Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yasmin

prawda o odchudzaniu...opowiem wam moją historię-

Polecane posty

Zla -> nie jest tak zle. Moze sprobuj sie dostac na razie na zaoczne, a miejmy nadzieje, niedlugo odwolaja romana.... blagam, ja tez moze nie wkrotce ale kiedys w koncu pojde na studia, i chce miec NORMALNA edukacje. a teraz to nie jest mozliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorową porą ;-) Satia...odebrałam wlasnie fotoski:) mmmm...co za apetyczna bruneta:) masz piękne brązowe oczy.........które zawsze były moim marzeniem. Piękna dziewuszka z Ciebie:-) Kurde dziewczyny nie wiem co jest ze mną ale ja dosłownie co chwilę głodna jestem:-P to chyba przez nadchodzący okres.........no............chyba ze go nie dostanę to wtedy bedzie to z innego powodu:-P no pięknie ja tu się nabijam a zaraz się okaże ze...płakać będę.... Byłam dzis po pracy na 2 godzinnym spacerku z moim Miśkiem. Mój Misiek doszedł do wniosku ze czas zmienic dotychczasowy tryb zycia. Naoglądał się telewizji gdzie postraszyli ze siedzący i mało aktywny tryb zycia sprzyja chorobie wieńcowej i zawałom i chyba się przestraszył :-P Szkoda tylko ze wczesniej mnie nie słuchał....bo mówiłam mu dokładnie to samo. No ale najwazniejsze ze wziął sie w garsc. I chce coś zmienić. Dzis ostatni posiłek zjadłam o 17...jak tylko wróciłam z pracy ale po przyjasciu ze spaceru, o 20, byłam tak głodna ze po prostu musiałam cos zjesc i juz:) ale nie chciałam opychac sie jakimis kanapkami wiec zjadłam małą miseczkę galaretki wisniowej:) no i troche mi ulżyło:) A mój M jeszcze sie dzis ze mnie nabijał jak zobaczył mnie wpadającą do domu po pracy jak wichura z siatami bo w autobusie przypomniało mi sie ze tak bardzo chce mi sie jajek w majonezie ze szczypiorem i jak tylko wysiadłam pobiegłam jak burza do Berti na małe zakupy:-D wiec jajka będą jutro! po prostu musze je zjesc bo oszaleję!!! :-) co sie ze mną dzieje?? :-D 🌼 dla was kobietki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jestem, a Wy śpicie :-P Satia - super z Ciebie dziewczyna, ta karnacja, oczy ehhhh:-) zla_dzieffczyna - wyrzuć ten pesymizm do kosza :P Zmiany w szkolnictwie były i będą, niestety zawsze na niekorzyść. Ja uczyłam się w Studium nauczycielskim, wyglądało to tak, że przez 4 lata był realizowany program taki jak w liceum, tylko dodatkowo była muzyka, plastyka, gra na pianinie, a po tych 4 latach można było iść dalej, do 2-letniego studium /w tej samej szkole/, po ukończeniu którego można było uczyć w przedszkolu, albo nauczania początkowego w szkole. No, a kolejne lata, to uzupełniające studia, ale to już w czasie pracy np. w przedszkolu. No i dupa blada!!!!!!!!!!!! Wybrałam tą szkołę z pełną świadomością, poszłam do internatu i w drugiej klasie ZMIANY!!!! Zlikwidowali wszystkie takie szkoły w Polsce. Cudownie! Musiałam zostać w internacie, bo były różnice programowe/teraz pewnie mniejsze/. Ja np. miałam język rosyjski i niemiecki, a blisko mojego domu była szkoła z klasą rosyjsko-angielską! Mogę powiedzieć że wszystko pózniej potoczyło się tak, jak nie powinno! Dobrze, że na tej drodze pojawił się W. yasmin - Ty przez tyle czasu się oszczędzałaś, uśpiłas swój organizm, ale ON pamięta te wszystkie smaki:P Nie daj się, no chyba, że