Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Gość Aisha_23
Asiula 15, no nie jestem, nie jestem. Ale własnie te bole mnie denerwuja, musze miec rozregulowane cos, ale co? No wlasnie dowiem sie, jak bede mogla zrobic te badania szpitalne. Badania wczorajsze M-mam nadzieje ze wyjda lepiej...specjalnie dlatego rzucil palenie, przygotowyal sie do tego badania (np. nie ruszyl alkoholu przez 2 tygodnie-zeby plemniki byly "lepsze") no, a on wiadomo-bardzo to przezywa, bo u mnie do tej pory wszystko wychodzilo ok, a u niego juz za pierwszym razem byl problem. Kurcze nie moge sie doczekac tego 30 sierpnia:)) Nareszcie zaczniemy cos robic konkretnie z nasza fasolinka, ktora mam nadzieje przyjdzie juz teraz szybciej....Niestety naturalnie nie jest nam dane zajsc, coz musimy wykorzystac rady lekarzy...Lece dzisiaj na 2 zmiane do pracy, odezwe sie pewnie wieczorkiem:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aisha_23
Asiula, mam nadzieje, ze Tobie sie tym razem poszczesci! :)) Dawaj znac jak temperaturka:) dzis moj 22DC, niby @ powinnam wg starego, nierozregulowanego cyklu dostac w 28-29 Dc, czyli jakos kolo 9-10 sierpnia....Oj tym razem nie pozwole sie nakrecic, wyobraznia musi byc na wodzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aisha_23
Przepraszam, ze to znowu ja ;) Tylko tak jak Asiula, musze przyznac, ze fajnie miec wirtualne bratnie dusze, ktore czuja podobnie jak ja:)) Od razu lezej na serduchu! Dzieki, ze jestescie staraczki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedzie dobrze dziewczynki. U nas dzis starania bo sluz mam przezroczysty i jak jajko kurze wiec najlepszy czas. Dzis 14 dc. Fajnie ze jestescie bo tak nie mam z kim o tym pogadac a tu wiadomo ze to samo przechodzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axia87
Witam, niedawno wróciłam od lekarza. Po standardowym badaniu gin stwierdził, że to 6-7 tydzień. Kazał przyjść jutro na usg (przez brzuch) i założy karte ciąży ale ja jestem przerażona bo w niedziele i dziś zauważyłam że śluz jest zabarwiony na różowo :( do tego mnie kłuje czasem dość mocno w dole brzucha. Powiedziałam o tym ginowi to On na to, że to normalne na początku ciąży, przepisał no-spe i powiedział, że jutro mnie lepiej obejrzy :( Nie wiem co mam myśleć a do jutra to chyba zwariuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axia a o tym rozowym śluzie tez mowilas ginowi i nic nie powiedzial? Nie chce Cię broń Boże straszyć, ale też mialam poprzednio lekko różowy śluz, potem stawal sie coraz ciemniejszy i poroniłam :( Nie wolno lekceważyc żadnych plamień w ciąży!! Jeśli by się nasiliły do jutra idz na pogotowie. Jak nie odrazu powiedz lekarzowi, możesz mieć wahania poziomu progesteronu ( ktory wkoncu podtrzymuje ta ciaze) i byc moze powinnas zaczac brac luteine badz duphaston na to. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axia87
Mówiłam o plamieniach to On na to, że mogą się pojawiać i że to normalne a jeśli bym zaczęła krwawić to mam do niego przyjechać. Mam jutro na 9:00 wizyte u niego i usg będzie robił i powiedział, że jutro się temu bardziej przypatrzymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula15
axia87 nie bagatelizuj żadnych plamień ja tez ze swojego doświadczenia mogę potwierdzić słowa Angelowej.... lepiej dmuchać na zimne powiedz lekarzowi i może (a własciwie powinien ) zapisać luteinke lub duphaston. spotkałam sie z opiniami ze lekarze czesto daja na początku ciąży zeby w razie zagrożenia poziom progesteronu był wysoki... A u mnie dziewczyny temperatura znów jakaś taka słaba 19 dzien cyklu a tu zaledwie 36.6 (czytałam o przesuniętych owulacjach i tak sie zastanawiam czy moze to jest przyczyna) bede czekała w kazdym razie. ale mam wrażenie i przeczucie ze mi sie @ przesunie przez ta niska tempke . tymczasem Diana trzymam kciuki za starania.... buziaki dziewczyny ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiuniu21
dziewczyny pomóżcie !!!! mój problem polega na tym, że wydaje mi się że jestem w ciąży. ostatnią miesiączkę miałam 25 czerwca. przez ten cały okres czasu kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. w dniu 26 lipca dostałam plamienia które trwało dzień, w tym dniu zaczęłam przyjmować tabl anty. po 4 dniach postanowiłam przerwać branie tabletek z powodu podejrzenia ciąży. dziś pojawił się okres. moje pozostałe objawy to: powiekszenie brzucha, ból piersi, powiekszenie sutków, ciągle mam ochote na jedzenie, jednakże test pokazał negatywny wynik. czy powinnam się obawiać ciąży? czy jak dostałam teraz okresu z odstawienia tabletek to mam pewność że jednak nie będę w tej ciąży? proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banany w kuchni
