Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nimfetka23

Yasmine - skutki uboczne!!!

Polecane posty

no i 3 marca idę do ginekologa. i na tym się chyba po 1 opakowaniu skończy moja przygoda z Yasminem : ( nogi ociężałe, widoczne żyły na piersiach i rękach. no ale schudłam do 59 kg... z 63.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilithek
hej dziewczyny mam pytanie. jak dotychczas tabletki Yasmin spisywaly sie dobrze, jakis strasznych skutkow ubocznych nie mialam, w dodatku poprawila mi sie cera :D. dzisiaj wzielam 2 tabletki bo wczoraj (jak mi sie wydawalo)zapomnialam jeden.pozniej okazalo sie ze to mi sie pomylilam i wzielam ta druga niepotrzebnie. zazylam je ok 12 i gdzies od 16 jest mi caly czas niedobrze. wypilam 3 kubki miety (zawsze pomagal 1), pogrzalam brzuch,zeby przeszlo i dalej to samo. czy wziecie 2 tabletek naraz moglo spodowowac ten okropny stan ciaglych mdlosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilithek
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaadziaaa0305
myślę że mogło to spowodować Twoje złe samopoczucie... swoja drogą, jak sie mogłaś tak pomylić??;) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilithek
ubzduralam sobie ze musze wziac wtorkowa tabletke, kiedy byla sroda. w niedziele patrze na oznaczenia dni, a tam tabletka z soboty nietknieta. to w padlam w panike i od razu lyknelam 2 xD.dopiero pozniej zastanowilam sie nad tym glebiej :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietka31
Wcześniej brałam Diane 35, ktory to lek- traktowany jest przez ginekologow bardziej jako kosmetyczny niz pigulki antykoncepcyjne. I o dziwo, dosc dobrze sie czulam po tym leku. Mialam dość długa przerwę w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych i wróciłam do ich stosowania w zeszłym roku, lekarz ginekolog przypisał mi YASMINE, wzięłam dwa opakowania - do tej pory pobolewała mnie po nich głowa sporadycznie, czasem bywałam senna...mogłam spać nawet 12 godzin i dłużej..straszny apetyt....mogłam zjeść 2 -3 obiady w ciągu całego dnia...jednak nie przytyłam wiele...bo miałam świetną przemianę materii, powiększył mi się biust, cera się poprawiła jako tako ...jednak w przerwie między drugim a trzecim opakowaniem pojawiły sie tak silne bóle głowy (prawej strony głowy) do tego ból oka....strasznie przeszywający połowę głowy ..lekkie zawroty głowy...pogorszenie wzroku....jakieś takie wszystko rozmazane widziałam...pobiegłam do lekarza..okazuje się, że mam skłonności do migreny i niestety nie mogę stosować środkow antykoncepcyjnych, bo bede miala wlasnie bole glowy silne. Dizwie się, że nie wyszlo to wczesniej przy diane35 tylko teraz przy Yasminne, ktory to lek podobno jest dosc delikatnym lekiem.Pytalam lekarza o plastry, ale powiedzial, ze zawieraja one jeszcze wiecej hormonow niz tabletki, wiec tego tez nie moge brac :-/ niemoge ryzykowac, ze wyladuje na neurologii...tak wiec powiedzial, ze pod zadnym pozorem nie mam juz brac Yasminne i zadnych innych lekow..byloby to zbyt niebezpieczne dla mnie. coz...czekam na nowosc - na dyski hormonalne, ktore maja wejsc na polski rynek w marcu 2008, aplikuje sie je 'od dolu' i dzialaja bezposrednio na uklad rozrodczy a nie owbodowo na caly organizm. Taki dysk zawiera dawki hormonow na 3 tyg, po aplikacji pod wplywem ciepla organizmu hormon jest dawkowany, po 3 tyg wyciagamy go sobie same...wystepuje krwawienie i po okreslonym czasie aplikujemy nastepny dysk na 3 tyg. prosze nie mylic tego ze spirala!! to zupelnie dwie rozne sprawy! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuusiiia
bralam Yasmin, przypisala mi go niby najlepsza ginekolog w naszym miescie (o zgrozo) , wytrzymalam 2 tygodnie i od tamtej pory nigdy wiecej tabletek, glowa po prostu mi pekala, ciagle plamienie i ogolnie okropne samopoczucie, po tych tabletkach musialam latac po wszystkich lekarzach zeby w koncu p[ozbyc sie bolu glowy. Naprawde nikomu nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beyyybe
chyba jednak te tabletki nie sa dla mnie:/ strasznie mnie po nich glowa bolala i ogolnie mialam nie za ciekawy humor!nie winie za to ginekologa,lekarz od razu mi powiedzial,ze nie kazde tabletki sa dla kazdej kobiety.Kazda inaczej reaguje i kazda powinna o tym wiedziec,w ulotce do tabletek tez o tym pisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja222222
