Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

ja mam ladycomp 8 miesięcy i polecam. ładnie wskazuje owulację, potwierdzam że łatwo przewidzieć i się przygotować na miesiączkę. Skuteczność również super, bo w zielone kochamy się do końca i bez zabezpieczeń i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowy przyszły urzytkownik_
A co z palaczami?? Czy sa jakieś zatrzeżenia przy stosowaniu LC ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosik
Myslę ,ze palenie papierosów nie powinno mieć żadnego wpływu. Takie urządzonka mierzą tylko temperature,to jest po prostu ulepszona forma NPR a przecież kobiety palące mogą stosować naturalne metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowy przyszły Użytkownik_
Bardzo dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze bardzo madamme
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22ja
witam,właśnie natknęłam sie na tą stronę i znalazłam to czego szukałam:)mam pytanie co do ceny i miejsca gdzie to sie kupuje????dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *pomarańcza*
Witam! Odświeżam temat! Zastanawiam się nad kupnem tego cacka – i tu moje pytanie do dziewczyn, które już używają LC, warto dać taką kasę? Sprawdza się? Czy może lepiej jednak pozostać przy tabletkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elzu
Hej, ja tez wlasnie zastanawiam sie nad zakupem, chyba reaczej pearl - glownie przez cene.. Mam kilka pytan do tych z was ktore juz to cacko maja.. Czy mozna zaczac pomiary od pierwszego dnia po zakupie czy trzeba czekac np na miesiaczke? Jak dlugo urzadzenie poznaje kobiecy organizm, po jakim mniejwiecej czasie przestaje sie uczyc i poprostu sobie dziala? :) Czy poczatek i koniec pomiaru jest sygnalizowany jakims dzwiekiem? Jesli np zaczne mierzyc temperaturke po ciemku, to urzadzenie poinformuje mnie ze juz wystarczajaco dlugo mierze? Czy jest mozliwosc regulowania glosnosci dzwonka budzika? :) Dziewczyny pisaly ze wiedza kiedy beda mialy miesiaczke, czy urzadzenie daje taka informacje, czy poprostu po dluzszym uzywaniu mozna samemu nauczyc sie takich wyliczen? :) Skad wiadomo, ze bateria robi sie slaba (w przypadku pearly), czy w czsie kiedy bateria zacznie powoli padac pomiary beda nadal tak samo dokladne? Hyh.. zawalilam was troche pytaniami, ale jak wiekszosci z nas nie usmiecha mi sie wydac takiej kwoty na cos, co okazalo sie ze dziala inaczej niz myslalam.. :) Ja sama przymierzam sie do zakupu w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie mieszkam, takze rowniez bylabym wdzieczna za polska instrukcje (ktora moglabym poczytac przed zakupem, pewnie jest w niej wiekszosc odpowiedzi na moje pytania), takze.. jesli ktoras z was moze mi ja przeslac to prosze o przeslanie na maila. Dzieki z gory! Pozdrawiam! P.S. Nikt nie poruszyl tematu religii, mam na mysli, to ze lady comp jest nardzo wygodnym rozwiazaniem dla kobiet, ktore nie chca uzywac antykoncepcji, poniewaz uwazaja to za grzech, a nie maja czasu lub checi na wlasnoreczne wyliczanie dnich plodnych. Lady Comp w takiej sytuacji wydaje sie bardzo przydatny :) (o ile dziala tak jak powinien).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosik
hejka u mnie to juz będzie prawie roczek z pearly.Odpowiem tylko na te pytanie na które znam odpowiedź- ja czekałam na miesiączkę żeby zaczać mierzyc,ale dlatego że odstawiałam tabsy i musiałam czekac na pierwsza fizjlogiczna miesiączkę. Podobno pomiary można zacząć dowolnego dnia cyklu- ale możesz sie upewnić pisząc do eksperta. 2-u mnie nie da sie regulować głosnosci budzika. 3- początek pomiaru i koniec jest sygnalizowany sygnałem dźwiękowym wiec można mierzyc po ciemku- ja np mierze zawsze o 6 rano i juz robie wszytko na czuja własnie na dzwieki- tempke potem sprawdzam sobie jak wstane. 4- z tą miesiączka to jest tak ,ze tego trzeba sie nauczyc- tzn on ok 25 dnia cyklu miga symbolem"M" i albo sie potwierdza albo odrzuca,ale to wynika raczej z jego zaprogramowania. Chodzi o to że jeżeli kobieta ma owulacje to tego dnia tempke skacze ok 0.3 lub 0.4 stopnia i mniej wiecej w tych granicach utrzymuje sie do okresu. U mnie to jest tak ,ze zwykle w pierwszej fazie cyklu mam ok 36.10- 36.16 jak mam owulacje to od 36.40 i w górei zwykle tak sie utrzymuje i jezeli potem znów spada do 36.10 lub mniej to wiem ,ze tego dnia dostane okres 5- ja miałam problemy z cyklem po tych moich regularnych miesiaczkach okres mi sie zatrzymał na 4 miesiace wiec pearly po 100 dniach braku okresu przestał liczyc dni i kazdego dnia pokazywał zerowy dzien cyklu i martwiłam sie ,ze jak okres dostane to bedzie sie uczył od nowa. Ale nie- jak dostałam w koncu okres to zapamiętwyał tamte wczeniejsze dane. 6- co do skutecznnosci to do zatrzymania okresu w zielone dni normlanie wspołyzylismyi dzidzi nie było. Potem przeszlismy na metodę stosunku przerwywanego- głównie z powodu braku okresu i tak poki co zostało a peraly teraz stosuje orientacyjnie- no bo skoro go mam -wiec na ten temat nie będę sie wypowiadac.Ale ogólenie polecam . Ja juz bym do tabsów nie wracała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lister
