Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość nadia0001
mloda23 Dzieki za odpowiedzi na pewno sie przydaly. MlodyFC U jakiego lekarza miales usuwane znmiona??? Jak dlugo czekales na zabieg??? Z tego co wyczytalam to miales robione na NFZ jestes zadowolony z usuniecia znamienia (chodzi mi o to estetyczne usuniecia znamienia przez lekarza)??? Co w ogole powiedzial ci lekarz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_Marc
niunieczek0407 Napisz jak po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, miałem na nfz. lek. med. Daria Dobaczewska, czekałem 8 miesiecy ;| ;) i z efektów jak wczesniej juz pisalem jestem zadowolony. mimo ze jestem 1,5 tyg po zabiegu blizna w miejscu gdzie byly 2 znamiona wyglada bardzo dobrze, wcale nie jest wieksza niz wlsanie znamiona, w miejscu 3 znamienia mala czerwona ranka. teraz mam smarowac kremem z 50 spf, 1,5 tyg po zdjeciu szwow dermatix lub veraderm ;) ale te 8 miesiecy chyba ciebie wystraszy ;) ale to zalezy w jakim szpitalu, bo akurat akademia medyczna w gdansku jest baardzoo zadluzona ;) z tego co czytalem duzo osob czeka znacznie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunieczek0407
28,05 ide usuwać znamie :) chirurg ostrzegl mnie ze przy tak duzym znamieniu nie uda sie tego zaszyc tak ladnie jak poprzedniego bo poszlam do tego samego chirurga :) ale mam nadzieje ze bedzie dobrze wkoncu wole sie pozbyc klopotu z ktorego nawet lekarz sie smial ;) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda23
MlodyFC dziękuję za odpowiedź:) i najważniejsze z tego wszystkiego jest to, że zarówno ja jak i Ty jesteśmy zadowoloni z zabiegu!!! nadia0001 Trzymam za Ciebie kciuki:) i jak tylko będziesz miała jeszcze do mnie jakieś pyatnia to pisz:)!!! Mam nadzieję, że nadal będziesz tu zaglądała:)!!! pozdrowienia dla Was Wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_Marc
Ja mam 3 blizny na plecach i jeden na brzuchu. Kazali mi smarować LIOTON 1000, a nie jak wcześniej pisałem elioton 1000 (pomyliłem się) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiveIsFantastic
na 17 czerwca mam umówioną wizyte u neurologa ... Czy ten z miejsca usunie mi moje znamiona ( 2-4 ) chciałabym się pozbyć wszystkich , ale narazie wystarczy usunięcie tylko 2 większych ...Na tą wizytę czekam już od połowy kwietnia ... do neurologaw moim miasteczku trudno jest się dostać... Więc jak to będzie usunie mi od razu czy będę musiała czekać kolejne dwa miesiące ??? Bądź dłużej ?? ahha , no i mam jeszcze prośbę , żeby mi ktoś napisał czy estetyczniej wygląda blizna powycinaniu 6 mm wypukłego pieprza czy to właśnie znamię ??? Bo mama ciągle mnie przekonuje żebym nic z tym nie robiła , bo będę żałowała ... Jednak ja nie potrafię się ludziom pokazywać z tymi pieprzykami ... zawsze są one zakryte... wiedzą o nich tylko rodzina i najbliżsi znajomi , przed którymi niestety musiałam się rozebrać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie pani chirurg wahała sie czy za jednym zamachem usunac 3 znamiona ale w końcu wycieła je odrazu to zalezy od danego specjalisty czy uzna za stosowne wyciecie jak w twoim przypadku 2 znamion czy odrazu wytnie 4 ale jezeli nie usunie wszystkich za 1 wizyta to napewno nie bedziesz musiała czekac ponownych 2 miesiecy powie ci poprostu w takim przypadku kiedy bedziesz musiała ponownie przyjsc na usuniecie kolejnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie pani chirurg wahała sie czy za jednym zamachem usunac 3 znamiona ale w końcu wycieła je odrazu to zalezy od danego specjalisty czy uzna za stosowne wyciecie jak w twoim przypadku 2 znamion czy odrazu wytnie 4 ale jezeli nie usunie wszystkich za 1 wizyta to napewno nie bedziesz musiała czekac ponownych 2 miesiecy poda ci termin 1tyg-2 tyg na usuniecie kolejnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_Marc
