Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Hej dziewczyny :) Mam takie pytanie czy Wy jak byłyście w 13 tyg ciąży, to też Was bolały stawy biodrowe? ja wiem, że to następuje, bo miednica i wszystko się rozszerza, ale znacie może jakiś skuteczny sposób. teraz mam przyklejony plaster rozgrzewający trochę uśmierzył ból, ale wcześniej to nawet leżeć nie mogłam, bo jakikolwiek ruch sprawiał ogromny ruch. Proszę doradźcie mi coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich sedecznie Czas leci nieubłaganie, samopoczucie raz lepiej, raz gorzej, ale nie jest źle. Staram sie nie myśleć o porodzie, ale umówiłam sie ze swoją położną na spotkanie, zeby obejrzeć szpital i ogólnie wszystko omówić. Wózek już kupiony, foteli i inne pierdołki, ale jeszcze paru rzeczy brakuje. Imię wstępnie wybrane będzie Przemek albo Pawełek, ostatecznie pewnie zdecyduje po porodzie. Staram się oszczędzać i nie przemęczać, przytyłam już 13kg, więc w porównaniu z poprzednia ciążą nie jest źle. W sobote wyprawiam urodzinki mojemu synkowi, uroczyste 5 urodzinki. Acha do wszystkich przyszłych mam, smarujcie brzuszki biodra i piersi (nie brodawki), im wcześniej zaczniecie tym lepiej, na razie nie pokazują sie rozstępy u mnie ale mam małe blizny po ostatniej ciąży, moze czasem nie da sie ich uniknąć ale za to są mniejsze i mniej widoczne. Zazdroszcze mamom u których się nie pojawiły :(. Niestety nie ma cudownych środków które by zapobiegały rozstępom. annya u mnie wszystko w porządku, dzidzia kopie uparcie w prawe żebro, coraz ciężej mi się oddycha, ale to pewnie ze względu na niski wzrost, z Tomkiem tez tak było. Samopoczucie całkiem dobre :) Ty czekoladką a ja uwielbiam teraz brokuły, szpinak i inne warzywka, mniam, no i mięsko, no i mleko. Zastanawiam się ile już waży moja dzidzia, bo w 24tc ważyła 600g a teraz to juz nie wiem, dowiem się 27.03 na wizycie. Pewnie ponad kilogram. Ja niczego sobie nie odmawiam, zostało 10 tygodni do końca i tak sobie odliczam. fadeintoyou ja po prostu nie chciałabym nikogo zasmucać, jak czytam jakie macie problemy z zajściem w ciąże, uważam ze jest to nie sprawiedliwe, jak ktoś chce i nie może, a takie nastolatki wpadają i myślą o aborcji, ale ufam Bogu i próbuje zrozumieć jaki ma w tym cel. Myśle o tych wszystkich starających się parach, oby wam się udało. Czasem są i smutki, czy dam sobie radę z wszystkim, szkoła jeszcze nie skończona, mam nadzieję że uda mi sie ją zakończyć. Czekam na piękne słonecznie wiosenne dni :). kajojcia nie słyszałam o tak silnych dolegliwościach i niestety nie umiem ci pomóc, staraj sie odpoczywać, jak będziesz na wizycie to popytaj lekarza może on coś doradzi. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina2009
Cześć Dziewczyny! Na poczatku pozdrawiam! Chciałabym opisać moją sytuację: Ostatni okres miałam 10 lutego. Zwykle cykle mam regularne (28-32 dni). Dzisiaj mija tydzien od kiedy powinnam dostać okres. Od ponad tygodnia boli mnie codziennie podbrzusze jak na okres. Piersi mnie nie bola (i to mnie odwodzi od mysli o ciąży, bo w pierwszej ciąży w tym okresie juz bolały). Dodam, że brałam antybiotyk od 28 lutego przez tydzień (ale to nie powinno mieć wpływu, gdyż zdaje sie, że owulacja była wcześniej - kochałam się wtedy z mężem). Aha, i bardzo ważna rzecz: około 7 marca zauważyłam u siebie śluz rozciągliwy...i teraz jest niby możliwość, że po 20 marca dopiero bede miała okres...ale to byłoby dziwne, gdyż moje cykle są regularne. Nie zrobiłam testu jeszcze, ponieważ boje się rozczarowania. a bardzo chciałabym drugie dziecko. Co myślicie o tym? proszę doświadczone dziewczyny o opinię. z góry dziekuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Witam wszystkich! Kajojcia - ja , na szczęście nie miałam takich doświadczeń, ale bóle kręgosłupa i stawów w ciąży się zdarzają. Spróbuj jakiś ćwiczeń rozciągających kręgosłup i oszczędzaj go. Bardzo dobra jest taka duża dmuchana piłka, na której siadasz i kręcisz biodrami. To pewnie