Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fizz

a w sercu ciągle maj...

Polecane posty

Witaj Moniał 🌻 A jaki masz nastrój dzisiaj? Jakie plany? Uśmiechnij się 👄 Pogoda ma być faktycznie ładna, choć u mnie słońce trochę zamglone. Ta długa zima jednak dała nam do wiwatu. Nawet przyroda nie może się do końca rozbujać. Normalnie o tej porze roku, to już wszystko kwitło i ziemia była ciepła. Teraz musi trochę nadrobić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dziewczyny, fajny dzień dziś się szykuje. Podlałam już trawnik w ogródku (ten świeżo wysiany), chucham na niego i dmucham, no i kwiatki, tak bym chciała żeby nowe róże rozpięły się już na pergoli. Chyba dokupię jakiś klematis i dosadzę żeby nie było tak pusto. Podlewam też rododendrony, i pomyślałam Fizz o Tobie, bo dopiero zrozumiałam jak je czyściłaś. Tzn. że usuwałaś te zeschnięte części, wiesz ja nigdy tego nie robiłam i jakoś nie rzucało się tak w oczy, ani nie przeszkadzało w kwitnieniu. No a teraz muszę się tym zająć. :) Moniał dawno nie byłam w lesie, tak mnie zachęciłaś. Anka, a jakie kwiatki masz na balkonie? Ja posadziłam kompozycje na tarasie w dużych donicach i przy wejściu zawiesiłam skrzyneczkę z różowymi i fioletowymi kwiatkami. Mam też heliotrop, który cudnie pachnie. Też chodzę z kawką, częściej z herbatką do ogródka. Czasem na taras, ale jest gorący i dochodzi hałas z ulicy. Ciekawa jestem Fizz, gdzie twój mąż kupił kwiatek o którym pisałaś, zdaje się, że przysłałaś nam zdjęcie z zeszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A upały uwielbiam, tylko już się martwię, że lato u nas takie krótkie. Ze słuchem muzycznym mamy podobnie Fizz. :( Fizz, balet przy magnetofonie?!! Czego to ludzie nie wymyślili, hi hi hi, to chyba w \"zamierzchłych czasach\"? Moniał, czyli jesteś jeszcze za młoda, wszystko przed Tobą, pewnie jeszcze polubisz operę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fizz🌻 Whisky🌻 Fizz---dzisiaj nastrój nie najgorszy. Ale czeka mnie znowu wyprawa do sklepu :-( U mnie zawsze po weekendzie jest pusta lodówka. Ile bym tego żarcia nie kupiła to poniedziałek rano zastaje nas przy jakiś resztkach i świetle w lodówce. A po południu muszę z młodym do sklepu iść. Znowu rozwalil buty, kupowałam chyba z miesiąc temu. Na nim się wszystko pali dosłownie :O Ciągle jakieś podarte portki, rozwalone buty, poplamione koszulki i bluzy (oczywiście sprać tego nie można...mimo wszelakich Vanishy, odplamiaczy itp) A jak Ty Fizz dzisiaj się czujesz? Whisky---w lesie teraz jest naprawdę pięknie. Aż chce się żyć. Polecam! A...jeszcze mąż mi robotę w necie zlecił. A doba ma tylko 24 godziny :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fizz, były cztery osoby, czyli z nami osiem do stołu. Córka była cały czas, a synuś z doskoku, bo jeździł na motorze. Zrobiłam jeszcze ryż, zmieszany z pieczarkami podsmażonymi z cebulką i papryką + kukurydza. Do tego dwie sałatki z kapusty pekińskiej i grecką. Jedzenia było mnóstwo, zostały jeszcze szaszłyki i kiełbaski, a kaszanka była rarytasem dla zagranicznej kuzynki. :) A zawsze się boję, że zabraknie jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniał, pamiętam jak kupowałaś niedawno buty. Wiesz, mój synuś przestał plamić ubrania, ale teraz z kolei piorę sterty czystych rzeczy, bo ciągle się przebiera. A ja mam nawet jakieś zapasy w lodówce. Dziś odgrzewane szaszłyki, trudno i zupka z zielonych ogórków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dzisiaj wene do porzadkow i prania.Zmienilam u dzieci posciel i biegam z mopem po mieszkaniu. whisky narazie na balkonie mam pelargonie ktore zaczynaja kwitnac,datury[moze zakwitna w tym roku],begonie i lilie w duzej donicy.Wsadzilam w tym roku roze pnaca ale tak jak u ciebie tez jeszcze stoi w miejscu.Nie wiem jak wyglada heliotrop jesli masz zdjecie to prosze przeslij mi,lubie pachnace kwiaty.No wlasnie czas wysiac maciejke....