Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość re ni

Kawiarenka dla pań w średnim wieku.

Polecane posty

Wygląda jak pomarańcza, która chce być cytryną. Jej zapach znany jest doskonale smakoszom herbaty Earl Grey. Cytrusowy zapach olejku bergamotowego przenosi do ciepłych krajów. Nie bez powodu: najlepsze bergamotki rosną w Kalabrii na południu Włoch, hodowane są też w Maroku i zachodniej Afryce. Tłoczony z ich owoców wonny olejek jest stosowany od XVIII w. do produkcji perfum. Od tego też czasu producenci pachnideł i pomad wykorzystywali fakt, że aromat bergamotki pomaga zmęczonemu ciału i przygnębionej duszy. Preparatów z bergamotką nie polecamy tylko w dwóch wypadkach. Po pierwsze, latem. Substancje zawarte w wyciągach z bergamotki wchodzą w piekielny związek z promieniowaniem słonecznym, powodując pojawianie się przebarwień na skórze. Po drugie, do inhalacji dla osób odchudzających się. Aromaterapeuci stwierdzili bowiem, że jego ożywcza woń znakomicie polepsza apetyt! Poza tym są co najmniej trzy powody, by się olejkiem bergamotowym zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lubię bergamotkę właśnie dla zapachu.Herbata z olejkiem bergamotowym pachnie cudownie. Zrobiłam sobie kawę o 19 i do tej pory nie udało mi się jej wypić w całości - to pierwszy powód złego nastroju. Posprzeczałam się z rodzicielką ( o tzw. \"pierdołę\") ale humor mi to zepsuło. Do tego doszło zmęczenie. No i nienawidzę stać w kolejkach a ostatnio często mi się to zdarza. A wiesz - córcia mnie chce nauczyć pić piwo. Kupiła jakieś nowe o smaku drinka pinakolada i nawet to dobre. mnie w piwie przeszkadza jego zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj ja otwieram kawiarenke.Witam i pozdrawiam.Oj, jeszcze bym troszke pospała...:) Miłego dnia życzę i dużo uśmiechu🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam!Malisanka przejela moja funkcje :) otwieracza kawiarenki ,wiec ja przynioslam Wam kwiaty do wazony-tulipany papuzie-sa sliczne! Dziewczyny,mnie jest \"mniej\"bo zajec mam sporo,poza tym ,jak corka wraca z akademika to juz wiadomo,ze do kompa sie nie dorwe i zadne przekupstwa ani negocjacje nie pomoga!:) ;) echh Bila te rodzicielki to takie\"chroniczne psujoty\"(od slowa psuc lub popsuc)humoru,ale nie ma na to \"sposoba\"i nalezy sie wtedy szybko zregenerowac bo dluzsze wywampirzenie z energi bywa niebezpieczneee:) ;) Piszecie o bergamotce ,podobnie pachnie roslina doniczkowa-geranium ale to chyba nie to samo co?Ma rowniez cytrynowy apetyczny zapach. Zmykam na kawe,dzis od rana przyjezdza moja Mama-oj bedzie nerwowo :) ;).Udanego dniaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! 🌼Biała czekałam wczoraj na Ciebie i myślałam,że poszłaś lulu. Oświeciłaś mnie z bergamotką, dzięki. Już wyobrażam sobie jak musi pachnieć herbatka. Co Wy dziewczyny macie z tymi mamami? Biała kłóci się z mamuśką, Skorpion przerażony niemalże, że mama wpada......i będzie nerwowo. Ucz się pić piwka, Biała, te smakowe są dobre i nie mają takiego zapachu jak zwykłe. I naprawdę można je sączyć z przyjemnością. Miłego dzionka ze słoneczkiem na niebie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Was serdecznie 🖐️ Piękny mamy dzisiaj dzień aż chce się żyć więc nastrój też dobry. Tylko pewnie zaraz mi go popsuje moja rodzicielka bo zaraz do mnie przypywa w kwestni mojego ogrodu (o Boże). pewnie znowu się pokłócimy bo ostatnio inaczej się nie da..... Eh losie/ Grace-jak poczytasz moje wszystkie wpisy i Skorpionka też to się oświecisz w kwestii naszych stosunków z mamami.Trudne są. Pozdrawiam Was wszystkich - miłego dnia. Jeszcze się odeswę Pa. Malisanka - ty ranny ptaszku - zdetronizowałaś nam Skorpionka.... Skorpionku - trzymaj się. Ja Cię rozumiem bo też tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Miłe Panie i kolegę Bubera. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie tłoczno dziś w kawiarence! Mam pytanie za 100 punktów: czy ktoś był w Paryżu lub pięknych miejscowościach we Francji, które są piękne i typowo francuskie? I warto je zwiedzić dla klimatu francuskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny i chlopaki,........z tego co sie doczytalam to Melisanko przejezdzalas kolo mojej miejscowosci............ciesze sie RUtkowski pat. ze jest tu jeszcze ktos kto nie lubi PRAC POLOWYCH.bo juz zaczynalam myslec ze ze mna cos nie tak.wiekzosc w kawiarence z wielkim namaszczeniem opisuje swoja milosc do zieleniny,kolezanki w realu tez ciagna mnie na swoje ogrodki i powiem szczerze zazdroszcze im tej pasji,,,,,,,,,,,,,,,goscilyscie sie wieczorkiem,ja juz nie mialam szans sie dopchac a pozniej zasnelam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grace -witaj.Wiesz,ja to za duzo po swiecie nie podrozowalam,bylam z mezem we Francji w okolicach Polwyspu Bretonskiego.Zwiedzilismy piekny klasztor benedyktynski z 8 wieku polozony na wybrzezu Morza Polnocnego-Mt.St.Michael .wiesz widok byl niesamowity,w czasie przyplywu klasztor otoczony jest ze wszystkich stron woda.Wyglada jak czarodziejski zamek unoszacy sie na morzu.Niesamowite wrazenie!!!! bylismy tez w Esse(20 minut drogi od Renes) i tam w pieknie nazwanej\"krainie Skalnych Wrozek\" zwiedzalismy jeden z najpiekniejszych pomnikow megalitycznych Europy. Hmmm moze inne dziewczyny albo nasi panowie cos Ci doradza! Bo ja jak widzisz za duzo na ten temat nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grace- zabiłaś mi ćwieka. Ja wprawdzie nie byłam we Francji, znam z opowiadań, mam tam koleżankę. Na pewno warto pojechać.Każdy region ma swój specyficzny klimat i smaki. Słynne francuskie sery (mnie nie wszystkie smakują (znam bo mąż przywoził). A Paryż ? Piękny, mnóstwo zabytków ale straszne tłumy !!!! Szczególnie latem nie polecam !!!! Jagqdusia - ja nie znoszę prac polowych ( a to za sprawą mojej rodzicielki). Mam wprawdzie ogród ale nic na nim nie robię.Były wieczne kłótnie więc dałam spokój. Obsiałam trawą, posadziłam paę świerków, trochę kwiatków które same rosną i mam spokój. Chociaż o te pare kwiatków też są awantury. Nie tak podlewam, trawnik nie tak skoszony itd.... Mam to w nosie i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grace.....czyżbyś sie wybierała do Francji? czy chcesz ożywić kawiarenkę? Ja byłem we Francji parę razy. Paryż oczywiście ale też obowiązkowo Prowansja (piekna kraina) polecam też Cannes, Marsylię (ciekawe miasto ze w zgledu na dużą iloś cemigrantow) ale ma swoj klimat, Zauroczył mnie Orlean i dolina Loary z jej zamkami , polecam Tours ale przede wszystkim Pireneje. Po Tatrach i Alpach Julijskich -jedne z piekniejszych gor Europy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie zrobilam sobie pomidorka z ogureczkiem cebulka i oczywiscie ze smietanka,pycha .ma ktos ochote.zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha jeszcze Chartres i Reims z ich wspaniałymi katedrami. W katedrze w Reims koronowano krolów Francji. Mnie sie bardziej podobają od paryskiej Notre Dame....A Reims jest stolica Szampanii:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam ksiazke ale oczywiscie nie pamietam tytulu.dziewczyna z polski wygrala konkurs i stypendium we francji,podroje po calej francji i jest bardzo duzo opisow,,fantastycznych opisow.polecam,,napisze jak przypomne sobie tytul...teraz jem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagqda - smacznego. Ale mi zapachniało prawdziwą wiosną. Buber - to Ty światowy facet jesteś. Tylko pozazdrościc. Skorpionku - a jak tam wizyta. Przeżyłaś ?? No właśnie - Grace. Po co Ci Francja i Paryż?? Ja do kawiarenki wniosłam francuską piosenkę w wykonaniu Wielkich Francuzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagqda - smacznego. Ale mi zapachniało prawdziwą wiosną. Buber - to Ty światowy facet jesteś. Tylko pozazdrościc. Skorpionku - a jak tam wizyta. Przeżyłaś ?? No właśnie - Grace. Po co Ci Francja i Paryż?? Ja do kawiarenki wniosłam francuską piosenkę w wykonaniu Wielkich Francuzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biala dzieki,jakos przezylam :) ;) a mamcia zauroczyla sie chyba majem bo byla mila (lampka wina jej w tym znaaaaaacznie pomogla ;) -czego sie nie zrobi dla swietego spokoju !!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biala dzieki,jakos przezylam :) ;) a mamcia zauroczyla sie chyba majem bo byla mila (lampka wina jej w tym znaaaaaacznie pomogla ;) -czego sie nie zrobi dla swietego spokoju !!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Biala,jakos przezylam :) ;),mamcia byla chyba oczarowana majem (lampka wina jej w tym znaaacznie pomogla,ale czego sie nie robi do swietego spokoju :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Biala,jakos przezylam :) ;),mamcia byla chyba oczarowana majem (lampka wina jej w tym znaaacznie pomogla,ale czego sie nie robi do swietego spokoju :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biala dzieki,przezylam,mamcia chyba ulegla czarowi maja :) ;)(lampka wina jej w tym znacznie pomogla,ale czego sie nie robi do swietego spokoju:) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczornie,wreszcie sie przyczłapałam.Na dworku jest cieplutko,aż się nie chciało wracać do domu.Po całym dniu pracy taki spacer to sama przyjemność.W mojej miejscowosci imprezują ,słychać muzyke;fajerwerki.Ja marze jednak już o łóżeczku.Francja hmm-może kiedyś tam pojade pozwiedzać.Treaz zmykam,naprawde opadłam z sił,wczoraj emocje dzisiaj emocje... Dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam!O rety przepraszam Was bardzo za te powtarzajace sie wpisy!!!.Po prostu kompyter tak wolno \"chodzil\"ze ponawialam \"wyslij\"kilka razy ,potem ze zlosci robilam \"wstecz\" i tak kilka razy.A tu okazuje sie,ze jakos te wszystkie wpisy doszlyyyyyy.Sorki :) Rozpisalismy sie wczoraj o podrozach .Baaaardzo bym chciala-jak chyba kazdy z Was tak moc podrozowac.Jest tyle pieknych miejsc na swiecie ,tyle cudow natury,zabytkow starej cywilizacji...oj dlugo by wymieniac!Niestety finanse sa jakie sa :) ;) i pozostaje tylko napysznianie sie tymi cudownosciami w tv.Ale dobre i to!Ja staram sie z rodzinka poznawac \"nasze krajowe okolice\",nie sa to z pewnoscia tak silne doznania estetyczne i duchowe