Mi jak poszedłem na usunięcie, to miałem do wycięcia 4. 3 na plecach i 1 na brzuchu. Chirurg powiedział, że mi usunie najpierw 3 na plecach, bo jak wytnie wszystkie, to nie będę mógł spać. Usunięcie 3 z pleców miałem w lutym, po zabiegu od razu zapisałem się na kolejną wizytę w jak najbliższym terminie, czyli 7 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znacie jakiegoś dobrego chirurga ze świętokrzyskiego (lub okolic) ? :) chodzi mi tylko o laserowe usuwanie pieprzyków, bo wycinania się boje. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carolajn07 jak to sie boisz ? ;] ja mialem wycinane i jakos wielkiego bolu nie czulem;] na pcozatku tylko lekkie ukłucie i dosłownie to było wszystko jezeli chodzi o bol - mały patrzyłbym raczej ktora metoda pozostawia mniej sladow i jest bardziej bezpiecza - badanie histopatologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama nie wiem, ale już samo wycinanie źle mi się kojarzy... z tego co czytałam, to laser jest dobry... skuteczny, pozostawia małe ślady. :) zresztą sam fakt, że nie będzie pieprzyka będzie mnie satysfakcjonował. :) pozostaje mi tylko znalezc dobrego chirurga i z nim wszystko omówic. chyba wybiorę się do dermatologa, może on kogoś poleci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunieczek0407
Moim zdaniem naprawde bezpieczniej jest wyciac znamie :) przynajmniej sie tego nie rozrazi i nie wyjdzie cos zlego.,. wiec carolajn07 lepiej nie boj sie tego bolu :) ja tez sie balam ale i tak poszlam usunac znamie dla wlasnego bezpieczenstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunieczek0407
i juz nie mam myszki.,. mam duuuuza blizne ale ladnie to wyglada ;) nawet sie nie przestraszylam tego jak mi pokazali :) jutro znowu ide zobaczyc czy sie nie rozwala bo jest za fuze napiecie skory i sie lekarz boi ze sie nie zrosnie tak jak chce ;) ale mialam strachuuu :) ale bylo ok ;) Jacek Klebba zawsze rozsmiesza ;p hehe pozdrowionka ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_maja
witam:) ja tez usunełam znamie,bałam sie usuwac ale bałam sie tez chodować:( wiec usunełam,tyle za na nfz i fatalnie mnie potraktowano.PO tygodniu zdjełam szwy okazało sie ze nastepnego dnia znowu zszyto rane.Wynik histop.-ok:)ufff :):):) jeszcze chce usunąc kilka małych drobnych pieprzyków,ale to laserem i 2 skalpelem.MOim zdaniem znamiona powinno sie wycinać,wtedy ma sie wieksza pewnosc ze wyciete. mam oytanie,moze polecice z Białegostoku chirurga,lub jakiegos specjaliste co usuwa laserem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_maja
