Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

Zimowe starania 2005

Polecane posty

Co tu taka pustka? Gdzie jesteście???😭 Byłam na szkole rodzenia, prowadził lekarz facet, co mnie zdziwiło, ale miły i wyluzowany, pokazał salę porodową, salę gdzie robia cc. Wprawdzie tam nie będę rodzić, ale fajnie było to wszystko zobaczyć- i trochę sobie uświadomić co mnie czeka... Mam pytanie do mam: czy należy kupować i kaftaniki i koszulki bawełniane? Czy jest jakaś różnica? Czy maluszkom jest w tym wogóle wygodnie, bo ja mam wrażenie, że może się takiemu malcowi koszulka podwijać i gnieść. Jak to było u Was? Lecę coś zjeść... Pozdrawiam serdecznie🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topik na wymarciu???? ;) :P Kocico, nabierzesz wprawy za kierownica, zobaczysz! Poczatki zawsze troche niepewne 🌼 Reniu, gdzies na stronie 165-168 Misiaczkowa podawala swoja wyprawde dla Lidki i Gruby Mis jej odradzala kaftaniki na rzecz body :) Ja kupilam 2-3 koszulki gdyby byly potrzebne np. jak sie pepek bedzie goil. Reszta to bodziaki. Ja sie jakos nie przygladalam na metki, ale chyba wiekszosc mam bawelniane. Patrzylam tylko, zeby nie bylo jakis nalepek gumowych, obrazkow itp i zestawien ostrych kolorow na bialym, bo sie boje, ze pofarbuje w praniu, a gumowate ozdobki na ubrankach spale zelazkiem. Nie wiem co mi brat od bratowej przywiezie dla malej :O Oby nie brudny roz i kolor musztardowy :P Fajnie, ze moglas poogladac oddzial polozniczy. Ja ide w srode do szkoly, ale wszystko \"na sucho\", teoretycznie, przyjdzie polozna, pogada i pojdzie. Nie ogladamy szpitala 😠. Moze film video bedzie? Dostalismy do domu film video/dvd o karmieniu. Straszna propaganda na karmienie piersia na zyczenie :O Prawie wprost mowia, ze jak karmisz butla, to jestes zla, zacofana matka i taaaaka szkode wyrzadzasz dziecku 😠 Nie podoba mi sie takie podejscie. Cycek jest biologicznie najwlasciwszy, zgadzam sie, ale bez przesady. Na butelce tez sie da odchowac dziecko. Poziom cukru we krwi po obiedzie mam za wysoki 😭 Mierzylam sobie :( A ja tak kocham ciasteczka 😭 :( Nie moge sie wygrzebac ze zwalow pracy 😠 Ja chce L4 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, mam pytanie o szczepionki. Z zeszlym tyg. sie dowiedzialam, ze w Norwegii nie szczepia standardowa BCG (na gruzlice), ale poniewaz ja jestem z Polski, to na 99% zaszczepia moje dziecko zaraz po urodzeniu. Podobno podaja tez szczepionke na WZW typu B. Jak to jest w Polsce? Ktore szczepienia sie robi i kiedy??? I jeszcze jedno. Kiedy mozna zaszczepic dziecko anatoksyna przeciwko boreliozie (kleszczom)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj, nie o borelioze chodzilo. Juz znalazlam. Moze sie wam tez przyda?: - szczepienie przeciw odkleszczowemu zapaleniu mózgu i opon mózgowych ( choroba wywoływana przez wirusy przenoszone przez zarażone nimi kleszcze - ale tylko niektóre kleszcze są zarażone, a nie wszystkie ). Szczepionkę można stosować u osób powyżej 1 r.ż. Konieczne są 3 dawki. Dwie pierwsze w odstępie 1 miesiąca i dawka przypominająca po 9 - 12 miesiącach od pierwszej. Następnie po 3 latach dobrze jest podać kolejna dawkę przypominającą. Szczepionka nazywa się FSME - Immun Inject. Koszt w mojej przychodni 60 zł za 1 dawkę. Warto, aby szczepienie rozważyły szczególnie osoby często przebywające w miejscach zadrzewionych, choć ostatniej zimy pojawiły się też pogryzienia przez kleszcze, zimujące w drewnie używanym do palenia w kominkach. U nas las wokolo i w kominku palimy drewnem cala zime :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wróciłam i przyzwyczajam się na nowo do pracy:-) Rozleniwiłam się przez te 4 tygodnie nie ma co:-) Odpoczęliśmy sobie nad morzem, było cudownie, choć pogody słonecznej jak na lekarstwo. Niestety ten czas szybko minął... 