ale tez maja swoj urok i sprawiaja ogromna radosc!W naszej okolicy jest i Biskupin-niemy swiadek kultuty łozyckiej,piekne zamki i palace-Kornik z przepieknym arboretum,Rogalin,sporo zabytkow przyrody-prastary dab\"Bartek\'pamietajacy czasy B.Chrobrego,tajemnicze glazy narzutowe np.kamien Swietego Wojciecha-do dzis w dniu Sw.Wojciecha na tym kamieniu ksiadz odprawia msze ,oj jeszcze dlugo bym tak moglaaa;) I wiecie co?tak juz na koniec-niektore widoki to az porazaja swym pieknem-tak poczulam sie stojac na murach klasztoru Sw,Michala ,otoczonego z kazdej strony woda(byl przyplyw) i po prostu..... zachcialo mi sie BECZEC!Ale ze mnie dziwadlo!Inni latali z aparatami a ja smarczylam!Bleeee :) ;) Oczywiscie zgodnie z tradycja zycze udanego wypoczynku albo cokolwiek udanego czego sobie zyczycie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bubra
a masz z francji min. 160 zdjec? bo nie uwierze ze byles...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochani 🖐️ U mnie prawdziwy upał - nie ma czym oddychać. Spróbuję Wam wysłać wiadomość choć strasznie mi się zawiesza komputer i stale wywala mnie z Neostrady. Czy Wy też tak macie ??? Życzę miłego dnia.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionku - a ja jak oglądam np.egipskie piramidy to na myśl mi przychodzi ilu ludzi musiało zginąć dla kaprysu jednego człowieka. Widziałam film dokumentalny jak budowano Katedrę Notre Dame w Paryżu i też mnóstwo ludzi przy tym zginęło. Masz rację, że Polska jest najpiękniejsza. Byłam już kilka razy np. w Karpaczu i za każdym razem odkrywam nowe piękne widoki. A nasze Bieszczady ??? Cudo !! Ostatnio byłam z męzem w miejscowości Moszna (woj.Opolskie).Jest tam stadnina koni i przepiękny zamek-rezydencja niemieckiego rodu Tiele-Wincklerów. Do zamku prowadzi aleja azaliowa.Za zamkiem znajduje się zespół fontann i ogromny park. A w samym zamku znajduje się Centrum Terapii Nerwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼Jagqda! ale numer! Coś mi się widzi, że pochodzimy z tego samego miasta! Może się nawet znamy? Ciekawe! Wyszło dzięki Malisance. 🌼Słuchajcie, kochani, na Was naprawdę można liczyć, odzew jest od razu! Francja to było marzenie mojego dzieciństwa i młodości, nawet sama uczyłam się języka. Teraz zaspokoję ciekawość-w tym roku przypada dwudziesta rocznica naszego ślubu i jeżelibędzie kasiora /w co wątpię/ to mąż obiecał /na piśmie-hahahaha/, że zabiera mnie do Francji. Generalnie nie lubię zwiedzać i wolałabym jakieś piękne miejsce, pełne uroku, kafejek na ulicach, malutkich miejscowości.... 🌼Buber, dlaczego TY byłeś we Francji parę razy a ja nie, hę? Napisałeś tyle, że musiałabym zostać tam co najmniej miesiąc! Ale dzięki Ci o panie za wskazówki! Może /!?/ się przydadzą. Ile Ty zwiedzałeś czasu te miejsca? Aaaaaaaa, zapomniałam, Ty byłeś kilka razy. W Polsce, Skorpionku byłam w wielu pięknych miejscach, Polska jest po prostu urocza, ale Francja była moim marzeniem. Kilka lat temu byłam prawie miesiąc we Włoszech, też było bajecznie, ale to nie było moje marzenie. Skorpionku, Ty zdaje się chcesz jechać do Włoch, tak? To Twoje marzenie z kolei?! A tak przy okazji, to podpytowuję się tych światowych ludzi z Francji, gdzie najłatwiej i NAJTANIEJ noclegować? Bo na Ritza nie będzie męża stać, cholera - szkoda! Nie należę, cholewka do bogaczy, a szkoda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×