Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

Zimowe starania 2005

Polecane posty

Gość angela-32
no właśnie ja też tak to rozumiem, a potem jakiś czas jest normalna aby później stopniowo wzrastać i od ok trzeciego mies utrzymuje się już podwyższona do końca ciąży, parę godzin przed porodem spada i zaczyna sie szczęśliwe rozwiązanie :) tak wynika z moich obserwacji u koleżanek :) tylko tego spadku po terminie @ nie byłam pewna bo moje koleżanki nie planowały tak jak my więc nie mierzyły temp w dniu spodziewanej @ i parę dni po...;) czy ktoś wogóle zrozumie co ja tu za wywód stworzyłam ;) ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela- ja to rozumiem:-) Tzn twój wywód:-) @ nadal brak :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewwczyny :) Asik trzymam kciuki!!! To będzie to :) A z tą temp. to ma się od owu utrzymywać a spada przed okresem. Trzymam kciuki żeby ci się udało. No i tabelka załęła by się alfabetycznie od A :) Angela, no bo ty masz rację, bo ja te wózki są za niskie to przy naszym wzroście, to będzie przerąbane schylać się tak nisko. Ty szukaj i jak by co to wklejej linki ja też będę patrzeć i wklejać :) Oj chciało by się już wybierać i brzusiowac. Dziś moja tempka 37,3. A z tymi objawami to nawet nier wiedziałam, że onbe wcale nie tak szybko się pojawiają :)Dobrze wiedzieć. Ale źle dziś spałam, nie mogłam zasnąć w nocy, potem się o 6 obudziałm, zasnęałm na siłę i ledwo teraz na oczy widzę. Asik a kiedy robisz test? Życze miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik tak trzymaj:) Jakoś dziwnie boli mnie brzuch, jakby na @ a to dopiero za tydzień, to samo miałam miesiąc temu i myślalm ze to moze ciąza, pewnie i teraz nie, tylko czemu mnie boli:( Jakoś wogóle nie wierze że tym razem się udało a chciałabym bardzo:) jak wy wszystkie ehhh Jakoś mi smutno się zrobiło ehhh, ale nie zasmucam już was bo miało być optymistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela-32
kupiłam testy owu :) ciśnienie spada, a ja niskociśnieniowiec jestem buuu 😭 mam wrażenie, ze mam głowę taką cieżką, że zaraz mi odpadnie, potoczy się po podłodze pod telewizor...:( będę sie potem czołgać i ją wyciągać :( a tam chyba już troche kurzu jest bo od tygodnia nie odkurzałam...:( to będzie cała w kotach buu 😭 i robota dodatkowa bo będę musiała głowę umyć zanim ją znów na szyję zasadzę...:( to moze lepiej się położę zanim odpadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dziewczyny mam strasznego doła moje kochanie jutro z samego rana wyjeżdża mam jakieś złe przeczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela ja też dzis umieram, mam wrażenie, że zaraz zasnę. Boję sie iść do sklepu, bo mogę zasnąć. A wyglądam paskudnie. Oczy podkrążone, blada. Ale twój opis był niezły, ubawiłam się :) Ale oczywiście bardzo ci współczuję :) Biedactwo, faktycznie połóż się :) Poczwarko, nie dołujesz nas, po to się tu spotykamy, żeby pogadać, jak ciąglę bedziemy o miłych rzeczach to się zrobi monotonnie :) Mamy sobie przeciez pomagać :) Ja za to nic kompletnie nie czuje, czasem tylko coś mnie zakłuje. Też się boję że wtym miesiąci=u wszystko stracone. Ja też sie pożalę, bo kupiłam testy ciążowe od te ewy analityk, 8 lutego kasę przelałam i do dzis nic nie dostałam. Głupia byłam bo nie sprawdziłam ile ma negatywów a ona je cały czas dostaje!!! Bo nie wysyła towaru, ludzie miesiąc czasu już czekają. Uważajcie na nią, ja jeszcze do piatku poczekam na testy ale jak nie dojdą to dostanie negatywa ode mnie, a już na pewno nic od niej nie zamówie. To byłlo by na tele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem skąd te moje przeczucia się biora poprostu czuję że tak długa rozłąka nie może dobrze się skończyc :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela-32