strone wczesniej wypowiadała sie nadia0001,że nie kazde znamie musi byc czerniakiem.Owszem nie musi:) ja nie potrafie zrozumiec jednej sprawy.Jak ja poszłam po skierownaie do onkologa(na nfz)zeby znamie usunąć onkolog jaja sobie ze mnie robił:( ze kto sie przejmuje takimi rzeczami jak pieprze lub znamiona,naprawde! Nastepnego dnia chirurg tak mi przed zabiegiem nagadal ze usuwam a moge z tym zyc spokojnie bo ładnie to wyglada,połozyłam sie na stół wystraszona podejsciem lekarza,mało tego kiepsko mnie znieczulił i bardzo bolało.To po co tak ogłaszają lekarze w gazetach o czerniaku jak nie trzeba usuwac i sie przejmowac znamionami? czy jak sie zapłaci to wtedy podejscie mają jak nalezy? mi 3 lekarzy oceniło ze znamie nie zagraża,mimo wszytsko usunełam i sie ciesze,bo nie chciałabym kiedys zalować ze nic z tym nie zrobiłam,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunieczek0407
heh no i dzis mialam zmiane opatrunku :) ładnie wszystko wyglada :) praktycznie nie ma opuchlizny i juz tak krew nie leci :) w niedziele sama zmieniam opatrunek a w poniedzialek sciegaja mi pierwszy szew z pod skory ;) pozdrowionka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masterro
Właśnie jestem po usunięciu siedmiu znamion, jedno laserem a sześć (na raz) chirurgicznie. Laserem kompletnie nic nie czuć ale rana goi się bardzo powoli. Każą ranę traktować mydłem i wodą by szybciej strupek zszedł , powinno to mieć miejsce po 3-5 dniach ale u mnie i tak trwało dwa razy tyle. Znamię było duże, wystające, w miejscu narażonym na podrażnienia. Laser kosztował 160 zł (120 za usunięcie i 40 za badanie histopatologiczne) Powiedzieli, że to jedno znamię to znamię termiczne i można je usuwać laserem. Pozostałe robiłem gdzie indziej, już chirurgicznie. Tu też nic nie bolało. Założyli mi szwy. Jeszcze mam nie zdjęte - chirurgicznie usuwałem kilka dni temu. Wszystkie znamiona, które usuwałem chirurgicznie były dość duże, niekiedy "rozlane" i wszystkie owłosione. Powiem wam, że czuję się dużo lepiej po ich usunięciu choć liczę się z możliwością wystąpienia blizn, jednak lepsze one od pieprzyków. Przede mną jeszcze kilka sesji usuwania, mam zamiar jeszcze jakieś 20-30 usunąć, ale tylko kilka z nich to owłosione i maksymalnej średnicy 4-5 mm, reszta to płaskie i małe do 3 mm. Z tego co widzę, to w miejscu gdzie są szwy jest tylko kreseczka, nie wiem jak to się będzie goić. Zabieg wykonywał chirurg plastyczny. Za 6 pieprzyków jednocześnie zapłaciłem 630 zł. 600 zł za usunięcie i 30 za badanie histopatologiczne jednego znamienia. Do usunięcia mam jeszcze jedno znamię dysplastyczne - ponoć takie są potencjalnie niebezpieczne i dermatolog zasugerował by takich nie lekceważyć. Jedno wam powiem, bez tych pieprzyków czuję się inną osobą i jest mi wygodniej na duchu, po prostu. Jeżeli chodzi o traktowanie miejsc gdzie chirurgicznie usunięto znamiona, to kazano mi nie myć tych miejsc przez około tydzień, ew. zmienić plasterek i unikać wysiłku, który mógłby spowodować napinanie skóry no i oczywiście zero opalania, z tego co słyszałem to w sezonie, w którym usunięto pieprzyki w ogóle powinno się zrezygnować z opalania. Dlatego też zdecydowałem, że zajmę się nimi w ciągu kilku miesięcy by na przyszły rok już ranki całkiem się zagoiły. Oba zabiegi wykonywałem w Lublinie, laser gdzie indziej, chirurg gdzie indziej. Acha, przy badaniu laserowym też można pobrać próbkę do badania histopatologicznego i to nieprawda, że tylko przy chirurgicznym. Jakby co służę namiarami. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_Marc