14 sierpnia mam wizyte kontrolną u profesora, ciekawe co mi powie, czy są jeszcze jakieś przeszkody poza ewentualnie psychiką. Pożyjemy zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadamy strasznie! Asiku-dobrze, że już jesteś! Mam nadzieję, że naładowaliście akumulatory i że teraz przyniesiesz nam na topik pozytywne wieści:) Trzymam kciuki za wizytę kontrolną! Lucyjko-niestety nie wiem o szczepionkach nic pewnego-doświadczone mamy będą wiedziały lepiej. Dzięki za nr strony z wyprawką, znalazłam też listę od poczwarki, zaraz popatrzę. Wczoraj byli u nas na cały dzień znajomi z 3-miesięcznym Dominikiem. Trochę zestresowałam, ze nie dam rady-ona go karmi na żądanie, czyli nawet co pół godziny. Nie chciał zasnąć, pod wieczór już i ją i mnie bolała głowa. Ona sobie wzięła apap, ja wolałam nie brać, położyłam się jak pojechali, ale myślałam, że padnę...Oby mi moje dziecko dodało siły i wytrwałości. A gdzie tu jeszcze dom, wszystkie prace przy nim, kolejne dzieci. Gruby misiu-jesteś moim guru! Aha-no i okazało się, że prawdopodobnie ubranka 56 które kupiłam będą za duże. Oczywiście nie wiadomo jakie będzie dziecko, ale one byłyby w sam raz na tego 3-miesięcznego chlopca...A body chyba raczej powinny być nie za luźne? Co myślicie? DZiś jedziemy do znajomych w góry, wracamy jutro. Mąż będzie balował, a ja spokojnie przy soczku sobie poleniuchuję po wczorajszym dniu:D Pozdrawiam serdecznie i podnieśmy trochę ten topik, bo nam niedługo zejdzie niżej niż nasz dołek na doła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reniol- fajnie że sobie pojedziecie w górki:-) Zawsze warto sobie robic takie wypady...:-) Ależ mi się nie chce pracować, wcale nie mam dość \"niepracowania\" po 4- tygodniowym wolnym:-) Chyba w poprzednim wcieleniu byłam leniwcem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Reniol, fajnie, ze jedziecie w gory! Odpocznij! Ja tez kupilam ubranka na 56! i na 62! Mysle, ze jak pod body wejdzie jeszcze pieluszka, to nie beda bardzo za duze ? :O Reniol, dla naszego topiku zamowienie poszlo na idealnie grzeczne i cudowne maluszki, nie? :P :D Wszystkie udane dzieciaczki! Napewno sobie poradzisz ze swoim szkrabem 🌼 Ja postanowilam, ze jesli bedzie dziecko prawidlowo przybieralo na wadze, to nie bede karmic na rzadanie i nie bede wybudzac w nocy do karmienia. Asik, zazdroszcze urlopu :P Ciesze, sie ze odpoczelas nad morzem 🌼! Od wczoraj boli mnie glowa :O Wzielam apap, ale nie bardzo.... Dziewczyny, zameldowac sie prosze!!! Misiaczkowa (czy ty juz w Zakopanem???) 🌼 Poczwarka🌼 Kocica🌼 Jagula 🌼 Naughtly🌼 Fryzella🌼 Angela 🌼 Gruby Mis🌼 Sabcial 🌼 Genewo, tulam ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucyjka- to ja też zamawiam grzeczne dziecko:-) Ale najpierw szczęśliwą, zdrowiutką ciążę... Te dwie magiczne kreseczki... Łapię małego dołka, że to pewnie jeszcze nie koniec rozczarowań, znowu będę przeżywać, mieć objawy ciążowe a @ i tak przyjdzie jeszcze wiele razy.. Czasem nie mam już siły psychicznie... ale wiem że nie mogę się poddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik, ty masz napewno zaklepane wyjatkowe, najgrzeczniejsze malenstwo i pewnie dlatego tak dlugo musisz czekac na ta specjalna przesylke ;) Ale nie poddawaj sie kochana! 