będziemy mieć forumowe maleństwo:-) Nawet nie myśl o tym, że płakać będziesz:-( A ja to bym chciała \"wpaść\" :P, ale nie potrafię:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100 strona....wow!!!!!!! :-D niezłe jestesmy!!!! Asiu.......chyba z forumowego maleństwa nic nie będzie, zapowiada się ze chyba dostanę ten okres. Cos tak czuję :-) Wysłałam Ci kolejnego maila;-) co pożerania to juz wyhamowałam. Dość tego!! myslę ze jak dostanę okres to mi przejdzie całkowicie:) ale truskawkowa galaretka juz na mnie dzis czeka w lodówce:-D Mój Miś wie co lubię:) jak przyjdę z pracy to się na nią rzucę :-D sprawdzałam jeszcze wczoraj na opakowaniu, takie cudo ma niewiele kalorii bo raptem 65 kcal w 100g, a sądzę ze lepiej zjesc taką galaretkę (jest zdrowa na żołądek, wiecie o tym??:) ) niz zapychac się jakims batonikiem czy czekoladą :) Poza tym wstałam dzis o 7 rano:-O Zaspałam. Na autobus zawsze wychodze o 7:13 wiec miałam powiedzmy 10 minut na przygotowanie się. Biegałam po domu jak poparzona a mój Mis razem ze mną bo obudziłam go tym swoim lataniem ale zrobił mi szybko sniadanie do pracy. Jakas korzysc z tego jednak wyniknęła ;-) A teraz przez to wszystko wygladam jak zombi:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniseed....... czytałam twe wypowiedzi na forum, chciałam zakupić sobie orbitreka do domu, bo też się odchudzam. I chciałabym żebyś doradziła...mam na oku orbitrek Buffalo...jesli możesz to zerknij na niego i doradź...oto adres str.: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=129578501 z góry dzieki..... :) jakbu co możesz napisać na maila: japan200%@op.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yasmin - dziękuję🌻 Zaspałaś, ale przynajmniej sobie dłużej pospałaś, no i śniadanko :P Jednak nie ma tego złego.....:) co by na dobre nie wyszło, nie!:P A mnie po wczorajszych ćwiczeniach tak plecy bolą, że chodzić nie mogę:-( Może do wieczora wydobrzeję i dopadnę w końcu orbitreka :P Zaraz pewnie Aniseed wpadnie ze swoją nowiną, jak to schudła 5 kg:-) Czekamy koleżanko, czekamy.......🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia 2006..... widze że ty też poginasz na orbitreku...może ty zerkniesz na tego orbitreka co ja chcę kupić i doradzisz???? :) link...wypowiedź wyżej pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opelek - ja się zupełnie na tym nie znam :-( Aniseed na pewno Ci pomoże, bo długo polowała na niego:-) Ja mam jakiegoś starucha, na kółku, z paskiem. Ten widzę jakiś fajowy jest, można sobie programować wszystko , czas cwiczeń, ilość spalonych kalorii, dystans do przebycia, żądaną wartość pulsu! U mnie tylko wskazuje kalorie, dystans, prędkość, zero programowanie czegokolwiek. mam go już 5 lat może, a kosztował prawie tyle co ten który wybrałaś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie moje kochane:)ja juz jestem po 50-minutowej rundce na orbitreku:D i serii brzuszkow:)widze ze jest naz coraz wiecej z czego bardzo sie ciesze:)razem latwiej zrzucac kilogramy:D Asia mnie tez swego czasu bolaly plecy chyba jakies korzonki mnie dopadly wstretne ale powiem ci szczerze ze cwiczonka rozluzniaja miesnie i jest ok:Dtakze wskakuj na orbitreka:D Satia dziekuje za foteczki sliczna dziewczyna z ciebie!!:)obiecuje ze wysle ci zdajtka ale