Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yasmin

prawda o odchudzaniu...opowiem wam moją historię-

Polecane posty

czesc dziewczyny !! Kochaniutkie na 100dniowce bylo super , zajebiscie itp !!! ja chce jeszcze raz takiej imprezy :):): Jak sie wybawilam , wyspiwealam pojadalma ohohoho ale bylo cudownie :) tanczylam poloneza i nawet nam to wyszło , orkiestra byla rewelacyjna ja chce powtorke , do domu wocilam o 7 rano a moi rodzie o 6 heheh a walsnie zapomnialam Wam powiedziec ze moi rodzice byly rowniez na studniowce , bawli sie w opiekunow ale moj tatus dawal czadu oj bylo z nim duzo smiechu :) fotki przesle Wam kochane jak tylko rzuce je na kompa , cala niedziele razem z Moim Piotrkiem przespalimy , a dzis do szkoly tez nie poszlam bo spac mi sie dalej chcialo , troche mam nozke rozwalona bo na samym koncu juz bez butow tanczylam hehe :) ok mykam spac jutro sie odezwe i zdam Wam relacje :)pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) przyszłam WAM sie pożalić jaka jestem slaba psychicznie:( ehh... te 2 kg co straciłama przybrałam juz z nawiązką ale poprostu chyba ten stres sesyjny tak na mnie działa... mam strasznie ciężko na uczelni i pocieszam sie słodkosciami... wiem ze to nie dobrze ale tak mam i nie mam pojecia co z tym zrobic...może zaprzestac diete na czas sesji...mhh sama nie wiem...wiem ze mam strtasznie słabą psychike i wstyd mi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Witam! Jeszcze kilka moich wpisów i chyba sobie pójdę....smutno tu :-( kitkaa - może rzeczywiście zrób sobie przerwę na czas sesji, a potem ostro zaczniesz ćwiczyć, żeby do wakacji uzyskać upragnioną wagę i sylwetkę. Chciaż z drugiej strony, to najważniejsza jest zmiana nawyków żywieniowych, więc czym wcześniej tym lepiej. Ach te słodycze, ja niestety też mam do nich słabość:-( Natusia - cieszę się , że studniówka się udała:-) Szybko wrzucaj zdjecia do komputera i przesyłaj, bo nie mogę się doczekać 🌻 Buziaki dla wszystkich👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość setsuna
cześć dziewczyny chciałaby byście mi poleciły jakieś fajne stronki ze sprawdzonymi ćiczeniami:):) masakra z tymi rysunkami i opisami do nich niby robie wszysto dokładnie ale skąd mogę być pewna??? moja koleżanka powieziała mi że na jedną partię mięśni na brzuszku jest masa różnych ćCw:( skąd mam widzieć które będą akurat dobre dla mnie???? mam pare filmików , są świetne bo instruktor sam zaznacza gdzie mogą być popełniane błędy, nawet z blisa są pokazane bym była pewna na 10)% aaaaah.........wogóle to przytyłam ok8 kilogramów w 6mies;(:( pofolgowałam swoim zachciankom obrona dyplomowa i wyjazd za granice zrobiły swoje:/ prrrrrrozę więc podajcie mi parę stronek i własnych porad aha zapomniałabym są ćwiczenia na celluitis??? bo chyba zaczyna mi sie robić wogóle to temu postanowiłam sie ostro zabrać do odchudzania skoro już gdy spinam mięśnie to pojawia sie pomarańczowa skórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny:)widze ze niewiele sie tu dzieje i mam wrazenie ze topik zmierza ku koncowi...moze nastapi jakis nagly zwrot akcji na co licze:) kitkaa nie lam sie ja tez nadrobilam ostatnio 3 kg ze swoich swiezo zrzuconych kg...taki juz los czlowieka ktory probuje sie odchudzac..ciagla walka raz w gore raz w dol:) Asia dzieki ze sie odezwalas:)nie idz sobie nigdzie moze cos sie zmieni:)pozdrawiam Cie i przesylam buziaki:):* Natusia wpadaj troche czesciej i jesli mozesz wyslij kilka fotek ze studniowki:) setsuna specjalistka w podawaniu stron z cwiczonkami jest z tego co pamietam aniseed ktora chwilowo tez sie zmyla:)ja w zasadzie nigdy nie korzystalam z zadnych stronek po prostu robilam brzuszki i inne cwiczonka na lezaco kazdy ruch jest ok a najlepszy jest taki przy ktorym mocno sie spocisz np aerobik stepper jogging orbitrek itd albo plywanie:)zycze powodzenia w zrzucaniu kilogramow:):D pozdrawiam wszystkie mile panie papa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaasiaaaa
witam. mam do Was prośbę... czytałam na tym topiku o jakiejś fajnej stronce z ćwiczeniami. Czy ktoś może zna tą stronkę? proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny z calym szacunkiem..wystarczy wejsc w google wpisac haslo cwiczenia czy cos w tym stylu i na pewno znajdziecie, jesli sie chce naprawde mozna znalezc....pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja się zaniedbałam w
w ćwiczeniach przez sesję, ale porzucam płyty, to będzie tylko rozgrzewka w przerwach pomiędzy siłownią, basenem i tańcem. W ferie intensywny kurs, a potem stała praca z instruktorem. To jest to. Na ćwiczenia zawsze się znajdzie czas, może nie często, ale zawsze:D I nie stronki radzę sprawdzać, a kupić sobie jakąś płytę. Dużo tanich i dobrych płyt jest na przykład w empiku. Stały rytm powtórzeń i brak kontroli liczby powtórzeń i czasu ćwiczeń pozwolą się skoncentrować na tym, co najważniejsze, na własnym ciele. Pozdrawiam dziewczyny walczące o ładną figurę. Nie rozumiem niektórych, ale cóż. Nie muszę:) Wiem, że bardzo często szczupłe dziewczyny, żeby nie powiedzieć naprawdę szczupłe i tak mają jakieś zastrzeżenia do swojego wyglądu i ok. To nasza osobista sprawa przecież:) Ja ćwiczę bo lubię się pocić i czuć się sprawną. I tego życzę wszystkim, miłości do sportu. Wtedy odchudzanie stanie się przyjemniejsze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Witam Was póżną porą. Oczywiście niewiele się zmieniło od mojego ostaniego wpisu:-( Kuleczkaaa, super że jesteś👄 Nadeszła długo oczekiwana przez wszystkich (ale nie przeze mnie) zima! Przez Wrocław ciężko się przedostać, śniegi po kolana:-( Byłam dzisiaj (wczoraj właściwie) połazić po mieście. Zmieniłam plany obrączkowe, bo nasłuchałam się wiele złego o tych \"niby\" białych obrączkach ze znanych firm jubilerskich:-( Ona są pokrywane niklem, czy czymś tam jeszcze i dlatego są koloru srebra, a ta warstwa po jakimś czasie schodzi (krótkim podobno), robią się plamy, bo pod spodem jest to prawdziwie białe złoto, które jest żółtawe. Wiem, trochę to skomplikowane:-) Efekt tego jest taki, że prawdopodobnie (już nie piszę, że na pewno) będziemy mieć zamawiane obrączki z białego złota (więc takie trochę żółtawe), zupełnie proste, 7mm szer.:-) W jednym sklepie jubilerskim zasłabłam, przez co panie, bardzo miłe zresztą, zamarzały, bo otworzyły drzwi, żebym tylko poczuła się lepiej:-) Boję się, że coś mi jest, a nawet nie wiem, czy jestem jeszcze ubezpieczona:-( Wracajcie tu szybko Pozdrawiam Was cieplutko z zasypanego Wrocławia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---------
a moze do dzidzia? :) prezent ślubny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ pomarańczowa istotko, to raczej nie dzidzia :-), ale nie ukrywam, że chciałabym:-) Pozdrawiam cieplutko🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich:)..tylko w sumie to nie wiem czy jest tu jeszcze kogo witac....i tak sobie mysle ze chyba pora zbierac manatki bo na tym topiku juz chyba nic sie nie bedzie dzialo:o, takze dziewczyny milo bylo was poznac jeszcze tu wroce o ile cos zacznie sie tu dziac bo jak na razie marniutko...:o, pozdrawiam wszystkich, Asiu dawaj na drugi topik:)buziak👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przejmujaca pustka tu panuje....... Ide do lozka w dalszym ciagu zmagac sie z choroba.... Dobranoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysiu no a jak ma nie panowac skoro ktos tu zaglada raz na kilka dni...widac golym okiem ze topik pada....to chyba nie tam polega ze wchodzi sie tu raz na x czasu....niby rozumiem ze kazdy ma swoje sprawy ale te inne sprawy kiedys jakos nie przeszkadzaly w codziennych wpisach a teraz g....wiec trudno na sile nie ma co sztucznie podtrzymywac topiku przy zyciu:(moze cos sie zmieni za jakis czas..a moze nie..sama nie wiem, zdrowia zycze papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sobie tak myślę, że prędzej topik zostanie wykasowany, niż się coś zmieni:-( Przykro mi, że nikomu nie chce się tutaj nic pisać. Może ktoś z podczytujących chciałby się przyłączyć, pogadać o wszystkim:-) Zapraszamy. Udzielam się tutaj w miarę możliwości, ale już mi głupio, że piszę o tym, co tam u mnie słychać, a nikogo to nie obchodzi:-( Yasmin - miałaś rację:-( Ide więc Kuleczkooo....pędzę za Tobą..... ale jak tylko coś zacznie się dziać, ktoś będzie chciał pogadać ze mną (z nami)....to wrócę. Obiecuję. Na razie 🖐️ Pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość setsuna
heej dziewczyny to ze na google mozna znalesc cw to ja wiem ale myslalam ze moze macie jakies szczegolnie sprawdzone i ktore pasuja poczatkujacym P:P bo ja sczerze po kazdej sesji mam wrazenie ze umieram ....... matko nie pamietam kiedy ostatnio tak sie meczylam 1,5 roku lenistwa a mam kondycje na poziomie 'O' o zakwaach nie wspomne:( zbyt intesywnie zaczelam a teraz juz musze bo mam zakwasy a musze je rozruszac ........ bo w to ze same zejda nie wierze):) pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość setsuna
aha i ciezko doaczyc sie, kiedy sie nie jest w temacie ale postaram sie o i zapomnialabym postaram sie w najblizszym czasie napisac cos wiecej o sobie papapapa caluski 102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
setsuna - no rzeczywiście trzeba było zacząć od prostych ćwiczeń, wtedy można uniknąć zakwasów, które potrafią skutecznie zniechęcić do dalszej walki z kg. Cóż można poradzić, ćwicz w miarę możliwości, a wszystko samo przejdzie. Ja zawsze tak robię:-) nie mam szczególnych ćwiczeń, korzystam z książki z (chyba) 1984 roku, z ćwiczeniamu Jane Fondy, mam też ściągnięte 8min ABS oraz Tammy Lee i to wszystko. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej🖐️ jestem jestem...ale sesja za pasem i mam mnóstwo zaliczeń...na szczęście skonczyłam juz robic ten wstrętny projekt z ekonomterii brrrrr....został mi tylko do zaliczenia exam z fizyki i napisanie pracy przejsciowej II....ale dzisiaj odpoczywam, po całym tygodniu męki nalezy mi się relax :) co do ćwiczen...no to normalka, ze jak sie nic nie cwiczy, kondycha zerowa to poźniej sa zakwasiory....nie musisz od razu wykonywac calego zestawu wszystkich cwiczen jakie znajdziesz w necie...ale czesc i w mniejszych seriach. nikt tu Ci nie powie jakie dokladnie ciwczenia będą dla Ciebie najlepsze bo my nie jestesmy secjalistkami fitness....cwiczenia na celulitis??? hm...najpierw zmien diete... nie lubicie zimy? ja uwelbiam i strasznie sie ciesze, ze w koncu spadl taki piekny snieg:) brykam z bestia po lesie i ciesze się jak małe dziecko:D na sanki bym poszła...ale nie mam:( Asia:) co tam u Ciebie? nie depresuj sie! takie grube obraczki wybraliscie??? mnie sie podobaja te plaskie obraczki ale takie węższe :D ale nie to ładne co ładne, tylko to, co się komu podoba, prawda? :D :D :D :D :D :D na Twoim miejscu rodziną bym sie tak nie stresowała:) moja kuzynka na swoim ślubie za świadków miała dwóch facetów:D przeciez to nie obowiązek, zeby świadkiem był ktoś z rodziny, ani że swiadkowie musza być różnej płci:) mam wyniki badan i sa w normie, wiec wszystko ze mna w porządku:) jesli by chciała robic badania cynku to jednak musze płacić, bo u mnie w przychodni nie robia tego, wiec musiałabym sie przejechac do innej prowincji i tam zabulić 20 zł:D ale na razie sobie daruje:D no dobra musze troszke odpoczać....spać mi sie chce:) buźka👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Zimno dzisiaj okropnie:-( Aniseed, no w końcu jesteś, to wstyd tyle czasu nad książkami spędzać:P Mam nadzieję, że przynajmniej piesek z tego powodu nie cierpi:-) Ja w tej mojej dziurze też lubię zimę, jak tak słodko śnieg wielkimi płatami z nieba spada, ale we Wrocławiu....:-(...okropność.:-( Gdybym miała psa, to może inaczej spędzałabym czas, a tak to siedzę w domu :-( a co do obrączek, to nigdzie nie można zmierzyć takich jak ja chcę, bo po prostu nie mają, najszersze 5mm (chociaż takie szerokie, 7mm, też robią), a poza tym rozmiary nie na mnie. Ja potrzebuję 10, a Wojtek 14/15:-( No i podobno szerokie obrączki lepiej wyglądają na szczupłych palcach, a takie mamy, więc co będziemy sobie żałować :-P Dobrze, że u Ciebie wszystko w porządku, zwłaszcza ze zdrowiem:-) Wpadaj częściej👄 Pozdrawiam Was wszystkie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia:) no co Ty nie spędzam tyle czasu nad książkami :) mase czasu pochłonęło mi robienie tego wstrętnego projektu z ekonometrii :) siedziałam nad tym po 5 godzin dziennie :) bleeeeeee ale dobrze, ze przynajmniej 5.0 mam :D tak na serio to dopiero w tym zaczne się uczyć...na fizykę:) w sumie to mi semestr spoko poszedł...4.5 na zmiane z 5.0 tylko ta jedna nieszczęsna 3.0 z fizy :( bleee może na examie pójdzie mi lepiej:) to Wy takie cieniuskie paluszki macie??? powiem szczerze, ZAZDROSZCZE!!!! bo ja to mam grubachne, po moim ojcu..zreszta jak sie dobrze na fotce przyjrzysz, to widac jakie obleśne sa :( ja pierścionki, to głownie kupuje 16:( ale obciach :( mam nawet grubsze paluchy niż twoj facet :( buuuuuuuuuuuu ja to jak już mówiłam na prownicji w sumei mieszkam...lasek za oknem...a w lasku pięknie jest zimą :D ach się jutro wyszaleję :) moja bestia uwielbia zimę :) wrodził sie do swojej panci ;) tak samo jak ja lubi długo spać, nie chce mu sie rano wstawać i uwielbia zimę :D oki idę lulu papapapapapa 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniseed - zdolna z Ciebie bestia :-) gratuluję wyników w nauce:-) co do dłoni to oczywiście przesadzasz....a poza tym, ja jakoś nigdy na to uwagi nie zwracałam. Stopy też mam takie szkieletowate, że nie mogę nosić butów nie sznurowanych, bo mi spadają:-( To wcale nie jest fajne:-( Wolałabym cała być chuda:-( Mój rodzinny dom też pod górą leży...fajnie tam jest, żeby tylko praca była, to możnaby tam mieszkać:-) My ciągle myślimy o posiadaniu psa, nie znam nikogo, kto by tyle czasu sie zastanawiał :-( My nad wszystkim tyle myślimy, pewnie dlatego jeszcze nie mamy dziecka:-( Ponieważ mieszkamy z rodziną, to chyba zdecydowalibyśmy się na labradora. Cudne są te psy. No i na spacer by ze mną wychodził:P :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc🖐️ padam na twarz....siedze juz nie wiem ktorą godzinę przed kompem i opracowuje pytania na exam z fiz :( rzygam już tym na lewo i prawo...leptony, mezony, hadrony, kwarki, liczby kwantowe, postulaty bohra, rownania schrodingera i masa takich innych....😡 jak ja sie tego nauczę?????....musze jeszcze prace przejsciową pisac.... uooo matko jak dużo materiału z tej fizy noooooo :( a mi się juz nie chce tego uczyć :( bo to wszystko takie popierniczone.... nie będzie mnie jakiś czas....nie obrażajcie się :) Asia:) mmm labradorki mrrrr....tez uwielbiam te pieski :) kupcie sobie wreszcie takiego pieszczocha:) zobaczycie jaka to radocha:) mnie tam czasem moja bestia wkurza ale i tak nie oddałabym go nikomu :) pozatym, nikt tak za mną nie szaleje i nie cieszy się na mój widok :) ok spadam....bo już ledwo na oczy patrze:( 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola123
Witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola123
Pierwszy raz postanowiłam wziąć udział w "dyskusji" jak narazie bywałam bardzo częstym goście na tym formum, czytałam czytałam i...... od 5 dni jestem na diecie!!! tak się zawziełam ze szok!!! mam nadzieje że wytrzymam długo i efekty będą widoczne. Zawsze byłam grubsza ale po tych wakacjach to juz przesada!!! brakowało mi motywać, i chęci i jest jeszcze jeden problem, nie wiem jak się do tego zabrać. Niby coś tam zaczełam ale wiem ze jest to nie odpowiednia dieta, staram się nie sporzywać dziennie wiecej jak 500kalorii, niesterty mam siedząca prace, no powiedzmy siedząco stojącą ;) wieć cieżko mi spalać te kalorie, mam w domu kilka super płytek z ćwiczeniami ale jakoś nigdy nie daje rady żeby ćwiczyć miniumum 30min zawsze kończy się to na 15. do pracy i z powrotem zaczełam chodzic, zajmuje mi to w jedną strone 35 minut takim nie za wolnym krokiem, dziewczyny poradzcie mi co moge jeszcze zrobic!!! praca mi nie pozwaloa na chodzenia na aerobik, pływanie i w ogóle. POMOCY!!! mam nadzieje że mogę na Was liczyc! Pozdrawiam bardzo serdecznie i czekam na propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola123
