Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kashi

Klub Milosnikow Kotkow

Polecane posty

Gość kolejna właścicielka
rumiankiem nie mozna-lepiej czysta przegotowana wodą A moze ktoś wie co zrobic z kotka niejadką? Nie mam juz siły-moja Kićka odmawia jedzenia .No chyba że karmie ja z ręki-wtedy je:O Ale zauważyłam że to dziwny kot-nawet jak je cos co lubi zachowuje sie jakby miala wadę zgryzu,albo jaby ja zeby bolały Ma tak od poczatku roku?Fanaberia czy choroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumiankiem nie?Zawsze każdy mówi,że to najlepz... :O A co do nie jadka,to moja kotka ,która ma 2 lata,też była niejadkiem ,jadla jedną saszetke na tydzień!!!Chodziłam z nia do lekarza i niby wszystko było ok.Aż do września ubiegłego roku.Żaczęła żreć jak prosiak!!!Teraz waży juz chyba z 6 kg,wygląda jak mały niedzwiadek... Możę Twój kot ma problem z zebami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna właścicielka
to młoda kotka-1,5 roku.Nie ma kamienia,ma ładne białe ząbki Poczekam,może jej sie odmieni. Co do oczu- ja kiedyś pytałm tu i dzwoniłam do weta-nie mozna rumianku,szybciej świetlik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez święta walczyłam z esencją herbacianą ( garbniki!), rumiankiem , szałwią. Efekt żaden - kot już płakał normalnie. Teraz dostaliśmy gentamycynę - najwyraźniej działa. To antybiotyk w postaci kropel do oczu - do aplikowania co dwie godziny. Ale to wet powinien określić, na jakim tle to zakażenie. Z niejadkiem nie miałam niestety do czynienia, ale zauwazyłam , że moje koty też mają swoje preferencje kulinarne. Najbardziej uwielbiają surowe świeże mięsko, ale musi być świeże ! Wątróbki nie lubią. Ryb surowych też (zresztą niewskazane). Wieprzowinę w małych ilościach i możliwie najchudszą. Najlepsiejsza jest wołowina i indyk. Wskazane pokrojenie na drobne kawałeczki. Jak Webetka była po chorobie, to też karmiłam ja z ręki. Wydaje mi się , że trzeba iść do dobrego weta. Badanie krwi powinien małej zrobić. Obowiązkowe odrobaczenie. Coś tu jest nie tak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna właśicielka
kotka jest niewychodzaca,odrobaczałam ją na początku grudnia. Co do wieprzowiny-jadłaby ja non stop.Ale akurat tego miesa jej nie daję bo podobno nie wolno. Poza brakiem apetytu wszystko jest ok-jest aktywna,poluje na nas,bawi sie w uciekanie jak zawsze. Niedługo ma szczepienia-jak jej nie przejdzie to weterynarz będzie musiał ją zbadać-co nie jest proste-nie lubią się:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerko!🌻 Jak to jest z podawaniem gentamycyny kotom, bo jak pamiętam z dawnych lat u ludzi leczenie gentamycyną często kończyło się uszkodzeniem słuchu i przebarwieniem zębów?!!! :O Może u kotów to nie zachodzi?Szkoda by było! To jest bardzo silny antybiotyk, ja pomimo zalecenia lekarza przed laty nie odważyłam się zaaplikować go mojej córce przy zapaleniu notabene ucha środkowego! Inna lekarka zastosowała coś innego-dużo słabszego i pomogło!!! Pozdrawiam! Pomiziaj ode mnie chorusianego! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To są krople do oczu właśnie - stężenie 0,3 procenta -chyba by mi nie dał czegoś, co może Receptorowi zaszkodzić ???!!! O rany...ale mnie przstraszyłaś... Zaraz czegoś poszukam na ten temat... Wet wetowi nierówny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotkowa11111111111
mam pytanie ma ktos jakis przepis na jedzenie dla kota??????????????????takie co w domu mozna zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gentamecyny nie ma sie co bac, to podstawowe kropleki dla kotow przy kocim katarze. Tylko trzeba pamietac, ze zachowuja swe dzialanie krotki (gora 3 albo 4 tygodnie), potem trzeba rozpoczete kropelki wyrzucic. Oczywiscie koniecznie stosowac zgodnei z zaleceniami wet - ale to oczywiste. Wszystkiego Naj w Nowym Roku :):):) (wiem, wiem - refeks mam ze hoho :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej astar znasz jakis przepis na jedzenie dla kota? doszlam do wniosku ze niema co truc tymi whioskasami itp , jesli ktos robil bardzo prosze o przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma jednoznacznej odpowiedzi jak dobrze karmic kota. Ilu wlascicieli tyle opcji. Nie