Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

żeby czerwonych dni było 8-9 to trzeba dokonywac pomiarów codziennie i starać się unikać luk w pomiarach. jeśli ktoś się decyduje na takie urządzenie to musi sie też decydować na te pomiary a one nie są przeciez uciążliwe. skuteczność urządzenia jest zawsze zachowana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawaaaa
znowu żadnych liczb... szkoda ale widzisz, napisałaś mi wcześniej... że mnie nierozumiesz co do tego w miarę regularnego trybu życia : "co do regularnego trybu życia to ja do takich nie należę i lady-comp nie wymaga ode mnie. nie trzeba wstawać o tej samej porze bo ma się 6 godzinny limit, można często wyjeżdżać (co robie cżęść mojej pracy)!!" czyli jednak mam trochę racji... bo wiele zależy od trybu życia danej osoby... dla mnie mieszczenie się w tym 6 godzinnym limicie... i wyjazdy do 1000km (czyli bez nocowania w samochodzie)... to właśnie w miarę regularny tryb życia... ja takiego nie prowadzę... więc wydając t 2 koła chciałabym wiedzieć czy mi się to opłaci... u mnie co najmniej 2 pomiary w tyg by odpadały z przyczyn od mnie niezależnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli w miesiącu brak 8 pomiarów w twoim przypadku. myślę że to pewnie spowowduje że w pierwszej fazie cyklu będzie więcej czerwonych dni. to może być uciążliwe ale mam pytanie czy po powrocie z trasy masz możliwość odpoczynku ale mam na myśli sen - jeśli tak to po takim snie możesz dokonac pomiaru nawet w ciągu dnia ale po śnie. jeżeli to niemożliwe a nie chcesz mieć dużo dni kiedy albo nie współżyjesz albo prezerwatywa to chyba lady-comp nie jest dla ciebie. a tak z ciekawości mogę zapytać co robisz że musisz jeżdzić 2 x w tyg na drugi koniec Polski? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawaaaa
tak przypuszczałam ;) ja importuje ubrania z jednego z krajów Skandynawskiech... a mąż samochody... często jeżdzimy razem... dodatkowo dochodzą wyjazdy w kroju, np związane z dystrybucją no i ja dodatkowo zajmują się oprawą graficzną i reklamą, jako że nie stać nas na razie na tylu pracownków... ale urzadzenie ciekawe... mam nadzieję, ze będą to rozwijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz nie wiem co myslec:) nie biore juz tabletek i caly czas myslimy jak sie zabezpieczac,bo gumek nie cierpimy... komputerki wydaja sie byc ok,ale 2 tysiaki to duzo,a widze,ze maja swoje minusy.... poczekam jeszcze na jakies komentarze dziewczyn,ktore stosuja... pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie boje np.skokow temperatury spowodowanych jakas infekcja,zmiana klimatu,zmeczeniem itp no i czasem mam nieregularne godziny snu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to LC bierze pod uwagę i nie ma problemu jesteś bezpieczna. skoki temperatury, zmiany klimatu czy nieregularny sen nie jest przeszkodą ja mam LC i mam nieregularne cykle, czasem gorączka (zima) ze snem róznie bywa a LC działa niezawodnie!! klimat zamierzam zmienić za niedugo zobaczymy jak będzie ale wierze że będzie ok ale co do klimatu to u mnie zmienia się on tak że zwariować można więc próbka działania lc w tyakich warunkach już jest ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze ja jestem zacofana,ale nie rozumiem.. jak to dziala,jezeli mam na przyklad przeziebienie i 37,1 to skad LC wie czym spowodowany jest wzrost temp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz gorączkę to nie wprowadzasz tego pomiaru do pamięci lc - a dodatkowo lc ma opcje prognozy płodności na 6 dni na przód które właśnie do takich sytuacji mozna wykorzystać :) a skuteczność 99,3 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jak jestem chora to korzystam z jakiejs pamieci LC? bo rozumiem ze jest jakies \"archiwum\" gdzie moge sie dowiedziec co LC sadzil wczoraj o dzisiejszym dniu....bo raczej choroby sie nie planuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawaaa
ale dzusta, wyraźnie powiedziała, że jeżeli takich braków jest kilka w tygodniu... to ilość czerwonych dni może być tak duża... że przestanie się "opłacać" używać urządzenia... mnie najbardziej interesowałyby konkretne liczby... tzn... ile ty np masz braków w pomiarach i ile dni płodnych pokazuje urządzenie... możliwych zaburzeń jest mnóstwo...nie tylko wyjazdy, zarwane nocki, zakrapiane imprezki, infekcje róznego rodzaju, zwykłe zapomnienie się, lub zaspanie, stres, sensacje żołądkowe-zatrucie np. jakąś nową potrawą, ból zęba tyle przyszło mi do głowy w ciągu minuty... a pewnie znalazłoby się dużo więcej... czy jak to wszystko nałozy się na cykl... to dni płodnych może być ok.10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze wiedzisz informacje o płodności na dany dzień poprzednie dni i jeśłi dziś np. niedokonałas pomiaru to też możesz zobaczyć jaki raport daje LC. do ciekawa ję\\eśli przeziębisz się i masz GORĄCZKĘ to wtedy nie mierzy się temperatury zaburzenia spowodowane zarwana nocką, imprezą itp nie maja wpływu na urzadzenie i jego raporty dopiero GORĄCZKA!!! dni płodnych jest na początku stosowania około 12 potem jak już dłuzej uzywasz LC to spada ilośc do 8-9 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie madzia wyjeła mi wypowiedź z ust ;) co do braków pomiarów to jesli chodzi o pume to nikt chyba nie choruje co tydzień, co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzysta
wcięło wszysstkie panie gdzieś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no codziennie sie nie choruje,ale na temp.moze wplywac: -stres -podroz -bol zeba :) -przemeczenie itp. u mnie np.czesto jest 36.8, czasem 37.1 i nie ma to zwiazku z cyklem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w moim przypadku: stres w tygodniu =przemęczenie ostanio ósemki dały mi popalić :( czesto podróżuje i co zima zapalenie zatok a LC niewzruszenie działa jak należy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruda72
Madzia 250. Wprawdzie nie do mnie skierowalas swoje pytanie ale ... Jestem szczesliwa posiadaczka Baby-comp i mam ustawiony w nim alarm na 6:10 rano. Nie zaleznie od tego czy jest zwykly dzien tyg.( kiedy wlasnie o tej godzine wstaje) czy sob./niedz. alarm jest ustawiony tak samo. Jezeli natomiast moge sobie dluzej pospac to tak juz sie przyzwyczailam, ze dokonuje pomiaru temp. o stalej porze i dalej ide spac.I szczerze mowiac kompletnie mi to nie przeszkadza poniewaz nie mam najmniejszego problemu z ponownym zasnieciem. Wiesz dla mnie jest tak lepiej bo nie musze kazdego dnia myslec o ustawianiu innej pory pomiaru temp. I jedno jest pewne. Nie ma szans abym o takim pomiarze zapomniala bo alarm jest dosc glosny. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja mam stawiony alarm w tygodniu (6:40) a w weekend to albo nie nastawaim wcale albo nastawiam na 9 lub 9:30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za opdowiedz. widzę ze każda z was inaczej trochę stosuje sowje cudo. ja z kolei zazwyczj nastawiam budzik w komórce i wtedy zabieram sie za pomiar;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie lepiej mieć nastawiony budzik lady-compa?? raz nastawiasz i masz spokój na tydzień a zawsze lezy koło łóżka ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie to urządzenie to wyrzucenie kasy w błoto dlaczego już tłumaczę 1. urządzenie opiera się na pomiarach temperatury, która tak naprawdę tylko w 46% zgadza się z owulacją 2. wnioskuje na podstawie danych statystycznych i na podstawie historii pokazuje dni płodne czyli dopiero po minimum 3 cyklach wnioskuje poprawnoe 3. to SAMO !!! daje DARMOWY PROGRAM FF pokazuje on na zielono na dole dni płodne na czerwono dni niepłodne i nic nie kosztuje tylko tyle wysiłu co codziennie wprowadzić tempkę to ja nie kapuję po co tę kasę wydawać jak ma się za darmo, co innego mierniki, które posługują się pomiarem poziomu hormonuy w moczu sa i tańsze i bardziej precyzyjne. tu macie link do opisu jak założyć sobie darmowe konto w programiku pokazującym to samo a według mnie znacznie więcej http://forum.starania.pl/viewtopic.php?t=40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne.......... z tym programem co podajesz to musisz i tak mierzyć jakimś termometrem tempkę (dokładniej lub mniej) to raz a dwa to przestrzegać wszystkich zasad metody termicznej. z lady-compem mierzenie masz 30 sek bardzo dokładne, orgomną bazę danych i potwierdzenie skutecznośći przez lekarzy, bo ten aparat przeszedł pozytywnie wiele testów. a ten programik........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PinKi_
Ciekawy temat, szkoda, ze tak mało wpisow. Sama sie zastanawiam nad tą metodą, czy ktos jeszcze sie wypowie? Szczegolnie interesuje mnie dlaczego Lady Comp, a nie tanszy, a rownie skuteczny Pearly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm.. mnie podkusiło na lady-comp bo nie ma baterii. raz w miesiącu ładuje się go przez 12 godzin a ladowarka jest w pudełku z lady-compem. jak się dowiadywałam to pearly musi mieć wymienianą baterię co 2 lata. ja wybrałam wygode z lady-compem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PinKi_
dzusta----- dzieki za odpowiedz. Rowniez jak sie zdecyduję na tego typu anty to wybiorę LC, a nie pearly. Mam tu porównanie tych dwóch cacek: http://www.ladycomp.pl/porownanie.php dzusta------ troche czasu minęło od Twoich ostatnich wypowiedzi na kafe o LC, nadal mozesz ja polecic? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×