Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

No to widzę że każda z nas miała podobne doświadczenia. Ja odstawiłam tabletki zaraz po ślubie a brałam oh nawet chyba dłużej niż 7 lat. Ale teraz już jesteśmy mądrzejsze jak będę miała córkę to napewno nie chciałabym aby brała tabletki. no chyba że za tyle lat wymyślą jakieś które nie maja takiego złego wpływu na organizm kobiety. A tak swoja droga ciekawe co się zmieni w antykoncepcji za te 10 lat heh może beda tabletki dla facetów:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna8686
no ja myśle że nawet jakby były tablketki dla facetow to oni by i tak ich nie barli bo poco maja truć się jak to my kobiety mozemy się truć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masha_24
Cześć dziewczyny. Z uwagą przeczytałam wszystkie wasze wpisy i strasznie się napaliłam na to urządzonko. O LC powiedziała mojej siostrze gin w Warszawie, więc może wiedza o nim dotrze kiedyś także do lekarzy na prowincji. Na razie jest to dla nich temat zupełnie nieznany. Chciałam wam przekazać, że szukając w internetowych aptekach natrafiłam w jednej z nich na możliwość zakupu na raty w systemie żagiel. Nie wiem jak on wygląda w praktyce ale na pewno warto zapytać. A tak na marginesie dla tych, którzy uważają że LC jest śmiertelnie drogi to przeliczcie sobie, że koszt brania tabsów (ok. 40 zł miesięcznie) przez jeden rok to ok. 480 złotych. Jasno widać, że LC zwraca się po 4 latach i to bez trucia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masha no dokładnie ja sobie tak to przetłumaczyłam jak kupowałam LC bo koszt był dla mnie dość spory ale po takiej wyliczance jakoś bardziej się przekonałam i weszłam w to! :P lekarze chyba powili zauważają że jest coś nowego w antykoncepcji to może w końcu przestana zapisywać tabsy jak cukierki no i widze że większość z nas jest potabletkowa hihihih :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam się nad kupnem
Wiecie ja dzwoniłam do dystrybutora a pozatym juz na ich stronie tez pojawiła się informacja że na razy mozna kupić i to tez z tego żagla więc widać dostrzegli konieczność wprowadzenia rat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że firma ma też system ratalny. Za 10 lat kupie sobie w takim razie LC :P Jedynym mankamentem Pearly jak dla mnie jest brak podświetlenia, ale to mały problem w sumie. Za to jest super kompaktowy i leciutki jak piórko, byłam zdziwiona, że jest lżejszy od komórki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja psiapsióła ma pearly a ja mam LC i jak ona kupiła pearly i ja go zobaczyłam i wzięłam do reki to nie mogłam uwierzyć jaki ona malutki i leciutki w porównaniu do LC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm nie wiedziałam ze pearly jest aż tak małe i lekkie ale ja i tak w sumie trzymam moje urządzonko w szafce nocnej więc dla mnie to bez rożnicy a pozatym baby comp tez jest w sumie mały i lekki. No dla mnie jednak ten wyświetlacz jest wazny bo od razu po mierzeniu widzę jakie światełko a jak nad ranem jest ciemno to przy pearly trzeba sobie chyba czyms poświecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna8686
