Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość Magda_126
Mojej babci kolezanka, zdrapała pieprzyk z twarzy i umarła Tylko ze on był o średnicy ok 0,5cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylinka.......
Boze!!!! co za glupstwa! nie wytrzymam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciemnogród i tyle
:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylinka.......
prosba do Jeachkaa .. czy moglabys cos wiecej napisac na temat wyciecia swojej myszki? jak nie chcesz na forum to podam Ci moje gg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam ten problem co Wy.....czyli mnóstwo znamion :// drażni mnie to i byłam u dermatologa, kazała mi przyjśc jesienią, i wtedy da mi adres jakiegos dobrego chirurga. wreszcie pozbędę się tych szpecących moje ciało znamion :// pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie namiarrrrr
na dobry gabinet w warszawie usuwajacy zniany skorne plaskie przy pomocy lasera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 1
zdecydowałam sie na usuniecie dziś ide do lekarza na przeglad o 17.30 , sprawdzić czy można to usunąć...:|||| ciekawe czy jak bede to mieć wycinane czy bedzie straszne bolało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 1
mam nadzieje że dadzą mi znieczulenie czy , coś???? miał ktoś w ogóle z was usuwane znamię na brodzie? jeśli tak, to proszę żeby napisał jak to wszystko przebiegało, i czy bolało.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeachkaa
Hej wszystkim :) Do sylinka.... -> zależy co być chciała konkretnie wiedzieć. Ja miałam usuwane skalpelem, takie było dziwne uczucie, ale nie bolało,do przeżycia, naprawde. Do wszystkich :) -> Często widzę tu pytania typu: "Czy mogę usunąć jakieś znamię,które ma ileś tam średnicy?". Nie rozumiem trochę, no bo kto to może wiedzieć przez internet zwłaszcza jak nie jest dermatologiem czy chirurgirm?? Wszystkich, których interesuje kwestia tego typu, zachęcam do pójścia do dermatologa najpierw,a potem ewentualnie do chirurga na usunięcie. Dermatolog może podobno przed wycięciem sprawdzić czy nie bedzie z tego raka.Podobno,ja nie bylam zanim wyciełam, bo dowiedziała się pozniej ze tak można sprawdzić,ale na szczescie wyniki mam dobre :D A poza tym chirurg Was Moje Drogie i Drodzy nie powinien wyśmiać,przecież to wasz kasa i co go to obchodzi :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylinka......
kurcze ale wyslalam wiadomosc... chcialam sie dowiedziec czy masz moze jakas kontrole na przyklad w najblizszych dniach u lekarza i czy moglabys sie dowiedziec o moja coreczke ( pisalam o niej powyzej), czy mozna malemu dziecku usuwac... za miesiac wracam do kraju, wiec reszty juz sie dowiem sama osobiscie.. dzieki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 1
byłam u lekarza i powiedział ze mogę usunąć,! ale słuchajcie teraz! nie będę mieć usuwane skalpelem tylko LASEREM!!! podobno mniej boli i prawie nie ma śladów. lekarka mówiła ze wcale.... tylko jak je chirurg wypali, i one wypadną to w miejscach gdzie były znamiona, zostanie biała skóra którą będę musiała opalić....:))))a blizn nie bedzie... fajnie nie????:))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej prosze o rade.....
czy po laserowym usunieciu znamiona barwnikowego plaskiego (taka plama rosnaca wraz z czlowiekiem koloru czerwonawego) zostanie blizna? czy wogole zostaja blizny po laserze? przymierzam sie do usuniecia takiego znamiona z uda..... szczerze to bardzo mi przeszkadz, cale zycie unikam odslaniania ud. teraz mam 22 lata i wreszcie jestem zdecydowana. ponadto moge zrobic to na kase chorych wiec nic nie zaplace... wiec jak zostaja blizny po laserze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asioreczka
ja sie pytam ludzi na tym forum glownie dlatego ze moze osoby te mialy juz uswane pieprzyki wiec chyba znaja cena jaka zaplacily, nie ? i uwazam jeszcze ze lepiej wiedziec cos niecos zani sie pojdzie do dermatologa... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to poczytaj dziecko
poprzednie strony, to sie dowiesz ile to kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 1
pisze do osoby która prosi o rade z tym laserem.szczerze ci powiem to tez dużo zależy od skory czy sie dobrze goi.ja już usunęłam jednego na próbę laserem oczywiście...! na początku była biała kropka a teraz sie ładnie goi i nie usuwałam na udzie tylko na twarzy od razu!!!powiem tak ,po laserze 10000000razy mniej widać niż po skalperze.jak opalisz to nie będzie śladu...:))))))moja skora sie dobrze goi czy twoja tez? jeśli tak to nie ma obaw...:)))))))a jeśli nawet nie, to sama będziesz musiała o nią dbać żeby sie zagoiło..:)))))ja szykuje sie do następnego zabiegu:))))tez na twarzy...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej prosze o rade....