juz wieczorem ewentualnie jutro rano;) zmykam juz dziewczynki milego dnia wam zycze:*buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem wlasnie po godzinnej przerwie w pracy:-) sekretarka odchodzi (była żona szefa) po 12 latach pracy i robiliśmy jej pożegnanie. Była pizza. Zjadłam 3 kawałki. I powiedziałam sobie ze juz dzis do konca dnia nic nie jem. Z galaretką tez chyba poczekam do jutra. No i cwiczenia. Wczoraj 2 godzinki intensywnego spaceru, dzis albo 8 min abs albo TamiLee Web. Oto mój plan na dzisiejszy wieczór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie 🖐️ Asia :) a buuuuu 😭nie schudłam 5 kg :( a buuuu...w zasadzie to mało co :(buu nie postarałam się wcale w tym miesiącu, bo za mało cwiczyłam! zdecydowanie za mało!!!!!!! wrrrr 😡😡😡😡 ale się ciesze, bo już mi zleciały 2 cm w łydce :) no chyba, że źle mierzyłam ;) yasmin :) ja tez uwielbiam galaretke :) najbardziej to lubię takie w czekoladzie :D ale nie mogę czekolady, więc czasem robiłam sobie takie z torebki ale daaawno nie jadłam :) jakoś teraz nie mam na nią ochoty :D Opelek :) całkiem fajny ten orbitrek, sporo funkcji :) ale ja mam zupełnie inny, prawie dwa razy większy :P myślę, że sprzęt nie jest w jakiejś wygórowanej cenie :) no nie powiem Ci czy masz kupić, czy nie, bo ja nie jestem orbitrekowym ekspertem :) ja szukałam troszke innego sprzętu :) z większym kołem zamachowym :) ja jestem zadowolona ze swojego buffalo, chyba porządna firma :) dzięki lejdiz z fotki :) śliczne z Was dziewczynki :) jakie Wy macie fajowe brązowe oczka :) mnie też się takie ciemne oczy podobają :) niestety takich nie mam :( zła ten kolor włosów masz naturalny????? strasznie mi się podoba :D pozdrawiam lece robić swoją zupkę warzywna :D buźka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki! chciałabym wam wszystkim bardzo podziękować a przedewszystkim Yasmin że wogóle założyła ten topic.Dzięki wam mam znowu silną wole i jem znowu jak człowiek czyli nie pożeram! Jem tak jak dawniej zdrowe jedzonko i nie opycham się słodyczami,wszystko wróciło do normy.A wystarczyło tak niewiele...poprostu napisać tutaj że chce i już,no a wiadomo to co pomyślane a to co zapisane to znaczna różnica przynajmniej dla mojej psychiki jak się okazało:) jeszcze raz wieeeeeeeeeeeelkie dzięi dziewczyny! niby to 4 dzień a ja jestem jak piórko i o dziwo mam już swój płaski brzuszek (był wielki chyba z tego że ciągle było tam dużo jedzonka). i jeszcze jedno przedwczoraj kupiłam sobie w aptece aplefit i wiecie co? nie chce mi się jeść ale to pewnie siła perswazji ale co tam podoba mi się:) pozdrawiam was gorąco i walczcie z tymi fałdkami dzielnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia :) tak mi się jeszcze przypomniało...mam malutką prośbę do Ciebie :) Jak będziesz znowu na jakiejś wystawie psów, to zwróć uwagę na charty afgańskie :) jak się zachowują, prezentują...ile kosztują i jakbyś mogła się kogos zapytać to jakie są w hodowli, czy trudne do ułożenia, ile ruchu dziennie potrzebują, czy nadają się do bloku i takie tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puuuuszek..........ja tez brałam aplefit ale bardzo krótko bo po tych tabletkach strasznie wysypało mnie na twarzy:-O dostałam takich syfów na twarzy jak nigdy!!! tak szybko jak je odstwiłam pryszcze zniknęły. Mam nadzieje ze u Ciebie bedzie inaczej. Acha........najlepsze tabletki jakie brałam na odchudzanie na samym początku to był lek o nazwie APTRIM. Super sie po nim czułam i nic mi nie dolegało. A czy pomagały to trudno okreslic.........moze to było gdzies zakodowane w mojej głowie ze jak wezme to szybciej bede chudła. Ale cos tam pewnie pomagały w połączeniu z ruchem. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko ktoś jadł chleb orkiszowy? zastanawiam się czy sobie nie upiec...ciekawa jestem czy ma dużo kalorii bo że ma dużo błonnika to już wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny!!! Ja jak zwykle czytam ten topic bardzo regularnie.Ale mam mało czasu,żeby pisać.No i nie było się czym chwalić,jesli chodzi o chudnięcie.W weekend teściu miał urodziny,więc było wielkie onbżarstwo.Ale od poniedziałku naprawdę się zaparłam.Wczoraj byłam biegać i ćwiczyłam na rowerku stacjonarnym.A dzis jade na fitness.W tamtym roku szklanym chodziłam i w tym od września tez zaczęłam.To jest dwa razy w tygodniu i świetnie mobilizuje:):):):):) Polecam!!!!!No i coś innego niz tylko rowerek w domku. No to zmykam,bo przed fitnessem chcę jeszcze do mamy pojechać.Odkąd nie mieszkam w domu trochę mi się teskni za rodzicami.Fajnie jest juz mieszkać z mężem,ale tęsnie za nimi.No i teść czasem doprowadza mnie do szału.A moi rodzice sa bardziej nowowcześni i można z nimi pogadać.Dlatego robimy osobne wejście w domu i chcemy sie oddzielić.Niestety osobno mieszkać nie możemy,bo mój Łukasz nie zostawi ich w takim w sumie dużym domu samych. wiecie,zawsze marzył o mi się mieszkanie w Krakowie,bo tam studiowałam.ale zycie weryfikuje. Nie wiem,czy któraś z was jest z Krakowa,ale może go ode mnie pozdrowić:):):):):) no to zmykam się przyszykować na tn fitness:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj trening :) Nareszcie pocwicze :) Ustaliłam sobie plan, co kiedy :) Więc mam nadzieję, że będzie dobrze. Marta Obdarta -> Kraków pozdrowiony :) Też cie pozdrawia :) I to nawet dość głośno bo wreszcie otworzyli jedną z głównych ulic i mam pod domem cały czas tramwaje :) Jest strasznie głośno, ale strasznie sie za nimi stęsniłam Kurcze, ja wogole nie wiem nic o orbitrekach. Tyle co czasami pojeżdzę u cioci. Ale to moze 3 razy w roku jak u niej jestem :) Chyba sobie kupie tego twistera, skoro go tak zachwalacie. Jeszcze zobacze. Na razie- trening. Zaczynam trenować capoeire- to taka brazylijska sztuka walki, gdzie sie troche walczy,a troche.... tanczy. Naprawde swietne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasmin :) no i jak tam zrobiłaaś sobie jajka w majonezie? moj ojciec kupił jakis sos paprykowy z Winiar :) w smaku troche do majonezu podobny ale mniej kaloryczny! w smaku dobry jest ale jeśli chodzi o skład to nie dla mnie, za dużo syfu :P puuuuszek :) ja miałam zamiar piec chleb orkiszowy :) olać kalorie! jest bardzo zdrowy!!!! u mnie w piekarniach nigdzie nie maja go wiec musze w domku zrobić :) na razie piekłam tylko ciastka orkiszowe :) pyyycha :) z jakiego przepisu robisz chlebek???? zła :) to gratuluję!!!!!! ja sobie do konca roku daję czas na schudnięcie 4 kg!!!! i tak już dzięki wam schudłam 7 kg :D fiu fiuuuu.... Marta :) ja chodziłam kiedyś na fitnesss :) rzeczywiscie zajebista sprawa! ale nie za bardzo mam jak chodzic, wiec wole sama po lesie pobiegać albo poćwiczyć na orbitku w domku :) ale jak się kiedys przeniose do większego miasta to na fitnessy i takie tam na pewno będę chodzić :) Satia :) fajnie sie ćwiczy te sztuki walki??? mi sie marzył thai-boxing :P ale u mnie nigdzie nie znalazłam żadnych ofert :( uuuooo matko na jakiej ja prowincji mieszkam ;) kuleczkaaa :) bierzesz już ten adipex???? jak się po tym czujesz??? kochane powiedzcie mi ile macie w barach???? :D rany julek...jak ja bym chciała spróbowac nordic-walkingu:) nawet kijki oglądałam ale kurdele drogie są :( buuuuuu fuck:( od dzisiaj zaczynam brać antybiotyk :( dwie wielkie piguły na noc:( ciekawe jak się bedę czuła???? pewnie jak przydeptany robak :( pozdro 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margit84
Witajcie dziewczynki!! Nie było mnie bo nie miałam neta niestety , ale już jestem :) Dziękuję wam za tak miłą reakcję na moje zdjęcia Yasmin rzeczywiście jestem optymistką :) staram sie nie łamać (co nie zawsze wychodzi) aniseed z tym słońcem to lekka przesada ale i tak dziękuję za tak miłe słowa :) Asia2006 byłam przekonana że wysłałm ci zdjęcia ale skoro nie doszły to napewno zaraz je wyślę :) kuleczkaaa jak tylko wyszukam twój adres maila to napewno prześle moje zdjęcia Satia przesle i tobie moje zdjęcia skoro chcesz :P kurczę czuję się rozchwytywana :P witam nowe forumowiczki :) co do wieku to ja mam 22 latka :) chciałam wam tyle napisać ale teraz to już nic nie pamiętam :P ale idę zaraz na spacerek z pieskiem to może sobie przypomnę :) papatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margit84
zła_dzieffczyna zapomiałam ci powiedzieć że jestem zachwycona twoimi oczami zachipnotyzowało mnie twoje zdjęcie :) jesyeś śliczną dziewczyna szkoda że ja nie mam tego choć odrobiny:P co do brania wspomagacza nie przejmuj sie każda z nas kiedyś brała coś podobnego ja też, pamiętaj tylko, że na takim wspomagaczu odchudzania nie można poprzestać, że to nie wszystko co trzeba zrobić dla swojego ciała, bo i tak trzeba organizmowi dostarczać potrzebnych mu składników, pobudzać do działania poprzez ruch nie można dzięki tabletkom usiąść na laurach tak wiec nie łam się tylko pamiętaj że zdrowie najważniejsze :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laseczki:)wlasnie niedawno wrocilam ze szkolki:)i widze ze nowych postwo juz naprawde sporo a nie bylo mnie raptem kilka godzin:D Aniseed tak biore adipex od 5 dni i potwierdzam slowa Zlej ze nie odczuwa sie po nim glodu do okolo 10 godz,poza tym duzo cwicze na orbitreku robie brzuszki itp wiec mam nadzieje ze cos spadnie...poki co moze ciezko w to uwierzyc ale kilka osob zauwazylo ze troszke schudlam niby niewiele ale zawsze cos,potem bedzie jeszcze lepiej:),hehe sama zaczynam znow zauwazac swoje obojczyki :P;)to juz jest niezle... Margit podaje na jakis czas meila w preferencjach takze wyslij foteczki dobrze??z gory dziekuje:D:) caluski dziewczyny i dobrej nocki;)do jutra papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anised-----jajek w majonezie niestety nie zjadłam:-) po tej dzisiejszej pizzy zgodnie z tym co napisałam wczesniej---nic juz do konca dnia nie jadłam. No moze 1 kuleczkę Raffaello;-) I tyle:) z moich cwiczen które były na dzis przygotowane nic nie wyszło, kumpela zasiedziała sie u mnie troche dłuzej niz mogłam przewidziec;-) a teraz juz jestem wyszykowana do snu:) wiecie......moja cera w koncu wróciła do normy:) jest troszke przesuszona od tych leków które stosowałam ale syfki zniknęły. Cholera odpukac.............bo jeszcze cos wyskoczy!! teraz mam ładną gładziutką cere bez grama wągrów i innych g....... Oby taka została juz. A teraz ide spac. Do jutra kobietki!!