Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość ewee85
a gdzie miałas to znamie??? i czy było duze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszyta rana zawsze
w sumie kilka usunęłam, na piersi, pod nią i na brzuchu, wszystkie blizny mi się niestety rozeszły a na brzuchu dodatkowo zrobiła się wypukła, więc masakra. Smarowałam wiele miesięcy maścią na blizny, ale nic to nie pomogło. No ale niektórzy są zadowoleni więc nie żebym chciała cię nastraszyć, tylko u mnie się tak brzydko zagoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszyta rana zawsze
A znamiona miały średnice około pół cm, więc nie były takie duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewee85
i po jakim czasie zaczely ci sie rozchodzić?? i jak ci sie goiły?? mi co prawda lekarka mowila ze jest duze pradopodobienstwo przerostu blizny i mowila cos o jakis masazach ale szczegółow nie znam. jeszcze wynik badania przede mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia0001
kania131 No tak trzebaby bylo zrobic przeszczep skory tylko tez nie wiadomo czy by sie przyjal. Poza tym z tego co wyczytalam obie mamy znamie dosyc w widocznych miejscach. Z jednej strony bardzo chcialabym je usunac ale z drugiej nie wiem czy po usunieciu by nie bylo gorzej. W ogole nie wiem jak przebiega usuwanie takiego duzego znamienia. Pozatym gdybym chciala prywatnie to by sporo kosztowalo. A nie wiem czy zabieg zrobiony na NFZ bylby zrobiony "starannie". Mam je jednak na twarzy i gdyby cos poszlo nie tak wszystko byloby widoczne. Moze masz racje z ta szkola. Zeby sie o tym przekonac musze troche poczekac. Ale i tak dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna78
Witam.Ja miałam usuwane znamię na twarzy pod nosem tydzień temu w Krakowie szpital Rydygiera,Poszło dość sprawnie,bolało przy znieczuleniu .Już mam ściągnięte szwy i czekam aż się to zagoi aby czymś smarować,poradźcie czym.Lekarz ,który to wycinał mówił że to musi być wycinane chirurgicznie nie laserowo.Polecam Rydygiera a trzeba mieć tylko skierowanie do poradni chirurgi plastycznej i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewee85
Katarzyna78 Jakoś szybko zdjęli Ci te szwy ja miałam zabieg 4 maja i dopiero 18 mi zdejmują szwy....hmmmm W sumie moja ranka jest spora bo ma ok 4 cm nie wiem sama może dlatego. pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszyta rana zawsze
Nie pamiętam dokładnie, też miałam szwy przez 2 tyg. i potem w ciągu jakiegoś miesiąca jedna z blizn zaczęła się robić wypukła a reszta się rozeszła. Nie wiem czemu, czy było źle zszyte czy mam taką skóre. Moje blizny są na ok. 1cm więc nie tak tragicznie, ale wolałam pieprzyki niż blizny, teraz nie wiem co zrobić żeby je usunąć, nic na nie nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewee85
a nie myślałaś żeby zrobić korektę tej blizny?? wiem ze istnieje taka możliwość ale jeśli o szczegóły musiałabym się dowiedzieć co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johannav
istnieja takze lasery do blizn. Ja stosuje cepan i jak na razie ok. Tak w ogole czy jest tu ktos [pewnie nie ma w koncu to temat o usuwaniu] komu podobaja sie znamiona? ;] Sam mam ich bardzo duzo, co wieksze usuwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aspador
w klinice prywatnej chirurgi plastycznej wycinają znamiona na fundusz narodowy czyli nic to nas nie kosztuje a standart wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kania131
nadia0001: naprawede warto poczekac. Wkońcu sama zobaczysz ze lepiej jest zyc z tym. A jeśli sie ludzie patrza to nie zwracam na to uwagi nie ma to sensu. A odkad poszłam do szkoly sredniej to mam wiecej kolezanek niz ktokolwiek inny kto nie ma takiego znamienia. Najwidoczniej tak mialo byc a ja jestem oznakowana i przez to wyjatkowa. A jak ktoś uwaza ze nie ma znamion o takich wielkosciach to niech nie wierzy. Nie daleko mnie tez mieszka chlopak co ma na dlugosci calego kregoslupa i sie tym nie przejmuje. Takze glowa do gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszyta rana zawsze
