Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Gość kapibarka
Hej dziewczyny... widzę, że rozmowa już na temat bardziej zaawansowanej ciąży :) gratuluję. Ja jestem w 7 tyg., jutro mam nadzieję dostanę się do lekarza :). Jednak niepokoi mnie to, że od jakiegoś czasu wszelkie objawy ciąży ustały, piersi są takie jak zawsze, bez jakichkolwiek zmian.. Dodatkowo boli mnie strasznie w /baardzo dolnej / części pleców... Czy to normalne, że tak wcześnie wszystkie objawy od tak znikają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia181
hej kochane ja jutro powtarzam test ciekawe co mi wyjdzie stresuje się jeszcze jutro mam pierwszą jazde do gdańska ciekawe jak mi pójdzie trzymajcie kciuki żeby było ok i za II kreseczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia 3mamkciuki! wysylam fluidki &&&&&&&&&&&&&&&&&&& a no tak wyszlo ze gadamy o zaawansowanych ciazach, ale nie tylko- rozne mamy tematy- oczywiscie objawowe tez:) nie martw sie, ja tez nie mialam jakichs nadzwyczajnych, piersi szybko przestaly bolec. powodzenia! a u mnie chyba porod sie zbliza, chyba do 14 maja nie dotrwam...na ktg skurcze 20-40-70%, ale szyja 1,8cm, no i rozwarcie na 2cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Mam takie pytanie do Was, mam nadzieję, że ktoś odpowie. Otóż, uprawiam dość często seks z moim partnerem ale zawsze używamy prezerwatyw. W ciągu ostatniego miesiąca może z 3 razy zdarzyło się, że partner wszedł we mnie na maksymalnie minutę-dwie bez prezerwatywy a później od razu ją zakładał (ani razu nie doszło do wytrysku). Dodam, że przy pieszczeniu go, nigdy nie zauważyłam aby wydzielał się preejakulat, a oczywiście jak większość z nas wie wiele mitów krąży na jego temat. W każdym razie miesiączki mam bardzo nieregularne od zawsze, od października do grudnia brałam tabletki antykoncepcyjne, ale bardzo źle się po nich czułam więc je odstawiłam. Po odstawieniu miałam dwie miesiączki. Mój poprzedni cykl trwał 39 dni. Dzisiaj jest mój 40 dzień cyklu, miesiączki nadal nie ma. Wczoraj zrobiłam test, około godziny 12 bo niestety wcześniej nie miałam możliwości, wyszedł negatywny, dzisiaj koło 18 tak samo. Wyczytałam, że po terminie spodziewanej miesiączki testy nawet wykonywane po południu dają miarodajny wynik. Dodam, że od niedzieli pobolewa mnie podbrzusze i czuję się tak jakbym miała dostać miesiączkę, jednak jej nie ma. Jestem straszną panikarą, tym bardziej, że nie czuję się gotowa na dziecko mimo iż nastolatką nie jestem. Proszę powiedzcie mi jakie (o ile w ogóle jakieś) prawdopodobieństwo ciąży występuje w moim przypadku? Proszę o pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, wg mnie małe prawdopodobieństwo, abyś była w ciązy. Jesli za kilka dni nie dostaniesz @, powtórz test, a jesli martwisz sie bardziej idz na test z krwi, jest bardzo dokladny i prawde Ci powie :) A dalej to tylko lekarz zostaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama już nie wiem co mam o tym myśleć, ciężko u mnie wyliczyć dni płodne bo nigdy okresu nie miałam regularnego. Wydaje mi się, że ciąża w moim przypadku jest niezbyt prawdopodobna. Tak mówi mi logika no i 3 negatywne testy. Specjalnie kupiłam te o największej czułości. Myślę, że za bardzo spanikowałam, jak zawsze z resztą. Specjalnych objawów nie mam... to znaczy pobolewa mnie podbrzusze od niedzieli, jak na okres, mam sporo śluzu takiego białawego co także może zwiastować okres, stąd też ciągle chodzę do łazienki sprawdzać czy okres się nie pojawił, bo takie mam ciągle wrażenie. Jestem straszną panikarą, najchętniej to brałabym