakresie ale to moze byc roznie, moze u Ciebie ktos z kosciola sie zajmuje dekoracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ostatnim ślubie, na którym byłam kwestia przyzdobienia kościoła wyglądała błyskawicznie. Po zakończeniu jednego ślubu, podczas składania życzeń, a przed ślubem moich przyjaciół, wbiegła do kościoła florystka z pomocnicą. Ustawiły wielką kompozycję z lilii przed ołtarzem i na brzegach pierwszych 6 ławek pozawieszały małe zwisające kompozycje już przygotowane z gumką, tylko założyły. Potrwało to jakieś 5 minut, nie więcej. Mój ślub odbędzie się w kościele z oszklonym ołtarzem - ścianą na tle lasu, więc zamówię tylko kompozycję przed sam ołtarz, wstążki, kwiaty na ławki są już zbędne, rozpraszały by uwagę, zamiast skupić wokół najważniejszego punktu. Kwiaty zamawiam u tej samej florystki co przyjaciółka i wyjdą mnie jakieś 320-350 zł, w tym: - bukiet mój + 3 przypinki do butonierki (mąż i 2 świadków) - bukiet na samochód - kompozycja przed ołtarz i mniejsza w tej samej tonacji na ołtarz. Chyba nie dużo ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny i :) (chłopaki):P maniusia bardzo fajna ta stronka z krokami, moze trochę poćwiczymy z moim Miśkiem, bo jakoś nie organizują na razie u nas żadnych kursów, mam nadzieje ze jak post się skończy coś będzie można znaleźć, bo jak nie to sobie zamówimy z allegro, no własnie Kasiu czy ty sobie zamówiłaś?? daj znać jakbyś dostała, czy rzeczywiście jest warty zamówienia ten kurs na CD co do kwot za ślub w kościele i ozdoby to nas to wyjdzie chyba jakieś 800zł, nie ma co ukrywać, że za wszystko się teraz płaci:( kwaitki muszę sobie sama jakieś zamówić, ale jeszcze nie jestem na tym etapie:P co do nauk, o których głównie mowa niestety sama rad nie mogę dawać, bo jak wiecie ja mam tylko jedno spotkanie z księdzem 🌼 u mnie też za oknem na wiosne nie wygląda, ale na dobre samopoczucie nie nazekam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propo jeszcze chłopaków, to może się nasz rodzynek wypowie na temat przygotowań do ich ślubu, czy razem są w nie zaangażowani czy narzeczona ma wszystko na głowie?? ciekawa jestem, jak to jest widziane z perspektywy mężczyzn, czy ich to nudzi, czy umila czekanie na ślub?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny u nas nie wiem jak jest z dekoracjami ale z tego co sie orientuje to oltarz i tak jest przystrojony i tam raczej sie nic nie rusza natomiast u nas w kosciele sa bardzo ladne dekoracje z kwiatow sztucznych ktore siostra moze rozlozyc jesli sie chce - sa to jakies przypinki na lawki i 2 dekoracje w wysokich ponad metrowych waskich wazonach - podobno siostrze sie placi ok 50 zl bede musiala z mama na ten temat \'koscielny\' pogadac bo on jest z tym na bieżaco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki 🖐️ Kolejny dzien - niby wiosenny , ale aura na to nie wskazuje :( Co do dekoracji kościola, to ja nie bawie sie w to: po pierwsze nie mam juz czasu, a po drugie ja slub mam o godz 16 - a 15h tez jest msza ślubna (nie wiem nawet kogo) - mam nadzieję, ze kosciol sam w sobie bedzie ubrany. Co do pieniedzy to ja myśle: 300 zł - ksiądz 150 zł - organistka 100 zł - kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wi82
Czesc wszystkim! Jestem nowa na tym forum. Przyjmiecie mnie? Wychodze za maz 26.08.2006.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Wi!!! Fajnie, ze sie przyłączasz :)) Dziewczyny znalazlam kolejne zdjęcie mojej sukienki Demetriosa - przedostatnie zdjęcie - brunetka po lewej stronie ma ją na sobie http://www.lisaferrera.pl/torwar2006/torwar.html ......ale wyglada w niej jakos tak ogromnie .......... Modelka na stronie wyglada smuklo.... Nie wiem jak to bedzie, nie chce wygladac jak beza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wi82 🖐️ po to ten topic zalozylam, zeby zagladaly tu nowe osoby i podtrzymywaly temat :) opowiadaj o swoich przygotowaniach- co juz zalatwione ps tez na poczatku bralam pod uwage date slubu 26.08 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo, holly, jak bylam w palacu kultury na targach slubnych to te modelki prezentowaly te suknie slubne :) tzn ten pokaz byl chyba pierwszego dnia targow, a ja bylam drugiego dnia i wtedy tez byl pokaz- nie pamietam tych sukni stad wnioskuje a po jednym ze zdjec widze, ze prowadzaca impreze ta sama, wiec to to :) a modelki pamietam, bo siedzialam dosc blisko, na koncu wybiegu pan choreograf chyba przykucnal sobie niby dyskretnie za siedzeniami na sali i strasznie cholubil jedna modelke- jak szla, to pokazywal jej kciuk do gory, ze OK, usmiechal sie promiennie, bil jej brawo, nie kryl zachwytu, podczas gdy inne nieraz karcil tak sie nia zachwycil, ze ona biedna potknela sie na wybiegu, zaplatala w suknie i ledwo uniknela upadku ;) tak mi sie przypomnialo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holly -moim skromnym zdaniem Twoja suknia jest piekna! Ja niestety nie moge pokazac swojej, bo nie mam jej zdjecia. Suknie