Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nimfetka23

Yasmine - skutki uboczne!!!

Polecane posty

CZESC DZIEWCZYNY JA PO 5 TABLETKACH TEZ CZULAM SIE DOBRZE A PUZNIEJ KATASTROFA WYMIOTY BIEGUNKA I BUL ZOLADKA ODSTAWILAM JE PO 11 WZIETYCH PROSZKACH A ZA DWA DNI DOSTALAM OKRES I TERAZ NIE WIEM KIEDY I JAK ZNOWU ZACZAC.WOGOLE CZY ZACZAC??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolotwor
Ofiary pigułek antykoncepcyjnych pozywają koncern Bayer Kategoria: Światczwartek, 25 lutego 2010 08:30 Pozwy przeciwko Bayer Pharmaceuticals, producentowi antykoncepcyjnych pigułek Yaz i Yasmin, wniosło w sumie ponad 50 kobiet z amerykańskiego stanu Indiana. Ich adwokaci będą dowodzić, że firma zniszczyła zdrowie ich klientek. Tabletki miały powodować głównie zapalenia pęcherzyka żółciowego, zatory żylne i płucne, zawały i udary. W samych Stanach Zjednoczonych odnotowano już ponad 25 tys. podobnych skarg i nadal napływają nowe – pisze „Nasz Dziennik”. Przeciwko samej firmie Bayer wpłynęło pod koniec ubiegłego roku ponad sto pozwów. Niemieckiemu potentatowi farmaceutycznemu zarzuca się głównie, że w ulotkach i tekstach reklamowych lekceważy skutki uboczne środków, skupiając się jedynie na ich „zaletach”. Dodatkowo oskarża się firmę, że prowadzi zbyt mało badań przed wprowadzeniem leku na rynek. - Firma nie przeprowadza odpowiednich badań klinicznych, a jednocześnie prowadzi agresywne akcje promocyjne skierowane do kobiet, zwłaszcza młodych - zauważa prawnik William Riley, który reprezentuje część z 50 kobiet. Uważa on, że firma Bayer wprowadzała pigułki na rynek wiedząc o ich ewentualnych skutkach ubocznych. Co więcej, mimo tej świadomości, adresowała je do nastolatek, zupełnie nieświadomych zagrożenia. Firma Bayer zachwala swoje pigułki nie tylko jako najlepszy sposób zapobiegania ciąży. Promuje je także jako środek rozwiązujący problem trądziku młodzieńczego. Niestety, tę propagandę przejęło również wielu lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczurka
Hej! Byłam ostatnio u mojej gino i stwierdziła u mnie torbiela i to sporego, bo 45 mm. Przepisała mi yasmine. Na razie czekam do miesiączki aby zacząć je brac, ale po tym co przeczytałam nawet bardzo się boję. Nie wiem co o tym sądzić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga 32
Cześć Wszystkim :) Ja biorę Yasmin od 4 lat. Na początku wszystko było ok- bynajmniej tak mi się wydawało, bo nie zwracałam uwagi na notoryczne migreny (nie pomyślałam, że może to być wynikiem brania Yasmin), lekarz mówił, że to niemożliwe bo Yasmin jest taki ' CUDOWNY", a pozatym masz wadę wzroku i nie nosisz okularów (też mi wada -0,25)w jednym oku, Palisz papierosy- mówili , to dlatego boli Cię głowa - rzuciłam palenie , nie pale ok 1 roku a głowa jak bolała tak boli, celulitu to nie mam chyba tylko pod oczami no i zaczęła mi się zbierać woda w organiźmie (bardzo często mam mrowienie całego ciała- jakby ktoś wbijał we mnie malutkie szpilki od środka) , przy braniu prysznicu to samo, o staniu w autobusie to nie ma mowy bo zaraz mi się robi słabo i oblewam się potem DOSŁOWNIE, do tego wszystkiego ok 6 miesięcy temu przyplątała mi się Dermatoza okołoustna ( straszne cholerstwo) nie mogę się tego pozbyć do dnia dzisiejszego . Sex- zapomniałam, kiedy ostatnio miałam na niego ochotę, no i przez 4 lata brania tego CUDOWNEGO YASMINE przybyło mi 19kg jestem załamana. Pozdrawiam Wszystkich piszcie swoje spostrzeżenia , bo to bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczełam brać Yasmine jesienią zeszłego roku i czułam sie po nich dobrze. Ponieważ miałam wypadek musiałam przerwać stosowanie i w tym okresie