🌼 gdzies tam jest zapisane w gwiazdach, ze zostaniesz mamusia :) tylko my nie wiemy kiedy. Ta wizyta u profesora 14 sierpnia, to z wynikami z laparoskopii czy jeszcze robisz inne badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wizyta u profesora jest kontrolna po laparoskopii. Chyba mi szczegółowo omówi co to oznacza dla starającej się o dzidzię mieć małe ognisko endometriozy i co oznacza jego wycięcie. Innych badań na razie nie planuję bo już nie wiem czy coś zostało, chyba wszystkie już zrobione. Pewnie mi powie co dalej. Czy zaczynamy i kiedy jakieś stymulacje, ale chyba mnie to nie dotyczy skoro z moim pęcherzykiem jest raczej co miesiąc wszystko ok. Zawsze jak mi kontrolują w okolicach owu to jest, później pęka i... echo jak na razie. Strasznie bym chciała żeby kolejna @ już się nie pojawiła. W końcu jakaś szansa jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik, trzymam kciuki, zeby urlop nad morzem okazal sie wyjatkowo owocny :) Kiedy masz termin @? Zebym mogla trzymac jeszcze mocniej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin @ mam jakoś 18- 19 sierpnia. Wcześniej wizyta u profesora, która może ostudzić moje zapały... lub wręcz przeciwnie. Poczekamy zobaczymy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja tylko na sekunde , chcialam napisac ze przez tydzien nie bede miala dostepu do internetu bo wyjezdzam do Polski. Do przeczytania 🖐️ OCZYWISCIE POZDRAWIAM WSZYSTKIE UCZESTNICZKI TOPIKU :D Trzymajcie sie dziewczyny i dbajcie o siebie {kwiatek]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Reniolku miłego wypadu w góry narazie przy soczku,napewno bedziesz cierpliwą mamą i poradzisz sobie ze wszystkim.A jak tam brzusio rosnie troszke ,ile juz przytyłas? Kocico ogromne gratulacje za zdanie prawka to moje marzenie ❤️ Asik kochanie witaj ❤️,ciesze sie ze odpoczełas i zrelaksowana zaczniesz staranka i oby były owocne,tak duzo przeszłas ze musi byc dobrze ,trzymam kciuki. Lucyjko a jak u Ciebie brzusio ?kiedy idziesz na wizyte do gina?kiedy miałas ostatnie usg?Jak sie czujesz ,który u Ciebie juz tydzien? Naughty a Ty samolotem bedziesz latac?czy autokarem?Jedziesz rodzine odowiedzic?Miłej podrózy wracaj do nas cała i zdrowa ❤️ Misiaczkowa niezłe te dresy :D Wy pewnie wypoczywacie ,fajnie wam :D Misiu a Ty gdzie sie podziewasz? Sabcial co u Ciebie? Jagulka jak mama sie czuje? Poczwarka co u Was? Genewo mysle o Tobie ❤️ pamietaj ❤️ U mnie mdłosci juz mniejsze ,piesi ogromne,brzusio wydety,dzis robiłam dzis badanie krwi i na toksoplazme w piątek odbiór badan a w nastepnym tygodniu ide na wizyte do gin. POZROWIENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!!!! Podczytuje ale nie mam czasu aby coś napisać - dziś na sekundkę. Opiekuje sie babcią bo mama wyjechała - żyje na dwa domy. W skrócie - Bartuś z każdym dniem sprawia mi wiecej radości śmieje się , gaworzy jest wspaniały jednym słowem :) Karola jest mniej zazdrosna - ciągle jej powtarzam jaka jest ważna - wszystko robimy razem a Bartuś jak ją widzi to się śmieje i to ją moblilizuje :) Asik - tzymam kciuki aby profesor powiedział Ci same pozytywy. Brzuchatki - dbajcie o siebie, dziewczymy ten stan w ktorym teraz jesteście jest jednym z niezapomnianych i wspaniałych. Odpoczywajcie bo czeka Was dużo pracy - ale warto dla uśmiechu tego maleństwa. Nawet wstawanie w nocy może byc przyjemne - wszytsko zalezy od nastawaienia - życzę Wam pozytywnego. Angela - napisze tylko to co już nie raz PODZIWIAM CIĘ za to że chcesz ciągle się uczyć - to wspaniałe. Tak trzymaj. Misiu jak sobie radziesz z czwóreczką - dla mnie dwójka już jest dużo - jesteś na prawdę niesamowita :) Reniu zycze samych pozytywnych myśli - będzie dobrze - wierze w to. Genewo - kochana nie trac nadzieji - ona umiera ostatnia !!!!! Misiaczkowa pozdrawiam Cię serdecznie jak i Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Sabinko, fajnie, ze sie odezwalas! To masz ostatnio jeszcze babcie na glowie? Musi byc ciezko :O Mam nadzieje, ze masz oparcie w mezu :) Swietnie sobie radzisz z Karolinka :) 🌼 Oj ja bym tak chciala poleniuchowac. Nawet nie tyle fizycznie, co odpoczac od pisania pracy - bleeeeeeeeeee :( Ostatnio mnie to przybija 😠 W mojej szkole rodzenia jest 6 dziewczyn oprocz mnie i tylko ja pracuje! Inne albo na zwolnieniu albo bezrobotne! A kiedy sie doczekamy zdjecia Bartusia?? Fryzelko, idziesz do gina prywatnie czy na kase? Bedziesz miec usg? Oby wszystkie wyniki krwi byly dobre :) Pewnie tak bedzie :) Co robilas oprocz toxo? Jak u ciebie w pracy? Masz dziewczyny do pomocy? Bierzesz urlop albo L4? Bo w twoim zawodzie to jednak duzo stania, a to meczace. U mnie juz prawie pelne 32 tygodnie. Brzuch duuuzy, zaczyna przeszkadzac. Gina to ja tutaj w Norwegii nie zobacze :O 20 sierpnia mam wizyte u zwyklej lekarki, a 10 wrzesnia u poloznej :O Zadnych usg. Ciesnienie mi zmierza :P Wczoraj bylam w szkole rodzenia. Tym razem fajnie bylo, duzo smiechu i przydatnych wiadomosci. Mozna zadzwonic bezposrednio na oddzial polozniczy i umowic sie na zwiedzanie porodowki :) Polozna mowila, ze czekaja ok. 1 godziny skurczow partych, jak dziecko sie nie rodzi, to sprawdzaja co i jak i robia vacuum (jak to sie nazywa po polsku? proznociag??). :O Jak dalej nie idzie, to usg, rtg lub cesarke. Nie mierza wielkosci dziecka przed porodem :( Tylko wielkosc brzucha, tzn. od spojenia lonowego do dna macicy w centymetrach. Za tydzien sie dowiem jak to jest z tym znieczuleniem. Podobno mozna przygotowac sobie liste zyczen do szpitala m.in. poprosic o wanne itp. Ciekawe czy ktos na to potem zwraca uwage??? Naughty, szczesliwej podrozy! 🌼 Puuuuffff, duchota dzisiaj u nas, bedzie burza, w pracy wentylacja do d....py :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucyjko to w Norwegi strsznie zacofani jeśli chodzi o ciąże :( Wg mierzenia brzucha w Polsce mój maly miał mieć ponad 4kg i tylko lekarz prowadzący wg USG powiedzial mi że Bartuś będzie mial 3600 i tez tak się stało - tylko jemu ufam :) Zdjęcie Bartusia ale ja nie wiem jak mam go wkleic kiedyś prosiłam o pomoc teraz też - Misiaczkowa, Miśiu pomożcie mi to zrobić :) Jestem ciapa :( Lucyjko powinnaś iść już na L4 w Polsce moja koleżanka jest w 6 miesiącu ciąży i powiedziała że sie już męczy i od tygodnia jest na L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoł!! Witaj Asiu po długim odpoczynku :) Mam nadzieję, że wizyta bardziej cię zmobilizuje :) Musi być dobrze!! Sabciaku o rety ale masz teraz na glowie :o A dlugi tak będzie? Dobrze, że mała juz nie jest zazdrosna :) Zawsze to milej w domciu :) A zdjęcie możesz wkelić poprzez : www.imageshack.us (w przeglądaj wybierasz swoje zdjęcie z kompa, potem kilkasz nieco niżej host it i czekasz aż przejdzie dalej i nam tu na forum możesz wkleić pierwsz albo drugi link :) Ijuż :D Fryzelko olalal biedaku idź na zwolnienie, choć na troszkę :) Żeby te mdłości przeczekać :) Fajnie, że brzusio rośnie :D Patuśka wyłaź z wyrka :p Pewnie twój maż to jak suchotnik wygląda, wszystkie soki z niego wyssalaś ;) Nie masz litości dla biedaka ;) hihihihih A ja o mały włos poszłabym do pracy....ale zadzwioniłam za późno i już nieaktalne, a takie fajne godzinki były, 18 h w miesiącu + dodatki za nauczanie na wsi :) No cóż nie było mi pisane. A to była by dla nas szansa, bo byśmy się z mężem wyprowadzili, a tak nas nie stać :( Szkoda, już w wyobraźni się przeprowadzałam na naprawdę