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fizz, kuzynka, która dostała ode mnie naczynka w krokusiki \"zamówiła\" następne do kolekcji. Hi hi hi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whisky, fajnie, że juz jesteś :) Ten kwiat, o który pytasz, to mandewilla. Tak w zeszłym roku posyłałam Wam zdjęcia, jest przepiękny, pokazywali go w teraz w \"Roku w ogrodzie: w tv. Niestety ubiegłorocznej nie udało mi się przechować, zresztą chyba z mojej winy. Kupił ją u ogrodnika. Niedaleko nas jest jeden, który ma świetne rośliny, kilka wielkich szklarni i dużo roślin egzotycznych, w zeszłym roku wzięłam od niego pięknego batata na taras. Teraz MM przywiózł też sundavillę, ponoć podobna do mande..ma purpurowe piekne kwiaty. Gdybyś miała problemy z kupnem, a chciałabyś takie mieć, to może jakoś mogłabym Ci pomóc. Jakie kwiaty posadziłaś, czy heliotrop masz od ubiegłego roku? Mój padł :( Tak, balet w Teatrze Wielkim z muzyką z magnetofonu, ale tylko ten, o którym pisałam, to było ok.25 lat temu, byłam b.młoda wtedy, ale trudno nie pamiętać takiego zdarzenia.:D Moniał, dobrze, że nastrój lepszy. Tak to jest z dziećmi, drą i się nie przejmują, a Ty mamo kupuj nowe.:( U mnie w poniedziałki mimo śmiesznie małej rodziny też lodówka pusta. Nie miałabym nic przeciwko temu, żebym to ja robiła zakupy...Ale niestety, to nie ja rządzę. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whisky, tez poproszę zdjęcie. Bardzo 🌻 Minęłysmy się. Anka, a może Ty na pokażesz swój balkon? 🌻, bo chyba jest ślicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Whisky, że krokusiki sa sliczne :):):) Gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze ze wyszlam na balkon z praniem bo pominelam w poprzednim wpisie fuksje kupiona w zeszlym tygodniu i maly oleander wychodowany z zaszczepki [tez ma paki ]. Mysle ze mam podobne gusta i upodobania z wiekszoscia z Was .Bardzo lubie opere i teatr chociaz rzadko tam bywam ale kazde wyjscie jest ogromnym przezyciem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fizz bardzo chetnie przysle zdjecia mojego balkonu ale musze poczekac az bedzie caly w rozkwicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fizz, zobacz dobre strony, ja bym się cieszyła, że nie muszę robić zakupów spożywczych. Nie cierpię tego i jaka to ciężka robota! Może mąż chce Ci zaoszczędzić trudu. ;) chociaż moja córka mówi, że zakupy to takie moje hobby i moje życie, bo codziennie przywożę siaty jedzenia, które gdzieś znikają. zwłaszcza soki i wody. Poszukam tej mandevilli, mam nadzieję, że znajdę, dzięki :), znowu widziałam bugenwille, ale maleństwo i strasznie drogie. Zresztą jak można mieć taką ociupinę kiedy się widziało \"na żywo\" rozpiętą na ścianie kilkupiętrowego hotelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka - ja też, ja też :) tzn. z teatrem i operą, ale i z balkonem również. Też kupiłam ostatnio fuksję. Fizz, fotki później, bo na razie skromnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Kwiaciary.Fajnie macie z tymi waszymi roślinkami,wyobrażam sobie jak piekne sa wasze ogrody,tarasy i balkony!Mam nadzieję,że tez z wiekiem(hihihi)przyjdzie mi to zamilowanie do sadzenia,pielęgnowania roslinek i ,że będe miala gdzie. Ja niestety niemam takich przeżyć jak wy odnośnie opery czy teatru.Nigdy nie mialam możliwości być w takich miejscach.Wierzę,że to niezapomniane,fantastyczne przeżycie.To jest jedyna rzecz jakiej zazdroszczę ludziom z dużych miast-kino,teatr,opera,wystawy czy wernisaże. Widzę,że wszystkie dzis mają dzień pełen zajęć-pranie,sprzątanie,zakupy.Ja dziś muszę trochę pobiegac po urzędach,dobrze,że brat będzie ze mną jeżdził samochodem.Milego dnia wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka 🌻 Whisky 🌻 Z tymi fotkami, trzymam Was za słowo:) A z cenami kwiatów Whisky, to chyba dlatego, że stolica. Ja jeżdżę przecież do rodziny pod W-wę i widzę, jaka jest różnica, zwłaszcza w cenach żywności. Jesli chodzi o mandewillę, to są po 15 zl. MM podobno zaplacil mniej, bugenwille nie wiem, po ile w tym roku, ale myślę, że mniej niz w ubiegłym, bo mandewille były wtedy po 24 /chyba/ Moje bugenwille tez małe, bo je b.mocno przycięłam. A rozpięte na ścianach, albo płotach muszą być piękne, ale..to nie ten klimat. Niestety. Jedyną alternatywą na egzotyczne większe, choć nie wielkie rośliny jest szklarenka nawet mała, ale z prawdziwego zdarzenia. Ja mam coś, co miało być w przyszlości zimowym ogrodem, ale po pierwsze nie będzie, po drugie koszty utrzymania tego zimą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foletko witaj 🌻👄 niech urzędnicy będą dla Ciebie mili !!!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Słoneczka!!! Buziaczki dla wszystkich!!!! Ale macie fajnie - balkony, ogródki, kwiatki. Ja dopiero w Anglii zrobię sobie skalniaczek - bo mam taki mały kopczyk w rogu ogródka, który by się na to nadawał i pewnie jakieś tuje przy płocie ( nie wiem czy czegoś nie pomieszałam, bo kompletnie się nie znam na roślinach, ale bedę walic do Was po porady).Tylko, że ogródek malutki - ma może ze 30 m2. Ale to dopiero w lipcu.... Whisky - cieszę się, że rodzinna impreza się udała. Anka ale masz dziś energię - aż Ci zazdroszczę. Fizz ten magnetofon mnie rozwalił - kompletnie. Ech... to były czasy hihihihi. Ja nawet nie wiem czy lubię operę lub balet - wiecie u nas na prowincji..... Teatr nawet lubię - ale tak naprawdę to znam tylko telewizyjny.Pamiętam, jak będąc młodą dziewczyną zafascynowała mnie sztuka Sheakespeare\'a \" Jak wam się podoba\" - podobało sie , i owszem. Moniał ja też dzisiaj idę z małą kupować buty.Ona, jeśli chodzi o niszczenie ubrań, butów i zabawek bije starszego brata na głowę. Gdy się urodziła on miał 7 lat i masę swoich zabawek gromadzonych od urodzenia - mała jak podrosła zrobiła z nimi porządek - nie ma już chyba nic - może trochę żołnierzyków i resoraków. Tylko lego się uchowało, bo było przed nią schowane. Jak byłam u MM babcia kupiła jej buty ( takie dziewczece) a jak przyjechałam - to nadają się juz tylko na dwór. Jeździła w nich na hulajnodze i hamowała czubkiem (białego) bucika. Już czubka nie mają!!! A tak w ogóle to też uwielbiam upały - jestem ciepłolubna. Foletka, Agosia , gdzie jesteście dziewczynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie miałabym nic przeciwko temu aby ktoś za mnie zakupy zrobił. Szczególnie, że jak idę z małym to spędzam pół godziny przy regałach z