przerwy wróciły wszystkie uciążłiwe dolegliwości jakie miałam przed zastosowaniem Yasmine, czyli: -opuchnięte nogi szczególnie po długich podrórzach i przed okresem - niergularne miesiączki które zawsze takie były -pryszcze i to w niezliczonych ilościach (po yasmine miałam super cerę jakiej nigdy nie znałam) -przetłuszczające się włosy i to w tępie ekspresowym Stosując Yasmine schudłam ok 6 kg i w czasie przerwy nie przytyłam. Nie miałam też żadnych bulów głowy jedynie sporadyczne nudności (ok jednego dzień w ciągu jednego cylku przy stosowaniu Yasmine) Stres po odstawieniu związany z możliwością zajścia w ciąże i przy spóźniajacym sie o tydzień okresie na tyle zabójczy, tak że już wolę brac tabletki niż to poraz kolejny przechodzić. Dla mnie są Yasmine dobre. Przypuszczam że taki skłąd hormonów nadrabia mi jakieś braki które miałam lub wprowadza pewną równowagę dla mojego organizmu której wcześniej nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę mnie śmieszy ta cała panika:) a to dlatego, że o jakichkolwiek tabsach na forum bym nie czytała to wszędzie jakieś przerażające skutki uboczne;) ogólnie jeżeli tabletki są dobrze dobrane to nie występują żadne skutki uboczne. Ja biorę Jasmin już 3 lata. Jakieś skutki uboczne? Nic:) świetnie się po nich czuję, waga w miejscu. Dodam, że ja genetycznie mam słabe krążenie i mam zwiększone ryzyko do zatorów żył i do tego palę.Jakoś specjalnie nie zauważyłam problemów po braniu tych tabsów. Ogólnie to na ulotce jest informacja o tym ale też nie przesadzajmy i nie popadajmy w panikę, znam mnóstwo dziewczyn i kobiet, które je biorą i również mają się świetnie i są zadowolone. A historie o tym, że komuś spowodowały np. zakrzepicę czy coś w tym stylu to zawsze będą bo może się to zdarzyć ale na prawdę w pojedynczych przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo78
ja biorę Yasmin od roku i wszystko jest ok. A plamienie w pierwszych 3 miesiącach jest normalne - nawet na ulotce jest to zaznaczone. Za 2 miesiące zamierzam je odstawić, żeby miec dziecko. Yasmin zawierają tak małą ilośc hormonów, że nie trzeba czekać pół roku z zajściem w ciążę, tylko można to zrobić od razu. A tak poza tym - lekarze przepisują czasem tabletki właśnie po to, żeby zajśc w ciążę, bo po odstawieniu jajniki zaczynają "szaleć" i może sie zdarzyć, że uwalniają nawet po 2 komórki jednocześnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maj46x
Dziewczyny pilnie odkupię Yasmin, jak któraś ma więcej... pieniądze mogę wysłać na konto, albo jak któraś jest z Wrocławia to podjechać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rufinowa
Halo ,halo. też się przeraziłam jak poczytałam co Drogie Panie piszą i Yasminie. Mam podobne tendencje o jakich pisze Pino (do tego wysoki poziom krzepnięcia krwi), a tabletki łykam od dwóch lat. Jestem zachwycona, bo w czasie okresu gryzłam ściany i co najmniej dwa dni w miesiącu miałam wycięte z życia. Teraz jest świetnie, czuję sie doskonale i wszystko jest jak w zegarku, co do godziny dostaje okres. Jedna sprawa jednak zaczęła mnie niepokoić- zaczęłam być bardzo agresywna, nie ważne czy to w czasie okresu, po ... denerwuje się bardzo szybko a złość narasta do zastraszających rozmiarów. Najlepsze jest to ze mój partner zauważył, że wpadam w furie z błahego powodu- co do tej pory się nie zdarzało. Samo mnie do zaczęło przerażać i poszłam do ginekologa. Pani powiedziała, ze to bardzo prawdopodobne, ze to po Yasminie i zaproponowała przerwę 3-miesięczną. Cóż już po 2- miesiącach biegłam po Yasmin, bóle przypomniały mi co to okres i niestety przeryczałam miesiączkowe noce. Aleee faktycznie jestem łagodniejsza, milsza, bardziej uczynna, nie chcę kobiecie pchającej na mnie wózek z zakupami, w kolejce ukręcić karku. Czekam teraz jak moja ginekolog wróci z urlopu. Niestety nie miałam czasu przeczytać całego forum i wszystkich postów, ale czy to mozliwe, ze rośnie we mnie taka złość i nienawiść przez tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mam do odsprzedania 6 listków. Kto pierwszy ten lepszy, decyduje kolejność odpowiedzi na mail olcia.k@o2.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz konfronacji
