Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BaSiCa

JAK ZROBIĆ COŚ Z NICZEGO ?!

Polecane posty

Gość nakalaka
Wyślij mi zdjęcia tych poduszek,spinaczy i tego do karteczek... Email: misiulax@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laka..x(
Kto ma jakiś pomysł na stroiki wielkanocne?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laka..x(
Hej dziewczyny nei wie ktoś jak zrobić jakąś biżuterię np.kolczyki itp?. podam swojego e-maila asiulka103@onet.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaKtosia xD
Nie wiem czy to było, bo nie zdążyłam przeczytać całego forum ;) A więc przed chwilą zrobiłam kolorową sól. Wyszła świetna!! Podzielę się z wami jak to wykonać: Potrzebne będą: -sól (oczywiste) -farby (najlepiej plakatowe) -łyżeczka mała(do mieszania) -jakieś małe miseczki (ilość zależy od wybranej ilości kolorków) -butelka lub szklanka (butelka koniecznie szklana!) -ozdóbki Wykonanie: Do miseczek wlać trochę farb rozcieńczonych niewielką ilością wody. Do farb wsypać sól i mieszać przez chwilkę. Potem wystarczy wsypać do szklanki/butelki (jak do butelki to przez lejek, i muszą być obdarte etykiety). No i ozdobić ;) Zrobiłam w buteleczce po soku "Tymbark". Użyłam kolorów: jasny zielony, cytrynowy i siena. Na dole butelki wsypałam sól "sienową" (xD), potem jasno zieloną i w końcu cytrynową. wsadziłam do środka, takiego małego kwiatuszka i zawiązałam kokardkę na czubku. Efekt: zaje****y!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroopka
macie super pomysły:) gratuluję:)może ja też coś stworzę;);) pozdrawiam i życzę dalszej kreatywności:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam fajny pomysł, ale do Wielkanocy się nie wyrobicie. Otóż moja koleżanka wychodowała sobie pomarańczę. Na balkonie jej normalnie rosła! Niestety zapomniała poadlewać, i drzewko jej zwiędło. Potrzebne będą: -Kilka pestek z pomarańczy(kilka, bo jedna może się nie przyjąć) -ziemia -słońce -woda -doniczka (najlepiej z dziurkami w dnie i podstawką, bo jak wlejemy trochę wody do ziemi i do podstawki, roślina sama będzie pobierać wodę). -troska i pamięć -cierpliwość Do doniczki wkładamy ziemię. W ziemi robimy średniogłęboką dziurkę i wkładamy do niej wszystkie pestki. Zasypujemy i delikatnie przyklepujemy. Podlewamy, wystawiemy na słońce. Z czasem Twoja roślinka wykiełkuje, czy jak to się tam mówi i jak wyrośnie mini drzewko, to na nim będą rosnąć mini pomarańczki wielkości moreli. TROSZCIE SIĘ O WASZĄ ROŚLINKĘ I NIE ZAPOMNIJCIE O NIEJ!!!!! Jeśli Wam zwiędnie(NIE życzę Wam tego) to się nie poddawajcie! Zasadzcie drugą roślinkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejną roślinką jest... fasolka!!! Jak się przyjmie, to może Wam wyrosnąć po sam sufit!!! Mi osobiście taaaka wielka wyrosła. Potrzebne Wam będą: -ziarnko fasoli -słoik -gaza -woda -słońce -gumka receptórka -cierpliwość, troska i pamięć Do słoika nalewamy wodę prawie po brzegi i na górę wkładamy gazę tak, aby opierała się o brzegi słoika. Przywiązujemy gumką receptórką i w gazie ,,wgniatamy" palcem dziurkę. Jeżeli dół dziurki nie dotyka wody, to dolejcie jej trochę. Do dziurki wkładamy fasolkę. Jeśli fasolka aż pływa w wodzie, to wylejcie trochę wody. Fasolka musi dotykać wody tylko troszeczkę. Wystawiacie ją na słońce. Jeśli się przyjmie i wypóści korzonki, to połóżcie słoik w takim miejscu, żeby fasolka mogła się piąć w górę. Udanych prób życzę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania1001
Hmm... no wiecie każdy lubi co innego ja czasami przerabiam bluzki i takie tam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia^^
Eeee ja tam nirobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogi Chomiku33!!! Niestety temat, to "JAK ZROBIĆ COŚ Z NICZEGO?!", a nie "CO MOŻNA FAJNEGO KUPIĆ NA ALLEGRO?!" Ludzie, co z Wami?! Dlaczego nikt nic nie pisze?! Czy tylko ja tu wchodzę?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A oto fajna strona, na której znajdziecie fragmenty książek. W tych książkach są różne pomysły na niezłe przedmioty i robótki. Polecam!!! Szczególnie mi się spodobała książka "Tektura I Karton" więc ją sobie kupiłam. http://www.robotki.pl/fragmenty.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiskierka
GUNIA123, a skoro kupiłaś już i jesteś zachwycona to może podzielisz się jakimś pomysłem z książki? a może nauczysz mnie zrobić coś ładnego za jej pomocą? ja jestem strasznie niezdolna... i szukam nauczyciela :) co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiskierka
GUNIA123, a skoro kupiłaś już i jesteś zachwycona to może podzielisz się jakimś pomysłem z książki? a może nauczysz mnie zrobić coś ładnego za jej pomocą? ja jestem strasznie niezdolna... i szukam nauczyciela :) co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście, nie pomyślałam o tym. Skoro nie masz uzdolnień to możesz nie zrozumieć treści, którą przepiszę. Nie przepiszę przecież obrazków :). Może przejżycie spis treści na stronie, którą Wam podałam i same wybierzcie, co chcecie rzebym Wam przepisała. Liczę na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście, nie pomyślałam o tym. Skoro nie masz uzdolnień to możesz nie zrozumieć treści, którą przepiszę. Nie przepiszę przecież obrazków :). Może przejżycie spis treści na stronie, którą Wam podałam i same wybierzcie, co chcecie rzebym Wam przepisała. Liczę na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany! Nie pomyślałam o tym. Skoro nie masz uzdolnień to możesz nie zrozumieć treści, którą przepiszę. Nie przepiszę przecież obrazków :). Może przejżycie spis treści na stronie, którą Wam podałam i same wybierzcie, co chcecie rzebym Wam przepisała. Oczywiście się zgadzam! Liczę na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiskierka
wybierz coś ładnego, prostego i dla każdego... i zaproponuj nam pierwszą lekcję... szkoda, że nie da się ze zdjęciami... wtedy ja bym zrobiła może i też pokazała swoje zdjęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiskierka
podobają mi się pudełka... ale może kartki też są ładne...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę się zastanowić... Hmmm... Mam! To jeden z łatwiejszych pomysłów. Serwetki-podkładki. Oryginalne serwetki, dzięki którym każdy stół zyskuje nowoczesny wygląd, są bardzo łatwe w wykonaniu. Można również wykonać małe podkładki, odpowiadające kształtem i kolorem głównemu elementowi serwetki w formie stylizowanego kwiatu, i wykorzystać je jako podstawki pod kieliszki lub filiżanki.Sklepy oferują karton na passe-partout w wielu barwach i odcieniach, więc można dobrać taki kolor, by pasował do porcelanowej zastawy. Dla uzyskania dodatkowego efektu część serwetek warto zaprojektować w odwrotnej kolorystyce, co pozwoli na tworzenie ciekawych aranżacji. Serwetki mogą mieć dowolną wielkość. Najlepiej dopasować je do talerzy tak, żeby były widoczne spod obiadowej zastawy. Tektura posiada tę zaletę, że jest łatwa w obróbce i łatwo poddaje się procesowi. Jeśli więc któraś z serwetek się pobrudzi wystarczy zrobić nową! Potrzebne będą: -cienka tektura na szablon, -kalka -ołówek -tektóra manilowa w dwóch kolorach -nóż do tapet -mata do cięcia -mocny klej -płaski sznurek. Sposób wykonania: 1.Przygotuj szablon serwetki. Obrysuj go na płaskiej tekturze. (Jest ona z lekka okrągła, pofalowana) 2.W ten sam sposób przygotuj mniejszy element. 3.Ułóż tekturę na macie do cięcia i nożem do cięcia wytnij oba elementy. Nóż musi być bardzo ostry. Tnij powoli i ostrożnie-serwetka zyska elegancki wygląd tylko wtedy, gdy jej brzegi będą przycięte bardzo starannie. 4. Na serwetce narysuj ołówkiem falistą linię. Pokryj ją klejem, a następnie ułóż na niej sznurek. Gdy końce sznurka zejdą się, odetnij jego nadmiar i starannie połącz końcówki. 5.Wewnątrz falistego obramowania przyklej mniejszy element.