tak, moja skora sie bardzo dobrze i szybko goi, nawet po dosc duzych ranach nie pozostaja widoczne slady. czy laser boli? i czy zabieg sie powtarza? (sorki za pytania ale dopiero w przyszlym tyg zapisuje sie na kolejna konsultacje...) moje znamie jest dosc duze ale raczej koloru rozowego... czy dlugo sie goi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej prosze o rade..
wlasnie wrocilam z kolejnej konsultacji. moje znamie okazalo sie naczyniakiem. aby sie tego pozbyc bedzie potrzebny laser ktory pozamyka naczynka. czy macie namiar na jakis dobry gabinet? bo z tego co wiem (moga i to zrobic za darmo na kase chorych) to w publicznych poradniach czeka sie po kilka (nascie) miesiecy. poleccie jakis gabinet z warszawy lub okolic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 1
zwracam sie do osoby która prosi o rade.:) zabieg laserem nie boli .przynajmniej mnie , ponieważ w trakcie zabiegu lekarz , chirurg wstrzykuje ci środek znieczulający jest on tak silny że mogłabyś na żywca kroić sobie nogę i nic a nic przy tym nie czuła:)))) jak mi wstrzyknął do twarzy, to buzi w ogóle nie czułam, aż moja mama sie ze mnie śmiała ze tak panikuje , ale to było tylko chwilowe..:)))))) acha oprócz znieczulenia może ci tez zamrozić miejsce w którym będzie usuwał to naczynko:))))) a tak w ogóle to jakiej wielkości to jest?duże małe olbrzymie? powiem tak, jak będzie ci usuwał i wstrzykiwał znieczulenie to nie patrz:) bo można zemdleć...jak ja widziałam te skalpele na stole niego w gabinecie ,to bogu dziękowałam że to jest laser...tak wiec sie nie martw ,jak ja żyje i usunęłam to ty tym bardziej usuniesz ....:))))))skora ci sie ładnie zagoi i będzie extra.....:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej prosze o rade......
moj naczyniak jest dosc spory, na oko zajmuje polowe uda :o czasem jest bardziej widoczny a czasem wcale go nie widac- nie wiem od czego to zalezy. w tym tyg bede sie starala udac do szpitala na ul. koszykową w wawie do dermatologa. z tego co wiem, to dysponuja tam bezplatna pula zabiegow na laser- bede probowala :) a jak nie to sherley w wawie- dosc drogie zabiegi ale podobno efekty swietne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 1
wiesz jeśli to duże jest to mam nadzieje ze badania na niego robiłaś i że można go na 100 procent usunąć... no bo wiesz nawet nie wszystkie znamiona usuwają....ponieważ wiąże sie z tym zagrożenie zdrowia...:) a zdrowie przede wszystkim :) wiesz ,tak miedzy nami to lepiej jeszcze sie pobadaj....no, ale jak lekarz dał ci skierowanie na usuniecie, to chyba nie powinno być problemów:) tylko mowie ci tak na wszelki wypadek:) po koleżeńsku:),popadaj..:) mojej mamy koleżanka miała znamiono na ręce dość duże nie był to naczyniak , ale w autobusie ktoś zahaczył plecakiem o jej znamiono i jej zdarł a ona po iluś tam miesiącach zmarła.... wiesz co chce ci powiedzieć i poradzić..:)pozdrawiam:) paulina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 1
na kompie jestem zawsze o godzinie 9.30 lub 10.00 w nocy jakby co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po prostu nie...
