Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mala niunia

Tym razem ja opiszę swój SUKCES !!!!

Polecane posty

Gość mala niunia

ale dopiero , gdy go osiągne ;) Kochane kobietki...teraz wiem, ze to wlasnie ja , teraz ( nie od poniedzialku) zaczne swoją walke o piekne cialko. Planuje metamorfoze, ktora doprowadzi mnie do idealu...idealu nie z okladek , ale idealu mnie samej. Oto co planuje wdrozyc w zycie: 1. dietka polegajaca na zdrowym odzywianiu, posilki inspirowane dieta 1000 kcal , ale bardziej kaloryczne, tak zebym sie najadla, 2.intensywne cwiczenia, 3 razy w tygodniu po godzince, 3.zabieg termiczny na uda, posladki i brzuch - rowniez 3 razy w tygodniu przed cwiczeniami(przepis wyczytany w kafeterii i juz wczesniej przeze mnie stosowany- polecam, bo daje efekty), 4.silna wola i optymizm, 5.witaminki na piekne wlosy, 6.ziola (podobno skuteczne) na pelniejszy biust....hehe kobietom zawsze malo ;) 7. preparat na krazenie , zeby ustrzec sie dziedzicznych zylakow 8. masaz rekawica lub szorstka gabka strategicznych czesci ciala i balsamiki ujedrniajace, 9. dobry humor :) Mam 23 lata, 170 cm wzrostu i jakies 60 kiloskow . Nie chcialabym zajmowac sie glownie dieta, tak naprawde do szczescia potrzeba mi zaledwie kilku kilogramow...a tak naprawde nie kilogramow tylko centymetrow, bo waga o niczym nie swiadczy. Chce sie skupic na cwiczeniach i spalaniu tego tluszczyku, ktory zalega na mojej idealnej figurze :) (kazda kobieta ma w sobie taki ideal, tylko niestety czasem jest on okryty zwalami znienawidzonego tluszczu). Do tego chce przemycic jakies witaminki i mysle ze bedzie cacy ;) Ktos ma ochote sie przylaczyc? Zapraszam. Ja zaczynam juz jutro rano......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka też trochę niunia
ja mam ochotę, też mam kilka kilogramów za dużo, dokładnie myślę o 4, max 6 kg, dieta o której piszesz to coś o czym myślałam, ale napisz proszę o tym zabiegu termicznym, może być króciutko, bo mnie nie chce się teraz przeszukiwać forum by to znalezs..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ten zabieg termiczny robie na kilka sposobow: 1. oliwka Ziaji antycellulitowa + dodatki 2. oliwa z oliwek + dodatki 3. balsam + dodatki Te dodatki to: cynamon, fusy z zaparzonej kawy i imbir. Ale to jest tylko moj sposob, ktory bardzo mi pomogl podczas wakacji. Dokladna \"recepture\" postaram sie podac jutro ( a tak przy okazji to znajduje sie ona na forum \"rozstepy\"). Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka też trochę niunia
ok, do jutra, ale pamiętaj, od rana mniej kalorii, ciekawi mnie jakie ćwiczenia wybierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak obiecalam wklejam przepisy na zabieg termiczny, są dwie wersje: 1. ok 100ml balsamu do ciała po 5 kropli olejku jałowcowego, rozmarynowego i grejpfrutowego łyżeczka cynamonu(może byc 4-5 kropli olejku, nie więcej bo strasznie grzeje) łyżeczka imbiru łyżeczka sproszkowanych alg wszystko wymieszać i taka zieloną papką smarować co trzeba i zawinąć w folię na 45minut, najlepiej na to włożyc jakieś stare spodnie( ma porządnie grzać) potem zmyć, najlepiej zimną wodą i już 2. pol kubka po jogurcie balsamu do ciala( moze byc jakis najtanszy) 5 kropli olejku jałowcowego 5 kropli grejpfrutowego 5 kropli rozmarynowego 5 kropli cynamonowego Mieszamy z balsamem i nakladamy ta papke na cialo , potem owijamy sie folia spozywcza i kladziemy pod koc na godzinke. Po godzinie zmywamy i idziemy pocwiczyc conajmniej godzinke, bo niby tluszcz juz jest rozbity i trzeba go uwolnic. Poza tym wydaje mi sie ze nalezy tego dnia duzo pic, bo uwolnione z komorek toksyny musza zostac wyplukane z organizmu. Nalezy caly zabieg powtazac 2 razy w tygodniu, ale nie czesciej niz co 3 dni. Ja natomiast zrobiłam swoja modyfikacje tych przepisow (opisalam powyzej) , ktora mi bardzo pomogla: jakies 6 zabiegow i 3 cm mniej w udach (reszty ciała nie mierzylam, bo na udach zalezalo mi najbardziej). Oprocz tego oczywiscie cwiczylam aerobik. Ale ten zabieg jest wedlug mnie rewelacyjny. do: taka tez trochę niunia - witaj! milo mi, ze masz ochote sie przylaczyc. oczywiscie ja dzis od rana wcinam mniej kalorii niz zwykle ( i na dodatek zdrowych). Napisze wieczorkiem moj dzisiejszy jadlospis. Życze Tobie i sobie wytrwalosci!!! Ktoś jeszcze ma ochote na zdrowy styl zycia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dzisiejsze menu to: sniadanie: pysio - ryz na mleku z wisniami - 175 kcal drugie sniadanie: jogurt ze sliwkami i ziarnami ok. 175 kcal obiad: kawalek piersi z kurczaka smazony na odrobinie oliwy z oliwek, 2 ziemniaki, pol talerza kapusty kiszonej - ok. 350 kcal kolacja: smakija - kasza manna - ok 200 kcal razem: ok. 900 kcal (ominelam podwieczorek, bo za pozno dzis wstalam ;) ) Do tego godzinka i pietnascie minut cwiczen : aerobik 30 min, 8 min brzuch, stretch okolo 20 min, rowerek 20 min (dokladnie w takiej kolejnosci). Menu nie jest zbyt urozmaicone, bo nie zdazylam jeszcze zrobic zakupow dietowych. pozdrawiam i zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusik
a czy te olejki dostanę w aptece czy jakimś zielarskim? gdzie ty je kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj gusik! Ja jak juz pisalam uzywam innej \"mikstury\" w ktorej dodatkami sa cynamon, imbir i kawa (to oczywiscie mozna dostac w sklepie spozywczym). A olejkow szukalam kiedys w kilku aptekach i sklepach zielarskich i niestety nie dostalam dokladnie tych, wiec zrezygnowalam z ich zakupu. mieszkam w niewielkim miescie, wiec moze dlatego nie bylo tam az tak duzego wyboru. Sprobuj moze u siebie je znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ====
Mała niunia ---> zainteresowala mnie twoja wypwiedz na temat tych fusow kawy itp. prosze owiedz mi nakladalas ta maz na nogi brzuch i na to jeszce folie? czy najpierw zmywalas papke a potem nakladalas folie? Sotykam sie z roznymi opiniami a jak bylo u ciebie? Mam nadzie ze mi odpowiesz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do - taka tez troche niunia - szkoda ze zniknelas :( zostalam sama, ale coz nie bede sie poddawac. bede ten topik pisala najwyzej dla siebie, bo to mnie dopinguje. mam bardzo silna motywacje , wiec zapisuje kolejny dzien: sniadanko: 2 parowki drobiowe + lyzeczka musztardy + 2 chlebki wasa - ok. 200 kcal drugie sniadanie: kanapka- chlebek wasa posmarowany cienko pasztetem sojowym + plasterek pomidora - ok. 100 kcal obiad: kotlet z piersi kurczaka + pieczarki smazone + 2 ziemniaki - ok.400 kcal podwieczorek i kolacja: 2 podwojne kanapki z chleba graham, wedliny drobiowej, salaty i pomidora - ok. 500 kcal dodatek specjalny z okazji tlustego czwartku: maly paczek ;) ok. 200 kcal razem: 1400 kcal (gdyby nie ten dodatek specjalny to nie byloby tak zle) ogolnie jestem z siebie zadowolona - bo ten maly paczek moglby przerodzic sie w kilka paczkow, ale dalam rade. cwicze co drugi dzien , wiec dzis mam wolne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz mowie: papke robilam najczesciej tak , ze laczylam oliwe z oliwek, cynamon, imbir i fusy z kawy. smarowalam tym uda, posladki, brzuch i biodra ...owijalam sie dosc scislo folia (ale bez przesady), zakladalam stare spodnie i stara bluze, kladlam sie pod kolderke i wlaczalam poduszke elektryczna, zeby jeszcze bardziej podniesc temperature pod kolderka - smiesznie to troche brzmi :) lezalam tak okolo 1 h . pozniej odwijalam folie i szlam to wszystko zmyc pod prysznicem. przez ostatnie kilka dni zrobilam 3 takie zabiegi i ubylo mi 0,5 cm. dobre i to :) ale bedzie jeszcze lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis spalilam juz 70 kcal na rowerku, a zaraz ide zjesc zdrowe sniadanko :) narazie sie nie waze - zrobie to tydzien po rozpoczeciu zdrowego \"nowego\" zycia (czyli 1.03). nawet nie mysle o tym zeby sie zalamywac, po prostu mam motywacje i nie chodze glodna i wsciekla...brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ====
Mala niunia --> dzeki za odp. trzymam za ciebie kciukui na pewno ci sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mala niunia :) tez by mi sie przydalo schudnac jakies 8 - 10 kg... wiec chetnie sie przylacze... razem bedzie na pewno razniej... ja w mojej diecie po prostu zmniejsze wielkosc posilkow, bo kalorii to mi sie nie chce liczyc :) no i oczywiscie cwiczenia... nie wiem dlaczego ale bardzo trudno jest mi schudnac... tzn kilkogramy nie chca schodzic... ale teraz postaram sie dopiac swego! dodam ze wzrostu mam 163 a waze 58 kg... uwazam ze zle nie jest ale zawsze przeciez moze byc lepiej :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Naughty Girl :) :) :) Ogromnie sie ciesze ze sie dolaczasz. Oczywiscie , ze w \"kupie\" razniej ;) Bedziemy mogly sie dopingowac i razem przec do celu. Co do mojego odzywiania ja tez na poczatku nie mialam ochoty na diete 100 kcal. Chcialam mniej jesc. Z takim wlasnie postanowieniem przeszukalam net i znalazlam potrawy dietetyczne. Okazalo sie, ze bardzo fajne sa przyklady posilkow wlasnie na diecie 1000 kcal. Wiec wszystko zebralam razem i wydrukowalam. Teraz jak chce mi sie jesc to zerkam sobie na liste i wybieram to na co mam ochote. Sama widzisz , ze nie jest to typowa dieta 1000 kcal :) Jak bedziesz chciala to moge tu podac te liste. Pozdrawiam!