nie położyłam sie :P za to cosik znalazłam dla nas :) "Jakie to objawy, które dają podstawy do podejrzeń? Oczywiście brak miesiączki jest "podstawową podstawą" do obaw (lub radości - może trudno w to uwierzyć, ale dla niektórych jest to stan błogosławiony!), choć jest mnóstwo innych powodów, które mogą ją zatrzymać czy opóźnić: podróż, przemęczenie, stres, strach przed ciążą, problemy hormonalne lub choroba, otyłość, anoreksja czy w ogóle odchudzanie, zaprzestanie zażywania pigułek. Objawy odczuwane przez kobietę (nie muszą wystąpić wszystkie): Powiększenie, mrowienie i przeczulica w piersiach mogą się pojawić już kilka dni po zapłodnieniu, jest to jednak objaw mało specyficzny, bo częsty przy napięciu przedmiesiączkowym. Piersi stają się bardziej wrażliwe, bolesne, stają się także pełniejsze, a dookoła brodawek powstają niewielkie guzki, które są ujściami gruczołów łojowych około ósmego tygodnia ciąży. Poranne nudności, wymioty (czasami mogą dokuczać przez cały dzień), ślinotok, zgaga. Co do tego, kiedy występują, zdania są nieco podzielone. Jedni mówią, że nudności i wymioty występują od 6-8 tygodnia i zazwyczaj trwają do 12-14 tygodnia ciąży, inni że mogą się pojawić już w 2 tygodniu po zapłodnieniu. Częste oddawanie moczu 6-8 tygodni po zapłodnieniu. Wzmożony apetyt lub odwrotnie – utrata łaknienia, lub tzw. zachcianki. Zawroty głowy w pierwszym trymestrze Zaparcia też w tym okresie We wczesnej ciąży pojawiają się też bezbolesne, częste skurcze jelit. U kobiet palących może pojawić się niechęć do palenia Zwiększona wrażliwość czuciowa - lekkie uderzenie, czy zadrapanie boli bardziej niż zwykle. Uczucie zmęczenia, zwiększenie potrzeby snu w czasie pierwszych tygodni ciąży. O ile powyższe objawy są subiektywne, odczuwa je kobieta, ale nie można ich zobaczyć, zmierzyć, o tyle poniższe są już bardziej obiektywne, co nie znaczy "pewne": Dość pewnym objawem, o ile nie jest spowodowany np. zaziębieniem, czy jakimś stanem zapalnym w organizmie, jest podwyższenie podstawowej temperatury ciała powyżej 37 °C, utrzymujące się przez min. 2-3 tygodnie po owulacji. Jeżeli nastąpiło zapłodnienie, temperatura ciała w czasie spodziewanego terminu miesiączki zwiększa się o jakieś 6-10 kresek. Szereg zmian w narządach płciowych, które stwierdza lekarz w trakcie badania ginekologicznego. Na początku ciąży stają się sine i "rozpulchnione". Rozpulchnienie macicy i szyjki 2-8 tygodni po zapłodnieniu, choć może to być spowodowane także opóźnianiem się miesiączki. Powiększenie macicy i brzucha dostrzegalne dopiero po 8-12 tygodniach, a dla mało spostrzegawczych dużo później. U niektórych kobiet w pierwszych tygodniach ciąży pojawiają się przebarwienia skórne – na wargach sromowych, brodawkach, linii biegnącej od pępka do spojenia łonowego, mogą pojawić się także przebarwienia na twarzy, ale mogą to być także objawy zaburzeń hormonalnych. Pewnymi oznakami ciąży są: Możliwość oglądania embrionu lub pęcherzyka poprzez USG (4-6 tygodni po zapłodnieniu) Czynność serca płodu słyszalna w 10-20 tygodniu w zależności od aparatu Ruchy płodu wyczuwalne poprzez powłoki brzuszne od ok. 20 tyg. (niektóre źródła mówią o 16 tyg., ale to raczej w kolejnej, a nie pierwszej ciąży)" emilcia te złe przeczucia to strach przed rozłąką :( też tak często miałam keidy mój M pracował jako przedstawiciel i bez przerwy był w drodze :) kiedy wyjeżdżał na dwa, trzy dni też mnie sie wydawało, ze mam złe przeczucia, kiedys nawet zrobiłam mu scenę, zeby nie jechał bo mam złe przeczucia :( będzie oki nic sie nie stanie :) Twoje kochanie wróci całe i zdrowe i straaasznie stesknione :)👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela- niezła jesteś:-) Piękny opis twojego samopoczucia:-) Emilcia- wiem że jest ci ciężko, twoje złe przeczucia to na pewno wstęp do ogromnej tęsknoty. Będzie dobrze, za rok znowu będziecie razem, szczęśliwi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilcia to nie prawda, nie możesz tak mysleć. To w niczym nie pomoże, znam bardzo duzo par, które rozstawały ssię na tak długo. Jedna to nawet od dwóch czy trzech lat tak zyje. Ona do niego jedzie, on próbuje się wyrawać. Trzeba mysleć optymistycznie, taka rozłąka może was tylko wzmocnić. Będzie dobrze kochaniutka, nie bój nic. A teraz natychmiast wyłaż z doła bo jak cię twój ukaochany będzie taką widział to będzei mu bardzo ciężko wyjechać. A to przecież nie o to chodzi, prawda?? No niunia, usmiechnij się, choć przez łzy. On myślisz że się nie boi, przeciez rozłaka działa w dwie strony. Kobieto on chciał mieć z tobą dziecko, kocha cie i nie zostawi. Trzymaj sie!!!👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela- sporo tych informacji:-) Z tą temp podwyższoną 2- 3 tyg po owulacji to u mnie trochę wiecej niż 2 tygodnie, a w dzień terminu @ miałam właśnie najwyższą bo 37,4. No i piersi mam większe i chwilami bolesne. Brzuch mnie troche kłuje z boku, szczególnie jak szybko kawałek idę. Test chyba zrobię jutro rano lub w sobotę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela no nieźle chyba sobie to drukne. Oj jak ja bym już chciała wiedzieć.....Niech te etsy przyjdą w końcu to sobie jeden zrobię w niedzielę, może cóś pokaże :) Ehh, nie ma się co schizwać. Jak wróce 20 na uczelnie to mi się czas mysleniem o czymś innym wypełni i jakoś dotrawam do 27 lutego. Nienawidze czekać!!!!!!buuuuuuuuuu 🌼 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam stwierdzilam ze co bedzie to bedzie, nie mam kasy zeby kupowac ciągle test ciazowy:) ale jak to podswiadomosc dzialać musi skoro tyle dziewczyn starających się widzi u siebie objawy ciązy(ze mną włącznie:) Mąż się ze mnie ciągle śmieje, on jakiś taki spokojny a ja ciągle pytam go jak myśli czy juz jestem w ciązy:):):)a on na to a z kim niby:):):) ( w zartach oczywiscie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No też nie kupie teraz bo kasiorki nie mam. Ale mam pytanie, bo ja uwielbiam brać gorący prysznic, taki nie że aż parzy ale taki bardzo bardzo ciepły. Czy to może jakoś negatywnie wpłynąć na fasolkę, jeśli ewentualnie jest? Czy można przez takie coś poronić?? Aha i na jednym topiku coś laski pisały że nie wolno pić soku malinowego w ciąży ale nbapisały dlaczego. Właśnie dlaczego nie wolno? Tak z ciekawości pytam, bo to przeciez sok jak każdy inny. Chyba. Poczwarko ja też się męża pytam ale on mi odpowiada, a co ja ugs jestem czy test ciązowy, skąd mam wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też słyszałam o herbatkach czy tam sokach malinowych, chyba herbatkach że nie można pić bo powodują skurcze i można szybciej urodzić, to chyba we wczesnej ciąży te skurcze też byłyby groźnie i chyba mogą spowodować poronienie. Ale to szczątkowe informacje które mi się o uszy obiły. I jeszcze podobno chodzi o napar z liści a nie z owoców to ja już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha no tak to rozumiem. A co gorącym prysznicem, szkodzi czy nie szkodzi? Dawno Misi nie było, ciekawe co u niej bo miala termin @ na 15.02. Juleczka a gdzie ty się podziewasz? Ide smażyć naleśniki :) Pyyychaa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczkowa- z tym prysznicem to nie wiem. Z jakimś ekstra gorącym to bym nie ryzykowała, np kąpiel w gorącej wodzie jest chyba niedozwolona, a prysznic... nie wiem, ale chyba też trzeba z nim ostrożnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) oh ciężki dziś dzień, nie dość że sporo pracy to jeszcze taka brzydka pogoda brrrr, ale już niedługo do domku:) Misiaczkowa też czytałam, że gorąca kąpiel szkodzi ale prysznic chyba nie bo pod prysznicem szybko się mysjesza w takiej gorącej kąpieli siedzisz dłużej i w ciązy jest to niewskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Juleczko:) Aha no to ok, moge się prysznicować spokojnie :) No pogoda paskudna, własnie sie reanimuje kawą, już nie daje rady ledwo na oczy patrze. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też ledwo na oczy patrzę, spać mi się chce okropnie ale co się dziwić przy takiej szarej, ponurej pogodzie. I bądź tu człowieku pełen energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela-32
