Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Gość magda121212
Do koleżanki powyżej... Jedna z moich znajomych mówiła, że jej koleżance wynik pozytywny na teście pokazał się dopiero po 3 tyg od term spodziewanej miesiączki. Więc różnie to jest. Trzymamy kciuki :) Mam takie osobliwe pytanie. Przede mną wizyta u lekarza ( w śr), za mną tydzień bez miesiączki i 3 testy pozytywne. Od wczoraj mam coś dziwnego - Wieczorem na dłoniach i stopach robią mi się czerwone plamy i strasznie mnie to swędzi. Czy któraś z Was miała coś takiego? Staram się nie nakręcać negatywnie, ale martwi mnie to.Myślałam, że to jakieś uczulenie, ale nie wygląda. Miałam to wczoraj, mam i dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda121212
do famfatalmama: wiem co to znaczy nie móc patrzeć na kobiety w ciąży i ogólnie na matki. My staraliśmy się krócej niż Wy, ale boli tak samo. Czułam się już tak źle, że zwolniłam się z pracy, której nie lubiłam ( a trwałam w niej z myślą, że zajdę w ciążę...pójdę na zwolnienie..itd.), odpuściłam wszystko, zrobiłam sobie miesiąc wolnego (marzec), odstawiłam kwas foliowy i zdrowe odżywianie, pojechałam w góry. Jak wróciłam zaczęłam się szykować do szukania nowej pracy. Kupiłam sobie ciuchy na rozmowę i zauważyłam, że okres się spóźnia 5 dni. Myślałam, że to przez góry. Ale zrobiłam test. Byłam w szoku. Ale na razie się nie cieszę. Jestem ostrożna. Poza tym... Nie mam pracy, nie mam ubezpieczenia, nie mamy własnego mieszkania. Widzisz, każdy ma inną drogę. Mam nadzieję, że Twój mąż się podleczy i wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki! :) I za Ciebie i za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka89
do magda121212 mnie dzis czeka wizyta u lekarza ale mam stresa ... chcialabym byc byc juz mamusia ale czy to takie proste!? pewnie bedzie mi kazal zrobic badania krwi wiec pewnie jutro dopero beda wyniki chyba ze sie skusi i zrobi mi usg ale tochyba za wczesnie ... A o problemie o ktorym Ty mowisz to kurcze ja Ci nie poradze bo nie mam pojecia co to moze byc .. ja ogolnie mam jakies "swedzenia" hehe ale to od suchej skory . pozdrawiam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda121212
Do natka89 Jednym się udaje od razu, inni muszą czekać nieraz latami. U nas to zajęło niecały rok, ale jak pisałam jestem ostrożna, bo wszystko może być, oby było dobrze. Tobie też tego życzę! :) Co do moich osobliwych dolegliwości, to poza tym co pisałam -od dwóch dni mam wieczorem na dłoniach i stopach czerwone plamy i strasznie mnie to swędzi. Ciekawe jak będzie dziś wieczorem, bo jak wracałam z bety to zaczęły swędzieć mnie uda. Zachodzę do domu, zdejmuję spodnie, a uda całe w czerwonych plamach. Bogu dzięki, że jutro idę do gina. No i muszę się zarejestrować w urzędzie pracy żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka89
bylam u gina no i kazal mi zrobic badanie krwi powiedzial ze to zbyt wczesnie aby cos wykryc zwyklym badaniem. no i ze te testy co teraz sa na rynku to roznie z nimi bywa .. poszlam zrobic badanie jutro ewent. pojutrze beda wyniki... ja mam prace ale stojaca 24 h bar otwarty i nie wiem czy pracowac czy jak bedzie mozliwosc isc na L4 bo jednak obcasy odbior skrzynek z piewm czy cola nie beda dobrym cwiczeniem dla kobiety w ciazy. troche sie schizuje wiemwiem mam nadziej ze bede w ciazy . my ogolnie nie staralismy sie ale wiedzialam czym moze sie skonczyc stosunek bez ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexse27
