Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mysia30

są tu krótkowzroczni okularnicy??

Polecane posty

dzisiaj tylko pozdrawiam bo rodzinka na weekend się zjechała Motylek🌻_ Papierowe-Nożyczki🌻 absinthe🌻 skaldia🌻 Anouk🌻 maiia🌻 margo37🌻 Sweet Dreams🌻 gwendolinna🌻 pechowa szczęsciara🌻 karnityna🌻 trzy kropki🌻 Śnieżka222🌻 banitka🌻 może pomogę🌻 Dudi🌻 Ananke🌻 malinka🌻 endorfinkaa🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysia, dzieki za kwiatka, to moj pierwszy na kafe ;)) Śniezko - szybkosc przesylki zalezy od tego, czy zamowione soczewki sa \"na stanie\", czy trzeba je specjalnie zamowic, ale nigdy nie dluzej niz dwa tygodnie. Zreszta jakbys kupowala od Gooraka to on wysyla na biezaco maile z informacjami - najpierw, ze zamowienie przyjete i ile bedzie trwala realizacja, potem, ze gotowe do wysylki, potem, ze wyslane i jutro powinno byc. ;) Proba mikrofonu - hej, pamietam cie z innego topiku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysia, wielkie dzięki za kwiatka i pozdrowienia. Fajna z Ciebie dziewczyna. :) Malinka, ja mam raczej typowe soczewki, bo moja wada to zwykłe -2,5 i -3. Mały astymatyzm, ale soczewki noszę normalne. U optyka powiedziano mi, ze takie to zawsze mają na stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa...zapomniałam....Malinka, ostatnio dużo tu piszę, więc nawet nie pytam, z jakiego topiku mnie pamiętasz. :) Ja narazie bardzo się gubię, jeśli chodzi o stałych bywalców na tym forum. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śniezko - szczerze mowiac pamietam Probe mikrofonu ;) ale teraz ciebie tez juz bede kojarzyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość są jeszcze jacyś
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:D weekend mija, rodzinka wyjechała było miło, jutro jeszcze jeden dzień odpoczynku / L-4 / no a od wtorku tzw. proza życia życze miłego zakończenia dnia no i jutro zapału do pracy i dystansu przede wszystkim dystansu do niej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysia wielkie dzieki za kwiatka :) Malinko bardzo Ci dziekuję za namiary, już dołączyłam te osoby do moich ulubionych sprzedawców. Jeszcze raz dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krótkowidz pozdrawia Panny i Panie krótkowidzące :) i dla każdej 🌻 a co :) A ja w okularach mam chodzić tylko jak: prowadzę samochód, oglądam TV i działam na komputerze :) Idę szukać wiosny :D może jeszcze kogoś znajdę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freddi, bez okularów możesz podeptać pierwiosnki. :) Żartowałam. :) A tak w ogóle to ile dioptrii masz, że nie nosisz stale okularów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mija tydzień? ja chodzę bardzo senna nawet kawa nie pomaga, działa na mnie odwrotnie niż powinna, mała czarna i do wyrka:) ale może pójdę pokręcić pupą na aerobik dzisiaj chyba że uderzę w kimono:D pozdrawiam serdecznie wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie tu są tacy bez rąk,nóg.O raz głusi,sparaliżowani,z porblemami węchu itd.:O .Oczywiście nie mam do, nich pretensji bo zwykle to przez kler lub jego przydupasów:O .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amant - - - > Nie chcę być niemiła, ale wracaj skąd przybyłeś, bo źle zacząłeś więc jeszcze gorzej możesz skończyć lepiej nadal podrywaj lachony na swoim topiku, albo lepiej rusz dupę bo wiosna idzie. Wolałabym żebyś nikogo tu nie obrażał więc ZEGNAM OZIEBLE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysiu, ja tez jestem senna ostatnio - moze to przedwiosnie? Przyszlam dzis do domku po zajeciach, obiadek, kawka, potem... mial byc spacer, ale nie wyszlo - wlasnie wstalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika0905