wiem, jakie sa Twoje mozliwosci czasowe i finansowe ani nie wiem nic o Twoich kotach wec trudno cos doradzac. U mnie sprawdza sie schemat: rano dobre suche, wieczorem mieso/mieso z miekkimi kostkami/podroby/jajko. Napisz cos wiecej o swoim kocie/kotach, cos wymyslimy. A whiskasy i tym podobne marketowe karmy zdecydowanie wylacz z kociej diety - ani to zdrowe ani tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tsk mam kotke rosyjska niebieska wiek ok 1, 5 roku tuz przed sterylizacja .Dobre suche to masz namysli royal czy hillis czy cos podobnego?a jak ja przestawic na jakies takie normalne mieso bo ona jest raczej bardzo wybredna .z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawic sobie drugiego kota :) To najlepszy pobudzacz apetytu dla niejadkow :) Royala raczej nie polecam, Hills ok ale sa dobre i o wiele tansze karmy: acana, orijen (baardzo fajna karma), nutra, leonardo, chicken soup czy calkiem porzadny brit. Zobacz tu: www.krakvet.pl - neiodmiennie polecam ten sklep bo maja mase karm i sa dosyc fajna firma. Przestawic z whiskasa bedzie ciezko - to tak jakbys dziecko z hamburgerow z McDonalda chciala przestawic na szpinak i jajko sadzone. Whiskas, obok miernej odzywczej ma sporo dodatkwo ktore czynia te karme atrakcyjna dla kota (choc nie sluza mu nic a nic ale to wychodzi po latach kiedy okazuje sie ze kot ma zniszczona watrobe i nerki i juz nic sie nei da zrobic). Tak wiec nie ulegaj tym blagalnym oczkom ktore prosza o saszetke - wiem, wiem, bedzie ciezko ale musisz byc twardym slowianinem a nie miekkim ninja w tej kwestii :) Na poczatku dawaj to, co dajesz teraz z malym dodatkiem miesa, codziennie zmniejszaj porcje tego whiskasa a dodawaj miesko. Po 7-10 dniach kot powinien jesc juz bez dodatkow whiskasa i nei grymasic. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wielkie mam nadzieje ze pogadamy na gg a co do drugiego kotka zastanawiam sie nad tym .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ramach porannego optymizmu: mowi kum do kuma: - sasiedzie, ja...ta wasza Kaske...no... ten tego... -no to teraz sasiedzie bedziecie sie musieli z nia ozenic! - sasiedzie, ja ja...ten tego...traktorem przejechalem! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _miau
Co twój pan kupił na zimę: - miau! A miał czym za niego zapłacić? - miau! serdecznie pozdrawiam Was :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _miau
Jasio na lekcji polskiego odmienia rzeczownik "kot" przez przypadki: - Mianownik: kot - Dopełniacz: kota - Celownik: kotu - Biernik: kota - Narzędnik: z kotem - Miejscownik: o kocie - Wołacz: kici kici! Na lekcji biologii nauczycielka mówi: - Pamiętajcie, że nie wolno całować kotków ani piesków, bo od tego można zachorować. A może ktoś z was poda przykład? Zgłasza się Jasio: - Ja mam, proszę pani. Moja ciocia całowała raz kotka. - I co? - No i zdechł. Dwie kobiety i facet zbiegli z więzienia. Uciekali wiele kilometrów, aż wreszcie zobaczyli stodołę z sianem. Nie mieli sił dalej uciekać, więc postanowili ukryć się w sianie i odpocząć. Kiedy wdrapali się na samą górę, znaleźli trzy puste worki. Pomyśleli, że schowają się do worków dla lepszego kamuflażu. Godzinę później przybyli ich śladem więzienni strażnicy. Kapitan rozkazał jednemu wejść na górę i przeszukać siano. - No i co? Co tam widzisz? - krzyknął kapitan. - Nic szczególnego. Siano i trzy worki - odpowiedział strażnik. - Sprawdź, co jest w tych workach - polecił kapitan. Strażnik kopnął pierwszy worek w którym była pierwsza kobieta i usłyszał: - Hau! Hau! Pomyślał chwilę i odkrzyknął kapitanowi: - W pierwszym jest pies. Potem kopnął drugi worek, w którym chowała się druga kobieta i usłyszał: - Miau! Miau! - W drugim jest kot - zawołał do kapitana. Następnie kopnął worek, w którym siedział facet. Nic - cisza. Kopnął jeszcze raz. Znowu nic - cisza. Kopnął trzeci raz, aż usłyszał zniecierpliwiony głos: - Ziemniaczki!!! Ziemniaczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A bo pełno linków z tymi biednymi kotkami i pieskami.Aż się nóż w kieszeni otwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Daawno tu nie zaglądałam. Ale to z braku czasu :O Nasza kiciunia ma się dobrze, rośnie, a ja co raz \'rozpaczam\', że jest