śliczne mieszkanko w pełni wyposażone, dwa pokoje, kuchnia, łazienka, kominek :) Za 350 zł miesięcznie + woda i gaz. Lece do pediatry bo małą tak pogryło coś w nocy, że aż oczko podpuchło .. Gryby misiu gdzie się podziewaszz????? Genewo - 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reniu, bodziaki powinny być troszkę luźniejsze, zebu skóra miała czym oddychać i żeby nie krępowaly ruchów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halooo pobudka!!! Wiem, wiem, weekend:-) Fryzella- podobno nad twoim regionem przeszła mega burza! Jak wrażenia? No chyba że jesteś wśród osób które nie mają prądu to sobie poczekam na odpowiedź... Bałam się że ta paskuda do nas dojdzie w nocy ale póki co cisza. Jak tam z pracą u ciebie? Jest jakaś szansa na odpoczynek i zwolnienie tempa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Sabcialku fajnie ze Karolcia nie jest zazdrosna i czuje sie kochana ,szkoda ze nie mozesz wkleic zdjęc ale ja tez nie potrafie. Lucyjko ja jednak chodze do prywatnego gina ,chodze do tej samej kliniki co mi wycinali miesniaka.Umówiłam sie na poniedziałek na 12 do innego lekarza juz nie moge sie doczekac.Mam nadzije ze zrobi mi usg.Jesli chodzi o badania to robiłam morfologie,wr,glukoze,mocz,jakies wyznaczenie grupy krwi i toksoplazme IgG i IgM.Odebrałam wyniki ale niewiem czy dobre nie znam sie. Mam nową dziewczyne poczatkującą i narazie ucze ją zawodu abym pózniej spokojnie poszła na macierzynski.Dostałam zwolnienie ale z niego nie mogłam skorzystac ,niestety ,a teraz zobaczymy co bedzie dalej. Lucyjko szkoda ze nie masz usg ,a kiedy do Polski przyjezdzasz to pewni wtedy pójdziesz do swojej gin i zobaczysz swoje malenstwo. Brzusio masz duzy ale bedzie jeszce wiekszy.U mnie juz sie pokazał ale waga taka sama. Asik burza była ogromna lało jak z cebra,zakład mi troche zalało , straz pozarna miała duzo roboty na ulicach ,pół dnia było ciemno jak w nocy ,jakby koniec swiata był ,wiatr ogromny ,grzmoty pioruny.Dobrze ze juz po bo było strasznie. Miłego wieczorku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fryzella- kurcze, szkoda że nie możesz iść na to zwolnienie... Rozumiem że to jest twój zakład, tak? Opis burzy przerażający! Podobno w weekend ma być jeszcze gorzej na zachodzie... boję się. Dobrze że cały czas będę z mężem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik tak mój zakład ,wiec musze byc i trzymac porządek no i mam swoich klientek sporo. Mam nadzieje ze te burze nie bede takie straszne oby nie ale zapowiadają ze nie bedzie wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Sabcial, ja tez nie bardzo sie znam na wklejaniu zdjec. Ja swoje zrobilam w http://www.fotosik.pl Zalozylam profil i potem wkeilam zdjecia. moze ty tez skorzystasz? Fryzelko, burza u was faktycznie okropna! U nas ma padac od jutra znowu - 2 dni byly cieple i tyle lata u nas narazie :( :) Ktory to tydzien ciazy u ciebie bedzie w poniedzialek? 9 ? Biedna jestes, ze nie mozesz wziac L4, a pewnie caly zaklad na twojej glowie. Ja juz przed porodem do Polski nie pojade. To tylko 2 miesiace jeszcze. Chyba najpredzej zobacze moja core po narodzinach ;) Angela!!! Zagipsowalas sie razem z mezem czy jak??? Nie bylo cie na topiku juz dlugo! 👄 Gruby Misiu, mam nadzieje, ze przyjemnie spedzasz czas na wakacjach :) Jagulka, jak z twoja mama? Mysle o tobie ❤️ Reniu, co u ciebie i jak babcia??? Dziewczyny bolaly was stopy w ciazy? Ja nie mam nawet opuchnietych, ale caly dzien ciezkie i jak ciut wiecej pochodze, to sie czuje jak po maratonie, stopy bola ja diabli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×