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Naughty Girl :) :) :) Ogromnie sie ciesze ze sie dolaczasz. Oczywiscie , ze w \"kupie\" razniej ;) Bedziemy mogly sie dopingowac i razem przec do celu. Co do mojego odzywiania ja tez na poczatku nie mialam ochoty na diete 100 kcal. Chcialam mniej jesc. Z takim wlasnie postanowieniem przeszukalam net i znalazlam potrawy dietetyczne. Okazalo sie, ze bardzo fajne sa przyklady posilkow wlasnie na diecie 1000 kcal. Wiec wszystko zebralam razem i wydrukowalam. Teraz jak chce mi sie jesc to zerkam sobie na liste i wybieram to na co mam ochote. Sama widzisz , ze nie jest to typowa dieta 1000 kcal :) Jak bedziesz chciala to moge tu podac te liste. Pozdrawiam!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunka, ok mozesz podac ta liste, chetnie przejrze co tam jest na niej ciekawego... kurcze mam nadzieje ze dam rade z ta dieta, bo moj problem jest w mojej slabej silnej woli... i systematyczosci w cwiczeniach, no ale bede sie starac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaje liste - jest dluuuuga , ale pomocna w komponowaniu posilkow : I śniadanie - 250 kcal: Do wyboru 1. Bułeczkę pełnoziarnistą posmarować łyżeczką masła lub margaryny, obłożyć 2 cienkimi plasterkami gotowanej szynki oraz kilkoma plasterkami ogórka. 2. 3 dag płatków czekoladowych zalać połową opakowania jogurtu waniliowego, wkroić mandarynkę. 3. 10 dag twarożku wymieszać z łyżeczką śmietany, skropić sokiem z cytryny i posłodzić słodzikiem. Dodać pokrojone pół pomarańczy i pół jabłka oraz 10 dag malin. 4. Kromkę ciemnego tostu posmarować łyżeczką margaryny, obłożyć liściem sałaty, plasterkiem sera żółtego lub łyżeczką serka topionego. Zjeść z kiwi i marchewką lub pomidorem, papryką. 5. Kromkę chleba z pełnego przemiału posmarować łyżeczką masła i 5 dag twarożku, położyć pomidora na kanapkę. 6. Jajko roztrzepać z łyżką wody, dodać pół pęczka posiekanego koperku lub szczypiorku, doprawić solą i pieprzem. Usmażyć na łyżeczce masła. Zjeść z kromką chleba z pełnego przemiału. 7. Małą bułeczkę przekroić i posmarować łyżeczką masła oraz 2 łyżeczkami dżemu. · dwie parowki drobiowe, dwie kromki razowego pieczywa, duza porcja salaty z pomidorem, szklanka kawy zbozowej z duza iloscia chudego mleka · jajecznica na pomidorach bez tluszczu, dwie kromki chrupkiego pieczywa, duza porcja salaty, szklanka herbaty owocowej · tost z odrobiną odtłuszczonej margaryny, dżemu lub marmolady o obniżonej zawartości cukru, herbata lub kawa bez cukru · 1 pieczone jajo, - 1 kawałek pełnoziarnistego pieczywa chrupkiego z odrobiną niskotłuszczowej margaryny, - kawa lub herbata z mlekiem · Jajecznica z dwóch jajek, z pomidorem (100 g) i cebulą (50 g) na parze, kromka chleba ziarnistego posmarowana niskokaloryczną margaryną, szklanka kawy bez cukru. · Dwie kanapki z chleba pełnoziarnistego posmarowane niskokaloryczną margaryną z plasterkiem sera żółtego light i plasterkiem szynki z indyka, pomidor (100 g), szklanka herbaty z cytryną bez cukru. · Omlet z trzech białek z dżemem niskosłodzonym wiśniowym (25 g), szklanka mleka 0,5%, l mała gruszka. · bułeczka graham albo razową z białym serem,albo serkiem topionym light albo z jajkiem · 2 jajka na miękko + grzanka tostowa graham II śniadanie i Podwieczorek - 100 kcal: Do wyboru 1. Kromka chleba z masłem i pomidorem. 2. Kromka chrupkiego chleba z 2 łyżeczkami twarożku i pomidorem. 3. Kromka pumpernikla z masłem i pół ogórka. 4. Filiżanka zupy pomidorowej z ryżem. 5. 100ml wywaru warzywnego z roztrzepanym jajkiem. 6. Marchewka z jabłkiem i sokiem cytrynowym. 7. 2 pomidory, 2 cebulki ze szczypiorkiem. 8. 6 cieniutkich plasterków polędwicy wieprzowej. 9. 4 cienkie plasterki mortadeli. 10. Plasterek szynki gotowanej. 11. 6 plasterków polędwicy drobiowej. 12. 10 dag serka homogenizowanego z 10 dag truskawek. 13. 10 dag sera chudego ze szczypiorkiem. 14. Szklanka maślanki z kromką chrupkiego pieczywa. 15. Mały banan. 16. Grejpfrut. 17. 2 brzoskwinie. 18. 2 jabłka. 19. 2 delicje. 20. 5 kostek czekolady. 21. 