Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mysia30

są tu krótkowzroczni okularnicy??

Polecane posty

wiesz mi powiedzieli ze nie moge nosic soczewek dopoki nie skoncze 21lat:Pna szczescie madry okulista mnie oswiecil zr to bzdury.co do operacji fakt granica wieku kiedy czlowiek i oko przestaja rosnac to jakos21 ale jezeli wada stoi i nic sie nie zmienia to nie ma przeciwwskazan.laser oczywiscie prywatnie nie wiem czy takie rzeczy panstwowo w ogole robia. zakwalifikowalam sie dlatego, ze pomimo duzej wady mam podrecznikowo zdrowe oczy, a to jest najwazniejsze.cena nowych okularow mnie przeraza zreszta i tak ich rzadko uzywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez noszę soczewki
Ale z taka wadą okulary muszę mieć, i okulista bardzo nalegał, zebym jak najczęśvciej w tych okularach chodziła.Powiem CI ,ze nie widać tej grubości, tylko oprawki musząbyc odpowiednie, ale ,mnie i tak się właśnie takie podobały.Tez zaczne szukac kliniki.Wiesz ja myślę, ze włąśnie z taką wadą to powiny byc robione operacjie z ubezpieczenia, bo jak ktoś ma 2 lub 3 dioptrie, to jak chce sobie zrobi cniech płaci.Wiesz ja w tym roku mam mature i egzamin na studia ,jak sie nie dostane na dzienne, to musimy trzymac kase na wieczorowe, nie jest tak łatwo, a i tak dużo poszło na oprawki i okulary i moje douczanie przedmaturalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez noszę soczewki
Bo napewno wiesz ,ze w soczewkach tez nie mozna długo chodzić , tak do 10 godzin.No chyba ze to są to do noszenia stałego misiecznego.Cudo. Wstawałam i widziałam, niesamowite.Moja firma to Focus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny naprawdę wam współczuję niby tez mam minusy ale takie minusy przy waszych wadach ....hm lepiej sie nie odzywać nosić okulary i nie panikować dla wszystkich które tu zaglądnęły i mam nadzieję będa zaglądać oprócz pączków coś dla oka 🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jejku jejku
Mysiu ,a czy twoje okulary nie odparowywują, bo moje to zachodzą mgła, i za parę sekund wszystko widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie czasami soczewki paruja:P ja nosze acuvue 2 johnson & johnson-2tygodniowe, nosze je w zaleznosci od potrzeb nawet caly dzien i noc(jak impreza).okularow nie lubie bo duze minusy to duze zmniejszenie wygladam jak kretynka bo nie mam w nich oczu:P nie sadze zeby panstwo oplacalo krotkowzrocznym operacje, zreszta na pewno by jakis weterynarz robil a to koncu oczy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez noszę soczewki->tzn chodzisz w miesiecznych? jak sie czujesz?potrafisz zasnac w soczewkach?tez mysle o zmianie na miesieczne ale boje sie ze sie nie bede mogla przyzwyczaic.mam teraz zdejmowane na noc i nie jestem w stanie zasnac nawet na chwile jezeli mam oczy wlozone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papierowe_Nozyczki->nie martw sie widzialam ostatnio program o nowych metodach w stanach-mozna je stosowac pomimo kiepskiego stanu oka, co jest glownym przeciwwkazaniem.nie pamietam na czym polegaly bo naukowo objasniali i zapomnialam ale kiedys to trafi do Polski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do abshinte
Teraz sa szkła w których nie ma efektu zmniejszenia oczu w krótkowzroczności.To nie problem.A nie jest tak wcale,ze w państwowych kinikach siedzą sami zli lekarze.W warszawie bardzo dobra klinika jest na Kaczej, ale tam operują zaćmę, niewiem jak teraz jest w Katowicach.To nie do konca tak jest,ze jak prywatne to lepsze. Papierowe Nożyczki też sobie to mówię, ale czasami mi smutno.Bo ja cała tak araczej do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do abshinte
Tak miałam miesieczne Focusy, i było bardzo dobrze, wiesz ja je parę razy w miesiącu wyjmowałam ,a lenie co noc, nie ma w nich suchego oka, jak nieraz usnełam w tych do zdejmowania to miałam dyskomfort, w tych miesięcznych nic się nie działo.Najlepiej spróbowac, tylko one tez do tanich nie należa>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie______
słyszałam, ze tam sie pogorszyło.I w przypadku operacji, najpierw jedno oko, póżniej drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁE OKULARNICE
ja też do was należę.czytam,że dużo tu piszecie o oparacji laserowej oczu.Wiem,że rózni lekarze różnie się na ten temat wypowiadają.Są tacy,którzy nie popierają tej metody,a to dlatego ponieważ twierdza,żę po takiej operacji po jakimś czasie wzrok może się jeszcze bardziej pogorszyć niż przed I to pogorszenie postępuje bardzo szybko.Również może dojść do zapalenia nerwu wzrokowego i szczerze mówiąc te rewelacje ostudziły mój zapał.Jak narazie noszę tylko okulary bo soczewek nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tez słyszałam