Czesc dziewczyny ,Do Magdy 121212 .To swedzeniue o ktorym mowisz to moze byc genstaza albo gestaza,dokladnie niewiem jak sie to pisze ,ale chodzi o to ze ta choroba ostatnio dotyka coraz wiekrzy procent kobiet jest to chormon ktory wydziela watroba ,obiawia sie czerwonymi plamami i strasznym swedzeniem .Wiem o tym bo moja kolezenka tez to miala nic przyjemnego .Radze ci powiedz o tym lekarzowi oni wiedza jaka kuracje na to przepisac pozdrawiam wszystkie obecne mamy ,przyszle i te ktore sie staraja. Ateraz moje pytanko do was czy ktoras z was mogla by mi cos poradzic ....Od paru dni mam taki dziwny bol sutkow oraz bol podbrzusza okres mialam 22 marca wiec spoczatku myslalam ze to moze pani z czerwona walizka nadchodzi ,ale niestety bol sutkow jest wiekrzy a na dodatek mam taki dziwny tepy jakby posmak w ustach nawet nie umie tego opisac .Wdni plodne kochalismy sie zmezem caly czas ,czy moze to byc ciaza jak myslicie .Za wszystki bledy przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexse27 - WYDAJE MI SIĘ, ŻE TO TROCHĘ ZA WCZEŚNIE NA ODCZUWANIE OBJAWÓW CIĄŻY. WIEM - BO SAMA CZEKAM NA NIĄ JUŻ PONAD 2 LATA... JA OKRES MIAŁAM 13 MARCA - I JESZCZE CZEKAM NA OKRES...NIE NAKRĘCAM SIĘ BO JUŻ PRZEŻYŁAM TYLE ROZCZAROWAŃ, ŻE NIE MAM NA TO SIŁ :( ALE ŻYCZĘ CI OCZYWIŚCIE Z CAŁEGO SERDUSZKA ABY TO BYŁ CICHY ZNAK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka89
siedze i mysle , mysle i siedz kurcze chce juz wynik.. bylam na wc i patrze a tam wydzielina a w niej troszke brazowego sluzu co to moze byc kurcze no ;/ czyżby zblizajacy sie po 12dniach okres :(a moze cos zwiaznego z ciaza?? oby jutro byly wyniki !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda121212
do Natka89 Nie martw się, spokojnie. Nie wiem co to za brązowy śluz masz... pójdziesz z wynikiem z bety do gina, to mu o tym powiesz. Miejmy nadzieje, że to nic poważnego. A co do Twojej pracy, to jak będziesz mogła na zwolnienie to idź - obcasy plus dźwiganie to nic dobrego... Ja już się zarejestrowałam w urzędzie pracy i już mam ubezpieczenie. Odebrałam też dziś wyniki (z którymi idę do gina) morfologii, moczu i bety. Dziwne są wszystkie. BETY mam 2022.8 i szczerze nie wiem co to oznacza. Bo wartości referencyjne zaczynają się od 6 tyg ciąży i od 10500. Czyli, że nie jestem w ciąży? To co z tymi pozytywnymi testami? Jeszcze wczoraj robiłam jeden i wyszły mi 2 tłuste krechy. Nie wiem co myśleć, idę do gina dziś po 15. do Alexse27 Myślę, że miałaś na myśli cholestazę... Ale z tego co wiem, ona nie występuję wcześniej niż 25 tyg ciąży. No nic, dziś na razie nie mam żadnych objawów. Poza tym, że lewy jajnik mnie kuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka89
No Ciekawe co ten wynik ma oznaczac ... odezwij sie potem co lekarz Ci mowil. ja dzis po16tej odbieram wyniki beta MAM ZE HOHOHO mam nadzieje ze bedzie pozytywny. dzis 13ty dzien bez okresu .. a ta wydzielinka juz przeszla wcz troche tylko lecialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka89
No Ciekawe co ten wynik ma oznaczac ... odezwij sie potem co lekarz Ci mowil. ja dzis po16tej odbieram wyniki beta MAM stresaZE HOHOHO mam nadzieje ze bedzie pozytywny. dzis 13ty dzien bez okresu .. a ta wydzielinka juz przeszla wcz troche tylko lecialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka89