Testuję Lady Compa już 11 miesiąc. Wielce rozgoryczona jestem, bo LC okazuje się być zwykłym termometrem elektronicznym, tyle, że za prawie 2000pln... Już po pół roku stosowania zaczęła mnie denerwować zbyt duża ilość czerwonych (czyt.płodnych)dni, przy regularnych cyklach i codziennym mierzeniu temperatury. żeby po 11 cyklach obserwacji nadal było 11-12 dni płodnych? Jak przeanalizuję temperatury tradycyjnymi metodami (i to nic mnie nie kosztuje) wychodzi mi max 9 dni płodnych. Lepiej zainwestować w zwykły termometr elektroniczny i książkę o NPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosik
Co prawda to prawda.Ogólnie jestem bardzo za tą alternatywą antykoncepcji, bo jest to mniej czasochłonna metoda NPR,ale myśłam ,ze to urzadzonko jest nieco sprytniejsze.Malenki przykład- jak pisłam wczesniej zatrzymał mi sie okres na 4 miechy- Pearly po okreslonym czasie zaczął pokazywać ciążę mimo ,ze ja wiedziałam ,ze w ciązy nie jestem, wskazywał ją ze wzgledu na brak okresu, a tymczasem tempka na wyświetlaczu wcale nie wskazywała na ciążę bo sie nie utrzymywała powyższona temperatura tylko cały czas skakała i on nie wyciągał z tego wniosków. Więc w zasadzie jego "diagnoza" opierała sie tylko na braku okresu a to moża wnioskować bez żadnego urzadzenia. Niemniej jesdnak jestem za NPR w jakiejkolwiek formie wiec nie będe tak krytykować tego urzadzenia tak do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam LC i to juz dość długo i jestem zadowolona. Ilość dni zauważyłam zależy jakie są cykle i jakie były wcześniej tj. jak ja np. wprowadziłam do pamięci urządzenia około 8 cykli i w tych cyklach zdarzały się bardzo krótki cykle 26 dniowe a teraz już takich nie ma. To na początku LC pokazywał czerwonego więcej bo wiedział że przydarzają się cykle krótkie ale teraz już od baaardzo dawna takich krótkich cykli nie było to i LC wskazuje np. dłużej zielone przed owu niż przedtem. Czyli jednak uczy się :)) i ja polecam lady-compa! Sosik odnośnie twego 100 dniowego cyklu to kompik musiał nieźle zgłupieć przy takim cyklu. Nie wiesz co spowodowało że tak długi cykl był?? A tempka skakała ale na wyższym poziomie czy była niska? Bo skoro taki długi cykl to pierwsze co to jednak myślałabym o ciąży jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosik
do dzusta- hymmmm cykl miałam taki długi bo byłam nadiecie i strasznie schudłam- ok 4 kg a przy mojej wadze - poniżej 50 kg to kazdy kilogram jest wazny. Wiedziłam ,że to nie ciąża bo po okresie jaki dostałam nie współżyłam, po drugie byłam u gina- wsprawie braku okresu i mialam robione usg a po trzecie tempka skakała i to na różnym poziomie raz 36.00 a raz 36.70 i tak pomiedzy i w kółko. A u mnie zwykle jak jest owulacja i potem to temka jest od 36.3 i wyzej ale ponizej tego nie spada.Ale mówie ,ze potem jak dostałam okres to w zasadzie pearly wskazuje jak przed tymi rochwianiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia71
Hej! Kupiłam pearly, niestety nie posiadam instrukcji w jezyku polskim :(( Proszę o podesłanie na adres cinek710@wp.pl bylabym baaardzo wdzieczna. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ameryka
hej właśnie wysłałam instrukcje na podanego mejla. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pechowa matka polka
mam 42 lata, troje dzieci, każde w wyniku działań antykoncepcji: prezerwatywa, pianki, spirala. Pech? nie, bo posiadanie dzieci, nawet nie planowanych uważam za szczęście, ale więcej już nie chcę. Jestem odpowiedzialna i wiem, że przy każdej wpadce nie było mojej winy z tytułu zaniedbania itd. Boję się współżyć, bo jestem chyba taka płodna, że wystarczy, że spojrzę na gacie męża i jestem w ciąży. Strach paraliżuje i jest najlepszym środkiem anty, tyle, że chciałabym jeszcze poużywać. Czepiłam się lady comp jak ostatniej deski ratunku, ale: 1/ mam ponad 40-tkę 2/ nieregularne cykle 3/ stresujące życie (praca+dojrzewające dzieci) czy w takich przypadkach mogę liczyć, że nie będę po raz czwarty matką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do sosik