Hej dziewczyny a może wam pomoże ..... kwasek cytrynowy , albo metanabol , słyszałem że pomaga ? albo se szczelscie w łeb wszystkie i tyle na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asu21
uważam,ze wiekszosc z was straszy inne dziewczyny swoimi wypowiedziami. ja osobiscie czesto chodze do dwoch Pań ginekologow,ktore sie z soba konsultujabo mam problem zdrowotny-a mainowicie chorobe hipocalemie,czyli niedobor potasu w krwi. od poltora roku stosuje novynette,kiedy to jako dziewica wybralam sie do ginekolog by porozmawiac o zabezpieczeniu zanim zdecyduje sie na seks z moim chlopakiem. nigy nia mailam jakichkolwiek skotkow ubocznych. okres trwa 1 dzien,jest skapy, zadnych bolow, zadnych zmian wagi, waze 50kg przy 169cm, idealne wymiary ciała: 88/60/88. zadnych humorow i duzy apetyt na seks. dodam tez ze zauwazylam ze novynette jest bardzo skuteczy;codzienny seks z moim ukochanym bez innego zabezpieczenia- i nie zaszlam w ciaze-bo dbam o siebie-zdrowo sie odrzywiam, lubie biegac,nie pale i jestem abstynetka. nawet kawy nie pije. jedynym zmartwieniem dla mnie jest uczulenie na slonce, przez co mam lekkie zmiany na nosku w postaci zaczerwienionej skory. dlatego moja ginekolog postanowila mi przepisac najpierw na pol roku diane35 zeby wyleczyc uczulenie, a potem Yasimin. zobaczymy jak bede dzialac. jestem dobrej mysli i jezeli mam jakiekolwiek watpilwosci ti ide do moich pan ginekolog i dyskutujemy. robimy badania i reagujemy jesli cos wyda sie podejrzane. dlatego dziwczyny kochane, zwracam sie do was byscie tak nie panikowaly. i nie przesadzaly. radze wam znalezc sobie odpowiedzialnego ginekologa,dbac o siebie- nie pijcie tyle alkoholu,ograniczcie palenie, zdrowo jedzcie i o stalych porach-bo to on jest glownym winowajcom waszych skutkow ubocznych. przy antykoncepcji nie powinnno sie tez stosowac w nadmiarze suplementow diety. wszystko w nadmiarze szkodzi. jezeli pojawiwja sie bole glowy o ktorych piszecie i inne nieprzyjemne objawy to zgloscie sie do ginekolga i zmiencie tabletki. bycmoze naprawde moga ktoryms z was nie sluzyc. czasem tak jest ze kobieta ma zbyt niska ilosc swoich hormonow, dlatego te przyjmowane dodatkowo tak rozregulowuja wasz gospodarke hormonalna. sa po prostu zbyt silne. moze warto sie zastanowic nad innnym sposbem antykoncepcji a nie szukac na wlasna reke wielkiego zla,ktore zabija, w polskich srodkach antykoncepcyjnych. na zacodzie robia duzo szumu, a wina lwzy po stronie kobiet bo nie dbaja o siebie i chodza do ginekologa kiedy nie maja innego wyjscia. a potem okazuje sie ze wina obarczane sa tabletki i lekarze. nauczcie sie szczerze rozmawiac z waszymi lekarzami. warto miec 2 ginekologow i dodatkowo badac sie u lekarza ogolnego. ruszcie tylki z domow i nie narzekajcie tak, bo czlowiak sie wtedy robi przeczulony. no wiec...dbajcie o siebie,pozdrawiam;) wybaczcie obszernosc teksyu,ale chcialabym jak najlepiej was wesprzec i doradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzedam trójpak Yasmin (3x21), jako całość. Ważne do 09.2013r. Kontakt olcia.k@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda gadac.....