też trochę ze względu na rozciągającą się miednicę a i dzidzia może naciska Ci na jakiś nerw. Wszystko jest możliwe. Jednak jak bóle są mocne, to skontaktuj się z lekarzem. Asiek - to dobrze , że u Ciebie wszystko ok. Ja też mam problemy z oddychaniem i po 3 schodach sapię jak mops, a do najmniejszych nie należę. To chyba ucisk na przeponę i zmniejszenie się objętości płuc na rzecz dzidzi. No cóż, uroki ciąży:) Z dnia na dzień czuję się bardziej ociężała i aż nie chcę myśleć co będzie dalej. Ale najważniejsze żeby z naszymi dzieciaczkami było ok. Marcelina - nawet jeśli zawsze miałaś regularne @, to nie znaczy , że nie mógł Ci się przesunąć w tym cyklu. To tylko biologia. A przyczyn takiego opóźnienia może być wiele: pogoda, choroba, stres, zmiana klimatu itp. Ja też miałam regularne okresy, a zdarzały mi się opóźnienia nawet 2 tygodnie. Zwłaszcza jeśli mówisz, że wystąpił u Ciebie śluz owulacyjny później niż powinien. Odczekaj 2 tygodnie od tego momentu ( od kiedy ten śluz był ) i jak nie dostaniesz dalej @ t zrób test. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina2009
Dzięki za odpowiedź. Tak właśnie zrobię i dam znać w takim razie co sie wydarzylo. czy @ czy ciąża. pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasieńkaaaa22
Witam wszystkich. Mam tego typu problem: otóż ostatnią miesiączkę miałam 6 lutego, spóźniał mi się okres 7 dni zrobiłam wówczas test tj.4dni temu wyszedł pozytywny, druga kreska była blada ale była...Od niedzieli zaczęły mi się nietypowe brudzenia, nigdy tak nie miałam, zwłaszcza że miałam bardzo regularny cykl dokładnie co 22dni, byłam juz prawie pewna po tamtym teście że jestem w ciąży i bardzo chciałabym, jednak o wczoraj zaczęłam normalnie krwawić. Wczoraj też byłam u lekarza, przepisał mi duphaston, lecz dziś nadal krwawię, choć nie tak intensywnie co przy zwykłej miesiączce. Na usg nic jeszcze nie było widać, a z miesiączki wypadałby 4 tydz. Objawy miałam podobne jak inni co wcześniej pisali, tj.bolące piersi, ból w dole brzucha i dużo słodyczy mi się chciało. Obecnie nie mam apetytu, bo boje się,że jednak nie jestem w ciąży, jestem załamana, a mój mąż również... Ten duphaston albo nie pomaga, albo nie jestem w ciąży. Dziś powtarzam test z apteki. Jeśli ktoś miał podobnie niech coś odpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasieńkaaaa22
Test chyba wyszedł negatywny, nie można nazwać tej kreski niewyraźną, to nieznaczna poświata kreski testowej...:-( jestem przesmutna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasieńkaaaa22
Proszę napiszcie jeśli istnieje jeszcze jakiś cień nadziei...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25agnieszka25
cześć dziewczyny , dawno mnie tu niie było. Nadal staramy się z mężem o dziecko. Mam pytanie do dziewczyn doswiadczonych i które miały podobną sytuacje. Cykle mam 30 dniowe, dziś powinnam dostać@ nie dostałam z czego się cieszę( nie chce sobie robić nadziei) wczoraj zrobiłam test ciażowy po południu i wyszła jedna krecha :( ale od tygodnia boli mnie brzuch tak jak na @ a nigdy tak nie miałam , i jeszcze jedno jestem straznie nerwowa i mam wrażenie że dostane zaraz@ a tu nic. Proszę wiem ze to dla was moze i jest śmieszne ale prosze odpiszcie dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, SZUKAM NAMIARÓW NA DOBREGO GINEKOLOGA - ENDROKRYNOLOGA LUB SAMEGO ENDROKRYNOLOGA Z OKOLIC kATOWIC, dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25agnieszka25
witajcie zrobiłam dziś test ciażowy i są dwie kreseczki ale ta druga słabsza :) pozdrawiam was kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka56
Hejka byłam wczoraj u gin robił mi usg dopochwowo,widziałam moją fasolke i słyszałam serduszko.Jestem taka szczęśliwa,Mam nadzieje ze tak dalej bedzie wszysto ok .Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza22