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany jak ja dziś cierpie:( dostałam okres dzisiaj i tak straaasznie boli mnie głowa ze chyba umrę:( zaddne prochy nawet nie chcą pomóc :-O to bedzie najdłuższy dzien pracy z calego tygodnia, taka męczarnia :-O tak w ogóle to powiem wam ze w piątek ide na wieczór panieński, nie wiem czy wam pisałam. Kumpela robi imprezę. Najpierw zabawimy się w domu, o 22 będzie show w wykonaniu jakiegos profesjonalnego striptizera (ponoć koles wyglada jak młody Bóg ;-) ) a potem lecimy gdzies na balety. Mój Misiek chyba to moje wyjscie baaardzo przezywa bo cały czas o tym gada i wypytuje kiedy zamierzam wrócić: czy w w sobotę rano czy moze....tak zaleję pałę ze wróce dopiero w niedziele ;-P Zapowiada się gorący wieczór i noc:-) Zamierzam się dobrze zabawić i byc troszeczkę nawet nieprzyzwoita;-P ale cśśśśśś, nic nikomu nie mówcie :-D obiecałam sobie ze muszę to męskie ciasteczko złapać za pupcię i juz :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zła..................nie kombinuj tylko nie żałuj sobie i wypij w piątek to pivko!!! zgrzeszysz jak nie wypijesz!!! ja ci to mówię!!! :-P poza tym, przeciez nie pijesz piva codziennie więc nic ci się od niego nie stanie, bez przesady!! :-) masz wypic i juz!!!!!! :-D a czy facecik okaze się młodym Bogiem to dam znac w sobotę po imprezie....no.....chyba ze bede kompletnie niezywa to w niedziele ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze powtarzam sobie, że wody lub soku to moge napić się w domu....taniej wyjdzie:-) a pivko pite w domu to juz nie to samo. Traci na smaku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleosita
czesc! przez cale zycie bylam bardzo szczupla. 3 lata wyjechalam do angliii w ciagu 2 miesiecy przytylam 8 kilo a potem juz tak przybywalo i przybywalo i doszlam do wagi 85 kilo. w zeszlym roku wzielam sie za siebie zaczelam chodzic dwa razy w tygodniu na aquarobic i duzo jezdzic na rowerze. nie musialam stosowac zadnej diety waga spadala z dnia na dzien. schudlam 15 kilo i pozbylam sie cellulitu. wciagu ostatnich trzech miesiacy przytylam znowu 5 kilo wiec postanowilam zastosowac rowniez i diete (nie mowie ze czesnie objdalam sie tlustymi potrawami i zjaalam tone slodyczy ale nie po prostu nie liczylam kalorii). nie wiem co sie dzieje teraz zamiast chudnac w ciagu tygodnia przybylo mi trzy kilo. i o co w tym wszystkim chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acti
Też się zdrowo odchudzam :) udało mi się z 64,5 kg zejść do 58,5 kg w przeciągu dwóch miesięcy . Jedynie czego bardzo się boję to zaniknięcia okresu. Jak tego uniknąć? I jeszcze jedno pytanie: jakie są zdrowe źródła tłuszczu? Wiem, że oliwa z oliwek, ryby,drób....Są jeszcze jakieś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×