tabletki, ale niestety mam obsesję na punkcie wagi i kilogram więcej i już zaczynam się czuć fatalnie psychicznie, a po ostatnich tabletkach mam niemiłe wspomnienia. Ciągle czegoś się doszukuję, zupełnie niepotrzebnie z całą pewnością. Czytając wypowiedzi dziewczyn, jakie miały pierwsze objawy ciąży zauważyłam, że było to uczucie zmęczenia i osłabienia i bolące piersi. Mnie piersi nie bolą ani trochę (przed okresem także mnie nigdy nie bolą), uczucia zmęczenia też nie mam, wręcz przeciwnie, codziennie biegam i intensywnie ćwiczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie też jest bardzo małe prawdopodobienstwo zaplodnienia,lecz jak wiadomo to wszystko może się zdarzyć a natura z naszymi organizmami lubi platac figle.A ciaza przychodzi najczęściej w niewygodnym dla nas momencie-pomijając tych którzy się starają.Aisha ma rację,jeśli@ nie przyjdzie to powtórz test albo najlepiej test z krwi-to da wynik prawdziwy.Powodzenia.Daj nam znac jak to się u ciebie skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze jest to, że nie wiem dokładnie kiedy nastąpiło zbliżenie bez tej prezerwatywy, myślę, że od tamtej pory spokojnie dwa tygodnie minęły, bo później już za każdym razem była od samego początku do końca prezerwatywa, więc myślę, że wyniki testów powinny być wiarygodne. Wiem, że nie mogę ustalić dokładnego dnia kiedy powinnam mieć miesiączkę, jednak moje cykle w ostatnim czasie wyglądały w następujący sposób: 34,39,46,32,39,41,28,43,38,29,37,30,39 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starajacaaa sie...
Witam wszystkie kobietkiii ! Mam nadzieje,ze moge do Was dolaczyc :) Staram sie z narzeczonym o dzidziusia i juz nie moge sie doczekac pieknych dwoch kresek :) Co miesiac powtarzam sobie,ze nie bede sie nakrecac i przestane o tym myslec... Ale w tym miesiacu mialam dziwne plamienia...najpierw piersze male plamienie brazowe,a pozniej 'rozowe'.Trwaly one 2 dni ,nie mialam nigdy tak wczesniej :O myslalam,ze to mogly byc plamienia implantacyjne,ale powodow moze byc 1000 innych. Okres powinnam dostac dokladnie 26 i mam nadzieje,ze ta malpa nie przyjdzie ... :( Z chcecia bym juz teraz zrobila test,ale wole poczekac,jeszcze ... pobolewa mnie troche jajnik i piersi mam nabrzmiale i bola jak dotykam,ale juz mysle,ze to przez @ ... Che tak bardzo byc mama,po prostu szukam troche wsparcia od Was kobietkii :) szczerze to po prostu nie mam nikogo z kim moge o tym porozmawiac,wszyscy sa 'zajeci' soba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starajacaaaa sie witaj w gronie :) Jasne ze mozesz dolaczyc. Masz racje- poczekaj do dnia @ i zrob test. Powodzenia, aby marzenie sie spelnilo!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starajaca, życzę powodzenia, u mnie takie plamienia były pierwszym symptomem :) potem brak apetytu na wszystko no i bolace piersi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawo86
Hej kochane! Ja niestety dostałam w poniedziałek małego krwawienia. Leże od pon. W szpitalu i dostaje luteinie pod język 2x2 tabletki. Przy usg wyszło że serduszko bije i nie ma krwiakow. Ale i tak się bardzo boję w pon. Krwawienie było w nocy czysto we wtorek mlutenko noc czystą środa troszkę poleciała noc ok dzis też jeszcze poleciała.... Boję się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva_Natalie
