Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nimfetka23

Yasmine - skutki uboczne!!!

Polecane posty

Gość dudosławka
Dzięki KAROLII... Ostatnią tabletkę wzięłam w poniedziałek i teraz poczekam, czy objawy które u mnie wystąpiły ustąpią. Nie będę rozpoczynała kolejnego opakowania i do wizyty u lekarza poobserwuję reakcje organizmu... Trochę się boję, że "z odstawienia" może mi trochę powariować "gospodarka" hormonalna, ale jakoś to przetrzymam. Czy któraś z Was może mi "przybliżyć" czego mogę się spodziewać po odstawieniu tabletek? Pozdrawiam wszystkie kobitki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolii
Jeżeli odstawisz tabletki to nie powinny wystąpic żadne objawy. Ja odstawiałam już dwa razy w tym raz z powodu pobytu w szpitalu i wystąpiło tylko krwawienie z odstawienia - nic więcej. Moja koleżanka odstawiła Yasmine po kilku tabletkach i od razu poczuła się lepiej gdyż cierpi na nadciśnienie. Także myślę że nie masz się czego obawiac i spokojnie możesz rzucic to świństwo. W razie czego napisz jak się czułaś. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumcia30
ja skończyłam pierwsze opakowanie 3 dni temu. po pierwszych dwoch tabletkach zaczęły sie bóle głowy a po tygodniu cisnienie mi sie podniosło i miałam straszny ból glowy, goraczke tak że przelezałam z zimnym okładem cały dzien.potem bol ustapił, ale pojawiło sie dretwienie rak i nog oraz nocne dusznosci takie ze nie mogłam złapac tchu a w dzien mdłosci ,a po długim chodzeniu takze zawroty głowy modliłam sie zeby wytrwac do konca pierwszego opakowania ,a tu dwie tabletki do konca i raptem wszystko mineło jak reką odjął.teraz czekam na okres i chyba zdecyduje sie brac dalejzobacze czy sytuacja sie powtorzy.chciałabym je bracze wzgledu na wzrost u mnie libida spowodowany zapewne wiekszym niz dotychczas sluzem.chce tez dodac ze wczesniej strasznie bolały mnie piersi prawie przez cały cykl a teraz ból ustapil wiec moze nie bedzie tak zlea co do jnnych tabletek to miałam juz mercilon(2lata),marvelon(2lata)femoden(6latchyba najmnejskotków ubocznych ale za to ogromny spadek libido)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminetka
mało ze drogie to jeszcze do dupy zastąpiłam nimi regulon w ciągu trzech miesięcy przytyłam sporo niby sama woda ale wyglądałam jak piłka do tego tępy ból głowy i w ogóle niedobre samopoczucie rzuciłam i wróciłam do moich sprawdzonych regulonkow NIE POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudosławka
Hej kobietki... No - dzisiaj powinnam wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania. Bardzo jestem ciekawa jak zareaguje mój organizm kiedy jej nie dostanie. Przez ostatni tydzień zauważyłam, że już nie mam takiego ciężaru w klatce piersiowej, a to tylko "normalna przerwa" między opakowaniami. Sądzę więc, że odstawienie Yasminu to jednak bardzo dobra decyzja. Jeszcze borykam się z okropnymi bólami głowy, które potrafią nawet wyrwać mnie ze snu, ale mam nadzieję że one też miną... Zastanawiam się, czy w ogóle nie zrezygnować z tabletek, ale trudno mi znależć jakąś inną (skuteczną) formę antykoncepcji. Zobaczę co mi lekarz zaproponuje. Jak powiedziałam mężowi o moich dolegliwościach i że ich przyczyną mogą być tabletki, to "kazał mi" automatycznie odstawić to świństwo... Pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mola_06
