Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BaSiCa

JAK ZROBIĆ COŚ Z NICZEGO ?!

Polecane posty

Gość magdusia87
Evek ja robiłam podstawki pod świeczki, nie świeczki, ale może kiedyś... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxx96
Witam. Na tę stronkę natrafiłam zupełnie przypadkiem. Też czasem robię różne pierdółki, ale nie umywają się one do Waszych pomysłów. Do gustu najbardziej przypadła mi kolorowa sól - w pokoju mam kilka ładnych pojemników z tą solą i znajomi ciągle mnie proszą, abym im ją zrobiła - kiedyś dałam taką sól mojej przyjaciółce. Wykorzystałam do tego pękatą butelkę po whisky. Oderwałam etykiety, witrażem napisałam fajny cytat i wsypałam tę sól, a w środek wstawiłam zabarwiony przeze mnie goździk. Przyjaciółka była zachwycona i ten prezent zajmuje honorowe miejsce na parapecie w jej pokoju. Poniżej przedstawię moje pomysły: 1. Goździk "własnej roboty". Dość dużo osób zna ten patent, ja go często wykorzystuję. Wiem, że jest pospolity, ale zamieszczę go tutaj: a) Bierzemy biały goździk (lub inny biały kwiat) i łodygę przecinamy na pół do mniej więcej połowy. :) b) Do wazonika lub słoika wlewamy wodę i zabarwiamy ją dowolnym barwnikiem lub farbką. c) Do wody wstawiamy goździk i czekamy aż się zafarbuje (im dłużej trzymacie, tym intensywniejszy kolor) d) At voila! Oczywiście, kwiat zwiędnie, ale wtedy można go ususzyć.:) W ten sposób uzyskacie kwiat jednokolorowy. Teraz powiem Wam, w jaki sposób można uzyskać kwiat dwukolorowy: a) Robimy tak, jak przy barwieniu na jeden kolor. b) Tu również, tylko wodę nalewamy do dwóch naczyń i zabarwiamy na dwa różne kolory. c) Jedną część łodygi wkładamy do jednego pojemnika, drugą do drugiego. Zostawiamy, aby się zabarwił. d) Wyjmujemy i kwiat jest po połowie takiego koloru i po połowie innego. 2. A to mój drugi pomysł: Jak zrobić owada: a) Z kartoników po jajach wycinamy dwa "uwypuklenia" (mam nadzieję, że wiecie, o co chodzi). Postarajmy się, aby stykały się one. b) Pomalujcie je na czerwony kolor (tutaj mówię Wam, jak zrobić mrówkę) i pozostawicie do wyschnięcia. c) Weźcie trzy wyciory do fajek (kupicie je w sklepie z akcesoriami do cygar, fajek, ogólnie w sklepie z tytoniem, ale jakimś dobrym, gdzie sprzedają produkty wysokiej jakości), najlepiej niech będą czerwone. d) Dwa wyciory złóżcie na pół i sklejcie ze sobą taśmą klejącą. Następnie taśmą przyklejcie je do spodu tułowia mrówki i trochę poodginajcie do przodu i do tyłu. e) Utnijcie połowę trzeciego wyciora i przyklejcie je do głowy mrówki. f) Z białego papieru wytnijcie dwa małe kółka i narysujcie na nich oczy. g) Przyklejcie je do głowy Waszego robaka i gotowe!!! 3. Ten pomysł zrodził mi się w głowie, podczas gotowania makaronu :): a) Na kartce narysujcie portret jakiegoś chłopca. Nie musi być realistyczny, może to był głowa i kawałek szyi i ramion. b) Z makaronu penne (to są takie jakby podłużne owale z poodcinanymi na skos czubkami) zrobicie włosy. Najpierw klejem posmarujecie tę powierzchnię kartki, na której mają być włosy. Ułóżcie makaron, dociśnijcie i gotowe. Tak samo można zrobić loki z makaronu świderki lub wałki babci korzystając z makarony wyglądającego, jak małe obręcze. Można też narysować pyszczek jeża i z połamanego makaronu spaghetti zrobić kolce lub z całego makaronu spaghetti stworzyć tułów psa. Mam nadzieję, że instrukcje są zrozumiałe, a pomysły nie są nazbyt skomplikowane. Niestety, nie mam fotek. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadźka=
Kochane bardzo zainteresowały mnie wasze rozmowy... Pomysły macie wspaniałe... Ja również uwielbiam wieczory spędzać na robieniu "czegoś z niczego" ;). Jedna z najleprzych mich prac to chyba pamiętnik własnej roboty. Jeśli ktoś jest zainteresowany to mam zdjęcia. teraz opowiem co po kolei trzeba robić. Ja osobiście wykorzystałam stare zeszyty (naprawdę stare bo oprawki miały jak z przez wojny) kilka trawek wstążkę i kawałek tektury. 1.Na tekturze odrysowałam kształt mojej oprawki, czyli dwa zamknięte zeszyty i trochę miejsca na bok bo pamiętnik jest dość chruby po czym to wyciełam. Złożyłam to w taki sposób jak oprawkę od książki. 