Kapibarka, przyznam, że ja wczoraj złapałam takiego nerwa jak Ty. Jak codziennie wymiotowałam i bolały mnie bardzo piersi, tak wczoraj czułam się tak, jakbym w ogóle nie była w ciąży. Piersi przestały boleć, w ogóle nie miałam nudności i oczywiście zamiast się cieszyć - panika i czytanie różnych forum internetowych, gdzie wiele dziewczyn złowieszczyło, że takie objawy są niebezpieczne. Ja jestem teraz w 8 tygodniu. Zadzwoniłam do mojego lekarza, doradził mi dla świętego spokoju podjechać do szpitala na samo USG i dobrze zrobiłam. Okazało się, że wszystko jest super, serduszko bije mocno, dziecko urosło z 1 cm w piątek do prawie 2 cm wczoraj (czyli w 5 dni) ;-) A objawy wróciły dziś rano... Przynajmniej wymioty, bo piersi faktycznie już tak nie bolą. Więc myślę, że nie ma się co nakręcać. Na pewno wszystko jest ok. Jak będziesz się niepokoić zawsze możesz zrobić sobie usg. Aisha - woow, to w każdym dniu możmy się od Ciebie spodziewać dobrej nowiny. Trzymaj się dzielnie. Powodzenia:-) Misia181 - trzymamy kciuki, powodzenia!!! misscherie - wg mnie na 99% nie jesteś w ciązy. Tak łatwo to się jednak nie udaje. Starajacaaa sie... witamy wśród Nas:-) Myślę, że objawy masz całkiem obiecujące. To plamienie zwłaszcza. Moimi objawami przed testem były drażliwe brodawki (a nie same piersi - jak przed okresem) i pobolewanie w dole brzucha - jajniki itp. Trochę pobolewało mnie też w krzyżach. Życzę Ci dwóch kreseczek.Daj znać, co słychać agawo86 - nie przejmuj się, na pewno wszystko dobrze się skończy. Jesteś pod dobrą opieką -a serduszko już bije:-) Dużo odpoczywaj, a za kilka dni na pewno wrócisz do domu spokojniejsza. Ja też biorę luteinę 2x2,ale dopochwowo, bo wyszły mi trochę inne komplikacje po poprzednim porodzie. Mam szyjkę co prawda ok, bo 3,5 cm dł, ale jest niestety obniżona po ciężkim porodzie drogami natury. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agawo dawaj znac co u Cb, mocno trzymam kciuki. Dobrze, że jesteś pod opieką lekarzy. U mnie cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starajacaaa sie...
Hej Dziewczynyy :) Aisha_24 Ubudubu Eva_Natalie dziekuje za przyjecie mnie hehe :) po prostu czasami na innych podobnych tematach na forum jakos nie chca kobietkii przyjmowac do swojego grona wiec warto zapytac :) ale fajnie,ze jest tu 'przyjaznie' hehehe Ahhh dziewczyny pocieszylyscie mnie strasznie tym,ze mialyscie podobne objawy,moze sie udaloo !... umowie sie na wizyte,jezeli dostane @,poniewaz te plamienia moga byc z innej przyczyny... mysle,ze dostane @.poniewaz jakos piersi mnie bola jak je dotykam,najbardziej po bokach ... ahh niby mowie,ze nie bede sie nakrecac ani nic,chociaz trudno jest o tym nie myslec kiedy sie czegos tak bardzo pragnie... Gratuluje Wszystkim mamusiaa ! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha,powiedz mi kochana kiedy ty poczulas pierwsze ruchy?bo ja już nie bardzo pamietam:( Czytam różne fora i inne dziewczyny piszą że maja motylki?co to znaczy?ja jak leze to tak jakby mi burczalo w brzuchu,mimo że nie jestem glodna! Może mam jakieś omamy i sobie wmawiam?Jak to jest? Już niedługo ci zostało co?Ale ci zazdroszczę!A jak twoje cukry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola ja pierwsze ruchy w tej ciąży poczułam w 15 tygodniu. W pierwszej 20 tydz a w drugiej 16 tydz. Teraz jestem 22 tydz i już naprawdę mocno kopie :) Nic się nie stresuj na pewno poczujesz a może to jest to właśnie :) Agawo86 będzie dobrze zobaczysz nie denerwuj się :) Starającaaa się witam cię w naszym gronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola ja poczulam pozno bo mam lozysko na przedniej scianie, to takie jakby najpierw laskotanie, jakby stos stukal delikatnie od srodka, babelki jakby pękały, smieszne uczucie. To bylo jakos chyba kolo 20 tygodnia dopiero, a teraz jak zasadzi to az boli ;) Doczekasz