zabawkami :O A o fotki też poproszę :-) Chociaż popatrzę sobie jak już nie mam tego ogrodu.... Mały sobie bajkę włączył i nie chce dupki ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foleta 🌼 - minęłyśmy się. Ja dzisiaj nie nadążam Was czytać!!! Właśnie sie zdenerwowałam - koleżanka czyta mi na Onecie o propozycji PiS wprowadzenia kar cielesnych w szkołach. Czy ich ku**a poje****ło?????!!!!!!!!!!!!! Mam kolejny argument na to , że chyba jednak dobrze robię, że opuszczam ten dziwny, choć ukochany, kraj......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Malibu, 🌻👄 No, brakuje tylko Agosi i wszxystkie byłyby odliczone. Agosiu !!!! hop,hop...🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuję jednak na wesoło :):):), ale wiecie, jakoś nie mam poczucia humoru, jeśli chodzi o zakupy.....Niestety! I glowę daję, żebyście też tak nie chciały. Ale rozumiem, że to piszecie tak właśnie z przymrużeniem oka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okropne Malibu !!!! Może by trzeba jakies petycje pisać ? Cholera by ich wzięła! /sorki/ Ale mimo wszystko wierzę, że nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malibu,niewiem czy to z tym biciem w szkołach przejdzie.Wczoraj oglądalam program w polsacie\"Nasze Dzieci\"Był poświęcony wlasnie temu problemowi.80%polskiego spoleczeństwa stosuje kary cielesne w wychowaniu.\"zwykle klapsy\"są uznawane.Przyznaję sie szczerze,że zdarzylo mi się dać tego klapsa.Wczoraj jednak bylam na internecie na stronie poświęconej Oskarkowi i dzieciom takim jak on-maltretowanym.Byłam wstrząsnieta tym co przeczytałam.Jeszcze ten wczorajszy program w tv rozlożył mnie do końca.Przyżeklam sobie,że nigdy więcej nie uderzę swojego dziecka-choćby niewiem jak wyprowadzilo mnie z równowagi.Wiem Fizz ,że bedziesz tym wstrząśnięta-nic nieusprawiedliwia bicia dzieci.Jest mi cholernie wstyd,ze byłam tak slabym człowiekiem.NIGDY WIĘCEJ! Dzis w Warszawie ma byc debata na ten temat z przedstawicielami rządu,rzecznikiem praw dzieckaCoraz więcej ludzi jest temu przeciw.I bardzo dobrze-MY normalni dorośli musimy walczyc o te dzieci za nie-głośno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foleto, to trzeba zmienić mentalność ludzi, często ludzie traktują dziecko jako swoją własność, moje, to mogę wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sprawach dzieci nie umiem być obiektywna. Pewnie każda matka kiedyś trzepnęła swoje dziecko przysłowiową ścierką. Ale dla mnie dziecko to prawie świetość, nawet, jesli to dziwnie zabrzmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fizz,zgadzam się z tobą calkowicie.W tym wczorajszym programie Pani z biura rzecznika praw dziecka opowiadala o takich rodzinach jak moja.Normalnych.Matka kochala,dbala o swoje dziecko i w sytuacji krytycznej kiedy wymierzala klapsa po wcześniejszej awanturze z dzieckiem o bala gan w pokoju-stalo sie nieszczęście-dziecko się wyrywałoi uderzylo glową o brzeg biurka.Niewiem jaki był final ale uświadomilam sobie,że tak naprawdę o takie nieszczęście bardzo łatwo.Potem jest dramat dla rodziny,dla matki. ja sama widzę,że czasami przestaję panować nad sobą-boję sie wtedy siebie i tego co mogę zrobić.W takich chwilach zamykam sie w pokoju i nie wychodze dopuki sie nie uspokoję.Pózniej jestem gotowa rozmawiac z dzieckiem na temat jego zachowania.Więc wiem,ze mozna tak tylko trzeba chciec w pore sie opamietac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×