keidy zaczełam ograniczać jedzenie to wyszło ze nie moge prawie nic jeść tak, bo to tuczy to nie zdrowe to ma kalorie wieć zaczełam stosować własną diete, wszystkie inne diety która można znaleść w internecie albo jakiś gazetach sa przeważnie bardzo drogie ze tak powiem do zrealizowania albo moja praa nie pozwala mi na jej reazlizacje. Wiem że powinnam udać sie najlepiej do jakiegoś lekaża który ustaliłby mi dietę ale nie wiem do jakiego lekaża moge się udać kiedyś gdzieś czytałam ze ginekolog może coś takiego ustalić, wiem ze te kalorie które sporzywam to jest ich za mało ale nie mam pomysłu jak inaczej schudnąc dlatego zwróciłam się do was bo z tego co czytałam wiedze ze już się orientujecie w tych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga yasmin! chcialabym zaczac cwiczyc ale nie bardzo wiem jakie cwiczenia wykonywac by spalic zbedny tluszczyk. przeczytalam Twoja cala opowiesc oraz wypowiedzi uzytkowniczek. weszlam na modelling i tymbarkfit ale nie znalazlam tam zadnych ćwiczen na spalanie tluszczyka. w ogole tam nic nie ma. wiec prosze CIe jeslibys mogla napisze skad wziasc takie cwiczenia,albo podaj mzoe jakies inne stony z ktorych korzystalas albo na ktorych sa podobne cwiczonka. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola123
Hej polecam Ci ćwiczenia TAMILEE z seri np "JA TEŻ CHCE MIEĆ TAK BRZUCH" naprawde super dopiero zaczelam ale znam wiele osób które naprawde schudły przy tych ćwiczeniach. Moj czas mi nie pozwala na regularne ćwiczenia z Tamilee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:D wróciłam ze Szwecji, było interesująco, całkiem inny świat, wszystko jest inne jakoś tak przestałam lubić ta naszą Polskę :( opowiem wam wszystko powoli, ale nie dzisiaj, bo mam egzamin z logiki i muszę się jeszcze pouczyć bo na wyjeździe nie było na to czasu Asiula nie odchodz, wiem że jest kiepso na topiku, zauważyłam jak weszłam że od mojego wyjazdu nie wiele wpisów, no ale może bedzie ok kuleczka ja jestem nie wystarczy:P wróciłam i bede pisać, a może chcecie załozyć własny topik jak tak to ja z chęcią na niego bede wchodzić:) dajcie znać co robimy, bo mam wrażenie że to miejsce powoduje złe wspomnienia dlatego tak jakoś nikt tu nie chce pisac witam nowe panie, może wy jakoś podgrzejecie nasz topik:) Karola zwariowałaś 500kalorii na dzień, twój organizm długo tego nie wytrzyma, podwój ilośc posiłku do 1000kalorii, bo zobaczysz że zasłabniesz kiedyś z wycieńczenia i jeszcze do tego chcesz ćwiczyć? masakra kobieto jak juz to 1000kcal i do tego ćwiczenia, skoro na początek nie możesz ćwiczyć 30 min, to te 15 tez wystarczy, a z czasem bedziesz mogła wiecej ćwiczyć, kondycje się wyrabia przez długi czas a nie tak odrazu, pisz jak tam u ciebie, jak ci idzie, bo zmartwiłas mnie tymi twoimi posikami, ja też miałam prace która nie pozwalała na jakieś wymyślne diety, ale trzeba było jakoś sobie radzić, postaraj się jeśc więcej na śniadanie, trochę mniej na obiad, a odrobine na kolację najlepiej coś lekkiego, zobaczysz że ci się uda:) też uważam że tamilee jest ok, ja sama używam płyt z Cindy Crawford, ma fajne ćwiczenia Oloochna najlepiej wpisać w wyszukiwarkę, bądz w osiołka i napewno coś ci ściągnie, jak bede miała trochę czasu to ci poszukam jeszcze jakiś stronek z ćwiczeniami:) zmykam do nauki dziewczynki pozdrawiam was bardzo goraco i serdecznie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×