julk_a położyłam sie ale nie mogłam zasnąc :) nie umiem spać w dzień :) gorąca woda pobudza krążenie krwi co moze wywołać @ w pierwszysch tyg ciąży :O nie powinno się siedzieć w wannie pełnej bardzo ciepłej wody, a pod prysznicem kierować bezpośrednio na brzuch strumienia b. ciepłej wody :) ginekolodzy radzą przy podejrzeniu ciąży stosować kąpiele o niższej temp niż zwykle :) gdzieś to kiedyś przeczytałam ;) nie mam mleka a kawy bez zabielacza nie ruszę 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela-32
oj widzę, ze tu obiadki skwierczą na kuchenkach :D cisza jak makiem zasiał :D a co gdybym w tym miesiacu zrobiła próbę ;)??? korci mnie :P ale jestem w 9 d c i biorę antybiotyk, to chyba lepiej nie...:O prawda ;) ??? jestem strasznie neicierpliwa :) już bym chciała...;) jeszcze musze zrobić toksoplazmozę...:) poziom prolaktyny już zrobiłam i jest w normie wiec tu problemu nie ma mówiłam Wam, że zamówiłam teściki ??? na razie mierze tempkę żeby sprawdzić czy wogóle jajeczkuje :O moze zrobie jeden teścik jeśli zdąrzy przyjsć ??? tylko czy mi wystarczy wtedy na nastepny miesiac w godzinie 0 ??? ile zużywacie teścików w jednym cyklu??? podzielcie się wiedzą z koleżanka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabcial
Hej dziewczyny nie ma mnie jeden dzień a tu tyle do czytania. Asik mam nadzieję, ze za kilka dni będziemy Ci wszystkie gratulować z pewnego faktu! zapoczątkujesz fasolkowanie i prześlesz ciążowe fluidki którymi nas zarazisz już się bardzo cieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela-32
sabcial czytaj, czytaj kochana :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabcial
angela, nie robiłam ani jednego testu owulacyjnego obserwuje śluz i zawsze boli mnie brzucho i jajnik w ktorym pęka jajeczko, chyba robie to dobrze bo zaszłam w ciąże ale jak już pisałam zarodek się nie zagnieździł. Teraz znów sie staramy ale w tym miesiącu nic z tego nie wyszo ale w marcu kończe 32 lata i zrobie sobie sama prezent, jestem tego pewna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela-32
w marcu zrobimy sobie razem prezenty :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uzywalam w tym miesiącu testów. Mialam 5 i to było stanowczo za mało. Zabrakło mi jakiś 2-3 testów. Myslę, że 8-10 powinno spokojnie wystarczyć. Zrobicie sobie prezenty, zrobicie :) Z taką determinacją napewno :) Ja tez próbowałam się zdrzemnąć ale nie dało rady, bo wypiłam kawe i mi pikawa waliła jak oszalała. Ale jestem kompletnie rozbita. Dzis się kłade wcześniej spać. A tu jeszcze mężulek chciałby sie poprzytulac ale ja nie dam rady dziś, kompletnie nie mam nastroju i ochoty. Bidulek, wpedze go w celibat :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski ale sie wnerwiłam!!!!! Matko widziałyście topik tej luckylady?? I jej wypowiedzi: moje zdjęcia są napiekniejsze, jestem najberdzie seksowna ze wszystkich dziewczyn na blogu. Matko kochana ubraał się w obcisłą sukienusię i uważa sie za nie weidomo co. Ale pusta laska ło matko kochana!!!! Normalnie nie mogę. Za kogo ona się uważa. No nie mogę, chyba normalnie jej cos napisze, jak mnie tacy ludzie wkurzają, tacy bezmyślni, i co mają sobie teraz pomysleć inne dziewczyny. bo ta jak myśli, że usiądzie na podłodze i nogi rozkraczy alebo porobi sobie zdjecia cycków to jest ekstra seksy, a nie ejste taka piękan jak piosze widziałąm jej zdjeia jeste ładna ale bez przesady. Ale się wkurzyłam 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×