2. Okleiłam to ładnym antycznym papierem(okładkami z moich zeszytów;)) ale jak to już bardziej skomplikowane. Targajac i nakładając jeden pasek na drógi. 3.Mniej więcej w połowie zrobiłam tasiemkę na kłódkę. Czyli na dwóch końcach tasiemki zrobiłam supełki. Przykleiłam ją (może zailustruje U to okładja) w taki sposób wkładając ją z tej strony dołem U a wyciągając z tej. I zakleiłam ko0lejnym paskiem papieru. 4. Ozdoba okładki może być najróżniejsza wg własnej inwencji twórczej. Ja obszyłam ją na około białą nitką a na środku przykleiłam dwie trawki i kokardkę. 5. Kartki zeszyłam ze soba poprostu przy użyciu igły i nitki bo dziurkacz tylku kartek by nie przebił. 5.Przyszłam je potem do okładki. Zalozyłam kłudkę. I gotowe :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skalpel
hmmm chcecie zrobić coś za darmo weźcie sobie kartki dwie od bloku pomalujcie cale jakimś kolorem np: czerwony,biały potem weźcie świeczkę i dokładnie wosk z świeczki musi być wylany na cala kartkę potem weźcie nożyk albo coś innego i wytnijcie kształt jaki kształt wytniecie to już wasza sprawa efekt nie samowity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anussia0020
Siemka Jakoś narodził mi się w glowie taki pomysł, żeby zrobić misia (przytulankę), ale takiego zwykłego, np. z oczkami z guzików. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam takie tematy!!! Każdy pomysł spodobał mi się. Z góry dziękuję i proszę o przesyłanie instrukcji na różne fajne ozdoby +zdjęcia, będę wdzięczna ;p A oto moje pomysły, średnio na temat, ale domowej roboty. Pomysł 1: Super krem do twarzy-potrzebne składniki: -miód -jakieś fajne pudełeczko, jeśli chcesz to komuś dać. Sposób wykonania: Wmasowujemy miód w twarz, i spłukujemy po jakichś 2 minutach lub wlewamy/przekładamy do słoiczka (może być ozdobiony słoiczek) Efekt: Mamy odświerzoną, ujędrnioną twarz. PS: Dając to komuś można wmówić, że sporo się natrudziliście, aby to zrobić ;p Pomysł 2: Skrab własnej roboty który ma termin ważności 1-3 dni-potrzebne składniki: -gęsta śmietana -jakieś połamane płatki owsiane albo migdaly(skruszone), orzechy i inne ,,skrobiące" składniki, które znajdziemy pod ręką. Sposób wykonania: Mieszamy składniki i wmasowujemy w skórę. Ten skrab trzymaj w lodówce!!! PS: To też można dać w prezencie, ale trzeba ostrzec, że należy trzymać to w lodówce. Mam nadzieję, że się przyda.Pozdrawiam, i w razie pytań pisać na tym forum. Gunia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAK ZROBIĆ TOREBKĘ Będziemy potrzebować starych jeansów. 1.Wyciąć kieszenie i szew 2.Odwrócić kieszenie i zszyć je 3.złożyc na pół szew zszyć i przyszyć do kieszonek 4.Odwrócic na prawą strone i mozna przyszyc zamek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikta_
Guniu świetne pomysły! Przy najbliższej okazji na pewno skorzystam :) Mówisz by ci przesyłać instrukcjie i fotki.. no to nie wiem czy cię to interesuje, ale mogę ci wysłać zdjęcia kolczyków z modeliny i broszek oraz malowane kamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikta_
Skoro mowa o domowych kosmetykach to ja mam coś... Miodowy balsam do ust Potrzebujemy: ·2 łyżki stołowe oleju jojoba ·2 łyżki stołowe oleju rycynowego ·1 łyżka stołowa wosku pszczelego ·1 łyżka stołowa miodu Wszystko trzeba roztopić, wymieszać i przelać do pojemniczka. Robiłam parę razy ten balsam i jest cudowny! Pomaga na popękane usta i dobrze nawilża. Ja nie miałam pod ręką oleju rycynowego no i go poprostu nie dodałam :D a zamiast oleju jojoba dodałam zwykły olej :) Trzeba dobrze wszystko wymieszać by miód nie osadził się na dole pojemniczka. Mi stężał po krótkim czasie (tak ok. 0,5-1h.