No fakt ja jak dostałam swoje pearly to rzeczywiście szok że to takie lekkie i małe :P A co do wyswietlacza no co trudno że nie podswietlany ale ja mogę sobie lampke zapalać jak chcę wynik zobaczyć a jednak koszt duzo mniejszy niz za LC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Justyna, taniej nam wyjdzie żarówka energooszczędna :P hihi pearly wygląda na strasznie delikatne, ja się czasami boję, że je zgniotę albo upuszczę i będzie zonk :) Ciekawa jestem jak jest z tym planowaniem płci dziecka z Baby-comp? Któraś próbowała albo zna taka dziewczynę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mnie tez to ciekawi ale ja nie próbowałam bo na razie nie planuje jeszcze dziecka ale w przyszłości skorzystam i dam znać bo fajnie by było mieć parkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dzieczyny ponownie, nie odzywalam sie ponad miesiac. W tym czasie po roznych zawirowaniach otrzymalam ze sporym opoznieniem przesylke z Lady Comp i zaczelam mierzy c temerature od drugiego dnia miesiaczki. Sprzedawca powiedzial, ze urzadzenie najpierw uczy sie przez dwa miesiace (bylam przekonana, ze tylko przez miesiac). Jak na razie z rezerwa pochodze do mojego nowego nabytku - nie bardzo umiem poruszac sie po \'menu\'. Zastanawiam sie jednak, skad LC bedzie wiedzial, ze zaczelam mierzyc temp dopiero drugiego, a nie pierwszego dnia @. Nie wiedzialam tez, jak wprowadzic (przed pierwszym uzyciem) poprzednia @. Szkoda, bo kombinowalam na wszystkie sposoby... Dopiero wczoraj przy przypadkowym naciskaniu ujawnil sie czerwony kolor, dziwilam sie wczesniej, ze od razu po zmierzeniu temp nie pokazuje poziomu plodnosci. Oj, ciezko na razie, ale mam nadzieje, ze to poczatki, a potem bede z LC za pan brat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mokrelka ja tez jestem nowicjuszką, tyle, że z pearly. pearly jest chyba łatwiejsze w obsłudze po prostsza konstrukcja ;) Ja jestem zadowolona, nawet w pierwszym cyklu, który właśnie zakończyłam miałam dużo zielonych. oczywiście tez jeszcze nie czuje się w 100% pewnie, ale myślę, że się przekonam. Ogólnie jestem zadowolona - ocena na razie powyżej średniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm morelka to czemu nie pisałaś i się o nic nie pytałaś byśmy ci napewno pomogły. Co do nauki urządzenia to ja myślę że to zależy od każdej kobiety tak naprawdę to urzadzenie przez cały czas używania coraz lepiej poznaje nasz cykl. ja tez juz od pierwszego cyklu miałam dużo zielonych nawet dziwiłam się że aż tak duzo ale w następnych miesiącach było ich jeszcze więcej :D następne pytanie skąd LC wie w którym dniu mierzysz: no bo miesiączkę wprowadza się do urządzenia więc on wie dokładnie w którym dniu cyklu teraz jesteś. Wprowadziłaś wogóle miesiączkę jak ją miałaś???? Wprowadziłaś dane o wadze itp. co się na początku wprowadza?? Hmm a lampka zapala się od razu po zmierzeniu temperatury więc może coś źle robisz??? Morelka ja radzę spokojnie podejść do instrukcji tam jak dla mnie napisane jest co trzeba dokłednie zrobić. a jak nie to zadzwoń do dystrybutora tam jest kobietka która mi przynajmiej jak miałam pytanie jasno wszystko wytłumaczyła Jak chcesz mogę Ci też dać tel do siebie ale to na jakiegoś maila i ja Ci mogę co nieco powiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katasha dobrze pisze Morelko spokój i jeszcze raz spokój może cię uratować ;) weź instrukcję i krok po kroku zacznij od początku jeśli chciałaś zacząć pomiary od 2 dnia cyklu trzeba było najpierw wprowadzić dane o miesiączce. Jeśli nic nie wprowadziłaś to będziesz mieć pomarańczowe światełko do następnej @ światełko o płodności pokazuje się po pomiarze jak nic nie wciśniesz bo ja wciśniesz to zmieni ci się ekran i faktycznie możesz tego nie widzieć. Mówię Ci weź instrukcję i na str. 10 masz wszystkie możliwe ekrany pokazane ja na początku z tego korzystałam i mocno ułatwiło mi to życie. W ostateczności dzwoń do dystrybutora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina 24