już taka duża. Przymierzamy siE do wystawienia jej. Dziś byliśmy na wystawie kotów. Jakie cudne kociaki :D Same piękności :D:D Pogadaliśmy z kilkoma hodowcami jak to jest z wystawiania, kilka kontaktów zebraliśmy. Teraz trzeba wybrać się do związku i zapytać jak to wygląda formalnie z tej strony. No i zarejestrować kitkę. Astra -- przeczytałam Twoją opinię o suchych karmach. Możesz napisać dlaczego nie polecasz royla? Wprawdzie kicia nie lubi jej, ale chciałabym poznać opinię. No bo słyszy się, że to dobra karma. Nasza kicia wcina hillsa. Dziś w ramach sprawdzenia kopiliśmy jej hillsa natural best. Mając do wyboru \'normalnego\' i \'nowego\' wybrała \'nowego\'. Kotkowa69 -- nasza kitka jak czasami \'wypina\' się na mięsko, to mieszam jej z sucharkami. Wtedy wcina aż miło :) A teraz dziwna rzecz. Kitka od jakiegoś czasu jak przychodzi do wodopoju, to ciąga łapką miskę z wodą i ją rozlewa o_O Nie wiadomo dlaczego :O Nawet potem nie pije tej rozlanej wody, tylko tak chyba dla hecy rozlewa. A może jest jakiś ukryty podtekst?? Tylko jaki??? Postaram się częściej zaglądać. Pozdrawiam, Kociarzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanie moja kociczka zaczela wymiotowac tz jednego dnia tak troszke widzialam cale kawalki suchego drugiego dnia cale mokre jedzenie jakby nawet niestrawione dzis znowu rano i teraz w nocy ogolnie niema innych objawow ma apetyt bawi sie itd co to moze byc? w pon. ide do weta bo sie martwie ale moze cos poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to tak juz bedzie od czasu do czasu? kotka ma 1,5 roku i to sie zdarza pierwszy raz takie wymioty to co moze dawac jej te ne odklaczanie jedzenie ?bo wczesniej dawalam a jakos teraz zaponialam czy to moze byc powod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _cats
"To, jak traktujesz koty, decyduje o twoim miejscu w niebie" Robert A.Hainlen (pisarz) "Prawo Garfielda: koty instynktownie wyczuwają dokładny moment przebudzenia właściciela, i dlatego budzą go dziesięć minut wcześniej." Jim Davis "Ktokolwiek zabije kota w Egipcie zostaje skazany na śmierć, bez względu na to czy popełnił to przestępstwo umyślnie czy nie. Ludzie zbierają się i zabijają go. Nieszczęśliwy Rzymianin, który przypadkiem zabił kota, nie mógł zostać ocalony ani przez Króla Ptolemeusza ani wskutek strachu, jaki budził Rzym." (Diodorus Siculus)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _cats
Nasze polskie wróżby i przesądy z kotami: ♥ Jeżeli kot myje sobie pyszczek lub uszy, oznacza to deszcz. ♥ Jeżeli kot wchodzi na meble będzie deszcz. ♥ Jeśli kot idzie za tobą będziesz miał pieniądze. ♥ Jesli kot opuszcza dom bez przyczyny jest to zapowiedź nieszczęścia. ♥ Szary kot przynosi szczęście ♥ Jeśli do domu wejdzie czarny kot, będziesz miał szczeście. ♥ Jeśli zobaczysz kolejno trzy czarne koty, to jest to dobra wróżba. ♥ Jeśli czarny kot przetnie ci drogę jest zapowiedź niepowodzenia Angielskie wierzenia: ♥ Kiedy rozszerzają się kocie źrenice, spadnie deszcz. ♥ Kot śpiący z czterem łapami podwniętymi pod siebie zwiastuje nadejście chłodów, ♥ Gdy kot domowy jest czarny, kochanków dziewczętom nie zabraknie. Przesądy amerykańskie: ♥ Sen o białym kocie to zapowiedź szczęścia. ♥ Biały kot dostrzeżony na drodze przynosi szczęśćie. ♥ Przy wprowadzaniu się do nowego domu, kota wpuszczamy przez okno, wtedy nie ucieknie. Francuzi też mają swoje przesądy związane z kotami: ♥ Przekroczenie strumienia z kotem na ręku przynosi pecha ♥ Kot myjący się za uszami zwiastuje deszcz ♥ Dla Francuzów książki, koty i jasnowłosy dziewczyny są najlepszą ozdobą pokoju. Przesądy holenderskie: ♥ Nie należy wpuszczać kotów do pokojów, w których toczą się rodzinne rozmowy, bo rozniosą plotki po okolicy. Irlandzkie: ♥ Zabicie kota to 17 pechowych lat Niemieckie: ♥ Spotkanie kota w pierwszy dzień nowego roku to dobry znak Szkockie: ♥ Obcy czarny kot na werandzie oznacza pomyślność i dobrobyt Włoskie: ♥ Kichnięcie kota to dobra wróżba dla tego, kto je usłyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jeśli kot idzie za tobą będziesz miał pieniądze.\" - gdyby to była prawda, to bym miała kasy jak lodu :P Mój kot krok w krok za nami łazi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×