ja mam wade wzroku -6 i -6,5 i nosze soczewki:) tylko mam pytanko bo mam miesieczne soczewki i ich termin skonczyl sie na początku stycznia ale ja je nadal nosze:P czy moze mi sie cos stac?? odpiszcie prosze!! pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika - skonczyl sie termin przydatnosci wskazany na pudelku czy po prostu nosisz je dluzej niz miesiac? Bo jesli to pierwsze - to nie wiem, pewnie jest tak jak z lekami, ze nadaja sie do uzytku troche dluzej. Jesli zamiast miesiac nosisz je dwa... to jesli nie czujesz, ze cos nie tak, to znaczy ze jest ok. :) wiesz, to jak tolerujesz soczewki zalezy od skladu lez i tego, jak szybko i w jakich ilosciach wytraca sie z nich bialko. Dlatego niektorzy dobrze toleruja soczewki kwartalne, inni nosza miesieczne dluzej niz trzeba i nie czuja roznicy, a inni nosza miesieczne i pod koniec miesiaca moga je \"czuc\" na oku - wlasnie przez te osady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie polecam takiego przedluzania - kilka dni czy tydzien to jeszcze ok, ale miesiac to juz moze byc troche za duzo - to sie moze skonczyc np zapaleniem spojowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mnie lekarka powiedziała, że na soczewkach nie pisze jak długo powinno się je nosić, bo jest to sprawa indywidualna. Ale z drugiej strony kazała mi po trzech miesiącach wymienić na nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W odpowiedzi na pytanie z poprzedniej strony: mam -2 na oko. Pozdrawiam wieczornie 🌻 i z 5 centymetrami śniegu pod butami i skrzypiącym mrozem. Chyba muszę założyć moje bryle :D bo wiosny nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc wszystkim! Mam pytanie w jakim wieku wykryto u was wady wzroku i czy dziecko w wieku 10 lat może nosić szkła kontaktowe;.[-1.75 i - 2.5] Moja córa o której właśnie mowa miała już dwa razy pęknięty nochal przez okulary;.więc nie wiem czy kontakty się dla dziecka nadają bo słyszałam ;.że jak rośnie oko i soczewka robi się za ciasna to dziecko może tego nieodczuć i jakiś problem może się objawić;. bardzo proszę o oświecenie mnie papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam, że noszą soczewki już niemowlęta, ale takie, których się nie ściąga codziennie. Jednak najlepiej poradzić się okulisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazia - ja zaczelam nosic soczewki jak mialam niecale 13 lat :) to byla koniecznosc, bo zdejmowalam okulary jak tylko mialam pewnosc, ze rodzice nie widza i wada poszla do gory bardzo szybko. Bylam wtedy najmlodsza pacjentka mojej okulistki, bo w sumie soczewki raczej sa dla starszych ludzi, chyba glownie dlatego, ze to wymaga dyscypliny. Nie wiem jak to jest z rozmiarem soczewek, ale mysle, ze one sa na tyle elastyczne i delikatne, ze nic zlego sie nie moze stac, a kontrolnie i tak trzeba do okulisty chodzic, wiec jakby co zawsze jest czas na reakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję kochane za porady,wybieramy sie do okulisty po niedzieli jak coś mądrego powie to napiszę na forum może dla innych zainteresowanych też się przyda.; moja Klaudia jest alergikiem ale na pyłki traw czy w czasie alergii[około 3 miesiące] takie soczewki nie przeszkadzają??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam alergii wiec nie wiem z wlasnego doswiadczenia, ale to chyba nie przeszkadza. Trzeba tylko troche bardziej uwazac i jak oczy lzawia to nie trzec ich, bo soczewka moze wypasc. Ja tak kiedys jedna zgubilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i stało się. Pękła mi dzisiaj soczewka, qrczę, niczym prezerwatywa. :) Zdjęłam ją i pocierałam na dłoni w płynie, by ją zdezynfekować.... patrzę, a on się rozjeżdża. Miała mi służyć trzy mniesiące, a posłużyła miesiąc. Poza tym czuję, jakbym miała ciągle coś w oku, chyba mi coś wpadło, ale nic nie widzę. Tak więc dzisiaj powrót do okularów. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:D :( a gdzie wszyscy????? komp padł na parę dni a tu nikt nie zaglądał, czyżby też jakieś problemy? mam nadzieję że tylko natury technicznej jak to mówią złośliwośc rzeczy martwych pozdrawiam was naprawdę wiosennie, u mnie wiosne to i bez okularów dostrzeżesz aż chce się zyc, wy pewno tez w plenerze a nie w domu wiec będę wyrozumiała ale nie zapominajcie o krótkowzrocznych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×