Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fizz

a w sercu ciągle maj...

Polecane posty

Witaj Nadd :) 🌻 Wspaniałe, że udał się wyjazd i taki urozmaicony program. Super. I ta wystawa. Pamiętałam, że Mucha, to jeden z wielkich twórców secesji, zajrzałam do encyklopedii i okazało się, że .....miałłby dzisiaj urodziny /24 lipca 1860 -1939/. A teraz czeka Cię proza życia. Grunt, że \"naładowałaś akumulatory\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Fizz:)Mucha świetny,na coś większego trzeba by do Pragi:)Widzieliśmy też nową wystawę Beksińskiego w Sanoku-niesamowite kolory,niesamowite-diaboliczne tematy-wizje.Wlaśnie słucham audycji o bocianach na dwójce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Nadd, a widzisz myślałam dziś o Tobie :) fajnie, że udał się wyjazd. A Beksińskiego raczej z kolorami nie kojarzyłam. Z szarością i mrokiem, brr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ostatnich pracach faktycznie rózne odcienie szarości,ale prace z 80-lat,niesamowite nasycone kolory-błekity,czerwienie,pomarańcze. Witaj Whiski droga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fizz, lubię czytać wszystko, no może nie fantastykę (to mąż), ale teraz nie biorę nic bardzo ambitnego. Koleżanka wzięła same sensacje, ja oprócz zwykłych czytadeł, mam kolejnych Macedończyków - uwielbiam, to jest już jakiś kontakt ponadczasowy, pozaziemski ;) ...naprawdę, jak byłam w grobowcu to poczułam dotyk Filipa, a może to byl Aleksander... I nie myślcie, że zwariowałam :) Po prostu kocham Aleksandra. No dobrze, będę jeszcze czytać Peggy Guggenheim, zainteresowała mnie ze względu na muzeum w Wenecji, chcę się dowiedzieć więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadd, to muszę pooglądać tego wcześniejszego Beksińskiego, ciekawe co mówisz. A wiesz, że prawie nie słucham radia niestety, poza muzyką, wiadomościami czase. Co ta telewizja robi z człowieka. No i zainteresuję się Muchą, fajnie, że masz z kim dzielić zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Wpadłam na kilka dni do Krakowa. Jeszcze nie czytałam co u Was ale może jak czas pozwoli to nadrobię powolutku. Pierwszy etap wakcji mam już za sobą. Z 10 dni zrobiło sie 7 ale nie miałby mnie kto odebrać z tej wsi zabitej dechami więc wyjechałam w week-end kiedy wszyscy w domu. I chciałam się pochwalić,że w obie strony sama prowadziałm auto!! To tylko 120 km w jedną strone i drogą znaną jak własna kieszeń, ale to mopja pierwsza traska w życiu :) W czasie pobytu też były małe komplikacje, córeczka mojej koleżanki rozchorowała sie i wróciły do domu wcześniej (okazało sie ze to tylko trzydniówka) na pocieszenie została mi jedna słodka wypożyczona córeczka. Nie mam swojej na stałe to choc przez kilka dni mogłam sie nacieszyć. Przyznam szczerze ze jednak wolę miec synów, przynajmniej wiemczego sie po nich spodziewac ;) Mój starszy syn wreszcie nauczył sie jeździc na rowerze (8 lat ma prawie). Nauczył sie na tym samym rowerku na którym uczyłam sie ja :) Widac moja metoda nauki była zła :) Mój syn poprostu wszystkiego musi nauczyc sie sam. Nie lubi żeby mu narzucać cokolwiek. Muszę kończyć MM bardzo stęskniony, domaga sie mojej obecności. Własnie szykuje jakies drineczki....noc zapowiada się...jak to było??? stosunkowo miła ;) Pozdrawiam wszystkie majóweczki kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOOOOO jak miło!!!!!!!!!!!!!! Witaj Nadd i Agosia.Cieszę się,że już jesteście i do tego szczęśliwe,wypoczęte,pełne zapału do pracy:-D I odrazu takie powarzne tematy poruszacie.Widać,że te upały nic wam niezrobiły;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, jaki ruch. Fajnie ! 🌻 Whisky, może Twoje zainteresowania wynikają z tego, kim byłaś w poprzednim wcieleniu ;) Nadd, też nie wiedziałam, że Beksiński malował mocnymi kolorami. Trzeba to pooglądać. Ale na żywo to zupełnie, co innego. Agosia, fajnie, że zajrzałaś i w dodatku w świetnym humorze ;) Foletko, a Ty ostatnio mało jestes z nami 🌻 Ja niestety już w kiepskeij formie, zaczęło się moje letnie piekiełko. Okna pozamykane, z nosa się leje, boli głowa i oczy...samo życie. Miłego dnia Wam życzę ! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha Whisky, robiłam Twoją zupę z zielonego ogórka. Wyborna, może nie na upał, ale b.smaczna. Jak robisz i jak podajesz te grzanki francuskie? Tak przy okazji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️, oczywiście zapomniałam, że o 9.00 był program o homeopatii(chociaż M zostawił mi kartkę przy kompie:) ), zdążyłam na końcówkę. A program świetny, konkretne przypadki, przykłady,konkretne leki. Program australijski. Np. leczenie alergii, pomyślałam o Tobie Fizz. A co do nieleczenia ludzi w pewnym wieku to już oficjalnie się zaczęło mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fizz, rozbełtuję ze dwa jajka, dodaję mleko, sporo soli, (z pół łyżeczki), czosnku, szybciutko zamaczam i smażę. Zalecają na smalcu (sporo), ale mimo, że lepsze, to zwykle go nie mam i smażę na oleju/oliwie. Trzeba dosłownie błyskawicznie zamoczyć i na patelnię, żeby nie rozmiękły. Cieszę się, że smakowała zupa z ogórka, a ja dziś zrobię jabłkową. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mężczyzna może zapomnieć śmiało o swoich wszystkich występkach. Nie ma potrzeby, aby o tym pamiętały dwie osoby. Wszędzie dobrze, w domu żona. Prawdziwa tragedia jest wtedy, kiedy wychodzisz za mąż z miłości a potem się okazuje, że ten pajac nie ma grosza przy duszy! Kobiety, żeby się nie znudzić mężczyznom, zmieniają ubrania. Mężczyźni, żeby się nie znudzić kobietom, zmieniają kobiety. Są faceci, którzy potrafią zrozumieć kobiety. Niestety, swój cały czas spędzają w pokojach bez klamek rozmawiając ze stworami z Alfa Centauri... Każda żona dostarcza radości swojemu mężowi, ale nie każda jest w stanie to zrobić za życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whisky, powiedz mi coś o tej homeopatii /napisz, jesli możesz/, ja już próbuję wszystkiego, więc może tym razem...jaki to byl program, może powtórzą, będę śledzić. Dzięki za przepis na grzanki. Rozumiem, że podajesz je "do ręki"... Są schorzenia, które u dojrzałych \"olewają\" brzydko mówiąc. Leczą ewentualnie astmę i z tym raczej nie ma problemu, ale już jakieś nowe testy, regularne kontrole, to w przypadku alergii, mają to w nosie.:( Miałam kilka nieprzyjemnych zdrzeń. Są nastawieni na dzieci i młodzież. Nawet robili mi łaskę z receptą na adrenalinę z telfastem../to, co uratowałoby życie Sałackiej/ Na szczęście mam przyzwoitego lekarza pierwszego kontaktu.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Program był o 9.00 na TVP 3. Homeopatia leczy człowieka nie chorobę, więc lek jest odpowiednio dobierany. Tak mówią. Podam Ci później linka do forum, gdzie można zapytać dobrego homeopatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, ja na każdy wyjazd, w każdą podróż zawsze brałam ze sobą Amol(naprawdę pomaga), kiedyś nad morzem użądliła mnie osa kiedy wsiadałam do autobusu, wysiadłam spuchnięta i biegiem do apteki. Jeśli posmaruje się od razu to w ogóle nie puchniesz. A tak w ogóle to jest to straszne. Byłam wstrząśnięta. Taka pełna życia kobieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Widzę,że od rana jesteście ożywione.To bardzo dobrze,upały trochę odpuściły,bynajmniej u mnie i od razu człowiek inaczej sie czuje. A swoją drogą wracając do p.Ewy Sałackiej to człowiek niezna dnia ani godziny.Coś powinni zrobić z tą naszą służbą zdrowia.U tak wielu ludzi uczulenie może doprowadzić do nagłej śmierci.Ludzie powinni być w jakiś sposób zabezpieczeni prze takimi wypadkami by niestalo sie najgorsze.Chorzy na raka czy inną śmiertelną chorobę mają większe szanse na wyleczenie niż taki alergik.Niewiem ale takie jest moje zdanie. Fizz---mało ostatnio piszę bo szczerze mówiąc nie mam o czym.Każdy dzień wygląda tak samo.Nie mam kompletnie czasu dla siebie.Czasami odnoszę wrażenie,że się cofam z rozwojem.Od siedmiu lat nie zrobiłam nic dla siebie,zero książek(które tak bardzo kocham),dobrych filmów(brak video czy dvd).O kinie,wystawie czy muzeum mogę tylko pomarzyć bo mieszkam w małej miejscowości. Mam nadzieję,że za rok jak już będziemy z M to sie zmieni.Dzieci pójdą do szkoły,ja na jakiś kurs języka,do pracy.Mam też nadzieję ,że uda mi się działać w tamtejszej Poloni.Teraz trwam w jakimś zawieszeniu.Uff ale się rozpisałam.Mam nadzieję,że was nie zanudzilam. Miłego dnia dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amol jest super, ale przy alergii, to trochę mało. A stopka nowa po tym, co napisałaś o kobietach i mężczyznach :D Ja sprzątam i kicham, i kicham. Wyciągam kurz z najskrytszych zakamarków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki!!! Ja na razie tylko się witam. Od rana zabrałam się za ogród (czyszczę i zmieniam wodę w basenie, wyszorowałam deski na tarasie) i teraz sobie przypomniałam, że o 13 mam kobitkę z urzędu w sprawie dzieci. Muszę więc szybko obskoczyć chatę i moje nieszczęsne podłogi - mam tu panele, nie wiecie jak to pioruństwo się pielęgnuje? Kiedyś, krótko, miałam je u siebie ( od remontu do następnego za dwa lata) i obiecałam sobie, że już nigdy więcej - a tu masz!... Dopiero na topiku dowiedziałam się że Sałacka nie żyje! Naprawdę?! Co się stało?? To lecę, wpadne jeszcze. Papatki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Foletko, Ty i tak jesteś bardzo dzielna i masz ciężką pracę i taką, która będzie owocować. Przekonasz się o tym za kilka lat. A jak będziecie razem z M. na pewno wszystko się zmieni, dla Ciebie na lepsze :) Zasługujesz na to !!!! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Malibu 🌻 E.Sałacką użądliła osa, miała wstrząs anafilaktyczny, uczuleniowy i zmarła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whisky, ten program będzie dziś o 16-tej. Chyba powtórka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×