Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mysia30

są tu krótkowzroczni okularnicy??

Polecane posty

Gość -5dioptrii
A słyszałyście może o takich okularach-zamiast szkieł mają czarny plastik,a w nim dużo małych dziurek. Podobno jak się w nich chodzi po domu kilka godzin dziennie to się poprawia wzrok. Czy ktoś słyszał o czymś takim? Widziałam je tylko w gazecie na zdjęciu. apropo spania, ja zawsze zasypiam w okularach ale mój mąż już jest nauczony że ma mi je zdjąć jak zasnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja nie moge spac w okularach bo lekko rozwalilam je pare lat temu przywalajac po pijaku glowa w sciane i osuwajac sie po niej nieprzytomniei od tego czasu sa poklejone i krzywe istna rozpacz.grunt ze troche w nich widze-oczywiscie sa tylko na po domu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie okularnice dziś bawią sie na ostatkach?? no niestety ja jestem uziemiona moja połówka w pracy pozdrawiam wszystkie uczestniczki mojego topiku🌻 ciekawa ta MUDRA żYCIA tylko czy ja na to znalazłabym czas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -5dioptrii
Hej Mysia 30 Ja tu jeszcze jestem, ale odezwę się później(tzn.jutro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ijajestem 🖐️ Siedzimy tak i siedzimy przed tymi komputerami i jeszcze więcej tych dioptrii się dorobimy :p Zaczynam szukać tych nie pomniejszających szkieł. Niech ktoś poda cenę choć w przybliżeniu. Może nie spadnę z krzesła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam -4 i nie noszę cały czas okularów :P Nie lubie siebie w brilach :) Noszę tylko na zajęcia i w domku do komputera, TV, jak czytam. Ale nigdy na świat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny o podwójnych oczach co u Was słychać?? pewno zapracowane nie macie czasu zaglądnąć? a moze szanujecie swoje oczka i nie meczycie ich przy kompach pozdrawiam serdecznie wszyskich🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -5dioptrii
Kiedyś miałam książkę z ćwiczeniami na porawę wzroku. Opracował je jakiś niemiecki lekarz i stosował z powodzeniem w wojsku.Gdzieś mi ta książka niestety zginęła. Teraz mam książkę joga dla twoich oczu. Autor miał dużą wadę wzroku, którą skorygował dzięki ćwiczeniom. Tylko strasznie te ćwiczenia są pracochłonne. Są też u nas w Polsce organizowane wczasy, na których ćwiczy się wzrok pod okiem instruktora. Podobno można poprawić wzrok nawet o 2, 3 dioptrie. Ja z tej książki stosuję tylko jedno ćwiczenie-zwykłe mruganie. Autor pisze,że osoba ze zdrowymi oczami mruga kilkadziesiąt razy na minutę. Ja się łapię na tym, że mrugam bardzo rzadko, a jak siedzę przy komputerze to może 2 czy 3 razy na minutę. A mruganie nawilża oko i oczyszcza je z wszelkich zanieczyszczeń. Więc jak sobie przypomnę to mrugam na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merlina
Ja mam -3 na oba oczy i właśnie zamieniłam okulary na soczewki. Wiecie co, czuję się, jakbym odzyskała wzrok. Nie moge się tym nacieszyć. Jaka to wygoda. Pechowa szczęściara, a dlaczego nie zrobisz sobie soczewek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do skandia
soczewki nie pomniejszajace oczu, to soczewki asferyczne.Ceny nie podam ,bo nie znam, wiem ile zapłaciłam za całość, a i ile poszczególne opcje to nie pamiętam.Czy one całkowicie redukuja zmniejszenie przez soczewkę oczu?, raczej nie, ale naprawdę robią to w znacznym stopniu, ja polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do abshint
Słuchaj ja słyszałam , ale nie wiem dokładnie jak to jest, ze przed operacją oczu, przez jakis okres. bodajże poł roku, albo i dłużej nie można nosić szoczewek kontaktowych. Coś wiesz na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co z okularnicami? długo nie zaglądałam bo z reguły cierpie na brak czasu wolnego ale tu się nic nie dzieje:(( co u Was jak weekend pozdrawiam 🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mekintoch