Korekta blizny jest ryzykowna, bo zawse może się zrobić nowa, większa blizna, albo bliznowce. Na laserach byłam, nic nie dały, stosowałam bardzo drogie żele silikonowe i też nic. Ja sie aż tak bardzo nie przejmuję, bo te blizny nie są takie duże, no ale mimo wszystko chciałabym się ich jakoś pozbyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda23
hejka:) ja miałam uswane znamię chirurgicznie pod koniec kwietnia z lewego policzka, więc jeśli ktoś ma jakieś pytania to piszcie:) przyznam szczerze, że też się nad usunięciem długo zastanawiała, ale to forum bardzo mi pomogło:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_Marc
Straszycie nadie0001. To czy blizna się rozejdzie czy nie, to zależy od skóry. Tak mi mówili ostatnio podczas zabiegu. Miałem w lutym i od tamtej pory wygląda tak jakby się rozeszły. Podczas drugiego zabiegu teraz w maju oglądali to i powiedzieli, że to zależy od skóry jak ona znosi. Mówili, że to trzeba smarować jakimiś maściami na blizny. Te blizny wtedy mają się zmniejszyć, ale nie zniknąć. Jak będę w poniedziałek na zdjęciu szwów i może dowiem się jak nazywa się ta maść, to napiszę wam. Do Ciebie nadia0001. Napiszę trochę drastycznie: Wybieraj: 1. Małe ukłucie teraz w czasie zabiegu czy, 2. W późniejszym życiu walka z Czerniakiem złośliwym. Przeczytaj sobie post: sałata z dnia 13:57 To Cię może przekona. W sumie to jest Twoje życie, to nikt Cię nie będzie nakłaniał do zabiegu, ale życzę powodzenia w doborze wyboru. Ja teraz po wycięcie znamion czulę dużą ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia0001
mloda23 Moje pierwsze pytanie gdzie mialas usuwane znamie, u jakiego lekarza bylas? Tez mam zamie na twarzy i chcialabym wiedziec jakich rozmiarow jest twoje. Czy zostala ci duza blizna? Jak w ogole wygladal przebieg zabiegu??? Marcin_Marc Wiesz to nie jest takie latwe podjac taka decyzje. Jak pisalam wczesniej moje znmie jest ogromnych rozmiarow i miesci sie na twarzy(policzek). Jestem jeszcze niepelnoletnia, gdybym zdecydowala sie na usuniecie to musialabym miec zgode osoby doroslej i na pewno musialabym isc znowu do dermatologa. Jak pisalam wczesniej pani dermatolog mowila mi ze nie ma obaw co do znamienia i gdybym chciala je usunac to mogloby byc jeszcze gorzej niz jest teraz. Sama nie wiem co juz mam myslec. Jedni mowia tak inni tak. Czytam rozne wypowiedzi i u wiekszosci ludzi znamie jest nieszkodliwe, duzo osob usuwa znamie z powodow estetycznych a nie w obawie przed czerniakiem. Niekoniecznie znamie musi osnaczac czerniaka prawda??? Chcialabym usunac znamie ale... Nie wiem, na razie zbieram tylko informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juanpablom
no wlasnie marcin nie przesadzaj! Piszesz jakby to jej znamie mialo sie koniecznie przeksztalcic w czerniaka, a podstaw do tego na razie nie ma. Po usunieciu roznie to moze wygladac, trudna decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_Marc
nadia0001 To czy to jest zwykłe znamię, czy czerniak można stwierdzić po badaniach. Nie pamiętam jak nazywają się te badania. Na Twoim miejscu bym poszedł do onkologa i zapytał jaka jest możliwość, że blizna zostanie na twarzy. Dla spokoju zrób sobie badania i wtedy zdecyduj co będzie najkorzystniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam ostatnio
histopatologiczne :) A blizna oczywiście że zostanie, przy takich dużysz znamionach robi się najczęściej przeszczep skóry! Zresztą nie każde znamie jest niebezpieczne, nie każde trzeba wycinać, najlepiej zrobić badanie dermatoskopowe i niech lekarz decyduje co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda23
hej nadia0001 ja miałam usuwane znamię w Gdyni i byłam u lekarza o specjalności dermatolog-chirurg. Znamię miało wielkość ok. 3 mm nie było aż takie duże ale lekarz powiedział, że z wiekiem może rosnąć (co już sama z czasem zauważyłam). Samego zabiegu bardzo się bałam ale dałam radę:) trwało to 20 minut. Na początku miałam umytą spirytusem twarz, a później dostałam znieczulenie miejscowe ( i to był najgorszy moment) później już nic nie czułam. Na sam koniec lekarz powinormował mnie, że założył mi 3 szwy i zrobił opatrunek. Póżniej już tylko czekałam na wyniki badania histopatologicznego. Dziś moja blizna nie jest duża. Wprawdzie jeszcze na noc zakładam plaster- polecił mi to mój lekarz, który powiedział, że po zdjęciu szwów blizna jest świeża i mogę ją podczas snu rozciągać więc lepiej jak przez jakiś czas będę spała z plastrem. nadia0001 jeżeli będziesz miała jeszcze jakieś pytania to pisz:) postaram sie pomóc!!!pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_Marc