prawda jest taka, ze wiekszosc dziewczyn traktuje pigulki, jak cukierki. Nie badaja sie, zalezy im jedynie na ich dzialaniu antykoncepcyjnym. A potem jest krzyk, ze zakrzepica, ze udar... Przeciez to podstawowe przeciwskazania do stosowania tego rodzaju antykoncepcji! Wczesniej zadna o tym nie wiedziala? Ulotki nie czytala? A lekarz tez niezly, skoro pacjentki nie uswiadomil... Biore Yasmin od dwoch lat. Nie mam zadnych skutkow ubocznych. Tyle, ze mam zdrowe serce i uk.krwionosny, nie mam tendencji do zakrzepicy, migren, nigdy nie palilam papierosow. Lekarz zanim zapisal mi pigulki, zbadal mnie, wykonal badanie cytologiczne, przeprowadzil wywiad lekarski. Regularnie tez badam piersi. I tak to powinno wygladac moje panie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ostatnio wykupiłam tabletki YASMIN 6 opakowań przepisanych przez lekarza. Postanowiłam zrobić sobie małą przerwę w ich braniu. Chętnie odsprzedam 30zł za opakowanie. Na tab.data 2013r. . iwonka8903@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beataaaaaaah
Hey! mam do zaoferowania receptę na dwa opakowania i jedno całe opakowanie, gdyż zrezygonowałam na jakiś czas z zarzywania. beata06@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lizzy_LiZ
sprzedam tabl.anty. yasmin. myszka197500@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiakasz
A mnie się zrobił straszny cellulit na udach po Yasmin. nie chce odstawiać tabletek, ale ćwicze codziennie mam dietę i łykam tabletki antycellulitowe i nic.. Schudłam 4 kilo a ważyła wcześniej 52 a ten syf na udach ani drgnie.. rzucić pzez to tabsy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeszłam na Yasminelle, więc chętnie pozbędę się 1 opakowania Yasmin, długa data ważności. Możliwość odbioru os. w Wawie. Nr gg 3142516.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta Koszczyk
Hej, Sprzedam kilka opakowań Yasmin. Lek oczywiście oryginalny (zakupiony w aptece), w oryginalnym nieotwieranym opakowaniu. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: marta.koszczyk@gmail. com Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d0rc1a
Jestem wsciekła sama na siebie, że dopiero teraz skojarzyłam wiele z dolegliowści o których piszecie z Y***, po prawie roku od ich stosowania... Depresja non stop, nie wychodziłabym z łóżka, nic mi sie nie chce, przytyłam 10 kg, obrzmiałe piersi już prawie pr 7 tabletce i ostatnio drętwienie nóg i rąk, pomimo że zażywam mg i potas. Tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę te tabletki już 4 miesiac i mi nic nie jest, czyje się super, lepiej niż po innych. Ale właśnie z tego co wiem, nei każde tabletki każdej osobie podejdą, dlatego jest ich wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.we-dwoje.pl/zabojcza;antykoncepcja,artykul,16040.html http://polki.pl/zdrowie-i-psychologia-lekarstwa-preparaty_artykul,10029743.html?print=1 Jestem w dość ciężkiej decyzyjnie sytuacji. Od 2009 roku biorę Yasmin, bez żadnych przerw i regularnie. Na początku było bardzo niekomfortowo- aż 9 kg przytyłam, oraz bardzo źle się czułam. Tabletki zaczęłam brać z polecenia lekarza, bo miałam bardzo nie regularne miesiączki nawet co 3-4 miesiące i w dodatku tak bolesne, że aż karetka była wzywana