3 kulki lodów owocowych. · 10 dag serka homogenizowanego · Szklanka kakao z mlekiem 0,5% bez cukru. · Szklanka soku grejpfrutowego. · Kanapka z kromki chleba chrupkiego razowego posmarowana niskokaloryczną margaryną, z plasterkiem szynki wieprzowej, z kilkoma rzodkiewkami, szklanka herbaty bez cukru. · 1 talerz zupy kalafiorowej ze smietana - 62 kcal · Kanapka z kromki chleba grahama, z łyżeczką margaryny, plasterkiem polędwicy z kurczaka (30 g), 50 g ogórka zielonego, herbata z cytryną bez cukru. · grejpfrut (1 sztuka -100kcal) · Filiżanka herbaty, kawałek ciasta drożdżowego · surówka z sezonowych warzyw mieszanych, kromka pieczywa (100 kcal). · 200 g galaretki porzeczkowej, woda mineralna niegazowana. · 100 g budyniu waniliowego z ćwiartką jabłka. · Kanapki - kromka chleba pełnoziarnistego posmarowana masłem, pomidor - kromka chrupkiego chleba z 2 łyżeczkami twarożku, pomidor - kromka chrupkiego chleba z 2 łyżeczkami twarożku i łyżeczką dżemu - 2 krakersy z 2 łyżeczkami twarożku · Zupy - filiżanka pomidorowej z ryżem - 100 ml wywaru warzywnego z roztrzepanym jajkiem - zupa warzywna z grzankami (gotowa) - zupa ziemniaczana (gotowa) z 2 łyżeczkami kremówki · Surówki - marchewka z jabłkiem i sokiem cytrynowym - 2 pomidory, 2 cebulki ze szczypiorkiem - 10 dag kiszonej kapusty, strąk papryki, kromka chrupkiego pieczywa · Serki i napoje mleczne - 10 dag serka homogenizowanego z 10 dag truskawek - 10 dag chudego sera posypanego szczypiorkiem - opakowanie jogurtu z 2 mandarynkami, słodzik - 150 ml mleka z 50 ml soku pomarańczowego, herbatnik - szklanka maślanki z kromką chrupkiego pieczywa · Owoce - mały banan - różowy grejpfrut - 2 brzoskwinie - 2 małe jabłka - 1,5 gruszki · Ciasta i słodycze - batonik Duplo, filiżanka kawy - ptyś z bitą śmietaną ( wydaje mi sie to troszke przesadzone) Obiad - 350 kcal: Do wyboru 1. Pokroić w zapałkę 10 dag piersi z kurczaka, małą zieloną lub żółtą cukinię, marchewkę i por. Mięso obsmażyć na łyżce oleju, dodać warzywa i jeszcze 5 min. dusić. Doprawić solą, pieprzem i przyprawą chińską. Posypać tymiankiem, zjeść z kromką chleba pełnoziarnistego lub dwoma małymi ziemniakami. 2. 10-15 dag piersi z kurczaka obsypać przyprawami (Prymat Kucharek, papryka, pieprz, itp.), usmażyć na łyżeczce oliwy. Ugotować 15-20 dag warzyw (kalafiora, brokuła, fasolki szparagowej, marchewki). Zjeść z 1 ziemniakiem. 3. 15 dag piersi indyka oraz 20 dag pieczarek opłukać i pokroić. Obsmażyć na łyżce oleju. Dodać 5 dag groszku oraz łyżkę chudej śmietany. Doprawić ziołami, solą i pieprzem. 4. 10 dag mielonego mięsa wyrobić z łyżką twarożku, solą i pieprzem. Uformować małe frykadelki. Oczyścić 2 strąki papryki, obrać cebulę. Warzywa drobno pokroić. Na patelni rozgrzać łyżkę oleju. Frykadelki smażyć z warzywami. 5. Szklankę ugotowanego makaronu zmieszać z sałatką z pomidora, papryki, ogórka i 2 łyżkami twarożku. 6. Szklankę kaszy gryczanej zjeść z jajkiem sadzonym na łyżeczce oleju. Wypić do tego szklankę maślanki lub kefiru. 7. Jednego sporego ziemniaka ugotować w mundurku i pokroić. Mały kawałek czerwonej papryki pokroić w kostkę. Wymieszać 1 łyżkę octu winnego, 1 łyżeczkę oliwy, sól i pieprz. Marynatą polać warzywa. 100g fileta z morszczuka, dorsza, flądry, pstrąga lub soli usmażyć na maśle lub margarynie. · 200g cieleciny duszonej z jarzynami, kubek czerwonego czystego barszczu, mala porcja budyniu waniliowego bez cukru na chudym mleku · 150 g pulpetow cielecych, duza porcja buraczkow na cieplo, szklanka czystego bulionu · porcja dowolnej zupy np. Knorra, 200g chudej ryby z grilla, duza porcja zielonej salaty przyprawionej sokiem z cytryny, kompot nieslodzony · 150g filetu z wolowiny, duza porcja surowki z kiszonej kapusty i marchewki, szklanka czystego bulionu · sztuka miesa w sosie chrzanowym, salatka z kiszonych ogorkow, porcja dowolnej zupy np. Knorra, galaretka truskawkowa · golabki z cielecina, dowolana ilosc salatki z gotowanych warzyw, szklanka bulionu miesnego, mus z jablek bez cukru · surowka warzywno-drobiowa, dwie kromki razowego pieczywa, szklanka soku pomidorowego, duza porcja drobno pokrojonego grapefruita (moze byc ze slodzikiem) · 200 g ryby w warzywach na zimno, dwie kromki razowego pieczywa, herbata · kluski kladzione z serka homogen. (dodajemy po lyzce maki pszennej i ziemniaczanej oraz slodzik w proszku), kisiel owocowy, szklanka soku z marchwi · suflet z ryby, kromka razowego piecz, budyn z serka homogeniz. (serek zmiksowany z owocami i oslodzony slodzikiem), herbata owocowa · 10 dag piersi kurczaka uduszonej na oliwie z warzywami, - 1/2 szklanki ryżu ugotowanego na sypko · ryż z jajem · Krupnik · zupa ogórkowa bez śmietany (200 g - 80 kcal) ryba gotowana (50 g - 40 kcal) ziemniaki (2 małe - 60 kcal) jarzyny (100 g - 40 kcal). · Bulion posypany natką pietruszki, pieczone udko kurczaka (bez skóry), gotowane warzywa, liść sałaty. · Inny zestaw to zupa koperkowa z lanym ciastem, pulpet cielęcy, ziemniaki i marchew z wody (350 kcal). · 250 ml zupy selerowej, zrazy bite z pieczarkami, 30 g suchej kaszy perłowej, 150 g buraków gotowanych, herbata owocowa bez cukru. · 250 ml barszczu czerwonego czystego, 150 g piersi kurczaka bez skóry, gotowanej w jarzynach, 3 małe ziemniaki, 200 g szparagów gotowanych, herbata zielona bez cukru. · ryż z grzybkami i cebulką Kolacja - 200 kcal: Do wyboru 1. Sałatka z 100g chudej wędliny, 1 cykorii, 1 ogórka kiszonego, 1 kwaśnego jabłka, 100ml jogurtu naturalnego. 