i dupka;( wstaje do wc a tam okres:( juz nawet stracilam ochote na ogladanie tych wynikow ..SZANSE SA MARNE ;(JESZCZE DWIE GODZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-)) Mam pytanie co do dolegliwośi. Okres powinnam dostać 6.04, zawsze mialam regularny, przed terminem pojawily sie plamki krwi na bieliźnie, w trakcie dnia kiedy powinien byc okres tez były malutkie plamki krwi, potem takie dziwne upławy i uczucie mokrego. Od tamtego czasu boli mnie podbrzusze, mialam lekkie zawroty głowy, podobno blado wyglądm. Nie bolą mnie piersi bo nigdy przed @ nie bolały. Czasami mnie mdli, ostatnio bylam na areobiku i mnie po nim strasznie zemdlilo i jestem oslabiona.Okres spóźnia sie juz tydzien. Robilam dzis test-negatywny, dwa dni po spodziewanej @ tez był- negatywny Co o tym myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze dodam , że przytulanko było także w dni płodne, i nie stosujemy żadnej metody zabezpieczenia..........stosunek przerywany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koniczynkakr
natka89, wiem ze to trudne bo byłaś pełna nadziei, nie smuć się i głowa do góry. Ja od pół roku żyje od okresu do okresu licząc na to że się wreszcie nie pojawi. Trzymam za Ciebie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MysiapYSIA
Kobiietki twardnoł wam brzuszek w ciazy w okolicy pepka mi sie zrobiła taka opaska nad pepkiem:D ale czuje ja jak tylko stoje to moja pierwsza ciaza i nie wiem czy to normalne gdy leze nie czuje jej tak wyraznie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda121212
Do natka89 ale jesteś pewna, że to taki zwykły okres a nie plamienie, które się zdarza w ciąży? Nawet jeśli się teraz nie udało, to nie smuć się za mocno. Jeszcze będzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda121212
Mi gin powiedziała, że to wczesna ciąża, że widać pęcherzyk ciążowy w jamie macicy ale brak echa zarodka. Kazała przyjść za 3 tyg. I zdrowo się odżywiać. A ta beta to jest dobra. Na razie cieszę się bardzo umiarkowanie. A co do dziewczyn, które pytają, czy objawy mogą wskazywać na ciąże - mogą. Ale czy ciąża jest to nikt tu nie odpowie, tylko gin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka89
Gratulacje:) no mi neistety beta pokazala ze brak ciazy :( na dodatek ten glupi okres brzuch mnie boli zly dzien wg ;/ trzymam kciuki za przyszle mamuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo, że przez monitor kompa. nikt ci brzuszka nie przeswietli nie powie jak wróżka ze to na bank ciąża:-) ale odrobina nadziei od bardziej doswiadczonych dziewczyn sie przyda:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda121212
do Łobuziak87 Ja wiem, że każda ma nadzieję, że jej dolegliwości świadczą o ciąży :) Ale, ale... każda może mieć inne. U mnie poza bólem brzucha jak na okres, spuchnięciem piersi jak na okres oraz drażliwością i płaczliwością jak na okres (a nawet trochę bardziej) nic innego nie było. Po terminie spodziewanej miesiączki brzuch zaczął mnie boleć bardziej po bokach, trochę jak ciągnięcie, trochę jak kłucie. Zwłaszcza z lewej strony. Piersi są nadal obrzmiałe ale nie ma tragedii. I tylko czasem zrobi mi się lekko niedobrze. No i dopiero teraz kiedy jestem pomiędzy 5-6 tyg (od ost miesiączki) zachciewa mi się spać częściej