Cześć dziewczyny, byłam dzisiaj u gin i dostałam zwolnienie, więc nikt już nie będzie mi dokuczał, teraz zajmę się dzidzia i sobą ... 31 marca ide na usg i zobacze moje maleństwo już nie moge się doczekać ... 3majcie się cieplutko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Mija30, czy to TY???????? Co u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika_23
Hej dziewczyny! Oprócz tego ze mam problemy z owulacja to dopadla mnie depresja.Nie mam ochoty na nic,codzienne czynnosci sprawiaja mi trudnosc.Mam prrace do napisania,praktyki,do tego nowe mieszkanie(kawalerka) i poprostu zalamalam sie.Tesknie za domem,za rodzina i mimo ze wszyscy mnie wspieraja nie potrafie sie cieszyc.Moj facet ledwo to wytrzymuje,dobrze ze je w pracy bo by sie zaglodzil.Kiedy mi to przejdzie jak ja mam zyc? Przerastaja mnie obowiazki zycia,a jeszcze nie dawno radzilam sobie calkiem dobrze.Przepraszam ze zawracam glowe,ale ja nie daje rady :( Jak dopadnie mnie taki smutek to siegam po tabletki od pani doktor,ale nie chce sie uzaleznic od nich :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mona32
Witam, przeczytałam forum i widze że nie jestem sama. Staram sie i staram i nic...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Witajcie:) Mija 30 cyzbys wrocila do nas????? jesli tak to witam cie serdecznie i ciesze sie ze cie widze :) Kika23 naprawde mi smutno, jak czytam twoje slowa. moze to jakies przesilenie wiosenne, albo moze hormony ci wariuja. przejdz sie do lekarza i powiedz mu o swoich dolegliwosciach, gdyz jesli dopada cie jakas deprecha to musisz cos z tym zrobic. bede trzymac za ciebie kciuki i zycze tylko pozytywnych mysli i uczuc. Mona witamy na forum - nie jestes sama bo jak widac jest duzo dziewczyn starajacych sie o dzidzie. smutne, ze az tyle. ja w tamtym tygodniu bylam u lekarza. zbadal mnie i wszystko jest w porzadku. mialam powiekszony prawy jajnik, co swiadczylo o owulacji. bardzo sie ciesze, gdyz mialam pewne obawy co do jej braku. pytalam sie o badania, ale narazie kazal sie wstrzymac, gdyz 8 miesiecy to jeszcze o niczym nie swiadczy. kazal nam tylko zbadac narazie nasienie meza i jesli z plemniczkami bedzie wszystko dobrze to mamy sie spokojnie starac. jak do czerwca/lipca nie zajde w ciaze to dopiero wtedy wezmiemy sie za mnie. pozdrawiam was i zycze milego weekendu :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staram się
hej dziewczyny tylko się nie śmiejcie ze mnie. nie mam jeszcze okresu 22 stycznia miałam zabieg pustego jaja płodowego byłam w 13 tyg ciąży wcześniej robiłam testy i dopiero jak byłam w 8 tyg pokazały się dwie krechy od tego czasu jeszcze nie dostałam okresu 1-5 miałam prawdopodobnie dni płodne bo robiłam testy na owulacje i oczywiśćie współżyłam z mężem bez zabezpieczenia, robiłam już 4 testy i każdy był negatywny jeden tylko pokazał baaaardzo słabą kreskę nawet to załważyła moja siostra. Wybieram się do ginka w środę i strasznie się boje tak bardzo bym chciała usłyszeć że dzidzia jest w brzuszku i żyje.... co wy o tym sądzicie czy jest to możliwe że jestem znów ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staram się
dodam że nie miałam żadnych objawów ani w tedy ani teraz w pierwszej ciąży w 9 tyg bolały tylko piersi no i temperatura utrzymuje się cały czas 37,0 czasami 37,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam dwukrotnie w ciaży i za każdym razem "czułam", ze zaszłam w ciążę. Dolegliwości szczególnych nie miałam, tylko czasem wieczorem niewielkie nudności, za to nastrój mi się pogorszył, tak jakby przez zmiane hormonów, stałam się bardzo wrażliwa i płaczliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Witajcie:) co tam u was słychac??? cos pusciutko na topiku sie zrobilo. u mnie pogoda straszna, pada ciagle deszcz albo grad. czekam z utesknieniem na sloneczko. w pracy mam ogromny myl, na nic czasu. pozdrawiam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hope25
