Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość olu
Mam 17 lat i znamie na kolanie wielkosci mniej wiecej dloni ze zlozonymi palcami, tyle ze jest bardziej rozlegle, ale mniejsza o to. Bardzo mnie to krepuje, latem w goraczce nawet 30st C musze parzyc sie w jeansach. Chcialabym je usunac, bo jest ono malo estetyczne i strasznie krepujace;( Tylko Ci ktorzy maja podobny problem moga mnie zrozumiec. Mam pytania odnosnie usuwania operacyjnego: czy to duzo kosztuje?! Prosze kogos o odpowiedz, bede bardzo wdzieczna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stan van
Olu, pare postow wczesniej mozesz przeczytac, ze dziewczyna ma takiej wielkosci znamie tylko, ze na twarzy. Przesadzasz troche, ale rozumiem, ze chcesz sie tego pozbyc. Idz do dermatologa, to dowiesz sie co lekarz o tym mysli. Przy znacznym wycieciu moze sie nie obejsc bez przeszczepu skory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola24
hej. ja takze mam do usuniecia pieprzyka, ktorego mam na policzku. ma wielkosc ok 3mm jest brazowy i wystajacy. nie zauwazylam zeby sie dzialo z nim cos niepokojacego. za tydzien jestem umowiona z chirurgiem plastycznym. jestem ciekawa jaka metode mi zaproponuje. i nie chce blizny bo wiadomo to policzek, miejsce widoczne.jesli kros mial usuwane podobne znamie prosilabym o kontakt na maila. mam kilka pytan. poza tym mam troche utrudnione zadanie bo mieszkam za granica. jezyk nie do konca opanowalam. nie chc tez stracic zadnego dnia w pracy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze zostaje jakaś blizna
czy sie tego chce czy nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola24
ladne mi pocieszenie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shexxx
witam, ja usuwałam znamię prawie rok temu ( pieg był na twarzy ) byłam u lekarza - zbadał dermatoskopem - i powiedział że można usunąć:) dla pewności poszłam jeszcze do onkologa - też powiedział że nie ma przeciwwskazań :); zabieg chirugriczny odbył się w prywatnym gabinecie, samo cięcie i zaszycie trwało może z 15 minut :) a potem z 2 tygodnie gojenia. przez tydzień nosiłam szew a potem takie plasterek :) po zabiegu zostało małe wgłębienie ale i tak jestem zadowolona !!! Pozdrawiam ! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawski 4444
polecam we wroclawiou dr michala wlodarczyka od znamion przyjmuje na szewskiej obok rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga44
Witam!! Czy mógłby mi ktoś z was poradzić dobrego onkologa lub dermatologa od znamion w Trójmieście?? Dziękuję i pozdrawiam. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoxa
wiola24 - na twarzy goją się najlepiej, to jest dziwne ale każdy chirurg ci to powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola24
Mam nadzieje bo nie chce chodzic z ryjkiem gorszym niz jest. czekam do piatku na wizyte i mam nadzieje ze usunie mi to pieronstwo z twarzyczki... napisze co i jak, jak wroce. 3 majta sie i dodajta mi otuchy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość invaincu
mam znamię, które chciałabym usunąć. Jest niegroźne [kiedyś tak powiedział dermatolog], małe, lekko wypukłe, ale szalenie denerwujące. Czy zwykły chirurg [nie onkolog i nie plastyk] może mi je usunąć bez żadnego żaświadczenia dermatologa? Chodzi o to, że mój dermatolog nie chce słyszeć o usuwaniu zmian ze względów czysto estetycznych, a nie wiem czy chirurg posiadający laser chirurgiczny może wykonać taki zabieg? Czy w jego kompetencjach leży tej klasyfikowanie znamion jako niegroźne lub potencjalnie niebezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenasss
Chciałabym usunąć z twarzy 4 pieprzyki,są małe,mają po 2*2 mm,ale są też troszke wypukłe.Lepiej usunąć laserem czy chirurgicznie,bo wiecie to jednak jest twarz a nie chce mniec duzych blizn.Mieszkam w Warszawie i jeśli moglibyście mi poradzic dobre osobe zajmujące się tym.pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka13
hej bylam u chirurga plastyka tez chcialabym usunac sobie pieprzyka 3mm wystajacego brazowego i mi powiedzial ze laserem nie bo zostanie slad wielkosc znamienia. bede miala wycinany 3 szwy i zrobi mi tak, ze bedzie tylko mala kreseczka. tym bardziej ze mam jasna cere bedzie mniejszy slad. napisze w srode jak bedzie juz po wszystkim paaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masterro
posłuchajcie: znamiona klasyfikuje lekarz dermatolog, może też to zrobić chirurg-onkolog każde znamię jest potencjalnie niebezpieczne, każde jest właściwie nieprawidłową ludzką tkanką, która może się przeobrazić w postać złośliwą moim zdaniem powinno się usuwać zmiany także z pominięciem względów kosmetycznych, jeśli znajdują się one w miejscach narażonych na ekspozycję UV lub podrażnienia mechaniczne jeśli wasz dermatolog nie chce wam załatwić usunięcia znamienia to go zmieńcie chirurg plastyczny jest najlepszy...a chirurg plastyczny jeszcze ze specjalnością onkologiczną to jeszcze lepiej dlaczego plastyczny - bo ma doświadczenie w robieniu jak najmniejszych śladów na skórze i takich, które zostawiają jak najmniejsze blizny dlaczego onkolog - bo jest uczulony na zmiany skórne w postaci znamion, widział wiele przypadków, wie jak wycinać znamię moje blizny obecnie są bardzo czerwone (2-3 tygodnie po), zacząłem smarować je kontratubexem, może kupię jeszcze jakiś inny specyfik, p.s. uważajcie na zbyt wczesne zdejmowanie szwów z rąk (biceps i triceps), te miejsca są szczególnie narażone na rozciąganie ja mam niestety taki jeden brzydki ślad, szwy zdjęte zbyt szybko, moim zdaniem powinny być 2 tygodnie, reszta blizn super cienka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka24