2. Pierogi leniwe z chudego twarogu (150g). 3. 2 kromki pieczywa chrupkiego żytniego z masłem lub margaryną i białym serem oraz surówka z cykorii, rzodkiewek i pomidora. 4. Kromka ciemnego pieczywa z 50g chudej wędliny i sałatką z papryki, cebuli i pomidora. 5. Kromka pieczywa i sałatka z pora, ogórka kiszonego, 3 łyżek groszku konserwowego. 6. Sałatka owocowa z kiwi, grejpfruta, plastra ananasa 7. Sałatka z tuńczykiem (120g tuńczyka w sosie własnym, 2 łyżki kukurydzy, 2 łyżki ugotowanego ryżu, 2 liście kapusty pekińskiej) · zapiekanka z warzyw - rozpuść na patelni 1/2 łyżki margaryny i ułóż na niej warstwę pokrojonych w plasterki ziemniaków (50 g), cebuli i startego sera cheddar (10 g), przypraw solą i pieprzem, ułóż następną warstwę. Duś pod przykryciem ok. 30 minut. Zapiekankę posyp pozostałym serem, patelnię wstaw do piekarnika i piecz bez przykrycia, aż ser się zarumieni. · Kanapka z kromki chleba pełnoziarnistego posmarowana niskokaloryczną margaryną z pasztetem z zająca (30 g), ogórek kwaszony, szklanka zielonej herbaty bez cukru. · 300 ml zupy \"nic\"\". Zupa \"nic\"\" - przepis: Składniki: 250 ml mleka 0,5%, pół jajka (25 g), 20 g cukru. Wykonanie: mleko zagotować. Ubić pianę z białka i kłaść łyżką kulki na gotujące się mleko. Pianki wyjmować na talerz. Żółtko utrzeć z cukrem, połączyć z mlekiem, zalać pianki z białka. \" · Omlet z zielonym groszkiem, filiżanka herbaty · ryż z owocami, mleko (200 kcal). · Zapiekanka z ryżu (50 g suchego) i jabłka (150 g), kawa bez cukru. \" · Zapiekanka z makaronu bez jaj (50 g suchego) i warzyw (cukinia 50 g, pomidor 100 g, cebula 20 g, bakłażan 50 g), herbata z cytryną bez cukru · 150 g mintaja w galarecie, kromka chleba pytlowego z łyżeczką margaryny, herbata bez cukru. · Ryba po grecku (150g), kromka chleba chrupkiego, szklanka herbaty zielonej bez cukru. · Gotowana pierś z kurczaka bez skóry (100g) w warzywach, sałata zielona (50g) z jogurtem naturalnym bez cukru (100ml), szklanka herbaty z róży bez cukru. · Kanapka z kromki chleba żytniego, pełnoziarnistego, posmarowanego 1 łyżeczką niskokalorycznej margaryny, z liściem sałaty i plasterkiem polędwicy (30g), 1 średni pomidor, szklanka bawarki z mlekiem 0% (100ml) bez cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obiad - 350 kcal: Do wyboru 1. Pokroić w zapałkę 10 dag piersi z kurczaka, małą zieloną lub żółtą cukinię, marchewkę i por. Mięso obsmażyć na łyżce oleju, dodać warzywa i jeszcze 5 min. dusić. Doprawić solą, pieprzem i przyprawą chińską. Posypać tymiankiem, zjeść z kromką chleba pełnoziarnistego lub dwoma małymi ziemniakami. 2. 10-15 dag piersi z kurczaka obsypać przyprawami (Prymat Kucharek, papryka, pieprz, itp.), usmażyć na łyżeczce oliwy. Ugotować 15-20 dag warzyw (kalafiora, brokuła, fasolki szparagowej, marchewki). Zjeść z 1 ziemniakiem. 3. 15 dag piersi indyka oraz 20 dag pieczarek opłukać i pokroić. Obsmażyć na łyżce oleju. Dodać 5 dag groszku oraz łyżkę chudej śmietany. Doprawić ziołami, solą i pieprzem. 4. 10 dag mielonego mięsa wyrobić z łyżką twarożku, solą i pieprzem. Uformować małe frykadelki. Oczyścić 2 strąki papryki, obrać cebulę. Warzywa drobno pokroić. Na patelni rozgrzać łyżkę oleju. Frykadelki smażyć z warzywami. 5. Szklankę ugotowanego makaronu zmieszać z sałatką z pomidora, papryki, ogórka i 2 łyżkami twarożku. 6. Szklankę kaszy gryczanej zjeść z jajkiem sadzonym na łyżeczce oleju. Wypić do tego szklankę maślanki lub kefiru. 7. Jednego sporego ziemniaka ugotować w mundurku i pokroić. Mały kawałek czerwonej papryki pokroić w kostkę. Wymieszać 1 łyżkę octu winnego, 1 łyżeczkę oliwy, sól i pieprz. Marynatą polać warzywa. 