Witam Dziewczynki!!! U mnie sprawa wyglada tak, ze dzis dostalam @ (ktorej jakos wyjatkowo sie spodziewalam) no i teraz musze odczekac pare dni i ide na badania, o ktorych pisalam juz chyba wczesniej.Jestem bardzo ciekawa co z nich wyniknie i jaki problem we mnie siedzi.Juz wiem, ze to nie u meza wiec jeden problem z glowy...Fade, ja tak sobie myslalam o tym co napisalas, ze Gin powiedzial ze 8 miesiecy to jeszcze nic nie znaczy...ja uwazam, ze to juz wystarczajacy czas zeby zaczac sie zastanawiac i porobic ogolne badania...Jak wiesz staramy sie od podobnego czasu i moj gin powiedzia,l ze juz czas aby sie zbadac i skierowania na badania dostalam bez problemu...Mysle, ze w sumie nie ma na co czekac bo czym predzej wykryjemy u siebie jakis problem, tym predzej sie go pozbedziemy.Oczywiscie popieram pomysl z badaniem meza, to juz sporo wyjasnia a jak wiemy z facetami jest wiekszy problem w leczeniu, wiec jest to juz pewnego rodzaju sukces jesli wychodzi, ze z nimi wszytsko jest ok.Tak wiec ja namawiam Cie mimo wszystko na badania krwi mimo, ze twoj gin kaze jeszcze czekac.Oczywiscie zrobisz jak bedziesz chciala, to tez zalezy od tego, jak bardzo spieszy ci sie z zajsciem w ciaze :)Oczywiscie trzymam kciuki jak zawsze :):):) Kika kurcze bardzo sie zmartwilam Twoja wypowiedzia, faktycznie jakas deprecha Cie dopadla chyba, ale oczywiscie nie ma sytuacji z ktorej nie ma wyjscia, wiec mam nadzieje ze jak najszybciej poczujesz sie lepiej psychicznie...Licze na to, ze sloneczko na ktore czekamy chyba wszystkie zmieni cos w Twoim samopoczuciu i zaczniesz na wszystko patrzec przez inny pryzmat.Oczywiscie rozumiem Cie i wiem, ze kazdy czasami miewa zawahania nastrojow i poczucie beznadziei, sama kiedys czulam sie podobnie, ale mnie udalo sie w miare szybko z tego wyjsc, czego bardzo goraco Ci zycze...Nie martw sie, wszytsko jakos sie pouklada, sprobuj chociaz codziennie przez pare minut pomyslec pozytywnie, spojrzyj w lustro i sie usmiechnij - niby glupie ale czesto pomaga...Trzymaj sie kochana i nie daj sie !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25agnieszka25
Witajcie :) ja tez długo się starałam z mężem o dziecko, przy pierwszym dziecku nie było problemu (w pierwszym miesiącu starań), natomiast przy drugim długo to trwało. Mam nadzieję dziewczyny że wam też sie uda jestem o tym przekonana. serdecznie was pozdrawiam Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Czy któraś z was ma zamiar urodzić w Holandii? Niech się odezwie proszę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29
czy ktos moze mi poadzi gdzie moge w Londynie kupic test strumieniowy Bobo,strasznie chcialabym widziec czy jestem w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Hejka:) hope dzieki za zainteresowanie - powiem szczerze, ze mamy zamiar najpierw zbadac meza choc ostatnio oboje jestesmy tak zajeci, ze kompletnie nie mamy czasu. mam nadzieje, ze szybko uda mi sie wyslac go na te badania. jak okaze sie, ze z nim wszystko oki to wtedy poprosze ginekologa, zeby jednak na jakies podstawowe badania mnie tez wyslal. chcialabym juz zobaczyc 2 kreseczki na tescie, zeby zadne z nas nie musialo przechodzic przez stresy badan. A co u ciebie??? jakie badania robisz na poczatek??? A co u reszty dziewczyn??? jakas taka pustka sie zrobila na tym topiku. buziaki, pozdrawiam was :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_26
Witam! Mam taki problem.Zawsze miałam regularne cykle tj co 28,29 dni. Teraz od 23 dnia cyklu mam dziwne plamienia,brudzenia,czego nigdy wczesniej nie mialam.Nie odczuwam przy tym bólu.Wspomne ,ze staramy siie z mężem o dzidziusia.Dzis robiłam test -wyszedł neg. Czy mimo tego moge byc w ciaży? Do spodziewanego @ zostało jeszcze mi kilka dni.Czy któras z Was tak miała? Do gin ide w pon ,bo niewiem o co chodzi.Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Witam. Od dwóch miesięcy staramy się o bobasa, ale niestety ostatnio miałam 3 dniową @. Nie wiem jak to rozumieć, ponieważ mam dziwne objawy. Boli mnie podbrzusze, mam mdłości, jestem zmęczona i senna, boli mnie kręgosłup. Nie wiem co myśleć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×