mama_maja Witaj. Czasami od tego czy boli zależy miejsce znamiona. Mój tata miał na głowie dwa wycinane i mówi, że czuł szczypanie. Ja miałem wycinanego jednego, który rósł mi na kręgosłupie i też czułem szczypanie. Ostatnio miałem usuwane z brzucha i nic nie czułem. Chirurg powiedział, że w takich miejscach jak kręgosłup, głowa, końce palców rąk i nóg jest duże unerwienie i, że nie da rady, aby nie bolało. :( Tydzień na zdjęcie szwów, to moim zdaniem mało. Mi powiedzieli, że najwcześniej mam przyjść na zdjęcie szwów po 10-ciu dniach od zabiegu. Od zabiegu minęło 23 dni i wszystko jest dobrze, rana robi się różowa i ma tak robić się coraz jaśniejsza, aż uzyska kolor podobny do koloru skóry. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja_mama
Marcin_Marc dokładnie wyjasnie,pierwsze szwy nosiłam tydzien,zdjęła pielegniarka za zgodą chirurga i nastepnego dnia pojechalam znowu bo sie skóra rozeszła:( na nowo zszywali z tym ze szwy rozpuszczalne wewnątrz i 2 szwy na wierzchu i mam chodzic 2 tygodnie,zdejmuje w srode:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunieczek0407
hej :) mi dzis zdjeli pierwsze szwy :) i lekarz kazal nosic taki specjalny plasterek zeby sie lepiej goilo :) ale troche mi ropa leci z rany ;/ ehh w srode znowu do chirurga :) juz mnie nawet pielegnierki poznaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sencha
Jakich możecie polecić dobrych chirurgów w POZNANIU ? ... onkologów lub plastycznych... nie ma znaczenia... chodzi mi o chirurga - specjalistę w tym co robi, że tak się wyrażę. Powinnam usunąć kilka znamion - nie przeszkadzają mi estetycznie, zdrowotnego zagrożenia też raczej nie ma, ale wiadomo opinie są takie, ze lepiej usunąć. Tylko nie chciałabym sobie zrobić na własne życzenie \"problemu estetycznego\", wpadając w mało wprawne ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose16
Witam wszystkich:) Mam poważny dylemat. Mianowicie mam 16 lat i pieprzyk o średnicy 5mm w okolicach pachy, jest odstający i przypomina tzw. "kalafiorek". Rozważam jego usunięcie. Wycinanie chirurgiczne odpada. Biorę pod uwagę laser i ciekły azot. Wiadomo, że lekarz powinien ocenić, która metoda jest lepsza w moim przypadku, ale może ktoś z Was miał podobne znamię i podzieli się swoimi doświadczeniami. Bardzo proszę o odp. ps. Czy ktoś wie czy te 2 metody o których wspomniałam można wykonać na NFZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spox_man
Przy tak dużym znamieniu nie wiem dlaczego upierasz się przy laserowym wycięciu!? Metoda chirurgiczna daje ci największe szanse wycięcia znamienia w całości i do tego pobranie właściwego materiału do badania. Nie wiem czego się obawiasz....to tylko ukłucie igłą ze znieczuleniem które trwa 2-3 sekundy, a może nawet nie. Sprawny chirurg plastyczny usunie ci znamię i zszyje ranę w mniej niż minutę, mówię poważnie. Ja miałem duże pieprzyki, wystające i owłosione na boku tułowia i śladu nie ma po wycięciu! Ślady będę miał na rękach, a ściślej mówiąc na tricepsie - nie wiem dlaczego 2 blizny się rozeszły, chirurg mówił, że w tych miejscach skóra jest szczególnie napięta, do tego trochę ćwiczę. Miejsce ze znamieniem, które opisujesz daje spore szanse na to, że nie zostanie blizna. I jeszcze najważniejsze, miałem usuwany duży pieprzyk laserem, jest blizna i to spora, a po skalpelu nie ma, PAMIĘTAJ! Laser odparowuje znamię na całej jego powierzchni - czyli im większa zmiana, np. 5mm to odparowanie to minimum 5mm. Chirurg z kolei wycina