hej dziewczyny:) moja ciąża dalej sobie trwa, choć muszę szprycować się luteina:) dzisiaj odebrałam pierwszy wynik B HCG, w środę mam drugi wynik. A ten wyszedł mi 41570.0. Szukałam w necie różnych przedziałek żeby określić który to tydzień ciąży. Problem w tym, że one liczą od dnia ostatniej miesiączki przy założeniu że owulacja była ok 14 dnia cyklu. U mnie jednak były bardzo długie cykle, ponad 40 dniowe, może się więc okazać, że owulacja mogła być po 20dc. Także nie wiem jak interpretować ten wynik:/ pomóżcie:) a i jeszcze jedno. Rozumiem że po 24h mam spodziewać się 66% wzrostu,ale podobno po 5-6 tyg ciązy ten przyrost się zmiejsza? bo nie chce dostać wyniku a potem zamartwiać się że wynik za niski axia87- mi lekarz powiedział że jak tylko pojawi się plamienie to jechać do szpitala. Nie ważne że to narazie jasny śluz, wkrótce może to być krew,nie lekceważ tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alles
hej dziewczyny jestem tutaj całkowicie nowa tzn dzisiaj rano zrobiłam test i wyszedł pozytywny:) w sumie mogłam sie tego spodziewac poniewaz dwa tygodnie spóźniał mi sie okres i miałam bóle podbrzusza i piersi teraz tylko musze isc do lekarza w 100% potwierdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabkaaa
Ja to wogole mam ciekawie. Na podrozy poslubnej zaczelismy sie starac. Po powrocie dosyc szybko czulam ze cos nie tak. Piersi jak nie moje, wybuchaja;) Brzuch tez pobolewa ale nie mam mdlosci itp. Myśle, ze to 3tydz. Bylam dwa dni temu u lekarza rodzinnego, bo cos chora jestem (kaszel), powiedzialam, ze test pokazal dwie kreski, to on, ze to pewnie dziecko ciagnie ze mnie witaminy. I tak ogolnie dostalam status ciezarnej mimo badac gin. Moje slowo starczylo, zeby przypisal mi zelazo i witaminy za free (londyn) i mam juz wybrany szpital itp. No cieszymy sie z mezem ale wolalabym potwierdzenia lekarskiego. Pierwsza wizyta w szpitalu 11-12tydz, to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banany w kuchni
Sabkaaa poczytaj sobie w necie jak wygląda prowadzenie ciąży w Wielkiej Brytanii. Z tego co ja wiem to nie chodzi się do lekarza ginekologa tylko do położnej, wizyty są co miesiąc, ale nie ma tam czegoś takiego jak u nas, że już od pierwszych tygodni sprawdza się czy wszystko jest ok, w razie czego daje jakieś tabletki na podtrzymanie itp. Tam jest takie podejście że ciąża to nie choroba tylko stan przejściowy, więc nie ma się co cackać z kobietami. Oczywiście mogę się mylić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabkaaa
No własnie poczułam sie zbyta ;/ zadzwoniłam rano do GP(przychodnia), bo jestem ogólnie chora, a wiem, ze przy ciąży to groźne, wytłumaczylam, ze zrobiłam test itp. O dziwo znalazlo sie miejsce na ten sam dzien, po poludniu. Poszlam podekscytowana, ze w koncu bede miala pewnosc itp. A tu dostałam wydruk co i kiedy i prosze czekac na list ze szpitala, wlasnie na spotkanie z polożna. I ani tu rozpowiadac nowine ani co... czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axia87
Plamienia spowodowane są minimalnym odklejeniem kosmówki. Mam brać luteine dopochwowo na noc i nie dźwiać. Po za tym wszystko ok i słyszałam jak bije serduszko i maluszka na usg. Trochę się martwię tym odklejeniem ale lekarz mówił, że często się to zdaża i powinno się samo przykleić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aisha_23
Hej dziewczynki :) No nie bylo mnie tylko kilka dni a jakie mam zaleglosci;) Axia- super ze nie zlekcewazylas plamienia, na Twoim miejscu bym lekarza jednak odpier...,bo gadal ze NIC a teraz ze jednak jakis problem jest. Odpoczywaj duzo :), a wszystko na pewno bedzie ok! :) Nowe dziewczyny takze witam:) Diana powodzenia:) U mnie przyszla @ w 26 dC czyli za wczesnie...eh tak juz ze mna niestety jest. W zeszlym miesiacu 7 dni za pozno, teraz za wczesnie. Z niecierpliwoscia czekam na 30 sierpnia kiedy pojdziemy do lekarza leczacego nieplodnosc-ciekawe co nam powie...misiuniu 21- lec do gina, na pewno cos poradzi! :) banany w kuchni-mowilam, MÓWILAM ;P :) No, wysokie HCG, ciąza jest na 100%-porównaj drugi wynik i niczym sie nie martw:) Co do zmniejszania poziomu hcg, to raczej nie slyszalam o tym...wydaje mi sie ze rosnie dlugi czas dopoki lozysko nie przejmie roli, a wzrost ma byc dobrze widoczny, nie musi byc to chyba koniecznie 66%, ale sama nie wiem...moge zapytac jutro poloznej;) i dam znac:) Alles-gratuluje serdecznie!:) No i podziwiam za cierpliwosc- 2 tygodnie bez testu- no no;) U nas staraczek to juz by wszystkie mozliwe objawy wystepowaly hehe;P Sabkaaa nie wiem jak jest w londynie z badaniami i ciaza, w Polsce robi sie badania wczesniej, nie masz mozliwosci jakos inaczej sie dostac do lekarza???? No pozdrawiam Was dziewuszki, no a na moje badania pojde dopiero we wrzesniu niestety....bo teraz sezon urlopowy i nie dadza wolnego w pracy.....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axia87