no to dobrze że pearly nie zgłupiał chyba wziął to jako incydent hihih a z tym chudnięciem to rozumiem raz sama tak miałam że schudłam i okresu niet dopiero zastrzykami trzeba było wywołać. do matki polki cóż moge poradzić to zapytaj przedstawiciela LC. Może to będzie dla Ciebie dobre rozwiązanie. Skoro owu nie chce sie zahamować lub pianki nie mogą wybić plemników to może tylko brak bara bara w dni płodne poskutkuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pechowa matka polkaW Twoim wypadku radziłabym prędzej czystą objawowo-termiczną, bez bazowania na urządzeniu, bo tu jednak analiza zależy od znajomości metod i tzw. czynnika ludzkiego czyli brania w analizie pod uwagę tego - czego urządzenie z racji tego, że jest machiną - wziąć nie może.Zajrzyj na: 28dni.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdikko
pechowa matka polaka jestem prawie w twoim wieku i też mam dzieci i więcej nie chcę.Zawsze stosowałam naturalne metody czyli.....prawie wcale nie w spółżyję bo mam podobną chyba WIELKA płodność do ciebie.Też muślałam o lady compie ale myślę że nic to nie zmieni tylko podwyższy ryzyko wpadki (myślę o kobitkach w naszym wieku) Teraz jestem na etapie myślenia o pigułkach antykoncepcyjnych.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
dzusta i inne użytkowniczki lady comp!!Mam do was pytanie proszę postarajcie się na nie odpowiedzieć.Stosuję naturalne metody,mam dożo dni z śluzem płodnym co jest nienormalne bo około razem z miesiączką 3 tygodnie.Mam pytanie czy lady comp pokaże mi teZ te dni ze śluzem jako dni płodne czy niejako ominie tę "chorą" sytuację i będzie pokazywał "prawidłowo" czyli zdrowo tak jak powinno być.Myślę że zrozumiałaś pytanie i proszę o odpowiedż oczywiście w razie możliwości.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm ja tam wolę LC niż same obserwacje bo właśnie ja się moge pomylić coś źle odczytać z LC nie ma mowy o tym kordiak111 skoro tego śluzu masz tak dużo i tak długo to jest coś nie tak albo cóż metoda objawowa nie dla ciebie.... ja mam LC i opieram się tylko na jego wskazaniach i nie prowadzę innych obserwacji (nie muszę mam tak długo LC że wierzę mu na 1000% zresztą gdybym miała obserwować sluz co kiedyś czyniłam to tylko to wprowadzało mnie w błąd) sprawdza się doskonale zero nieplanowanej ciąży przez już ponad 2 lata i współżyciu bez zabezpieczeń w zielone :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
dzusta wyobraż sobie masz rację na 100% Otóż ten mój śluz to jest rzeczywiście stan chorobowy.Rozmawiałam dziś z lekarką która powiedziała że torbiel(mam takowy) wydziela prawdopodobnie więcej estrogenów i to mi zaśmieca pracę normalną organizmu.Najgorsze jest to że jedno leczenie mi nie pomogło się go pozbyć ,a drugie to mogą być pigułki antykoncepcyjne(których się boję i nie wierzę w ich skutki "lecznicze")albo operacja.Ale teraz rozumiem dlaczego mój organizm jest "nienormalny" i zazdroszczę wam dziewczyny ,że możecie się cieszyć tymi przyrządami.Może i ja kiedyś..........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czemu kiedyś? jeśli chodzi o koszt to wiem że sprzedają też na raty więc jakieś wyjście jest a na prawdę urządzenie jest godne polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
dzusta....myślę ,że kiedyś bo teraz ten lady będzie mi pokazywał pewnie dużo dni płodnych bo takowe mam-pisałam.Muszę się podleczyć albo wyleczyć żeby mieć normalne objawy płodności i niepłodności.Bo czy on nie będzie bazował na moim 2-tygodniowym śluzie płodnym czy będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosik
on wogóle nie bazuje na śluzie!!!!!Dla mnie to jest właśnie minus tego urzadzenia, opiera sie tylko na temperaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LC nie bazuje na śluzie a na temperaturze i ja to uważam za plus bo mniej roboty a skuteczność jak widać baardzo wysoka. obserwacja śluzu jest bardzo subiektywna i bardzo często można tu popełnić błąd, szczególnie na początku. Ja mam LC jak pisałam już dość długo i myślę, że gdyby miało się coś stać (czyt. wpadka) to chyba już by się stało. A nic nieplanowanego się nie wydarzyło więc skuteczność na prawdę jest taka wysoka :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosik
Dzusta jak widać nie dla kazdego plus to plus a minus to minus;-);-);-)Pozdrawiam wierną urzytkowniczke LC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosik
*użytkowniczke miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolinowa
Słyszałam, że można kupić LC za połowę ceny. Gdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×