100g fileta z morszczuka, dorsza, flądry, pstrąga lub soli usmażyć na maśle lub margarynie. · 200g cieleciny duszonej z jarzynami, kubek czerwonego czystego barszczu, mala porcja budyniu waniliowego bez cukru na chudym mleku · 150 g pulpetow cielecych, duza porcja buraczkow na cieplo, szklanka czystego bulionu · porcja dowolnej zupy np. Knorra, 200g chudej ryby z grilla, duza porcja zielonej salaty przyprawionej sokiem z cytryny, kompot nieslodzony · 150g filetu z wolowiny, duza porcja surowki z kiszonej kapusty i marchewki, szklanka czystego bulionu · sztuka miesa w sosie chrzanowym, salatka z kiszonych ogorkow, porcja dowolnej zupy np. Knorra, galaretka truskawkowa · golabki z cielecina, dowolana ilosc salatki z gotowanych warzyw, szklanka bulionu miesnego, mus z jablek bez cukru · surowka warzywno-drobiowa, dwie kromki razowego pieczywa, szklanka soku pomidorowego, duza porcja drobno pokrojonego grapefruita (moze byc ze slodzikiem) · 200 g ryby w warzywach na zimno, dwie kromki razowego pieczywa, herbata · kluski kladzione z serka homogen. (dodajemy po lyzce maki pszennej i ziemniaczanej oraz slodzik w proszku), kisiel owocowy, szklanka soku z marchwi · suflet z ryby, kromka razowego piecz, budyn z serka homogeniz. (serek zmiksowany z owocami i oslodzony slodzikiem), herbata owocowa · 10 dag piersi kurczaka uduszonej na oliwie z warzywami, - 1/2 szklanki ryżu ugotowanego na sypko · ryż z jajem · Krupnik · zupa ogórkowa bez śmietany (200 g - 80 kcal) ryba gotowana (50 g - 40 kcal) ziemniaki (2 małe - 60 kcal) jarzyny (100 g - 40 kcal). · Bulion posypany natką pietruszki, pieczone udko kurczaka (bez skóry), gotowane warzywa, liść sałaty. · Inny zestaw to zupa koperkowa z lanym ciastem, pulpet cielęcy, ziemniaki i marchew z wody (350 kcal). · 250 ml zupy selerowej, zrazy bite z pieczarkami, 30 g suchej kaszy perłowej, 150 g buraków gotowanych, herbata owocowa bez cukru. · 250 ml barszczu czerwonego czystego, 150 g piersi kurczaka bez skóry, gotowanej w jarzynach, 3 małe ziemniaki, 200 g szparagów gotowanych, herbata zielona bez cukru. · ryż z grzybkami i cebulką Kolacja - 200 kcal: Do wyboru 1. Sałatka z 100g chudej wędliny, 1 cykorii, 1 ogórka kiszonego, 1 kwaśnego jabłka, 100ml jogurtu naturalnego. 2. Pierogi leniwe z chudego twarogu (150g). 3. 2 kromki pieczywa chrupkiego żytniego z masłem lub margaryną i białym serem oraz surówka z cykorii, rzodkiewek i pomidora. 4. Kromka ciemnego pieczywa z 50g chudej wędliny i sałatką z papryki, cebuli i pomidora. 5. Kromka pieczywa i sałatka z pora, ogórka kiszonego, 3 łyżek groszku konserwowego. 6. Sałatka owocowa z kiwi, grejpfruta, plastra ananasa 7. Sałatka z tuńczykiem (120g tuńczyka w sosie własnym, 2 łyżki kukurydzy, 2 łyżki ugotowanego ryżu, 2 liście kapusty pekińskiej) · zapiekanka z warzyw - rozpuść na patelni 1/2 łyżki margaryny i ułóż na niej warstwę pokrojonych w plasterki ziemniaków (50 g), cebuli i startego sera cheddar (10 g), przypraw solą i pieprzem, ułóż następną warstwę. Duś pod przykryciem ok. 30 minut. Zapiekankę posyp pozostałym serem, patelnię wstaw do piekarnika i piecz bez przykrycia, aż ser się zarumieni. · Kanapka z kromki chleba pełnoziarnistego posmarowana niskokaloryczną margaryną z pasztetem z zająca (30 g), ogórek kwaszony, szklanka zielonej herbaty bez cukru. · 300 ml zupy \"nic\"\". Zupa \"nic\"\" - przepis: Składniki: 250 ml mleka 0,5%, pół jajka (25 g), 20 g cukru. Wykonanie: mleko zagotować. Ubić pianę z białka i kłaść łyżką kulki na gotujące się mleko. Pianki wyjmować na talerz. Żółtko utrzeć z cukrem, połączyć z mlekiem, zalać pianki z białka. \" · Omlet z zielonym groszkiem, filiżanka herbaty · ryż z owocami, mleko (200 kcal). · Zapiekanka z ryżu (50 g suchego) i jabłka (150 g), kawa bez cukru. \" · Zapiekanka z makaronu bez jaj (50 g suchego) i warzyw (cukinia 50 g, pomidor 100 g, cebula 20 g, bakłażan 50 g), herbata z cytryną bez cukru· 150 g mintaja w galarecie, kromka chleba pytlowego z łyżeczką margaryny, herbata bez cukru. · Ryba po grecku (150g), kromka chleba chrupkiego, szklanka herbaty zielonej bez cukru. · Gotowana pierś z kurczaka bez skóry (100g) w warzywach, sałata zielona (50g) z jogurtem naturalnym bez cukru (100ml), szklanka herbaty z róży bez cukru. · Kanapka z kromki chleba żytniego, pełnoziarnistego, posmarowanego 1 łyżeczką niskokalorycznej margaryny, z liściem sałaty i plasterkiem polędwicy (30g), 1 średni pomidor, szklanka bawarki z mlekiem 0% (100ml) bez cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c.d: · Omlet z zielonym groszkiem, filiżanka herbaty · ryż z owocami, mleko (200 kcal). · Zapiekanka z ryżu (50 g suchego) i jabłka (150 g), kawa bez cukru. \" · Zapiekanka z makaronu bez jaj (50 g suchego) i warzyw (cukinia 50 g, pomidor 100 g, cebula 20 g, bakłażan 50 g), herbata z cytryną bez cukru · 150 g mintaja w galarecie, kromka chleba pytlowego z łyżeczką margaryny, herbata bez cukru. · Ryba po grecku (150g), kromka chleba chrupkiego, szklanka herbaty zielonej bez cukru. · Gotowana pierś z kurczaka bez skóry (100g) w warzywach, sałata zielona (50g) z jogurtem naturalnym bez cukru (100ml), szklanka herbaty z róży bez cukru. · Kanapka z kromki chleba żytniego, pełnoziarnistego, posmarowanego 1 łyżeczką niskokalorycznej margaryny, z liściem sałaty i plasterkiem polędwicy (30g), 1 średni pomidor, szklanka bawarki z mlekiem 0% (100ml) bez cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naughty Girl trzymam kciuki za twoja silna (od tej pory) wole. Jestem z toba!!!!!!!!! A teraz podaje moj dzisiejszy jadlospis i ...: sniadanko: jajko na miekko, grzanka z chleba graham, jablko - 210 kcal drugie sniadanie: 100 g galaretki pomaranczowej - 100 kcal obiad: 2 male golabki z indykiem, 1/4 paczki ryzu - ok. 300 kcal podwieczorek: 7 sliwek w occie (uwielbiam!), 1/4 batonika kinder pingui, garsc pestek z dyni - ok. 250 kcal kolacja: to samo co na obiad - ok. 300 kcal razem: 1160 kcal ale do tego bylo jeszcze: 25 min rowerka stacjonarnego rano ( 70kcal) , 3 h zakupow (380 kcal- tak obliczylam tu http://www.odchudzanie.info.pl/kal_kal.php , ale wydaje mi sie to przesadzone troszke) , wieczorem 35 rowerka - szybkie tempo ( 150 kcal) i 32 minuty abs (130 kcal) , a wiec razem spalonych kalorii bylo dzis: 730 !!! Fajnie :) Jutro tez tak ma byc! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WeightMan
Bez sensu. Stracisz tyle mięśni, że to się w głowie nie mieści :P Nie zabezpieczasz się przed ketozą - brak odpowiedniej ilości białka w diecie. Niepotrzebnie tylko ćwiczysz, przez co doprowadzasz do większego ujemnego bilansu, co skutkuje tym, że organizm się broni - spowalnia metabolizm, jeszcze trochę to tak go spowolni, że na 1160kcal będziesz tyła :( Nie tędy droga moja droga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj WeightMan! Dzieki za konstruktywna krytyke i rady. Moj cel to zrzucenie ok. 5 kg (do maja) i wyrobienie twardego brzucha, ud i posladkow (wiem ze to bedzie trwalo dluuuuzej). Mam wiec pytanie do Ciebie jak to osiagnac, jezeli nie posilkami o obnizonej kalorycznosci i intensywnymi cwiczeniami????????? A moze mam po prostu umiescic w diecie niemal samo bialko???? (dodam ze do tej pory jadlam jakies 2500 kcal w postaci naprawde niezdrowych rzeczy: chipsy codziennie itp, a odstepy miedzy glownymi posilkami byly ogromne + duzo przegryzek). Jesli juz zainteresowales sie moim przypadkiem to rozwiej moje watpliwosci !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeightMan! Piszesz, ze nie zabezpieczam sie przed ketoza ( czyli rozumiem, ze uwazasz ten stan z niekorzystny). Przytocze cytat jaki znalazlam w necie na stronie: http://www.kulturystyka.pl/artykul311/ \"Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do zawodów, czy po prostu chcesz schudnąć, znalezienie właściwej dla Ciebie diety może być żmudne. Naturalnie potrzebujesz diety, która pomoże utrzymać właściwy poziom masy mięśniowej i zmniejszyć ilość tłuszczu nie dając przy tym poczucia psychicznego dyskomfortu. Dieta ta ponadto musi spełniać Twoje indywidualne potrzeby biologiczne. Jak zatem znaleźć właściwą dietę odpowiadającą konkretnej fizjologii? Przyjrzyjmy się uważnie diecie ketonowej. Okazuje się, że dieta ta pozwala utrzymać masę mięśniową dzięki wysokiej zawartości białka, natomiast tak manipuluje pozostałymi składnikami pokarmowymi, by spalić tłuszcz.\" Wyglada na to ze jest to jednak pozadany stan w trakcie odchudzania. Gubie sie w twojej wypowiedzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze , ze na topiku pustki, ale ja nie dam mu umrzec, nawet chocbym miala samo go prowadzic :) W sobote nie mialam dostepu do komputera , wiec dopiero teraz opisuje moj sobotni jadlospis: sniadanie: grzanka graham, ser zolty light, kilka plasterkow ogorka, batonik kinder pingui drugie sniadanie: galaretka truskawkowa, 175 g obiad: 2 male golabki z indyka kolacja: farsz pieczarkowy, kromka chleba graham i cos jeszcze czego nie moge sobie przypomniec, ale nic z bomb kalorycznych razem: ok 1000 kcal cwiczenia: 1,5 h intensywnego tanca - ok 300 kcal jestem zadowolona :) dzisiejszego jadlospisu nie bede podawala, bo dzis jadlam normalnie. W niedziele bede robila sobie tzw. przerwe technicza na rozkrecenie metabolizmu...zobaczymy czy to przyniesie pozytywne rezultaty. NaughtyGirl gdzie jestes, czyzbys sie poddala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie! Mimo późnawej pory chętnie dołączę się do Twojego topiku.. Ja walczę z kilogramami od 9 stycznia.. trochę to trwa i z różnymi efektami. Chętnie będę się wymieniała doświadczeniami i moimi sposobami. Na razie nie będę się