wypozyczam, wiec nie mam jej w domu i nie znalazlam podobnej w necie. Kobitka, ktora prowadzio wypozyczalnie sama ja szyla. Na poczatku bardzo mi sie spodobala, ale im dluzej o niej mysle, tym mniej mi sie podoba. Jest biala, ozdobiona zlotymi kwiatami. Na gorsecie sa dwie i na spodnicy trzy (tak na dole z boku - jedna z nich \"podpina\" wierzchnia warstwe sukni, ktora jest z tiulu). Zastanawiam sie, czy takie suknie sa jeszcze modne? A może przeslecie mi na mejla swoje suknie? Bardzo o to prosze! moj adres:wiolta1@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to co --> chodzi o tę brunetkę prawda? Czy ona nie występowała w Robinsonie??? Skadś ją pamietam...Z tego co sobie przypominam, to ona nie byla bardzo wysoka - wiec moze dlatego taki jest efekt (ja mam 175 cm wzrostu wiec mam nadzieję, ze bedzie ok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wi - ciesze sie, ze moja suknia Ci sie podoba :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holly, chodzi o brunetke, ale nie w Twojej sukni, tylko ta w drugim rzedzie po prawej stronie, ma suknie z numerem 4222 a co do Twojej sukni, jak jestes taka wysoka plus buty i upiecie wlosow z welonem na pewno troche Cie podwyzsza, to mysle, ze suknia bedzie na Tobie slicznie lezala 🌻, a jesli Ci sie jednak nie spodoba, to nie martw sie- tyle tego teraz, ze zakochasz sie w jakiejs na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to co - wydaje mi sie te modelka z sukienką 4222 i druga od lewej na przedostatnim zdjęciu, to te same osoby :)) Nie wiem dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, holly, bo ja sie pogubilam ;) ktora to ta Twoja sukienka? o ktorej modelce mowilas? bo na poczatku spojrzalam na to zdjecie na samej gorze- na ta brunetke. Ale teraz patrze, ze Twoja suknia miala chyba np ramiaczka i ta jest chyba inna (?) Na tym zdjeciu zbiorczym modelek jest natomiast chyba ta brunetka (o ktorej ja mowilam, ze sie potknela) wlasnie chyba w Twojej sukni, tak? ale pogmatwalam ;) acha, ja tez skads znam ta modelke (jesli Ty mialas na mysli ta sama), rzeczywiscie ona nie jest za wysoka, ale jeszcze jedno- bo Ty chyba zrozumialas, ze ona sie potknela w tej sukni, ktora Ty wybralas- nie :) nie pamietam w jakiej, ale raczej to nie byla ta suknia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holly, jasne, ze to ta sama modelka :) tylko wlasnie jak wyjasnilam w poscie przed chwila- na poczatku spojrzalam na to zdjecie na samej gorze (innej brunetki, ktora ma na sobie suknie w podobnym stylu co Twoja), a nie to zbiorcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie holly na kazdej osobie dana sukienka wyglada inaczej sama zobaczysz jakie sa roznice pomiedzy tym co widzisz na internecie a co na sobie jeszcze raz polecam robienie zdjec dzialaja niezawodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam późnawym porankiem :) Odezwałbym się wcześniej, ale szykuję się do wyjazdu. Od jutra do poniedziałku mnie nie będzie, więc męski punkt widzenia zastygnie na ten czas, chyba że trafi się nowy rodzynek ;) Padło pytanko dotyczące przygotowań. Oczywiście, że staramy się razem wszystko załatwiać :) Żadne z nas nie chce opuścić ani chwilki z przygotowań, dlatego raczej nie zrzucamy obowiązków na siebie wzajemnie, lecz wspólnie chodzimy i dogadujemy szczegóły. Czy to jest męczące? Hmmm... Bywało tak, że byliśmy już lekko podenerwowani przy szukaniu sali, ale bez przesadyzmu ;) Każdy moment, nawet trochę męczący, jest fragmentem drogi, która prowadzi nas do tego pięknego dnia, więc mogę powiedzieć, że raczej się tym delektuję niż męczę ;) Ostatnio musieliśmy przełożyć ślub o ponad miesiąc, ale na szczęście ani kamerzysta, ani grajek nie robili problemów. Podejrzewam też, że w październiku będzie łatwiej znaleźć salę niż we wrześniu. W kwietniu chcę już dograć listę gości (choć pewnie zmiany i tak będą), może Mojej Lubej też się to uda. Zaklepiemy salę i będzie dobrze :) Wciąż nie jesteśmy pewni, czy wolimy 7 czy 14 październik. Siódemka towarzyszy nam praktycznie od początku wspólnego życia, więc miło by to wyglądało. Z kolei 14.10. kojarzy się z pewną bitwą, a wojować nie zamierzamy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to co - chodzilo wlasnie o to zbiorcze :)) W końcu sie dogadałysmy Jej Skarb - fajne daty 7,14 październik - sama sie zastanawiam, ktora bym wybrala :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozecie przesłać mi zdjecia swoich sukien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Jej Skarb: hihi jestes usprawiedliwiony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wi, wysle Ci zdjecie mojego typu poki co, ale po powrocie z pracy :) bardzo podoba mi sie jeszcze suknia ze strony www.margarett.pl, z pierwszej kolekcji suknia, ktora sie nazywa \"modello\", tylko ja bym musiala miec jakies ramiaczka jednak Jej Skarb, zawsze mozesz nam poopowiadac o meskiej modzie slubnej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×