niż zwykle. Nie mam zachcianek jedzeniowych, w sumie apetyt mi się nie zmienił, może nawet trochę osłabł. A jak czytałam u innych kobiet mdłości, zachcianki, senność, drażliwość piersi itd. występują już niemal tydzień po zapłodnieniu. A jeszcze inne poza nabrzmiałymi piersiami nie mają żadnych objawów. Także chyba nie da się jednoznacznie powiedzieć. We wszystkich poprzednich cyklach kiedy się staraliśmy miałam masę objawów a ciąży nie było. A teraz odwrotnie ;) Nigdy nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie..ja tez mam takie płaczliwe dni i raz mnie wszystko drażni...wrecz wkur..a potem ustepuje i humor normalny. I aby troszke mnie mdli po jedzeniu...mam nadzieje ze to nie moja wyobrażnia.Zeby to była ,,wina,, maleństwa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczesna ciza dolegliwosci
witam wszystkich 28 lutego dostalam okres -staralismy sie z mezem o dziecko wiec gdy przyszedl koniec marca a ja okresu nie dostalam ucieszylam sie strasznie- test ciazowy zrobilam 9 kwietnia -wyszedl pozytywnie u lekarza bylam 11 kwietnia - zrobil mi usg dopochwowe ,ale stwierdzil ze nic nie widac na monitorze- mowil ze wedlog jego obliczen to powinien byc 6 tydzien... -jego opinia to 3 opcje-albo bardzo wczesne poronienie ,albo ciaza pozamaciczna ,albo bardzo wczesna ciaza ktorej poprostu jeszcze nie widac-- dodam ze pol roku temu poronilam w 6 tygodniu ciazy - boje sie ze teraz jest tak samo- doktor kazal mi czekac od dwoch tygodni do miesiaca i zobaczymy co wtedy usg pokaze -zwariuje do tego czasu - wmawiam sobie ze wszystko jest oki ,ale strach jest wiekszy od pozytywnych mysli -- mam z mezem konflikt krwi - lekarz mowil ze zastrzyk z antycialami daje sie w 7 miesiacu - czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Witam. Ja tez z mezem mam konflikt krwi i zadnego zastrzyku nie dostalam w czasie ciazy tylko dopiero po urodzeniu coreczki. Jesli dobrze pamietam to w pierwszej dobie po urodzeniu. Dostalam tez kartke ze zastrzyk mi podano zeby przy ewentualnej nastepnej ciazy mi nie podawano. Teraz moja niunia 20 kwietnia konczy 11 miesiecy:-). Jesli chodzi o objawy to nie mialam zadnych oprocz spozniajacej sie miesiaczki. Dopiero po wizycie u gin( 6 byl wtedy tydzien ciazy) zaczely sie okropne nudnosci ktore trwaly do 16 tygodnia ciazy. To bylo cos okropnego:-(. Wszystko mam juz za soba wlacznie z porodem naturalnym:-). Trzymam za wszystkie kciuki i zycze wspanialej fasolki pod serduszkiem:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kropaa
Hej dziewczyny, słuchajcie. Ja mam taki problem, normalnie jakieś półtora tygodnia temu skończył mi się okres, i od razu po okresie zaczęły potwornie boleć mnie piersi, zaczęły rosnąć itd. pare dni później zaczął boleć mnie brzuch, mdłości, wymioty, jem za 4 osoby... kręci mi się w głowie, słabo mi. i wczoraj znowu okres. po połtora tygonia:| po 10 dniach. Czy to możliwe, żebym była w ciąży pomimo tego okresu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość locomoko
zrób sobie najlepiej test i wszytsko bedzie jasne. A ten okres to byl normalny czy tyko plamienie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kropaa
Zrobie napewno, tylko zastanawiam się czy tak wcześnie test coś pokaże. Normalny nawet trochę za bardzo obfity jak na moje miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura P.