Witam, dużo odpoczywam a plamienie ustało czym się bardzo cieszę. Jednak za tydzień umówiłam się prywatnie do ginekologa aby sprawdzić czy się bardziej kosmówka nie odkleja bo wizyte na NFZ mam dopiero 26 sierpnia. Trzymam kciuki za staraczki ;) i GRATULACJE dla tych, którym się udało. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banany w kuchni
axia87- ja też mam 6-7 tydz chociaż dokładnie będę wiedzieć za tydzień po wizycie. Dobrze że te plamienia ci ustały. A powiedz mi,masz często bóle brzucha?bo ja właściwie codziennie, choć do tej pory były to bóle jak na dostanie okresu,teraz częściej to są takie skurcze,pieczenie, chyba rozciąga mi się wszystko:) Aisha_23 byłabym wdzięczna gdybyś zapytała bo ja też czytałam że musi być znaczny wzrost. Ale w innym miejscu przeczytałam że po 6 tyg tempo tego przyrostu trochę spada. Jutro się dowiem bo idę po drugi wynik, czekałam na niego 5 dni, widać im się nie spieszy;/ życzę ci powodzenia w tym centrum leczenia niepłodności,myślę że tam się tobą profesjonalnie zajmą i będzie to potem kwestia czasu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axia87
banany w kuchni- u mnie to różnie było. Raz mnie brzuch boli jak na okres albo takie ciągnięcie w pachwinach, czasem kłucia w okolicach jajników a bywały dni że wogóle nic nie czułam. Ale moja siostra tak do 12tc miała bóle właśnie takie 'okresowe', więc to różnie bywa. Na ból brzucha lekarz przepisał no-spe do 2 tabletek na dobe ale biore tylko gdy wyraźnie mnie brzuch pobolewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co tam u was dziewczynki ? u mnie 20 dc. Sluz bialy i gesty.. Czekam cierliwie. Bylam u znanej wrozki i wywrozyla mi ze jak zajde w ciaze - niestety nie powiedziala kiedy to bede miala parke :) zobaczymy czy sie sprawdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka12*
hej dziewczyny,okres spoznia mi sie 5 dni, zazwyczaj cykle mam co 28 a dzis juz 33... i tylko lekkie i to czasami bole okresowe od 5 dni... nie rozkreca sie ten bol, jest i przechodzi... kochalam sie bez zabezpieczenia niby w dni nieplodne przed okresem...czy to moze byc jednak ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka12*
no i sluz..bylo go duzo jakby plodny,przejrzysty,rozciagliwy, dzis byl jakby przejrzysto-mleczny,caly czas czuje sie mokra w srodku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka12*
acha,dziekuje ci bo ja nie sledze tego tematu w calosci:) ja juz nie wiem zastanawia mnie tez ten bol, wczesniej bylo tak ze w 1 dniu rozbolal mnie brzuch i dostalam @ a teraz 5 dni i taka jakby zabawa w kotka i myszke- wydaje sie ze juz juz i dostane a tu przechodzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka12*
pol na pol, bo wlasnie zapisalam sie na prawko a jestem nerwowa osoba i tylko z tego wzgledu nie wiem czy bylby to dobry moment :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka12*
po prostu nie wiem nic, kiedy pierwsze objawy ciazy itp, jak to wszystko wyglada mniej wiecej wiec jestem zaniepokojona tym opoznieniem okresu i tymi dziwnymi pobolewaniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milenka ja w maju mialam wszystkie objawy ciazy a tez nie wiedzialam nic i zaczelam czytac fora i schizy dostawalam. testow zrobilam kilka i od tamtej pory postanowilam ze jestem gotowa i chcialabym dzidzie. Zobaczymy co bedzie w tym miesiacu :) jak na razie mam sluz gesty, bialy i lepki i to 20dc wiec trzeba czekac do 25 sierpnia heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka12*
wlasnie dlatego nie chce czytac w calosci tematow o objawach ciazy, zeby sie nie doszukiwac u siebie, pisze tylko co sie u mnie dzieje:) ja zrobie test w piatek zeby byl wiarygodny a i to nie wiadomo, oczywiscie o ile @ nie nadejdzie...ale ona moge powiedziec ,,nadchodzi" juz 5 dni i przyjsc jakos nie moze... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×