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo mnie interesuje, i dziękuję, że tak dobrze oceniłaś moje wytwory :) Z wielką chęcią zrobię balsam, ponieważ w ostatnim czasie nie mogę znaleźć odpowiedniego kremu lub pomatki do ust. Na pewno zadziała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stojak na kolczyki (dość skomplikowane)-potrzebne rzeczy: -Rolka po papierze toaletowym; -Ładny, kolorowy papier do oklejenia rolki i pudełka; -Płyta CD(jako szablon) lub cyrkiel; -Kartka techniczna biała, lub kolorowa; -Kawałek tektury lub kartonu, ale nie za mały; -Nożyczki i klej lub taśma klejąca; -Pudełko po zapałkach; -Dziurkacz ozdobny (chyba, że nie macie, to zwykły); -Różne ozdoby. Sposób wykonania: Bierzemy pudełko i rolkę i oklejamy ładnym papierem. U dołu rolki wycinamy otwór tak, żeby pudełko wchodziło tak na styk (pudełko ma być w środku, ale nie całe, bo 1/3 wystaje) i przyczepiamy rączkę, ale z czego to Wy wymyślcie(ja zrobiłam z kawałka wykałaczki). Od góry rolki robimy nacięcia na głębokość 1cm co jakieś 3 cm, i rozkładamy powstałe ,,klapki". Powstaje nam z tych klapek taka jakby gwiazdka. To tych klapek przyklejamy kawałek kartonu lub tekturki, najlepiej okrągły, ale mniejszy, niż górna część stojaka, którą zaraz opiszę. Na ładnej kartce odrysowujemy płytę i powstałe koło wycinamy. Na brzegach wycinamy dziurkaczem dziurki- w nie będziemy wkładać bigle, czyli ,,haczyki" kolczyków. Nasze kółko przyklejamy do tekturki, która przyklejona jest do rolki :) Następnie przyozdabiamy nasz stojaczek. Mam nadzieję, że cokolwiek zrozumieliście. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś chce, to mogę przesłać zdjęcia na e-mail. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikta_
Guniu to ja bym poprosila o te zdjęcia. (wiktoria95@op.pl) Mam nadzieje, że doszły zdjęcia ode mnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziuśś
jak byś mogła wyślij mi fotki twojej pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia0020
gunia wyslij mi fotki ania.rysz@onet.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakuki
Agakuki. Ja wysyłam fotki tylko jeśli Ktoś nie rozumie jak zrobić. Mam tylko 11 lat więc nie robię zbyt pięknych ,,wyrobów". Poszukam fotek i jeśli znajde to Ci wyślę. Obecnie popsuł mi się aparat więc nie mogę zrobić nowych fotek. Pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki, to nie do Agakuki, tylko do dwóch Pań powyżej(nie wiem czy pań, czy dziewczyn :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katuś
Przeczytałam całe forum :) xD Muszę powiedzieć, że kilka pomysłów wykorzystałam (kolorowa sól, świeczki i kilka innych). Chciałabym też przedstawić Wam swoje pomysły :) 1. Skarbonka (prosta, tradycyjna) :) - pudełko (prostokątne) po herbacie - kolorowy papier - różne ozdoby takie jak się daje do kwiatów (plastikowe motylki, muszki, piórka) Bierzemy pudełko po herbacie i obklejamy kolorowym paierem. Wycinamy otwór na monety. Przyklejamy ozdoby. Ja przykleiłam naklejki serduszka (takie puchate) i piórka. Efekt - zachwycający. Może proste i zwykłe, ale bardzo ładne. :) Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katuś
2. Wiele osób pytało o ozdoby do pokoju. Ja wycięłam z kartonu po TV duże drzewo (bez liści - same gałęzie i pień). Przykleiłam na ścianę w pokoju. Od razu do małego pudełeczka wycięłam kolorowe kwiatki, małe zielone listeczki, duże zielone listeczki, żółte, brązowe i pomarańczowe liście i białe fałdy. Teraz na każdą porę roku zmieniam wystrój pokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katuś
Wycięłam z brązowego kartonu olbrzymie drzewo. Przykleiłam je na ścianę w moim pokoju i wycięłam od razu liście w różnych kolorach i białe fałdy. Teraz na każdą porę roku będę zmieniać wystrój pokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bujaj sie kafejest
najlepsze. a nie jakies podrzedne forum z dupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiacz
Bardzo podobają mi się Twoje pomysły ;) Chciałabym prosić Cię o to, abyś przesłała mi na maila zdjęcia (jakiekolwiek masz) tego co wykonałaś ;) Mój adres mailowy to : gomolli@vp.pl z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diabelwcielony
ja wlasnie z niczego (100zl) zrobilam cos (300zl) i to wszystko za pomoca mojego wlasnego mozgu. Zaczelam grac w kasynie paradise i zarabiam dodatkowe pieniazki na czesne do szkoly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego Nikt tu nie zagląda? Moim pomysłem jest to, aby słoik otoczyć bibułą, przewiązać u góry wstążką. Jest to świecznik. Jeśli zakręcicie, a pokrywka za bardzo nagrzeje się od świeczki, poprostu trzeba potrząść słoiczkiem tak mocno, aż świeczka zgaśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×