Witajcie kobitki...Pisałam wcześniej, że zastanawiam się nad ostawieniem piguł -tak też zrobiłam. Ból nogi w ciągu 2 dni całkiem przeszedł! Na konsultacji z moim ginekologiem /a nieźle mnie nastraszył/ wysłał mnie do chirurga naczyniowego-idę na wizytę 1.09. Mam zrobić sobie jakieś badania drożności żył,czy coś w tym guście. Mój doktorek ponoć wielu babeczkom przepisuje Yasmine i jeszcze nie spotkał się z takim przypadkiem-ponoć jestem jakaś "wyjątkowa" pod tym względem. Stwierdził, że prawdopodobnie w ogóle żadnych piguł nie będę mogła zażywać.Więc przyszło mi na razie radzić sobie bez :(( Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolii
Mi został tydzień do końca. Wczoraj wystraszyłam sie nie na żarty. KOSMICZNY ból głowy a przy okazji mdłości. Ból utrzymywał się cala noc do rana. Bola mnie cycki brzuch i nic mi się nie chce. Wizyta u lekarza 12.09! Kiedyś służył mi Logest ale to było przed ciążą i nie wiem czy teraz mogę je brac. Zaraz po porodzie mój lekarz zaproponował mi cos w rodzaju wkładki na 5 lat za 1500 zł. Problem jest taki że przez te 5 lat nie ma okresu i to mnie martwi. Może zapisze mi jakieś inne. Mam nadzieję bo inaczej sie wykończę. Kurde faceci sie mają dobrze. czemu oni się nie trują tylko my. Całe życie wszystko my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linda04
czy ktos po yasmine miał wysypke? prosze o odp. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudosławka
Witajcie... Wysypki nie miałam, ale za to zwiększoną wrażliwość na słóńce... W tym roku byłam cała poparzona po pierwszym dniu na plaży pomimo silnych filtrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZy któraś z was miała dopiero skutki uczoczne przy 5 blistrze. Ja przy 1 blistrze troszkę plamiłam przez 3 dni, 2 blistrze raz bolała mnie mocno głowa, przy trzecim mnie mdliło chwilowo,a przy 5 zaczęły boleć mnie piersi, przestały dopiero jak dostałam krwawienia z odstawienia. Przy 6 blistrze przy 3 tabcie bolał mnie jajnik i zaczęły znowu boleć mnie piersi i to mocniej niż poprzednio a jeszcze mnie mdli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linda04
dla mnie jedynym pocieszeniem jest to, ze piersi przestały mnie bolec, a wczesniej bolały cały czas bez wzgledu na cykl, i to, ze mam wieksza ochotę na seks.he, he... poza tym chyba wiekszosc skutków ubocznych opisanych w ulotce i jeszcze inne.Uff..za jakie grzechy?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beataz lecaaaaaaaaa
Ja stosuje antykoncepcje Yashim, teraz mam przerwe i dostalam krwawienie w 3 dniu tak jak poprzednio. Czuje sie bardzo dobrze, cera mi sie poprawila, nic mnie nie boli i wspolzyje regularnie bez stresu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudosławka
Hej wszystkim.... Wiecie co? Nie biorę tabletek i oprócz nieznacznych plamień nie mam żadnych dolegliwości.... Powiedzcie mi, czy spotkałyście się z negatywną reakcją Waszych partnerów na odstawienie tabletek? Mój mąż nie chce się do mnie w ogóle zbliżyć, bo boi się drugiej "niechcianej" ciąży... Mamy już dwoje dzieci i nie stać nas na trzecie, ale odkąd nie biorę tabletek on w ogóle nie chce się kochać (a moje libido "wróciło do normy")... Obarcza mnie odpowiedzialonością za ewentualne "nieplanowane" zajście w ciążę.... Czasem kompletnie nie rozumiem facetów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazne to dla mnie jest bardzo
ja mam pytanie biore tabletke zawsze o 7 rano i zawsze rana korzystam z toalety na obroznienie sie, chyba to nie obniza skutecznsci tabletki, bo nie mam biegunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolii
Ja zawsze biore wieczorem. W ulotce jest napisane że osłabienie działania występuje tylko przy ostrych wymiotach lub biegunce więc myślę że w Twoim przypadku działanie jest takie jak powinno byc. Ja dziś biorę ostatnią tabletkę i do lekarza niech mi coś innego przepisuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżeni
Ja biorę Yasmin od stycznia tego roku i w tym miesiącu postanowiłam zakończyć branie jakichkolwiek tabletek antykoncepcyjnych. W pierwszym miesiącu brania miałam zawroty głowy i krwawienie cały miesiąc, które ustało przy przyjmowaniu drugiego opakowania yasmin. Nie przytyłam i nie zauważyłam spadku samopoczucia. Jednak zaczęły mnie męczyć bóle głowy które trwały od południa do momentu kiedy nie poszłam spać. Na początku wydawało mi się, że to przemęczenie, korki, stres i zanieczyszczenie środowiska (chociaż przed rozpoczęciem przyjmowania yasmin żyłam w takim samym pośpiechu, a nawet gorszym stresie i nigdy takich problemów nie miałam). W końcu zdałam sobie sprawę, że to przez tabletki hormonalne. Bóle głowy może nie są bardzo mocne (chociaż czasami takie się zdarzają), ale są strasznie upierdliwe. Nie jestem w stanie się wtedy na niczym skupić i nad czymś popracować tylko leżę od południa do wieczora. Ibupromy i nurofeny nie działają, z resztą nie chcę się tym faszerować. Nie mam już ochoty zmieniać i próbować innych tabletek antykoncepcyjnych. Poza tym libido seksualne tak mi spadło, że nie chce mi się wogóle seksić. Wcześniej ochotę na seks miałam non stop, a teraz mój facet powiedział, że branie tych tabletek się mija z celem bo stałam się zimna w łóżku. Wiem, że antykoncepcja daje wygodę i spokój, ale nie za cenę zdrowia. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżeni
Chciałam jeszcze dodać, że tak jak u Karolii czy u Dudosławki bóle głowy rozpoczęły się po kilku miesiącach brania tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę yasmin od 5 miesięcy, początkowo czułam się naprawdę świetnie...nic nie przytyłam, żadnych zawrotów głowy, bólów głowy, mdłości. Teraz kończę 5 opakowanie i cóż, od jakiś 2 miesięcy dzień w dzień boli mnie głowa, początkowo zwalałam to na sesje, egzaminy które zostały mi na wrzesień itd...jednak jak czytam wasze posty, to chyba raczej skutek Yasmin a nie stresu z powodu egzaminów. Dodatkowo (ale nie wiem czy to skutek tabletek) ale często boli mnie brzuch, mdli mnie. Jeszcze jedną rzeczą która zauważyłam...strasznie wychodzą mi włosy. Libido, też spadło mimo, że na początku brania tabletek było ogromne z czego mój chłopak szalenie się cieszył, teraz stwierdził, że jednak te tabletki nie działają na mnie najlepiej. no i strasznie obolałe piersi... Zgodzę się, że tabletki to wielka wygoda i większa pewność, ale chyba nie warto marnować sobie zdrowia. Mam wykupione jeszcze jedno opakowanie, nie rozpoczęte...wybiorę je, ale najprawdopodobniej po nim zakończę branie tabletek. To wszystko nie jest tego warte... Dudosławka -> dziwi mnie reakcja Twojego męża. Powinien zaakcpetować Twoją decyzję, jeśli czujesz się źle po tabletkach to jaki jest sens ich brania? żaden...zresztą co jak co, wiadomo, że nie są one najzdrowsze i tyle. Mój chłopak powiedział mi jedno...jeśli źle się czuję, coś dzieje się nie tak po tabletkach to żebym odstawiła, owszem fajnie jest móc niczym się nie przejmować itd, ale dla niego najważniejsze jest moje zdrowie i nic ponad to się nie liczy. Mamy wspólne plany na przyszłość, dość poważne, więc dodał tylko jedno na koniec...że chce żeby nasz przyszły bobas był zdrowiutki i jeśli tabletki w jakikolwiek sposób mogą wpłynąć na moje zdrowie i zdrowie przyszłego maluszka...to żebym odstawiła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miriana