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę się zastanowić... Hmmm... Mam! To jeden z łatwiejszych pomysłów. Serwetki-podkładki. Oryginalne serwetki, dzięki którym każdy stół zyskuje nowoczesny wygląd, są bardzo łatwe w wykonaniu. Można również wykonać małe podkładki, odpowiadające kształtem i kolorem głównemu elementowi serwetki w formie stylizowanego kwiatu, i wykorzystać je jako podstawki pod kieliszki lub filiżanki.Sklepy oferują karton na passe-partout w wielu barwach i odcieniach, więc można dobrać taki kolor, by pasował do porcelanowej zastawy. Dla uzyskania dodatkowego efektu część serwetek warto zaprojektować w odwrotnej kolorystyce, co pozwoli na tworzenie ciekawych aranżacji. Serwetki mogą mieć dowolną wielkość. Najlepiej dopasować je do talerzy tak, żeby były widoczne spod obiadowej zastawy. Tektura posiada tę zaletę, że jest łatwa w obróbce i łatwo poddaje się procesowi. Jeśli więc któraś z serwetek się pobrudzi wystarczy zrobić nową! Potrzebne będą: -cienka tektura na szablon, -kalka -ołówek -tektóra manilowa w dwóch kolorach -nóż do tapet -mata do cięcia -mocny klej -płaski sznurek. Sposób wykonania: 1.Przygotuj szablon serwetki. Obrysuj go na płaskiej tekturze. (Jest ona z lekka okrągła, pofalowana) 2.W ten sam sposób przygotuj mniejszy element. 3.Ułóż tekturę na macie do cięcia i nożem do cięcia wytnij oba elementy. Nóż musi być bardzo ostry. Tnij powoli i ostrożnie-serwetka zyska elegancki wygląd tylko wtedy, gdy jej brzegi będą przycięte bardzo starannie. 4. Na serwetce narysuj ołówkiem falistą linię. Pokryj ją klejem, a następnie ułóż na niej sznurek. Gdy końce sznurka zejdą się, odetnij jego nadmiar i starannie połącz końcówki. 5.Wewnątrz falistego obramowania przyklej mniejszy element.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę się zastanowić... Hmmm... Mam! To jeden z łatwiejszych pomysłów. Serwetki-podkładki. Oryginalne serwetki, dzięki którym każdy stół zyskuje nowoczesny wygląd, są bardzo łatwe w wykonaniu. Można również wykonać małe podkładki, odpowiadające kształtem i kolorem głównemu elementowi serwetki w formie stylizowanego kwiatu, i wykorzystać je jako podstawki pod kieliszki lub filiżanki.Sklepy oferują karton na passe-partout w wielu barwach i odcieniach, więc można dobrać taki kolor, by pasował do porcelanowej zastawy. Dla uzyskania dodatkowego efektu część serwetek warto zaprojektować w odwrotnej kolorystyce, co pozwoli na tworzenie ciekawych aranżacji. Serwetki mogą mieć dowolną wielkość. Najlepiej dopasować je do talerzy tak, żeby były widoczne spod obiadowej zastawy. Tektura posiada tę zaletę, że jest łatwa w obróbce i łatwo poddaje się procesowi. Jeśli więc któraś z serwetek się pobrudzi wystarczy zrobić nową! Potrzebne będą: -cienka tektura na szablon, -kalka -ołówek -tektóra manilowa w dwóch kolorach -nóż do tapet -mata do cięcia -mocny klej -płaski sznurek. Sposób wykonania: 1.Przygotuj szablon serwetki. Obrysuj go na płaskiej tekturze. (Jest ona z lekka okrągła, pofalowana) 2.W ten sam sposób przygotuj mniejszy element. 3.Ułóż tekturę na macie do cięcia i nożem do cięcia wytnij oba elementy. Nóż musi być bardzo ostry. Tnij powoli i ostrożnie-serwetka zyska elegancki wygląd tylko wtedy, gdy jej brzegi będą przycięte bardzo starannie. 4. Na serwetce narysuj ołówkiem falistą linię. Pokryj ją klejem, a następnie ułóż na niej sznurek. Gdy końce sznurka zejdą się, odetnij jego nadmiar i starannie połącz końcówki. 5.Wewnątrz falistego obramowania przyklej mniejszy element.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikta_
Bardzo ciekawe... Masz może zdjęcia tego cuda? ;> Mogłabyś mi przesłać zdjęcia na meila? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikta_
Bardzo ciekawe.. Masz może zdjęcia tego cuda? ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikta_
Bardzo ciekawe.. Masz może zdjęcia tego cuda? ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia xD
Wspaniałe masz pomysły.. :DDD Jeśli mogę prosić to prześlij mi parę takich fotek ;DD Mój pomysł to: kolczyki Z modeliny można uformować różne breloczki, kolczyki i t p :) Ja kupiłam sobie foremki literki i z nich ułożyłam swoję imię xD Do tego kupiłam haczyki i powstały wspaniałe kolczyki ;)) Mój e-mail to: juliamarach@interia.pl Proszę o przesłanie fotek xD :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikta_, mogłabyś mi podać E-maila? Sorry, że za długo nie pisałam, ale nie miałam czasu :) Nie długo porobię zdjęcia i powysyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×