Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marzenka 34

Rubensowskie Pieknosci na start dieta punktowa

Polecane posty

Przejrzalam sporo topikow,jednak nie trafilam na osoby stosujace te diete :( Od kilku dni ograniczylam porcje zywieniowe jako wstep,nastepnie od wczoraj zaczelam notowac wszystko co zjadam. Z liczeniem puktow mam pewien problem,wiec milo bylo by z kims dzielic te walke z kilogramami -i cellulitem. Dzisiaj zaczynam rowniez cwiczenia.Wydaje mi ,ze ta dieta, jest najmniej stresujaca dla mnie,poniewaz nie potrafie zyc \"wg. przepisu\"-od razu popadam w depresje :) Tutaj mam mozliwosc urozmaicac sobie posilki wg.zachcianek -oczywiscie -pod kontrola hehhehe .Zapraszam wiec wszystkie chetne do wymiany doswiadczen-pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila myszka
na czym polega dieta?objasnij nam i jakie efekty w odchudzaniu i w jakim czasie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchla szachrajka
na czym polega ta dieta???? moglabys wyjasnic szczegolowo czy sama nie masz pojecia?:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walnieta zdrowo
cos tak zamikła? czekam na zasady diety😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Program żywieniowy tzw. Plan Punktów ma na celu zmniejszenie masy ciała drogą zmiany sposobu żywienia (bez stosowania jakichkolwiek tabletek, głodowania, bez forsownych ćwiczeń). Podstawę programu stanowi niskotłuszczowa dieta, która pozwala bezpiecznie schudnąć około 1 kilograma tygodniowo. Każda osoba, bez względu na to ile chce zrzucić kilogramów, powinna jeść pięć posiłków dziennie i wypijać około 2 litrów płynu (najlepiej wody mineralnej). Ażeby odzyskać szczupłą sylwetkę, nie wystarczy zredukować ilości pożywienia. Do tego potrzebna jest także zmiana nawyków żywieniowych. Jak przekonuje Weight Watchers problem polega nie na ilości spożywanego jedzenia, lecz na jego składzie. W programie Weight Watchers wszystko co jest zjadane przeliczane jest na punkty. Każdy posiłek to ściśle określona liczba punktów, np. osoba ważąca do 70 kg. może zjeść do 18 punktów. Ta liczba zależy od zawartości tłuszczu i kalorii w artykułach żywnościowych. Większość warzyw i owoców ma 0 punktów, porcja ziemniaków - 2 punkty, sznycel wieprzowy (niepanierowany) - 3 punkty. Można z łatwością komponować sobie posiłki przeliczając je na punkty.\" Musze sie jeszcze dowiedziec, jaka ilosc puktow jest przewidziana do kazdego przedzialu wagowego. Moja mam schudla na tej diecie ok.10 kg, nie odczuwajac glodu. Postaram sie ja wciagnac do tego topiku, bo wlasnie rozpoczela drugi etap. Ta dieta nie jest przeznaczona dla osob, ktore w expresowym tempie chca zrzucic zbedne kg.,lecz dla tych ,ktore chca to to zrobic lagodnie bez stresu i uszczerbku na zdrowiu. Mam w domu ksiazeczke z lista produktow i punktami-niestety po niemiecku-ale jezeli beda zainteresowane osoby, przysiade przy tym i przetlumacze podstawawowe produkty, a potem to juz na biezaco bedziemy informowac,mam nadzieje,ze dolaczy ktos ,kto te dietke takze stosowal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angel iron
oo ciekawe,moglabys tu wrzucic te punkty w jez polskim i ile ich trzeba jesc przy danej wadze? oraz jakies ogolne zalecenia,a w jakim tempie mniej wiecej sie chudnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np. w zaleznosci od wagi mozna w ciagu dnia zjesc okreslona liczbe punktow: do 70kg: 18Points 71-80kg: 20Points 81-90kg: 22Points 91-100kg: 24Points wiecej niz 101kg: 26Points- chrupkie - kromka - 0,5P - chrupkie zytnie Wasa - 3 kromki - 1P - tosty - sztuka - 1P - chleb, kazdy rodzaj - kromka(50g) - 2P - chleb o zredukowanej wartosci kalorycznej(do 160kcal na 100g) - kromka - 1,5P - bulka, kazdy rodzaj - sztuka(45g) - 2P - Croissant - sztuka - 8,5P MLEKO - 0,3% tluszczu - szklanka 250ml - 1,5P - 1,5% tluszczu - szkl. - 2,5P - 3,5% tluszczu - szkl. - 3,5 JOGURTY zalezy od firmy i skladu, ale generalnie - 0,1% tluszczu ok 1,5-2P za 200-250g - do 3,5% ok. 5 za 200-250g drob - 100g - 2P TLUSZCZE olej - 1 lyzka stolowa(LS) - 1P maslo - 1 lyzeczka(L) - 1P margaryna - 1L - 1P margaryna o obn. zaw. tl - 1L - 0,5P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam te dane,tutaj na topiku(mam nadzieje,ze nie obraze nikogo),jednak dziala juz -to dobra wiadomosc :) moze bede mogla liczyc na pomoc. Przylaczyc sie jednak nie chce z tego wzgledu, chyba latwiej bedzie mi bedzie o walke z sadlem na wlasnym -bo obciach wiekszy - co jest pewna motywacja :D . Co wazne, zwiekszam totalnie ilosc przyjmowanych plynow- kosmetyczka swierdzila, ze moja cera az blaga o nia- zreszta slyszalam juz wiele razy ,ze srednio 1 litr-to stanowczo za malo. Czytalam juz o fantastycznych efektach,przy wypijaniu ok.8 litrow dziennie-tyle nie dam rady ale postaram sie ok.5, jak znajde ten topik,to wkleje link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje ci ,wlasnie wspomnialam,ze znalazlam ten topik:) Hmm trudno mi powiedziec dlaczego ci sie nie powiodlo,ja wierze,ze mi sie uda :) Moja mama (55), dostala te diete od pewnej starszej pani (ok.70) ,ktora zrzucila bardzo duzo na niej-i jezeli jest to mozliwe w tym wieku,chociaz jak wiadomo im czlowiek starszy,tym jest ma trudniej ,nie widze dlaczego mi mialoby sie nie powiesc:) Fajne jest to,ze gdy planujesz wyjscie na party,mozesz sobie przez kilka dni zaoszczedzic troche punktow i zaszalec bez wyrzutow sumienia :)I odwrotnie, gdy masz chandre,podjesz za duzo,mozesz podregulowac punktacje pozniej. Dla mnie to jedyna mozliwa dieta do przetrwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powodzenia, marzenka :) zajrzyj na topik Weight Watchers. mysle, ze latwiej ci bedzie w kupie ;) poza tym jest na nim sporo kobietek, ktore maja juz spore doswiadczenie na tym polu, wiec moga pomoc ci rozwiac watpliwosci. trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolabolola
Marzena,a ja slyszalam ze na tej diecie raz tyjesz raz chudniesz,wcale nie jest tak skuteczna jak to ci wciskaja,dziewczyny bedace na niej maja spory problem ze zgubieniem sadełka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolabolola: kogo znasz na tej diecie? ja nie znam nikogo, kto stosowalby sie do jej zasad ok. miesiaca - dwoch i nie schudl... ja jestem zreszta najlepszym dowodem - w ciagu roku z przerwa schudlam na niej z 78 na 50kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vn29opbov
to zle slyszalas,bo to nie jest dieta,tylko program zywieniowy.waga spada powoli,ogra 1 kh na tydzien,wiec trzeba sie uzbroic w cierpliwosc...poza tym nie ma tam jakiegos wielkiego odmawiania sobie,monza jesc czekolade,chipsy i takie tam,ale w mniejszych ilosciach.ja na niej przez 4 miesiace schudlam 15kg,wiec chyba dziala:) ale powtarzam raz jeszcze,to nie jest dieta,tylko zmiana nawykow zywieniowych.po jej skonczeniu,a u mnie to bedzie trwalo niecaly rok,jeszcze przynajmniej pol roku bede w fazie stabilizacyjnej.dlatego wlasnie jest dla ludzi,ktorzy sa zdeterminowani liczyc punkty przez tyle czasu i nie popuszczac sobie na siweta i tym podobne imprezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
white apple--> skoro cie tu przypadkiem zlapalam,to chcialabym sie spytac jak wyglada faza stabilizacyjna? mi poiwedziano,ze najpierw dodajesz 4 pkt do tego na czym skonczylas,a po 4-5 tygodniach 1 pkt i tak ciagle po 1 pkt,az waga przestanie spadac albo wzrastac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to was musze
rozczarowac, tost jest 1 punktem?????masz kiepskie informacje w takim razie, cos pogmatwalas, licy sie punkty glikemiczne a nie punkty ot tak. 18 punktow to baaaardzo duzo. Zauwazx ze porcja ziemniakow ma tylko (wg Ciebie) 2 punkty.czym Ty myslisz marzenka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny kubel podszywaczka o