Carola! Tez tak miałam po yasmin. Tzn. chodzi mi o wypadanie włosów, nudności, bóle głowy. I też to zwalałam wtedy na inne okoliczności - zdawałam wtedy maturę. I dopiero później okazało się, że toi wina tabletek i że trzeba je zmienić. Także radzę ci konsultację jakąś z lekarzem, bo niepotrzebnie się męczysz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę Yasmin od ponad roku -rok i 3 miesiące , przy pierwszym 3 opakowaniach nie było zle ,spodziewałam sie ze mogę się gorzej czuć, miesiączki zmniejszyły sie z 7 dni do 5 a czasami nawet do czterech , ból w czasie miesiączki zniknął prawie całkiem przez jakiś czas czułam się naprawdę świetnie , do czasu ... niewiem kiedy to sie zaczęło ale od jakiegos czasu -mam starszne migreny czaami głowa boli mnie2-3 dni -mam mdłości i chce mi sie wymiotować -coraz częsciej ostatnio codziennie od tygodnia -chce mi sie wymiotować -jestem osłabiona -nie mogę się skupić i skoncentrować na czymś -suchość pochwy -kiedys bylam nawilżona jak tylko myślałam o seksie teraz wysycham podczas ,myślałam że to moja wina jenak wiele dziewczyn ma suchość pochwy po tabletkach -jetem odwodniona - muszę pić na siłę , nie chce mi się czasami pije dwie szkalnki dziennie i tyle tez piłam latem -co do stanów psychicznych :stałam sie strasznie wybuchowa i często płaczę z byle powodu . wczesniej tak wogole nie było zostało mi 6 tabletek skoncze opakowanie i pojde do lekarza bo nie chce sie tk czuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowałam się to tu napsać brałam tabletki przez 4 dni po czterech dniach postanowiłam znaleść cos w internecie o tabletkach yasmin bo czułam się fatalnie i znalazła to forum dziękuje już nie biorę moje objawy zaczęły drętwiec mi nogi szok bo nigdy wcześniej nie miałam tego uczucia i mdłości jak przy ciąży ( wiem co mówie bo byłam w ciąży)a nastruj głównie do płaczu ale to te okropne mdłości głównie skłoniły mnie do poszukania czegoś o tych tabsach na foruma i piersi mogę stwierdzić że po 4 tabletkach są jak przed okresem nabrzmiałe wcześniej brałam harmonet i moge go polecić żadnych objawwó ( brałam co prawda przez miesiąć) i przez 2 mieśiące cerazette i też czułam sie zupełnie normalnie a to yasminum jak dla mnie to do kitu mam jedno nie tknięte okakowanie jak ktoś kto sobie chwali to chętnie odsprzedam za pół ceny (15zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jligjeygh
up tabletki to złooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morelka7
Witam Jakie skutki uboczne nie mam żadnych a nawet czyję się po nich rewelacyjnie, brałam je poprzednio przez dwa lata zrobiłam ponad roczną przerwę i dzisiaj wzięłam pierwszą tabletkę, poprostu miałam dosyć typowych objawów w cyklu (tj. zatrzymywanie wody w organiźmie, bolące miesiączki, humory prowadzące nieomalże do rozwodu itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka38
Ja skończyłam 6 opakowanie i już nie wezmę tego ,,świństwa,, lekarz twierdził że takie skutki są przejściowe i to minie a u mnie coraz gorzej ,co chwilę mam okropne grzybice ,suchośc pochwy a o ochocie na seks to tylko pomarzyć -zero zainteresowania mężęm który zaczyna się buntować znam koleżanki które też miały problemy zdrowotne po tych tabletkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudoslawka
Do Morelka7 Proponuję więc wypowiadać się na innym forum...To jak widać w temacie dotyczy osób, które w przeciwieństwie do Pani mają skutki uboczne... Mówiąc szczerze to zazdroszczę Pani tego, że bez żadnych komplikacji może Pani przyjmować hormony... Ja po Yasminie miałam okropne dolegliwości... Teraz zaczęłam przyjmować Mercilon, ale mój lekarz twierdzi, że istnieje ryzyko że nie będę mogła brać żadnych tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelka 7 -> każdy organizm jest inny i każdy będzie reagował inaczej na hormony...a coż, tekst jakie skutki uboczne trochę przesadziłaś moim zdaniem ;/ Przeczytaj wszystkie wcześniejsze posty!!! większość dziewczyn pisze, że na początku wszystko było super itd. tak samo było w moim przypadku...ale ostatnio wystraszyłam się nie na żarty...straszne bóle głowy, prowadzące do okropnych mdłości i do tego mroczki w oczach...uczyłam się leżąc na łóżku i za każdym razem jak wstawałam robiło mi się ciemno w oczach, i kręciło się w głowie...wcześniej nigdy tak nie miałam więc cóż, moim zdaniem wina Yasmin!!! A swoja drogą, tabletki hormonalne mogą prowadzić do bólów migrenowych, czego właśnie moim zdaniem doświadczyłam. Jak tylko będę po egzaminach wybeiram sie do ginekologa....i nie wiem czy zacznę brać kolejne tabletki, owszem jest wygoda, ale widzę ze nawet nie mam takiej ochoty na seks jak wcześniej...więc wolę mieć bóle przedmiesiączkowe, huśtawki nastroju (które nie były aż tak tragiczne) a super się czuć, mieć ochotę na wszystko, nie czuć się senna i zmęczoną cały czas i nie Kochać się z narzeczonym tylko dlatego, że on chce, a ja nie mam ochoty!!!!! W dodatku chyba wolę urodzić zdrowe maleństwo niż mieć potem problemy z zajściem w ciążę (czego niestety doświadcza wiele dziewczyn biorących tabletki). Prawda jest jedna - to nie jest obojętne dla naszych organizmów, w ten czy inny sposób to się odbija.... Wiec ogólnie jednym słowem, Morelka 7, naprawdę ciesz się, że nie masz żadnych objawów, i nie życzę ci zeby jakiekolwiek sie pojawiły kiedyś. Ale też nie pisz, że to co każda jedna z nas tutaj pisze o swoich doświadczeniach jest jedna wielką bzdurą, bo z twojego postu tak wynika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka .
Ja sie niestety fatalnie czułam po tych tabletkach. Najgorsze było jednak drętwienie koncZyn, głównie łydek. Odstawiłam je. Moze za jakiś czas spróbuje innych.Moja siostra bierze z kolei Regulon i takiego dretwienia nie ma, a bierze już 3 opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przestałam brać , nie biore tabletek juz 2 tygodnie i co ? czuje sie lepiej głowa mnie wogole nie boli czuje sie żywsza ochota na seks jest ciągle rozmawiałam z kolezanka z akademii medycznej o yasminie i równiez stwierdziła że wiele jej koleżanek narzeka na te leki a jedna znalazła sie w szpitalu poza tym mojej szefowej córka brała te pigułki przez 3 lata bez przerwy , potem zaszła w ciąże i poroniła dziecko bez rąk...to straszne ... dobrze że je odstawiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkkkkkaaaaa
Ja nie odstawiłam. Znaczy odstawiłam yasmin, ale zaczynam brac inne - żeby cerę soibie poprawić bo wyglądam jak nastolatka a mam 27 lat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×