Co do tej maści na blizny to jest: Elioton 1000 (To jest nie tylko na żylaki tak jak reklamują)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewee85
Ja mialam dziś zdejmowane szwy. I narazie zalocono mi masowac blizne, a potem kazla wykupic zel dermatix-ale on jest bardzo drogi czy ktos moze orientuje sie czy jest jakis jej odpowiednik chociaz troszke tanszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia0001
mloda 23 Mam jeszcze kilka pytan: jakiego rodzaju bylo twoje znamie??? Jaki lekarz wykonywal ci zabieg??? Poszlas prywatnie czy zrobilas to na NFZ??? Ile musialas czekac na zabieg??? Sorki cze tak wpros pyatam ale co tam bede wymyslac duzo. Pozdrawiam serdecznie i dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MlodyLFC
Mloda23 A gdzie dokladnie Mialas usuwane ? Ja mieszkam w Gdyni, miałem 2 tyg temu usuwane 3 znamiona z twarzy 3/4mm x 3 mm z czego 2 znamiona byly obok siebie. Zabieg na nfz w akademii medycznej na politechnice w gdańsku. Z efektu jestem zadowolony, w miejscu gdzie były 2 znamiona została nieduża blizna w miejscu trzeciego znamienia jest lekko głeboka rana ;) wiec troche ja widac opatrunek nosiłem łącznie przez tydzien, po tygodniu zdjecie szwow i za tydzien zaczynam smarowac dermatixem tak wiec z efektu jestem bardzoo zadowolony, nie zaluje decyzji ;) a wyniki za tydzien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda23
nadia0001 Moje znamię było barwnikowe- wypukłe i rosło objętościowo, ponieważ posiadało w sobie jakieś substancje( lekarz mówił jakie, ale nazwy nie pamiętam). Zabieg wykonywał mi dermatolog-chirurg. Zabieg miałam robiony prywatnie. Na początku umówiłam się na pierwszą wizytę i później już na sam zabieg (czekałam łącznie 8 dni). Jeżeli będziesz miała jeszcze jakieś pytania to pisz:)!!! serdecznie pozdrawiam:) MlodyLFC Zabieg miałam wykonywany w gabinecie na Świętojańskiej i z efektów też jestem zadowolona:) Wyniki też już przyszły i wszystko jest dobrze:)! a mam takie pytanie: dlaczego Zdecydowałeś się na Gdańska??? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszyta rana zawsze
Ewee - veraderm jest trochę tanszy a skład ten sam :) jak wygląda blizna? Czy masz strupki jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewee85
dzieki:) blizna wyglada nawet oki, strupków praktycznie nie ma. Myslalam ze bedzie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszyta rana zawsze
Nie ma za co :) A dermatix można taniej kupić w aptekach internetowych i na allegro, za ok. 100zł. Tylko blizne można zacząć smarować chyba dopiero miesiąc od zabiegu, nie za wcześnie, masować można od razu chyba po zdjęciu szwów 2 razy dziennie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunieczek0407
jutro sie dowiem kiedy bede miala wycinane znamie.,. troche sie boje ale wiem ze bede w dobrych rękach :) wiem juz ze nie warto sie tego bac :) pozdrowionka dla tych co boja sie usuwac znamiona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze to sam nie potrafie chyba odpowiedziec na to pytanie ;) 1,5 roku temu wybrałem sie po raz pierwszy do dermatologa - sopot - krzywy domek ale powiedzial ze urzadzenie ktorym dysponuje nie moze usunac tego typu zanmion. pol roku pozniej wizyta u lekarza 1 kontaktu, skierowanie do chirurga, a od niego na akademie. upierał sie czy aby napewno chce je usunac ;o mimo ze znamie co kilka dni krwawiło - przez golenie czestooo zahaczałem wiec prawo dla tego pana ;) moze tez brak pieniazkow zadecydowal o tym ze zrobilem to na nfz w gdansku jako ze jestem osoba uczaca sie a do wakacji na prace jakos nie chcialem czekac ;) ale i tak na szczescie nie zaluje, z efektu jestem bardzo zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×