Kwestia wprawy ale trzymam kciuki żebyś szybko się wprawiła. Dla mnie na początku też wydawało się to dość skomplikowane więc cie rozumiem:) Ale dziewczyny maja rację mogłaś napisać a na pewno byśmy sobie jakoś poradziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym miala wiecej czasu, to bym napisala tu i poprosila Was o pomoc. Ale - jak juz wspomnialam wyzej - przesylka zamiast 1 dzien, szla 9 dni, na dodatek ustawialam urzadzenie wspolnie z chlopakiem, bo bylo juz pol godz po polnocy, a rano robilam pierwszy pomiar. Oboje kombinowalismy, jak wprowadzic poprzednia @ i - uwierzcie mi - nie dalo sie. W instrukcji jest: \'wyszukujesz przyciskiem minus pozadana date\', a jak tak postepowalismy, urzadzenie glupialo. Wprowadzilismy date, godzine, wiek, wage, wzrost, BMI i to , ze jest 2 dzien @. Hmm, poeksperymentowalam teraz troche z przyciskami i \'przewinelam\' sobie te 14 pomiarow lacznie z dzisiejszym. 1 pomiar - zielona lampka, 2 - zolta, od 3 do 14 - czerwone. W sumie to i tak na razie pozwalam urzadzeniu uczyc sie i bede polegac na nim dopiero po tych 60 dniach nauki. Boje sie troche uzywac tych przyciskow spontanicznie (bez instrukcji), bo LC czesto piszczy, a poza tym obawiam sie wprowadzenia przez przypadek jakichs falszywych danych... Coz, bede chyba musiala jeszcze raz przesledziec ten watek \'od deski do deski\'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh tam się chyba nie da nic w nim namieszać ale jak czegoś nie wiesz to może lepiej zapytaj tutaj. A co do lampek to one już od pierwszej są wiarygodne tylko przez te pierwsze miesiące będzie więcej czerwonych. Ja mysle że niema co zwlekać jak pojawi sie pierwsza zielona to do dzieła:) chociaz kazda z nas na początku sie pewnie stresowała:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, nie, nie, nie. W zyciu! Czekam pelne 60 dni. Bralam tabletki 7 lat i nigdy sie nie balam, czulam sie bezpiecznie. Teraz jeden falszywy ruch moze doprowadzic do ... do katastrofy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokrelka Ja tez miałam problem z wprowadzeniem poprzednich @ i się wnerwiałam, ale potem przeczytałam jeszcze raz instrukcję i weszły. Fakt, moim zdaniem jest to trochę niejasno opisane, instrukcja odsyła od 1 str. do 2., a poza tym tez chciałam szybko, szybko i nie wychodziło :) W końcu zajarzyłam po opisie przycisków na 1 str. Najpierw wprowadza się @ najodleglejszy w czasie. Ja też jeszcze nie ufam w 99,3% zielonym, ale myślałam, że i tak będę bardziej panikować :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina 24
Morelka naprawdę juz 1 zielone są pewne na 99,3%:P I to nie jest żadna ściema jak dzwoniłam do firmy to babka mi to wytłumaczyła tak że przez te pierwsze ok 2 mies nauka urządzenia polega na tym że on sie zabezpiecza większą ilościa tych czerwonych lampek ale że jak jest zielona to już jest pewne że to niepłodne nawet już w pierwszym cyklu. Kurcze tyle to kosztuje że ja postanowiłam od razu wypróbować zielone :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna8686
No ja też od razu uzyłam zielonych światełek:P Ale powiem że strach był:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela007
ja przez pierwszy miesiac troche sie balam ale teraz jak zielone to zadnych watpliwosci nie mam. dzieki mojemu LC znowu moge cieszyc sie seksem i nie musze sie martwic o moje zdrowie. i wiecie co dziewczyny wcale nie przeszkadza mi to ze czerwonych jest wciaz sporo, przez to zielone sa jeszcze bardziej wyjatkowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eren