zmianę ale później naciąga skórę z dwóch boków do kupy i zszywa - jeśli zostanie jakaś blizna to jest to tylko kreska, kreseczka, malutka kreskunia albo nie ma śladu - to się wbrew obiegowym opiniom zdarza często. Chirurg jest droższy, trzeba jakieś 300 zl liczyć za jedno znamię i bardziej bolesny (laser nie boli nic). Poza tym pewne znamiona powinny być usuwane tylko chirurgicznie. Usuwanie chirurgiczne nie jest takie złe. Najważniejsze - znajdź chirurga plastyka, prawie zawsze tacy dobrzy mają swoje prywatne gabinety gdzie zajmują się przy okazji botoksami, zmarszczkami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebor
Witam. Zdecydowałem się na usunięcie metodą laserową pieprzyka. Jest on płaski, koloru jasno brązowego i ma około 6cmx4cm. Mam go odkąd pamiętam, nigdy mnie nie swędziało ani nie bolało. Czy można usunąć laserowa tego typu znamie? Jeśli tak to jaka byłaby tego cena? Ile możliwie najwcześniej po zabiegu można wyjechać na wakacje, ponieważ zależy mi na wyjeździe w jakieś ciepłe miejsce, więc czy można by było się opalać na plaży (czy trzeba będzie zakleić na czas wyjazdu plastrem lub smarować jakimś kremem)? Mam 17 lat, więc czy trzeba jakąś pisemną zgodę czy nie trzeba? Chciałbym pod koniec czerwca jechać na wakacje. Przeczytałem prawie wszystkie strony ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi na moje pytania. Na pewno komuś się też przyda jak będzie zawarte wszystko w jednym poście. Liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewee85
Sebor hey Ja niedawno miałam usuwane znamię podobnej wielkości i o usuwaniu laserem nawet nie było mowy...Więc miałam usuwane chirurgiczne i w sumie to się cieszę bo wysłali na badanie i wiem chociaż co to było. Ja za swój zabieg zaplaciłam 600 zł A jeżeli chodzi o opalanie to raczej radziłabym ci zrezygnowac bo blizny sie nie opala , chociaż mi maoja Pani doktor powiedziała ze w ostateczności mogę posmarować ktemem z wysokim filtrem i zakleic ale nie wiem czy odważe się ryzykowac .. blizna jest zbyt świeża. A zgoda rodziców na pewno bedzie potrzebna Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapraszamy
Serdecznie zapraszamy na forum www.feelbeauty.eu/forum na temat operacji plastycznych,medycyny estetycznej oraz wiele innych ciekawych tematow.Tworza go ludzie majacy sami zabiegi,ciekawe historie,przygotowania,dylematy...Moze i Ty jesli mialas/miales zabieg opisz! Dziekujemy! Ekipa Feelbeauty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapraszamy
Serdecznie zapraszamy na forum www.feelbeauty.eu/forum na temat operacji plastycznych,medycyny estetycznej oraz wiele innych ciekawych tematow.Tworza go ludzie majacy sami zabiegi,ciekawe historie,przygotowania,dylematy...Moze i Ty jesli mialas/miales zabieg opisz! Dziekujemy! Ekipa Feelbeauty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olu
Mam 17 lat i znamie na kolanie wielkosci mniej wiecej dloni ze zlozonymi palcami, tyle ze jest bardziej rozlegle, ale mniejsza o to. Bardzo mnie to krepuje, latem w goraczce nawet 30st C musze parzyc sie w jeansach. Chcialabym je usunac, bo jest ono malo estetyczne i strasznie krepujace;( Tylko Ci ktorzy maja podobny problem moga mnie zrozumiec. Mam pytania odnosnie usuwania operacyjnego: czy to duzo kosztuje?! Prosze kogos o odpowiedz, bede bardzo wdzieczna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×