hejka czy bolaly was piersi po yasmi? ja jestem a 3 opakowaniu i boli mi elaewa piers czemu tylko jedna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja222222
prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beyyybe
mnie tez bolaly i wydawalo mi sie,ze strasznie mi ich przybylo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja222222
ale mnie bloi tylko jedna i tylko jak jej dotykam a tak to jest taka nabrzmila czemu tylko jedna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja222222
prosze o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paprotka23
HEJKA! Ja biore czwarte opakowanie a to tabletki które biorę pierwszy raz w życiu.I jak na razie jest spoko nic mi nie dolega czuję się normalnie jak przed tabletkami.Nic nie przytyłam ani nie mam żadnych pryszczy czy coś tam... Gdybym wyczuła jakies skutki to żuce a na razie będe brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paprotka23
Co do piersi to wogóle nie odczuwałam zadnych bóli i do tej pory nic mnie nie boli na razie .Zobaczymy co będzie dalej.Ja2222222 powinnaś skonsultować się z lekarzem w sprawie tej piersi to może nawet nie od tych tabletek cię boli NIELEKCEWARZ TEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gupizna
dziewczyny mowie wam nie jedzcie tego gowna!!!!!!!!!!!!! do tej pory mam opuchniete kostki i czuje sie przez to gruba i obrzydliwa! lekarz odradzal mi odstawienie yasmine, jadnak ja je odstawilam i odzylam. opuchlizna juz po 6 dniach sie zmniejszyla. do tego mam pelno zylek na kostkach, lekarz powiedzial mi ze to poczatek zylakow! od 3 miesiecy nie jem zadnych tabletek, daje odpoczac organizmowi i szczerze mowiac nie spieszy mi sie do innych tabletek po tym co przezylam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nakrecona
według mnie jaśmin to nie "gówno" ;) są to bardzo dobre tabletki ja sie o nich czuje znakomicie, jak i moje 4 koleżanki. to nie prawda że to jakieś ścierwo bo tylko u nielicznych dziewczyn wywołują skutki uboczne. (a to jest strona głównie dla tych nielicznych) którym jakiś zły pan doktor przepisał niewłaściwe tabletki. nie ma sie co zrażać ponieważ jest sporo rodzajów różnych tablet i spokojnie można dopasować sobie odpowiednie. -gdy zauważamy jakiekolwiek skutki uboczne to należy udać sie niezwłocznie do lekarza po rade, i dalej obserwować swój organizm bo być może to chwilowa reakcja na zwiększoną ilość hormonów, organizm musi sie po prostu przyzwyczaić -jeśli problemu nie ustępują lub są bardzo uciążliwe to odstawiamy natychmiast i udajemy sie do lekarza. nie czekamy az nam sie coś stanie poważnego bo nie o to chodzi :) biorąc leki hormonalne należy bacznie siebie obserwować bo to nie zwykła aspiryna czy wit C ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paprotka23
Ja apsolutnie zgadzam się z wypowiedzią nakrenconej...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beyyybe
pisalam wczesniej ze mialam lekkie dolegliwosci z tymi tabletkami ale musze sie teraz poprawic,lekarz po konsultacji ze mna przepisal mi kolejne opakowania tabletek i czuje sie bardzo dobrze :) lepiej niz na poczatku brania.dziewczyny pamietajcie ze nie kazde tabletki beda dla was odpowiednie,lekarz nie moze zgadnac jak zareaguje wasz organizm,u mnie jest poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka1985
Wy się kłócicie czy są dobre czy nie.. To ja Wam coś opowiem. Brałam Yasmine 2 lata. Nic mnie nie bolało, idealna cera, no ogólnie super. Odstawiłam, żeby zrobić przerwę, wyrosła mi torbiel o wielkości 6cm. Po kilku-miesięcznym leczeniu wchłonęła się, później nie dostawałam okresu bardzo długo, a teraz któryś cykl z kolei staram się zajść w ciąże i nic. Dziewczyny nie bierzcie tych hormonów, proszę was. Bp gdybym wiedziała, ze będę miała teraz takie problemy to nigdy przenigdy bym tego nie brała... To są śmieci, które wrzucacie w swój organizm, mówię ogólnie o antykach nie tylko Yasmine. Olejcie to. Błagam Was. P.S. Zajść w ciąże nie jest tak łatwo. To są tylko 24h w ciągu całego cyklu miesięcznego, kiedy pęcherzyk się otwiera i plemniki mogą zapłodnić jajo. Weźcie na luz. Bo dla mnie jest sporo za późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiausa
oj dziewczyny nie warto sie klocic i na siebie naskakiwac...tym ktore maja problemy z anty serdecznie wspolczuje bo sama od ponad roku mecze sie z zakrzepica i ciagle musze brac Coumadin aby udroznic moje zyly i nikomu nie zycze tego aby musial sie od pocztaku uczyc chodzic- nigdy nie wezme zadnych tabletek anty i jak kiedys bede miec corke jej tez nie pozwole... tych , ktore ciesza sie, ze nie maja skutkow ubocznych prosze o wyrozumialosc dla dziewczyn, ktore stracily zdrowie...i pomyslcie 2 razy nad tym co piszecie i jak ostro na nie naskakujecie i dziekujcie losowi, ze to nie wy musicie sie meczyc i cierpiec... coraz wiecej kobiet i dziewczyn ciepi z powodu tabletek anty i zawsze tak bedzie bo kazda z nas jest inna i zanim wykupicie tabletki poproscie o badnia czy je mozecie brac.. http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,237,48103 pozdrawiam http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,237,48103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duka
HEY!!! Mam dwa pytanka: 1. Jakie moga byc skutki gdy sie pali i bierze Yasmin?? 2.Czy mozna brac Yasmin i jednoczesnie Zyrtec?? Jestem alergiczka i raczej codziennie powinnam stosowac Zyrtec,ale boje sie skutkow niepozadanych. Dzisiaj wezme dopiero 4 tabletke i jak do tej pory nie zaobserwowalam u siebie jakis wiekszych skutkow ubocznych. Mam dziwne wrazenie tylko ze po wzieciu tabletki o godz 20:00, juz ok 21 chce mi sie spac ale moze to poprostu zmeczenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beyyybe
czy ty nie wiesz ze o takim czyms powinnas poinformowac lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kk85
Laski,ale mnie teraz nastraszyłyście :/ a jestem dopiero na 4 tabletce.A Y to moje pierwsze tabletki. I mam pytanie w związku z ryzykiem zakrzepicy.Czy zakrzepica to to samo co żylaki?czy żylaki to jej objaw?i jak się ewentualnie przed tym chronić?wyczytałam,że można brać tabletki na rozrzedzenie krwi.co o tym myślicie? dzięki,pozdrawiam i zdrowia życzę nam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margaretka ...
dziewczyny może mi któraś z was polecic ginekologa najlepiej z krakowa który może mi przepisać Jasmin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeCi
Na rozrzedzenie krwi lekarz może przepisac heparynę, ale jeżeli masz aż takie problemy, to lepiej zrezygnuj z hormonów. Serio. Mniej drastycznym środkiem jest kwas acetylosalicylowy (np Aspiryna, Polopiryna etc) Żylaki to nie to samo, co zakrzepica. Żylaki to rodzaj zwyrodnienia żył płytkich i bierze się raczej z dysfunkcji ścianek żył a nie z zaburzeń krzepliwości krwi. Zakrzepica polega na tym, że wewnątrz żył tworzą się mniejsze lub większe strupy (takie jak na gojącej się ranie), które mogą blokować przepływ krwi w żyle (co może spowodować rozepchane żyły, co wygląda jak żylak) albo, jak dostaną się do serca, płuc lub mózgu, spowodować zawał, duszności lub nawet wylew. Ale to są mało prawdopodobne przypadki skrajne. W 99% skrzep sam się rozpuszcza i nie ma żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeCi
Bardzo skuteczną profilaktyką zakrzepicy żył głębokich (bo to jest właśnie ta potencjalnie niebezpieczna) są codzienne spacery (w ogóle machanie nogami :) ), rajstopy ze zmiennym uciskiem jak sie siedzi w biurze, picie dużej ilości płynów i unikanie papierosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sillyone
moze mi ktoś pomoc?... mam 15 lat i mam brac yasmin podczas gdy biore tetralysal i osłonowo flumycon - oczywiscie wszystko na tradzik, i tak przez 3 miesiace,jezeli to nie pomoze to potem roaccutane... - po tym co przeczytalam boje sie wziac yasmin, jakie jest ryzyko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beyyybe
sillyone-powinnas byla powiedziec lekarzowi,ze,bierzesz jakies inne leki!Co mamy co doradzic?Nikt nie jest lekarzem.Kazda reaguje inaczej ,jednej dziewczynie tabletki pomoga a grugiej juz niekoniecznie!Na twoim miejscu poszlabym do lekarza albo do apteki przynajmniej i spytala sie czy mozesz brac te tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enigma 22
Ja to cholerstwo biore miesiąc i teraz z utęsknieniem czekam na okres który miałam regularnie. od odstawienia tabletek mineło 3 dni a ja umieram z bólu brzucha i duszności w klatce piersiowej. Dziewczyny nie bierzcie tego świństwa!!! Na zachodzie te tabletki wycofano z rynku. A nasi wspaniali lekarze niech najpierw robią badania a dopiero potem dają receptę. Mam pytanie czy miałyście podobne problemy? Chodzi mi o ten ból po żebrami no i brak okresu podczas przerwy. Nigdy więcej nie bede sie zabezpieczała w ten sposób i wolę niańczyć dziecko niż na coś zachorować!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×