sie kochana! Juz nie dlugo! Ja na poczatku tez nie wiedzialam, czy to ona czy nie, ale z tyg na tydzien ruchy byly coraz mocniejsze. No ja dzis wizyta na 19.00, mam to rozwarcie, wnocy mialam skurcze ale nieregularne i rzadkie, wiec jeszcze nie czas. Brzuch twardnieje caly czas mocno, mała dosc spokojna od wczoraj. Czekamy, nic innego nie pozostało. od rana cisza, nic mnie nie boli. Cukry a raz lepiej, raz gorzej ale tragedii nie ma. Dzis nawet mam zamiar na 10-tych urodzinach siostrzenca zjesc kawalek tortu :) Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej myslalam ze Wam pisalam. Nie ma rozwarcia,nadal w dwupaku, musze omijac ten moj miejscowy szpital...oni jacys dziwni sa;/ dzis nawet w szkole bylam, mam juz mniej sie oszczedzac, chodzic wiecej, jak nie urodze to 10 maja wizyta, 2 maja jade do szpitala gdzie bede rodzic na ktg i byc moze mnie zatrzymaja ale nie wiadomo coi jak. skurcze ustaly, cisza, mala sie rusza :) przekroczyla te 2500kg, no taka jej uroda, malutka bedzie po prostu. poza tym chyba nic nowego:) A co u Was??? a no i szyjka 1,5cm, łozysko II stopnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha no to już niedługo:)ale fajnie. Mnie cały czas martwi że nie czuje ruchów malucha.:( Wizytę mam dopiero 9.05 a do tego czasu oszaleje chyba.-wszędzie piszą że czuje się od 16 tc a u mnie cisza?Już sama nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mam pytanie bo byłam w piatek u lekarza na usg a według moich obliczen to 7 tc i lekarz powiedział mi ze jeszcze nie widac zrodka ze albo jeszcze za wczesnie lub puste jajo :( Czy któraś z was w 7 tc tez niewidziała jeszcze zarodka a puzniej był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka1151
hej wiolka, ja miałam pierwsze usg i jajo z zarodkiem było już mocno widoczne, nawet serduszko pukało....nie wiem jak to w 7 tyg. ale wydaje mi się, że powinno być już cos widać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka1151
no tak, nie dopisałam że w 8 tyg to pierwsze usg :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolka ja miałam pierwsze USG w 7 tyg i wtedy już biło serduszko. Ale słuchaj po prostu co mówi lekarz, pewnie różnie może być, mogła być pozna owulacja albo może coś złe policzylas :) czekaj spokojnie na rozwój wypadków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje ślicznie:) Dzwoniłam do mojej znajomej poloznej obliczyła mi ze dopiero wczoraj rozpoczął mi sie 6 tydz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolka no widzisz :) super ze sie wyjasnilo. Ja w 6t6d chyba nie mialam serduszka jeszcze ale bylo widac zarodek. U mnie po staremu, biore sie za mgr dalej, juz mam dosc tych poprawek :/ no i czekam na 2 maja- ktg w szpitalu gdzie rodzę, ciekawe co wyjdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Aisha strasznie Ci zazdroszczę ze niedługo będziesz trzymać swoje malenstwo w ramionach, ja już sie nie mogę doczekać. Niby wcale jak na razie nie mam ciężkich dolegliwości ciazowych, w końcu to dopiero 20 tydzien, ale już po prostu nie mogę sie doczekać! Mój maluszek coraz mocniej kopie, już nie muszę sie skupić zeby coś poczuć :) brzuszek wreszcie ewidentnie widac i już nie słucham komentarzy ze za mały, ze nic nie widac itp. strasznie mnie to wkurzalo, wszyscy wkoło wiedzieli lepiej ze już powinnam mieć taki a nie inny brzuch... Brr w każdym razie Aisha dawaj znać co i jak i oczywiście trzymam kciuki zeby wszyskich było szybko, zdrowo i bezboleśnie- czy naturalnie czy bezsens potem podobno nie jest najprzyjemniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×