spoko, wyszedł topik tylko ci co mięli coś do powiedzenia juz się nagadali;) ciekawy sposób z tym mruganiem... poćwiczę bo może pomoże;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety jestem na bierząco w borykaniu się z problemami dotyczącymi widzenia! Jestem po operaji siatkówki trzy miesiące i ciągl;e boli mnie oko i głowa mozna zwariowac 😭 Papierowe nożyczki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna ślepotka
Nie wiem jak wy,ale ja ma tego naaaaaprawde dosyć!!!! A najgorzej jest latem....marzy się plaża itp,a tu do wyboru albo widzenie+okularki+ciągłe odwracanie się od słońca, albo okularki słoneczne+chodzenie po omacku....KATASTROFA!!!!!! Że już nie wspomnę o prowadzeniu samochodu... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooooooo miło mi też Wam mrugnę okem;) musze lecieć umówiłam się na kawę w mieście miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie nabawilam sie zapalenia spojowek po chorobie i delikatnie rzecz biorac leze.jutro ide do okulisty ale przy leczeniu nie mozna nosic soczewek.pieknie pare tyg w domu...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie czytam ten topik, i myślę, że nie jestem osamotniona. A już myślałam, że tylko ja mam takie problemy. Wadę, przy Waszych może mam niewielką - 1, 75 i - 2,5 ale ciągle mam jakies problemy. Podziwiam Papierowe Nożyczki, ale w sumie co ma zrobić kobieta - żyć najlepiej jak można, i korzystać ze wszystkiego. Ja na basenie bez okularów czuję się niepewnie, ale chodzę. Ludzi tez nie poznaję, jak idę bez okularów. A najbardziej mnie wkurza, że nie mogę nosić szkieł, bo moje oko jakoś źle je toleruje, a okularów mam już serdecznie dość !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem Cie trzy kropki ja tez pare lat temu juz po prostu zygalam okularami(nosze od 7roku zycia).soczewki okazaly sie wybawieniem.ale nie wiem kiedy znowu bede mogla je zalozyc, w moich denkach nikomu sie nie pokaze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crazy28
od lat nosze soczewki- to doskonale rozwiazanie problemu zaparowanych szkielek, zsuwania sie okularow, zachcaczania ko kosmyki wlosow itd.....choronliwie nie znosze okularow!!! przeciwslonecznych tez nie nosze, jak cos nie tak jest - oko nie zawsze toleruje soczewke, niezaleznie od tego czy jest nowiutka czy juz wypadaloby kupic nowa....to mnie szlag trafia jak trzeba ubrac okularki. mam takie jedne duzurne " bryle" dosyc drogie bo z wszystkimi tymi bajerami do kompa i filtrem uv, gustowne i twarzowe...ale to jest ostatecznosc!!! pozdrawiam wszystkich okularnikow krotkowidzow...i wiecie co?!....czasem , kiedy sie chodzi z "golymi" oczkami...to nawet lepiej , ze nie wszystko dobrze widzimy!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzy kropki____ to była operacja ratująca wzrok!!! odklejenie siatkówki prowadzi do slepoty :( 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie powoli rozkłada jakieś grypsko wieęc życzę wszystkim dobrego zdrowia pozdrawiam _Motylek_🌻 Papierowe-Nożyczki🌻 absinthe🌻 skaldia🌻 Anouk🌻 maiia🌻 margo37🌻 Sweet Dreams🌻 gwendolinna🌻 pechowa szczęsciara🌻 karnityna🌻 trzy kropki🌻 macham łapką wszyskim pomarańczom udanego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soczewki to najpiękniejszy prezent, jaki od życia dostałam, jeśli chodzi o ludzkie wynalazki. Obok pralki automatycznej. :) Żałuję, ze nie zdecydowałam się na nie wczesniej. Noszę je przez cały dzień i w ogóle ich nie czuję. To tak, jakby ktoś przywrócił mi zdrowe oczy. A mam wadę -3 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megan22
witam, nosze okulary od kilku lat. tak sie wlasnie zastanawiam czy slyszeliscie zeby komus sie oczy wyleczyly od noszenia okularow albo wada sie mniejsza zrobila???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×