Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

przygotowania w toku- bo ślub w tym roku

Polecane posty

no to co a gdzie dokladnie bylas w tuznzji i jak tam z temperatutami? Ile kasy bym poptrzebowala przy wyjezdzie na ok 7-10 dni? przepraszam ze sie tak wypytuje ale nie bylam poza europa wiec nie mam pojecia jaki sa tam ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dopiro isc pierwszy raz do poradni 3.04 wykres chce zrobic - bardziej z ciekawosci niz z musu - i tak odstawilam tabletki na rzie wiec moze sie czegos dowiem natomiat wydaje mi sie ze przy tej metodzie jako antykoncepcji to ze stresu ze moglam cos obliczyc ni tak jak trzeba pewnie by mi sie odechcialo sexu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to co - z tego co tam przeczytalam, to faktycznie nie ma potrzeby latania do mojego ksiedza po zgode. Tylko skad mam wziać matryke chrztu i zaświadczenie o bierzmowaniu??? W czyjej parafii daje sie na zapowiedzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcy, bylam w Sousse mieszkalismy w zasadzie miedzy Sousse a Port el Kantaoui placilam 1750 zl za 2 tygodnie, ale to bylo 3 lata temu posilki 2 razy dziennie- w formie bufetu- jesz ile masz sile akurat w Tunezji jedzenia nie zaluja i jest dobre chociaz sniadanie dosc specyficzne- pyszne rogaliki, do tego kilka rodzajow chalwy, ktora kladzie sie na te rogaliki- to taka inna chalwa niz ta nasze deserowa, dzem, kawa, ale jakas wedlina tez byla dla nielubiacych slodkich sniadan :) tam sa strasznie tanie taksowki, wiec mozna do woli jezdzic po tych okolicznych miasteczkach turystycznych wieczorami, nocne zycie kwitnie specyficzny kraj, specyficzna kultura, ale mi sie bardzo podobalo heh, smiac mi sie chce jak sobie niektore rzeczy przypomne np jak uslysza, ze jestes Polakiem, to zaraz mowia z nieskrytym usmiechem: \"dobra, dobra zupa z bobra, a z wieprza jeszcze lepsza\" :D nie wiem skad oni to znaja ;) 3 lata temu wydalam tam 1300 zl nie szczedzac sobie niczego- wyjsc, bylam tez na saharze (2-dniowa wycieczka), kupilam mase pamiatek, prezentow, dupereli- typu recznie robiona i malowana lapma z wielbladziej skory- u nas tez sa takie, kosztuja kilkaset zl, tam kilkadziesiat fajne tez bylo wychodzenie wieczorem na chi-che- taka smakowa fajke wodna, jak poszlysmy z kolezankami w kilka do pobliskiej knajpki, gdzie byli sami (!) mezczyzni, w dodatku siedza tam jak w teatrze- w takich rzedach :) to fajnie sie na nas patrzyli, tam kobiety biedne sa :O mi sie bardzo podobalo, ale wiem, ze sa ludzie, ktorym ten klimat nie lezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holly, metryke wyciagasz jak kazdy z nas normalnie w parafii, w ktorej bylas chrzczona i mialas bierzmowanie, jesli jest to Twoja parafia obecna to normalnie bierzesz i juz- nie wiem czy za to wyciaganie sie placi, jesli tak to na pewno nie tyle co bys placila za zezwolenie na slub w innej parafii a zapowiedzi to musza byc i w kosciele u mlodej i u mlodego, bez wzgledu na to, gdzie macie slub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki no to co musze sie zaczac rozgladac za czyms powoli bardzo mie pomogly twoje rady :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sprawy marcy ja nie rozgladam sie, tylko zrobie tak jak mowilam, nawiedze biuro ze 2 tygodnie wczesniej- a wycieczke wykupie nawet na sam koniec, tylko pamietam jak bylam wtedy, taka fajna pani tam pracowala, bylam z nia w kontakcie telefonicznym- jak miala fajna oferte to bieglam zobaczyc, doradzala, naprawde bylam mega zadowolona jakbym zaczela teraz szukac, wczytywac sie w oferty, ogladac zdjecia- to rozmarzylabym sie tak, ze moglabym sie pozegnac z moja obrona :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze cicho sie to zrobilo - dziewczyny zapracowane :P A w Krakowie sie rozpadalo kurcze, szlam do pracy świecilo piekne słońce, a wracać bede z parasolem. Marcy, mam jeszcze pytanie odnosnie Rossy - na jaki bukiet sie ostatecznie zdecydowałas?? jakie kwiaty i przybranie??? Co do wycieczki to chce miec taki totalny full wypas, fajny hotel i w ogole, tak zebym zapomniala o bożym świecie, przynajmniej raz