Ale nie dopuszczam takich mysli do siebie, bo operacja to moze jedyna nadzieja dla mnie.Dylematy czy operowac to łatwo mieć jak się ma parę dioptrii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na temat szkiel kiedys gadalam z optykiem ale przy mojej wadzie i tak bedzie to widoczne i tak bedzie pomniejszalo bo podobno sie nie da, ale nie probowalam. oczywiscie nie uwazam ze to co prywatne to lepsze, tylko mam nienajlepsze doswiadczenia z panstwowymi okulistami i po prostu stracilam zaufanie.zreszta jezeli taka operacja bylaby mozliwa to kolejki do niej bylyby ogromne a ja powoli trace cierpliwosc co do mojej slepoty. mile okularnice->tez czytalam o konsekwencjach, to sa nowe metody i nikt nie wie co sie bedzie dzialo z oczami po operacji za 20lat.ale mysle ze oprocz calkowitej slepoty nic wiecej zlego nie moze mnie spotkac:P bylabym szczesliwa gdyby chociaz -5miala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie okularnice i zapisuję się do klubu :) Moja wada to -8 i -7, pływalni nie widziałam już od lat, bo zwyczajnie się boję, że się gdzieś wywalę bez okularów. Soczewki nosiłam, ale nie mogłam się przyzwyczaić, cały czas miałam jakiś dyskomfort. Ja też nie cierpię swoich szkieł strasznie pomniejszjących oczu. Napiszcie co to są za szkła, które nie pomniejszają, bo jakoś o nich nie słyszałam. To jakaś nowość? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie sa nowe szkla wiele lat temu mi je proponowali ale cena jest przytlaczajaca troche:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-4,75 na lewe i -4,5 na prawe na żadną korekcję sie nie wybieram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezzi
Witam :)tez jestem okularnica i chcialam slowko w kwestii basenu. Teraz mozna kupic okulary plywackie ale ze szklami korygujacymi. I wygladaja jak normalne , do plywania. I kosztuja niedrogo, ja za swoje placilam cos ok 120 zl. Moja wada to -4 i -5 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszyskim Pięknym w okularach szkłach itp. życze kolorowych snów jutro piątek jak dla mnie najfajniejszy dzień w tygodniu ostatni dzien roboczy. kolorowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do skaldia
Tez nie uważam ich za nowośc, ale mam dopiero teraz, no cena jest przytłaczająca, nie wiem ile kosztuje ta opcja, ale wiem ile kosztowały okulary jako całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ombu
hej. nie jest tak żle być krótkowzrocznym, czasem dobrze czegoś nie widzieć. W zimie polecam świetną metodę na zaparowane szkła - zmydlić trochę mydła i posmarować szkła, zostawić aż wyschnie a potem wytrzeć ściereczką lub chusteczką. DZIAŁA P.S. Ja zainwestowałam w szkła i jestem bardzo zadowolona !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do skaldia
nawet nie okulary tylko szkła bo z oprawkami to jeszcze gorzej, ale naprawdę nie można poznać ,ze to tyle dioptrii w nich jest. Warto było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slyszalam o nich ale myslalam ze sa strasznie drogie.a gdzie takie moszna dostac u optyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do skaldia
kiedy juz z 7 lat temu moje szkła nawet jak zaparowały to chwilke trwało i juz było dobrze, teraz to juz jest standart w okularach ta opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ombu
Śpijcie dobrze i nie zapomnijcie o ściągnięciu okularów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm ja mieszkam
w Warszawie dla takiej ślepoty jak ja to sprowadzali z Hamburga, no i zniżkę dostałam.Musisz zapytac w dobrym zakładzie optycznym, nie myślę, aby z tym był problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam minus 9,5 i minus 9 . Nie malo, ale radze sobie. Nosze okulary plastiki, choc ciezej jest je wyczyscic niz szkla, lecz sa lzejsze i ciensze. No i nosze rowniez soczewki - goraco polecam. Nosze je od 2 klasy liceum, czyli od 7 lat i nie zaluje! Sa swietne, zwlaszcza przytak duzej wadzie jak moja. Moje soczewki to Bausch and Lomb, moim zdaniem najlepsze, zaczynalam od Johnson, ale zrezygnowlam, jakos mi te lepiej leza... Chcialabym widziec dobrze, ale przy dzisiejszych udogodnieniach nie jest tak zle...pozdrawiam wszystkie okularnice i soczewkowice! Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm ja mieszkam
całkiem duzo nas takich niedowidzących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie czasem wyobrazam jakbym zyla pare epok w tyl-przeciez te okulary wazylby tone no i do tego zaden facet by mnie nie zechcial:P ciekawe jak radzili sobie tamci ludzie z takimi minus kilka-kilkanscie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołączam do okularnic i okularników ;) Moja wada to -2,75 i -3 dodatkowo astygmatyzm na jedno oko. Tak czytam od jakiegoś czasu i im wiecej czytam na temat operacji laserowej tym bardziej odkładam decyzję. Trochę się boję bo to jednak oczy... i szczerze powiedziawszy wolę widziec mniej ostro a niżeli w ogóle. Qrcze, sama już nie wiem. Piszcie okularnice wszystkie Wasze doświadczenia bo to naprawdę ciekawy temat. Ja z mojego \'punktu widzenia\' wiem, że lepiej znoszę szkła od plastkowych bo w tych ostatnich czuję jakiś dyskomfort, też tak macie? Mam kilka oprawek z różnymi szkłami i kiedy idę na plaże to nakładam słoneczne, które niczym sie nie różnią od tych zwykłych i tylko najbliżsi wiedzą, że są to szkła korekcyjne. Kiedyś stojąc na poczcie w kolejce pani przede mną pokazała mi ćwiczenie, układ palców ręki (chyba mudra to się nazywa, nie jestem pewna). Ćwiczenie wykonuje się kilka razy dziennie po kilka minut i po pewnym czasie następuje korekta wzroku. Mało tego, ona sama twierdziła, że nosiła okulary a teraz widzi bez. Przed chwilą poszukaam w sieci i znalazłam stronkę z tym ćwiczeniem, jest to mudra życia: http://www.anima.republika.pl/por_sugestywne.htm Od dzisiaj zacznę stosować systematycznie :) Może akurat pomoże bo zaszkodzić raczej nie zaszkodzi, dobranoc dziewczyny, kolorowych snów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×