no mi powiedzial ze moj pieprzyk jest nie grozny i jest glupota wycinanie tego.wiele ludzi z tym zyje ale duzo osob chce to wycinac ze wzgledow estetycznych. kurka wodna, boje sie. tym bardziej ze sama de w srode. nie mam zadnego towarzysza. ale dam se rade. mam nadzieje ze przezyje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka24
kurka wodna boje sie troche. mi powiedzial ze na twarzy goi sie najlepiej. musze przez jakis czas unikac slonca. ewentualnie smarowac kremem z filtrami. moj pieprzyk jest niegrozny. w sroge bede wygladac jak frankensztain heh. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenasss
Chciałabym usunąć z twarzy 4 pieprzyki,są małe,mają po 2*2 mm,ale są też troszke wypukłe.Lepiej usunąć laserem czy chirurgicznie,bo wiecie to jednak jest twarz a nie chce mniec duzych blizn.Mieszkam w Warszawie i jeśli moglibyście mi poradzic dobre osobe zajmujące się tym.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, jestem z krakowa imam od urodzenia znamię na udzie wielkości ok 4,5 cm na 2 cm. zastanawiam się nad usunięciem i szukam dobrego gabinetu w krakowie i odpowiedniej metody w nie za bardzo wysokiej cenie. co było by w tym przypadku najlepsze?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenasss
Bardzo proszę o podanie mi namiaru do dobrego dermatologa,który laserowo usuwa znamiona w miarę tanio.okolice Warszawy,bede bardzo wdzięczna ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunieczek0407
i ja juz bez plasterkow chodze.,. mam tylko rozowa kreske ale wyglada to lepiej niz wygladala myszka :) za jakis czas calkiem zniknie :) nie bujcie sie usuwac tych paskudztw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina326
Hej:) Czy jest tu ktos, kto usowal znamie na twarzy, jakis pieprzyk wypukly, laserem?? Ja usowalam 3 tyg. temu pieprza na nosie i narazie mam diure ale juz wyglada to jak blizna i boje sie ze mi tak zaostanie:( Czy ma ktos jakies dobre rady na to?? albo byl w podobnej sytuacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no rzeczywiście
czasem własnie za głęboko laser zadziała i zostaje dziura... to zależy jak głęboko znamię było też w skórze, niestety tak już może zostać. Idź najlepiej do lekarza który robił ci zabieg zapytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina326
Czy usowal ktos znamie w postaci pieprza wypuklego laserem?? na twarzy? Ja usowalam 3 tyg. temu na nosie i mam teaz taka dziure, ktora wyglada juz jak blizna. Czy byl ktos moze w podobnej sytuacji albo czy moze mi ktos poradzic co robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina326
kiepska sprawa bo to robilam w Polsce a teraz jestem juz w USA:/ i szybko do Polski nie wroce...., moze jakies masci albo co...ma Fenistil na rany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina326
paskudnie to wyglada, bo znamie mialam na czubku nosa i zamiast nowego nosa mam teraz tej samej wielkosci i widocznosci dziure;( POMOCY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no rzeczywiście
nic z ta dziura teraz nie zrobisz, na pewno nie maścia. Czekaj może się troche wyrówna a jak nie to może jakis laser?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masterro
dziura się uwypukli, fenistil jest od ukąszeń komarów a nie od ran po zabiegach chirurgicznych, jak stać się na wyjazd do USA to kup sobie Dermatix (ok. 300 zł) i tym sobie smaruj, ja miałem dziurę po laserze na plecach i się wyrównała więc wyluzuj pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na końcowy efekt po usunięciu zmiany laserem trzeba poczekać co najmniej kilka miesięcy. Dołek powinien ulec spłyceniu (czasami prawie nawet do poziomu otaczającej skóry). Po laserowym usuwaniu znamienia należy bardzo uważać żeby nie zdrapać strupka, powinien sam odpaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam na plecach duży pieprzyk ,który od może trzech tygodni coś mi dawał o sobie znać i będąc u lekarza rodzinnego na badaniach gdy to zobaczył to stwierdził,że ta zmiana jest do usunięcia.Pieprzyk zmienił zabarwienie .Zapisałam się do chirurga plastyka na 31 sierpnia okres urlopowy a na dermatoskopię bezpłatną spróbuję w środę.Bardzo się boję cała się trzęsę ze strachu,może ktoś ma dobrego lekarza w lublinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Byłam dziś u laryngologa, na nfz miałam zrobioną dermatoskopię i to znamię które mnie niepokoiło okazało się ,że jest poderwane,nieszkodliwe a natomiast inny pieprzyk może być kiedyś do usunięcia a jak na razie mam co pół roku chodzić do kontroli.Myślę,że byłoby dobrze skonsultować to jeszcze z innym dermatologiem.Co wy mi radzicie ,macie już jakieś swoje doświadczenia,więc proszę o opinie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×