w zyciu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze niewiem co z naszą podróżą, nie rozmawialiśmy jeszcze na ten temat. zobaczymy jeszcze. ps. u mnie tez niebo zachmurzone :( na razie się z Wami żegnam i uciekam do domciu. miłego dnia życze 👄 do zobaczenia jutro 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniusia masz fajnie, ja jeszcze musze siedziec 2h :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ maniusia holly, ja tez tymi kryteriami bede sie kierowala przy wybieraniu miejsca na podroz poslubna- mamy ja raz w zyciu i chce, zeby byla w prawdziwego zdarzenia :) ja tez zaraz zmykam do domu musze popisac znow dzis prace :o i ide chyba na solarium- skoro mamy isc na wesele znajomych 22 kwietnia, chce nie swiecic moja blada skora ;) zawsze tak mam po zimie, slonko bardzo szybko mnie lapie, ale jak go nie ma to bledne momentalnie buzki dziewczyny ps nie sadzilam nigdy, ze ten topic sie tak rozwinie i bedzie mial tyle wiernych zwolenniczek ;) fajnie, ze jestescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to co - ja tez ide dzisiaj na solarium :)) Odrobina lata na wiosne :)) Dzisiaj stwierdzilam, ze jestem strasznie blada :( Podroz poślubna musi być zdecydowanie najpiękniejszą podrożą :)) Dlatego wydam na to pieniądze (nie male), ale wiem, ze nigdy nie bede zalować :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holly, pierwszy raz idziesz od dluzszego czasu? bo ja tak i sie wlasnie zastanawiam ile minut wziac chyba 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam tak z miesiac temu na 13 min, a teraz pojde na 15-17h :)) No to co, jeśli dawno nie bylas idź na max 7 min - bo później bedzie pieklo :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wooow 15-17, niezle :) ide na 7- nie chce, zeby mnie pozniej pupa i uda piekly :P a stopniowo dojde do wprawy ;) ok, zmykam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puk puk jest tu kto?? Ale wam zazdroszczę tych podróży poślubnych... Nas niestety nie stać. Wszystkie pieniądze jakie uzbieramy i ewentualnie dostaniemy wpakujemy w mieszkanie, które mamy w planach kupić:( Być może pojedziemy na parę dni do Krakowa, bo kocham Kraków. To moja wielka miłość od pierwszego spojrzenia:D Ale w sumie jeszcze o tym nie rozmawiałam z moim Misiem, nie wiem czy się zgodzi... I czy fundusze na to pozwolą... Ale tak bym chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko wybierz sie koniecznie do Krakowa, koniecznie zorganizujcie sobie jakiś wyjazd, bo jak po ślubie nie pojedziecie, to już nigdy - bo zawsze bedzie coś ważnieszego :)) Taka podroz Wam sie poprostu należy !!!! Odetchniecie, odpoczniecie :)) Ja tez nie jade na zadne wakacje w lipcu i sierpniu ale po slubie pojade i juz !!! ;)) Wole nie miec nowej lodowki, czy pralki, ale pojechac musze !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holly tylko że my jeszcze nie mamy nic:( A przecież nie będziemy mieszkać w gołych ścianach. Ale pomyślimy:) Może trochę popracuję to odłoże chociaż parę stówek i na kilka dni chociaż żeby pojechać to już coś nie? Bo ja wam się pochwalę... Uwaga napięcie rośnie... Tadam tadam!!!!!! Mam pracę:):):) Tylko taką dorywczą w czasie wolnym od zajęć, ale zawsze to coś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde ja tu takie rewelacje wygłaszam że TADAM TADAM PRACE DOSTAŁAM!!! a tu zero odzewu, oj bo się pogniewamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Agatka gratulacje 🌼 Koniecznie uzbieraj sobie troche kasiory na mały wypad po ślubie :))) Teraz dopiero skonczylam obiadek i popijam soczek pomidorowy :)) My też nie mamy praktycznie nic - poki co mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu, mam pare swoich sprzetow, ale nie bede urzadzala czyjegoś mieszkania... A na swoj wymarzony domek musze jeszcze poczekac.....;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opis pracy: Praca polega na przepisywaniu danych do komputera w domu. Dane do przepisywania pozyskiwane są z Sądu Rejonowego Krajowego Rejestru Sądowego Wydziału Gospodarczego. W sądach tych znajdują się akta spółek (firm) w których to aktach są również sprawozdania