nie moge w to uwierzyc... czy tu zaglada jeszcze ktos normalny? czy juz bede same idiotyczne wypowiedzi w stylu...\"ktoś zahaczył plecakiem o jej znamiono i jej zdarł a ona po iluś tam miesiącach zmarła....\", albo \"przyjaciolka mojej babci...\" skoncz wypisywac te bzdury, bo tu ludzie zagladaja po jakies madre porady... znasz te powiedzenie.. \"jeden wierzyl w gusla i mu .... uschla\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 1
nie wiem o co ci chodzi:| po prostu taka jest prawda i już! pogódź sie z tym....:||zapytam tak, jeśli od tego sie nie umiera to po co ludziom badania skoro to nie jest niebezpieczne..??? albo powiem inaczej masz całkowita racje w 100 procentach!!! :D napisałam straszne bzdury ,od tego sie wcale, a wcale nie umiera.... tylko jak później wytną ci połowę nogi albo pół twarzy jak dostaniesz RAKA to będzie dopiero płacz.. nie wiem kim jesteś ale jesteś niedojrzała i nieodpowiedzialna i nie dbasz o swoje zdrowie i życie innych !!!!!!!!!!!nie krytykuj czyiś wypowiedzi skoro sama rad nie udzielasz i widać mało wiesz na ten temat.ja uczę sie medycyny to wiem o guzach znamionach pieprzach idp jakie choroby i zagrożenia sie z tym wiążą...zresztą nie pisałam do ciebie tylko do tej dziewczyny wiec sie nie wtrącaj..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 1
acha forum jest dla wszystkich i każdy pisze co chce a nie co ty mu narzucisz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po prostu nie
"po prostu taka jest prawda i już! pogódź sie z tym....:||"... ale z czym, ze ktos mi zahaczy plecakiem o znamie i po kilku mcach umre??!! co za bzdury totalne wypisujesz... moze i studiujesz medycyne, ale chyba na 1 roku i jakas sredniowieczna... "tylko jak później wytną ci połowę nogi albo pół twarzy jak dostaniesz RAKA to będzie dopiero płacz"... matko..ratuj... czy Ty to wszystko przemyslalas? tak nie udzielam rad, bo sie nie znam... a Ty sie nie znasz i udzielasz...przeczytaj ten topik od poczatku i sie dowiesz jakie ludzie znamiona usuwaja i wyobraz sobie ze zyja.. naprawde nie pomagasz wywodami o smierci z powodu znamion, wyobraz sobie, ze prawdziwi lekarze uwazaja wlasnie, zeby usuwac zawczasu, zeby niezezlosliwialo.. nic do Ciebie nie mam...tylko do tego co piszesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 1
po 1jezeli lekarz stwierdzi ze znamiona nie można wycinać to tego sie absolutnie nie robi ... po 2nie napisałam ze jak tobie zahaczy to umrzesz, ja nawet nie wiem gdzie ty masz to znamię i czy je w ogóle masz, i sie tak nie wściekaj ...:| owszem usuwają znamiona ,ale te zbadane i te które można usunąć..:) jeśli masz wielkie znamię na plecach i lekarz to oglądnie i stwierdzi ze można usunąć , to ja nie widzę problemu i owszem jeśli pieprz jest zdrowy to sie nie umiera.:) ja mam na plecach wielkie znamię chciałam je usunąć ale lekarz sie nie zgodził.... trochę mnie nie rozumiesz co chce doradzić napisałam ze sie umiera od niezbadanych znamion np.dziewczyna ma duże znamię na nodze i nie zbadawszy sie ,je usuwa i później okazuje sie ze był to czerniak złośliwy...chodzi mi o to ze wszyscy co usuwają znamiona powinni sie badać..doradzam ponieważ ktoś z mojej rodziny usuną bez konsultacji z lekarzem rodzinnym u znajomego chirurga i stało sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 1
a medycynę studiuje na 2 roku i powiem ci ze ta średniowieczna jest lepsza niż ta współczesna :D :P z żadną prawda nie będę sie grodzic bo to twoje zdanie nie moje ja swojego nie zmienię. każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii i zdania....po prostu źle mnie zrozumiałaś...ja tez usunęłam znamiona chyba z 5 na twarzy żyje mam sie świetnie tylko one były zbadane... CHODZI MI O TO ŻEBY SIE BADAĆ PRZED USUWANIEM BO TO BEZPIECZNE!!może tak ci to po jaśnie bo widzę ze nic Nie kumasz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 1
ALE SKOŃCZMY TEN TEMAT BO kłótnia W STYLU CZY TO ZDROWE USUWANIE CZY NIE ZDROWE MOŻE KOŃCZYĆ SIE W NIESKONCZONOSC MASZ SWOJA OPINIE JA MAM SWOJA I NIECH TAK ZOSTANIE JEŚLI CI PRZESZKADZA ZE TAK PISZE WIEC O ŚMIERCI NIE BĘDĘ PISAĆ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 1
ZAPAMIĘTAJ !!! * Przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia znamion i zaburzeń barwnikowych konieczna jest wizyta u dermatologa. * Jeśli w obrębie znamienia barwnikowego pojawi się jakaś zmiana, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Odkładanie wizyty tylko pogarsza sytuację. * Bezwzględnym wskazaniem do leczenia chirurgicznego jest podejrzenie zezłośliwienia znamienia. * Nie powinno się usuwać znamienia za pomocą metody laserowej, gdyż nie można już wykonać badania histopatologicznego. Aby móc wykonać zabieg tą metoda, lekarz musiałby mieć stuprocentową pewność co do rodzaju usuwanej zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 1
Szanse przeżycia zależą od wczesnego wykrycia nowotworu. Czerniak, który nie nacieka w głąb skóry, nie powoduje dużego zagrożenia życia. Jeśli niepokoi cię zmiana na skórze, zgłoś się do lekarza !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×