do mnie. Jednak po kilku miesiącach brania tabletek byłam najszczęśliwszą 19 latką na ziemi- regularny i bezbolesny okres. Z czasem jednak, zaczeło być gorzej. Najpierw pogorszył mi się wzrok i rozlegulowały jelita- ciągle albo rozwolnienie albo zatwardzenie, czesto jak zjadlam bylo mi nie dobrze- zgada lub wymioty. I tak przez killka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez ostatni rok poczułam się jak całkowita hipohondryczka. Wszystko mnie bolalo- nogi, brzuch, glowa, szyja, nie spię i nie spałam po nocach (klade sie kolo 3 w nocy)... Potem pojawiły się zajady, tradzik, alergie.. Paznokci praktycznie nie mam. Zaczęłam przyjmować różne leki i witaminy. Nic nie skutkowało. Wstyd mi czasem bylo narzekac chlopakowi, juz nie mowiac o calkowitym spadku libido oraz o tym, ze nawet po piersiach nie dalam mu sie dotykac, bo bola mnie bardzo.. Od 2 miesiecy stracilam jedną trzecią włosów. Wystraszylam sie porzadnie bo boję się że zaczynam łysiec.. W dodatku bóle piszczeli i piersi mnie dobijaly. Wczoraj wieczorem, stwierdzilam ze mam dosc! Wpisalam w google moje obiawy i ku mojemu przerazeniu w pierwszych propozycjach google wyswietlily mi sie same artykuly o Yasmin i o jego negatywnym dzialaniu. O tym, ze w wielu krajach trafil na liste lekow zakazanych-smiertelnych. Jestem w trakcie brania- zostalo mi 10 tabletek i wiem, ze nastepnej nie przelkne. nie wiem co robic. wiem, ze mialam tragedie przed braniem - bole i nie regularnosc. ale teraz wiem ze wole to niz brac tabletki. czy moge przerwac tak w polowie? czy nie bedzie jeszcze gorzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heckenrose
Właśnie dziś zaczęłam zażywanie holenderskiego odpowiednika Yasmine. Skład ten sam tylko firma go produkująca to Sandoz. Za 3 opakowania zapłaciłam 30 euro więc cena chyba taka sama jak w pl. Te tabletki przepisał mi mój lekarz rodzinny, gdyż tutaj do ginekologa idzie się tylko ze skierowaniem. Czytając te wszystkie wypowiedzi na formun to można oszaleć :-) Czytałam że tabletki nie zatrzymują wody w organizmie, i nie powodują zmian wagi, ale w ulotce mojego leku jest wzmianka o wadze oraz o zatrzymaniu wody. Jak każdy lek ma swoje wady oraz zalety. Mam nadzieję, że tabletki będą mi służyć. Jeżeli nie chyba zdecyduję się na implant na 3 lata :-) I mam nadzieję, że tabletki troszkę dodadzą mi kilogramów i pomogą przy podskórnym trądziku na brodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaamam
witam Od 6 dni zazywa yasmin i dopiero po 6 tabletce dostałam zawroty głowy i boóle. I nie wiem czy mam przerwac czy brac dalej czekajac az minie samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Organizm musi się przystosować do nowego stanu.Po 6 tabletce organizm się nasycił i zareagował.Bierz dalej i czekaj jaka bedzie dalsza reakcja.Nic nie ma za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam yasmine i ogólnie czułam się dobrze z tym, że był jeden duży problem a mianowicie totalny zanik popędu seksualnego, libido = 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam do sprzedania 1 opakowanie (21 tabletek) Yasmin. Data ważności : 11.2015 cena 35zł +5 zł koszty wysyłki kontakt: ninawol@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×