Hej dziewczyny!!!!! po 3 latach starań zobaczyłam upragnione dwie kreseczki....dodam że na 2 testach były słabe a elektroniczny mi pokazał że jestem między 3 a 4 tc. To było w sobote z rana a wieczorem zauważyłam na bieliźnie trochę czerwonej krwi. Poszłam do mojej pani doktor i ona zrobiła mi usg ale nic tam nie widziała. stwierdziła że może to być wczesna ciąża której jeszcze nie widać i ze jest słabe sączenie krwi. Dostałam luteinę dopochwowo 2 x dziennie i mam leżec w domu i wrócic do niej za dwa tyg. Mówiła też że może to być ciąża pozamaciczna. Małe krwawienie pojawiło sie w niedziele wieczorem i do dziś nie ma juz po nim śladu. Nadal biorę luteinę. A ja wariuje.......... przeczytałam w necie już wszystkie posty o ciążach pozamacicznych i stwierdziłam że mam wszystkie objawy. Następne usg mam 30 kwietnia o ile nie wyląduje w psychiatryku. Dziewczyny napiszcie mi czy miałyście plamienia na poczatku ciąży i czy brałyście luteinę. Czy bolały i kuły Was jajniki raz po jednej raz po drugiej stronie a czasami ból w środkowej części podbrzusza? Czy bolał was kregosłup w okolicy ledzwiowej???? Dodam ze mam barzdo obolałe i powiększone piersi. A może ja nie jestem w ciąży a te plamienia to była @ a ja zatrzymałam ja luteiną!!!! Dziewczyny pomóżcie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malajag
Hejka. Ja mam taką sytuację. Od 2,5 roku bezskutecznie się staram z mężem. Z nim wszystko ok bo był na badaniach, a ja zmieniłam gina i powiedział, że mam cykle bezowulacyjne. W ogóle to okres miałam raz na 2-3 miesiące. Przepisał mi duphaston. Na 3 cykle od 12 dnia 10 tabletek. No i przy pierwszym opakowaniu @ przyszła po 7 tabletce, po drugim dzień po zakończeniu brania, a po trzeciej nie przyszła (skończyłam brać 8 kwietnia). Więc 6 dnia zrobiłam sobie test - negatywny. Piersi mnie nigdy nie bolały a teraz mi dokuczają zwłaszcza z boku i od spodu. Mam dużo białego śluzu i czuję wilgoć. Pobolewają mnie jajniki. Temperaturę mam na poziomie min. 37 stopni. Od trzech dni - bo zwykle nie mierzę, ale tak się wkręcam, że od jakiegoś czasu siedzę tylko i czytam. Czytam Wasze posty i zaczynam beczeć - nie wiem czemu. Ogólnie dzisiaj zrobiłam sobie na obiad makaron który wcinam zwykle tonami, a teraz myślałam że zwymiotuję. Mój mąż mnie uspokaja, że nie mam się nakręcać bo zawsze kończy się tak samo - spazmatycznym płaczem. Namawia mnie na kolejny test, a ja się tak bardzo boję rozczarowania, że nie mam odwagi go zrobić :( Jak człowiek się tyle stara to głupieje. Kiedy lekarz może orzec ciążę - ile dni po planowanej @ (nie tyle planowanej co mającej wystąpić po lekach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Witam wszystkich , jestem w około 5 tygodniu ciąży robiłam testy ciążowe , wszystkie pozytywne :-) u lekarza jeszcze nie byłam .Czy ktoś wie czy kucia w okolicach jajników raz z jednej raz z drugiej strony to normalne w tak wczesnej ciąży?????????????????????? Dodam że zaczeło się ostrym przeszywającym bólem przy w staniu z kanapy i od tamtej poru pokuwa mnie ,najczęściej zdaża się przed pójściem do toalety potem ustępuje po jakimś czasie zaś zaczyna czy to normalne proszę o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×