mroowa: ja nie przeszlam calej fazy stabilizacyjnej. ale zaczelam tak: dodalam 2p do tego co jadlam na koncu. chudlam nadal. dodalam 2. dalej chudlam.... i powinno sie wyczekac do momentu, kiedy waga stoi w miejscu. jesli sie przytyje w ciagu ktoregos tygodnia proby, zredukowac o 1-2. trzeba po prostu obserwowac reakcje organizmu no to was musze: odkryj sie... i wypowiedz jak ty sie odzywiasz. ww nie polega na patrzeniu na indeks glikemiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@mroowka: faza stabilizacyjna wyglada tak, ze doklada sie punkty az do czasu kiedy waga nie stanie. jak podskoczy - odejmuje sie. przewaznie w skokach o 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha,kurcze dziekuje za odpowiedz:) bo juz tyle roznych wersji slyszalam,ze sie pogubilam... czyli moze zdarzyc sie tak,ze jak na przyklad dojde do wymarzonej wagi,to podczas fazy stbilizaujacej moge jeszcze troche schudnac? w ogole zauwazylam,ze schudlas tyle ile ja mam zamiar (tyle,ze jestem w polowie drogi...no troche poza polowa)..i zastanawiam sie jak wyglada u ciebie skora na rekach??jeslimozesz to napisz i czy stosowalas jakies kremy,bo ja mam pietra,ze bede miec rece jak nietoperz...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to was musze
ja stosuje south beach, glodna nie chodze a schudlam juz ladnie, teraz jestem szczuplutka:)a te punkty to idiotyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj marzenka34:) ja juz kiedys stosowalam te.. hmmm jesli mozna nazwac to dieta. I fajnie lekko sie czulam. Palnowalam znowu to pociagnac. mam problemy z jedzeniem i musze wreszcie zmienic swoje nawyki. Od dzis do konca przyszlego tygodnia robie sobie oczyszczanie organizmu-bede jadla ryz, kasze, jogurty i kefiry, a od 20 lutego liczenie WW:) MOge sie przylaczyc??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to prawda
ze te punkty to bzdura,bo kazdy kto je stosowal jest dalej niezadowolony,wiec jak mogl schudnac?? jasne nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhhhhyyyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yes
punkty u mnie sie nie sprawdzily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata iron
a dajcie z tymi punktami spokoj,po calym miechu odchudzania i liczenia punktow schudlam 1 kg:( smieszny wynik:classic_cool: nie sprawdza sie ta dieta 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie po krotkiej przerwie:) Dziewczyna bardzo sie ciesze,ze masz ochote sie do mnie przylaczyc i bede czekac :) Spisuje juz punkty (albo dopiero) od 4 dni-dzisiejsze popoludnie odpuszczam, moja mama ma urodziny,jadlam duzo mniej, ale z pewnoscia przekroczylam limit :) Chwilowo nie bede pisac o tym co zjadlam,bo jestem tutaj sama:/ Apple dziekuje ci bardzo za wpis w razie pytan zapukam do was :) Zadna dieta nie daje gwarancji,ze po niej bedziemy piekne i zgrabne do konca zycia ,wiadomo,ze nalezy zmienic swoje przyzwyczajenia zywieniowe.To wielka sztuka-dla wiekszosci mysle(ja sie rowniez do niej zaliczam),ale probowac warto. Poza tym trzeba znalezc te wlasciwa dla siebie, by nie ucierpialo nasze zdrowie i psychika hihihihi. Ja wybralam te- a dziesiatki innych ,na ktorych wiele osob stracilo wiele kg. sa dla mnie nie do przyjecia i tyle, nie ma pojecia zla lub dobra-tylko wlasciwa lub nie. pozdrawiam, i czekam moze ktos tu zagladnie czasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Marzenko:) ja tez juz kiedys punkciki pozbieralam roznych potraw-na pewno sie przydadza:) jutro je zamieszcze tu-jesli chcesz:) i fajnie byloby,gdybys tez swoje tu wkleila:) ja teraz przez tydzien robie sobie oczyszczanie , a od 20 lutego WW:) Teraz zmykam spac, bo pandieta jestem,ale jutro zajrze tu na pewno:) pozdrowionka🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ale fajnie,ze wpadlas. Wlasnie przegladalam topik z WW i mam jednak wachania. Zastanawiam sie czy jednak sie tam nie przylaczyc, dziewczyny maja duuuza wiedze. Jak to u Ciebie wyglada? Jezeli czujesz sie na silach mozemy sprobowac,zawsze mozna pytac innych :) Moja wiedza jest niewielka, mam wiele produktow wypunktowanych a teorie trzeba by troszke tez przestudiowac. Pozyczylam komus ksero wszystkich produktow z Iglo i jeszcze kilku firm, musze podzwonic . Chcialabym zrzucic 8-10 kg. Mam 153cm. Dzisiejsza waga 60,chociaz przed 3 dniami bylo 61 :) 33 lata.Mieszkam w Austrii . Mozesz powklejac tutaj swoje tabele, ja przejrze moje i potlumacze troche. Ciesze sie,ze bedemy razem sie odchudzac ,od razu milej sie zrobilo :) Tez klade sie juz spac, narazie pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choconussa
hello marzenko ja też bardzo chcę się przyłączyć do dziewczyny* jak tylko wkleisz swoje punkty zaczynam z Wami już nie moge się doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×