rozpisywać, tylko chciałam zgłosić swój udział :) Życzę kolorowych snów i do później ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojęcia mi się popierniczyły, ja w końcu jestem żywieniowiec amator a nie uczony ;) Chodziło mi o to, żeby dostarczać odpowiednią ilość białka :) Gdzieś wyczytałem, że na diecie ma być 1,7g na 1 kg masy ciała :P Qrcze jak Ty możesz na 1000kcal wytrzymać ;), ja ustaliłem sobie dietkę na 2000kcal a dziś było 2500, bo cały dzień głodny chodziłem :) Papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emigrantka_80 bardzo sie ciesze, ze chcesz sie do mnie przylaczyc :) Jak widzis moim codziennym dopingiem do trzymania sie zdrowego jedzonka jest wpisywanie calego jadlospisu tutaj. Robiac taki bilans wieczorkiem uswiadamiasz sobie co jesz i czy przypadkiem nie jesz tego za duzo. Chetnie poslucham Twoich sposob i doswiadczen na temat odchudzania, sama mam ich tez troszke i nie zawsze byly one \"zdrowe\" ;) Ale czlowiek sie zmienia...mam nadzieje ,ze na lepsze... Do zobaczenia (a raczej do napisania) :) do Weightman: ok rozumiem, ze mozna sie przejezyczyc. Ja tez nie jestem alfa i omega ;) Staram sie jednak troche zorientowac w temacie, zeby nie wyrzadzic krzywdy swojemy organizmowi, bo jak dotad moja przemiana materii jest w porzadku i nie chce tego popsuc. Jak moge wytrzymac na 1000 kcal? Po prostu nie mysle o tym i zjadam posilki z listy, ktora podalam powyzej, a jak jestem jeszcze glodna to dodaje cos z \"promocji\" od siebie :) ale tez bez przesady. Ogolnie wiele czytalam, ze dieta 1000 kcal jest jedna z rozsadniejszych, a polaczona z cwiczeniami daje dobre rezultaty. Zarowno Tobie jak i Emigrantce zycze wytrwalosci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek! Widzę, że jestem tu dziś pierwsza na topiku :) I juś po śniadanku. Dziś było mleczko z płatkami kukurydzianymi i muesli. Całość to ok. 300 kcal. Miałam iść na siłownie ale za oknem jakoś tak dziwnie zimnowato i zostałam w domciu, a za niedługo wybieram się do pracki. Ja podobnie jak Ty Niunia stosuję dietę 1000 kcal. Robię jednak to tak, że nie ustalam posiłków dzień wcześniej, ale zapisuję to co zjadam do dzienniczka, ważąc i obliczając od razu kalorie, ażeby wiedzieć ile zjadłam do tej pory i na ile sobie mogę pozwolić. Oczywiście czasami strzelam z tymi kaloriami, bo nie zawsze jestem w stanie to obliczyć (aż takim dobrym żywieniowcem to nie jestem niestety). Czasem przekraczam ten limit (ale niewiele), czasem jest trochę mniej. Wszystko zależy.. Niestety ostatnio zastanawiam się czy ma sens taka niskokaloryczna dieta.. bowiem przeczytałam trochę wypowiedzi WeightMana na ten temat i dopadła mnie konsternacja, hehe. No i sama nie wiem co robić :( Od 9 stycznia straciłam 5 kg, ale wydaje mi się że nie jest to bardzo dużo przy takiej diecie i dużej ilości ćwiczeń. Chciałabym stracić jeszcze ok. 12 kg do czerwca, więc jeszcze tego trochę przede mną. I chciałabym znaleść najlepszy na to sposób. Moim problemem jest to że mam wolną przemianę materii, od dziecka zawsze byłam pulchniutka, no i moja budowa jest raczej mocna. Mam 160 cm wzrostu i teraz ważę 67 kg.. Tak więc mam trochę tej nadwagi, której najchętniej bym się pozbyła. Tylko jak, hehe.. Dobra, nie będę już na razie smęcić, może znajdę receptę gdzieś na magicznych stronkach netowych, albo ktoś mi podpowie co jest najlepsze :) W każdym razie życzę miłego dnia i do wieczorka!! papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam :) Ja tez czytalam posty WeightMana. I na poczatku mialam mieszane uczucia co do jego wypowiedzi. Jednak w wielu miejscach napisane jest ze dieta 1000 kcal jest jedna z najrozsadniejszych. Wystarczy wpisac w google \" dieta 1000 kcal\" i samemu mozna sie przekonac. Tak wiec juz sama nie wiem czy to w tym Instytucie Zywnosci i Zywienia są jakies matoly , ktore nie wiedza co mowia????????? Mysle, ze tak nie jest. A prawda lezy gdziec po srodku :) Emigrantka gratuluje bardzo bardzo zrzucenia 5 kg. Wiem, ze to dla Ciebie nie szczyt marzen i jeszcze dluga droga przed Toba, ale w moim przypadku te 5 kg by wystarczylo. Mogloby spasc nawet mniej, byleby tylko ten tluszczyk zniknal, a miesnie moga sobie wazyc wiecej ;) Ja jestem typowa gruszka i zalezy mi na zgubieniu centymetrow, glownie w okolicy bioder, pupy i tych ud nieszczesnych.... W srode zamierzam sie zmierzyc i zwazyc, mam nadzieje ze zaobserwuje jakis spadek na wadze lub w centymetrach :) Wierze w to mocno! No to do wieczorka - spisywanie jadlospisu to niezly strazniek naszej wagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×