Cześć! Stosuję BC już od ponad roku. Urządzenie widzi już wszytskie dni na czerwono i zielono, jednak ja nie mam do końca zaufania do niego. Przede wszytskim, czasami zdarza się że urządzenie pokazuje zielony dzień, a badanie śluzu określa dzień płodny. Co więcej, po owulacji powinny być 2 -3 dni płodne (dla cyklu 28 dniowego)), a urządzenie pokazuje od razu zieloną lampkę. Proponuję spisać wszytskie pytania i wysłać je do producenta. Na sporą część z nich umiem odp. ale wątek ma 27 stron i nie mam czasu wszytskiego czytać. Czy ktoś mógłby je wypunktować? Ten kto będzie znał na nie odp. napisze odp. numer i odp. a reszte wyślemy do producenta. Co wy na to? Ja mam tylko 1 pytanie: czy jest ktoś odważny kto wpadł z komputerkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eren skoro stosujesz rok i nie wpadłaś to czemu mu nie ufasz? chyba, że używasz jeszcze dodatkowych metod zabezpieczenia i nie zdajesz się wyłącznie na LC?? Z pytaniami dobry pomysł, ale nie wiem czy producent będzie miał ochotę odpowiadać na 28389 pytań na raz i nas nie oleje :) Tak naprawdę szanse zajścia w ciążę wcale nie są takie wielkie i nawet bez antykoncepcji to \"zaledwie\" kilkanaście % w cyklu. Z wiekiem prawdopodobieństwo maleje. Można sobie to sprawdzić tutaj: http://www.duofertility.com/conception-calculator :) wystarczy wpisać wiek swój i partnera i czy palimy i kalkulator pokaże nam nasze szanse w tym cyklu oaz kiedy prawdopodobnie zajdziemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A odpowiadając na Twoje pytanie o wpadkę to tutaj żadna nie wpadła (albo się nie przyznała ;) ), ale na amerykańskim portalu były chyba 2 wpadki: -1 na \"czerwonym\": http://www.aphroditewomenshealth.com/forums/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=87373&page=27 http://www.aphroditewomenshealth.com/forums/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=60379&page=38 (użytkowniczka Shanni) -2 miała nienaturalnie wysokie temperatury i LC nie zadziałał właściwie: http://www.aphroditewomenshealth.com/forums/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=286268#Post286268

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia311
Hej. Kupiłam Lady Pearly rok temu, ale w dalszym ciagu mu nie ufam. Dodatkowo stosujemy jeszcze gumy i globulki ale jest to meczace i klopotliwe. Zastanawiam sie czy naprawde zadna z was nie wpadła? A moze tez używacie dodatkowych metod oprocz urzadzenia? Mam ochote sprobowac zaufac tym zielonym swiatełkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia311
Hej. Kupiłam Lady Pearly rok temu, ale w dalszym ciagu mu nie ufam. Dodatkowo stosujemy jeszcze gumy i globulki ale jest to meczace i klopotliwe. Zastanawiam sie czy naprawde zadna z was nie wpadła? A moze tez używacie dodatkowych metod oprocz urzadzenia? Mam ochote sprobowac zaufac tym zielonym swiatełkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia311
Hej. Kupiłam Lady Pearly rok temu, ale w dalszym ciagu mu nie ufam. Dodatkowo stosujemy jeszcze gumy i globulki ale jest to meczace i klopotliwe. Zastanawiam sie czy naprawde zadna z was nie wpadła? A moze tez używacie dodatkowych metod oprocz urzadzenia? Mam ochote sprobowac zaufac tym zielonym swiatełkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela007
jak zalicze wpadke to napewno wam powiem. tak jak juz wyzej pisalam w pierwszym miesiacu bylam ostrozna ale teraz to ufam mu na 100 procent, no moze 99.3 :) Dziewczyny zyjemy w 21 wieku, troche wiecej wiary w ludzkie mozliwosci skoro jestesmy w stanie budowac statki kosmiczne, przeprowadzac przeszczepy organow i wiele innych zaskakujacych, niewiarygodnych rzeczy to dlaczego nowoczesna antykoncepcja wydaje wam sie taka niemozliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×