finansowe tych firm. Dostęp do tych danych jest jawny i dostępny każdemu (odpowiedni pracownik sądu znajdujący się w czytelni akt poinformuje Państwa, że dane są jawne i że możecie je Państwo bez problemów przepisać lub sfotografować). Praca wygląda w następujący sposób: 1. Otrzymujecie Państwo od naszej firmy listę firm o których chcemy pozyskać informacje, 2. Udajecie się Państwo do sądu (można też dzwonić) i umawiacie się Państwo na przejrzenie akt tych firm. 3. W ustalonym z sądem dniu (najczęściej tego samego dnia lub dnia następnego) udajecie się Państwo do Czytelni akt w sądzie i fotografujecie Państwo sprawozdania finansowe tych firm (bilans, rachunek zysków i strat). W niektórych sądach nie ma możliwości fotografowania akt i wtedy należy dane ze sprawozdania przepisać ręcznie 4. Po sfotografowaniu informacji finansowych wracacie Państwo do domu i przepisujecie do komputera (do naszego szablonu w excelu który Państwu przekażemy) te informacje. 5. Po przepisaniu informacji wysyłacie je Państwo, pocztą na adres naszej firmy. 6. Średnia ilość firm jaką przepisują nasi pracownicy to 10-15 firm dziennie. 7. Raz w tygodniu nagrywacie Państwo na płytę CD przepisane dane plus zdjęcia. Sorki, że tak długo, ale nie umiem tego sama napisać:) U nas w sądzie jest limit 5 aktów dziennie i nie można fotografowac:( Ale i tak lepszy rydz niż nic:) holly- a nie chcecie kupić swojego? Jak długo planujecie wynajmować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Agatka.... Poki co mam tu dobrą prace i to mnie trzyma - nie myśle o mieszkaniu w Krakowie na stale , bo nie uśmiecha mi sie mieszkanie w bloku, a dziallki do kupienia są ok 15 cm od centrum, wiec co to za Krakow? :)) Marzy mi sie domek z ogródkiem, mały zgrabniutki :)) Poza tym myślę nad zalozeniem wlasnego interesu, tylko musze nabrać oglady, doświadczenia i w ogole, bo jak sie czlowiek nie wzdrozy w dzialalnośc jakiejś firmy, to nie bedzie umial poprowadzic wlasnej :)) Tak wiec z rok po ślubie bedziemy jeszcze mieszkanie wynajmować, a potem trzeba poczynic jakieś kroki do przodu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witojcie witojcie :D Ależ tu dziś był ruch :) no nie dziwię się w taką pogodę hmmmmm poezja :D Marcy fajnie, że juz jesteś :) Agatka numer gg wysłałam Ci w sobotę :) Pozdróż poślubną planujemy w następne wakacje. Wyjedziemy na kretę lub do Tunezji :D 🌻 Wybrałam się dziś na poszukiwania butów, ale wróciłam z niczym :( chyba jednak wybiorę te z neta bo widzę, że nie ma nic ciekawego u mnie. Zobaczę jeszcze w Częstochowie, ale nie wiem czy coś znajdę. Przeważnie mam tak, że jak czegoś szukam to zwsze mam takiego pecha że wracam z pustymi rękami :o Taka jest piękna pogoda, że aż nie chce sie mieści się w głowie to co mówią, że niby ma nie być lata. Pozdrawiam cieplutko :D 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka - obracam sie w branży reklamowej - to przede wszystkim praca z ludźmi i to mi sie w tym podoba :)) Kasiak - fajnie, ze jestes :)) Mowisz, ze trudno o buciki?? Ja tak myślalam, ze bede miala z tym największe przeboje, a to buty mnie znalazły - i to jeszcze takie jak chcialam :)) To bardzo ważny element calej kreacji - i to tego fajnie jak są wygodne, bo nie ma nic gorszego niż uwieranie stóp .... Te buty w necie nie są głupie - zastanawiałam sie nad butami ze strony \'biale buty\', juz je mialam kupic, ale trafilam do sklepu i losy inaczej sie potoczyly ;)) Na tej stronie jest możliwośc wyboru materialu, z ktorego buty mają byc wykonane - i napierw postulowalam za koronką , albo satyną - potem stwierdzilam, ze to bez sensu, bo jak bedzie padalo, to sie cale ubrudza i niczym tego nie usune.....Potem zastanawiałam sie nad bialym cekinem..... Teraz mam buty z bialej matowej skorki i nawet jak bedzie padalo, to moge zawsze je na mokro wyczyscic choćby papierowym ręcznikiem :)) I jestem very zadowolona !!!!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holly I tak właśnie myślę, że nie będę cudować z materiałami tylko kupię buty czy w sklepie czy z neta ze skórki. Tak będzie najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×